Because some legends might be true...

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Locked
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παμε να ριξουμε την ομαδα,εχω ζαλιστει με την ιστορια :?
καλες γιορτες
madmax7
National Manager
National Manager
Posts: 8258
Joined: Fri Mar 26, 2004 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
facebook προφίλ: madmaxouris11
Status: τα ξυνει...
Location: Ηλιουπολαρα !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παμε ρε μουλτακο, ειμαστε μαζι σου 8)


ΥΓ όπανε :D
Mundolinks - Internet Directory PageRank5-δωρεαν καταχωρηση sites/blogs
Φθηνά Αεροπορικά Εισητήρια
Diego Maradona wrote:"Τωρα μπορειτε πλεον να το ρουφηξετε. Και να συνεχισετε να το ρουφατε."
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λόγω τεχνικών προβλημάτων δεν μπορώ να φορτώσω το save.

Τα καλά νέα είναι ότι δεν φταίει το save κατά 99%, που σημαίνει ότι αργά ή γρήγορα θα το ξανατρέξω.

Τα κακά νέα είναι ότι δεν ξέρω τι φταίει, μόνο κάποιες υποψίες, οι οποίες όμως μπορεί να με αναγκάσουν να πάω σε format (και όλοι ξέρουμε ότι μετά από format κάποιες φορές τα saves δεν τρέχουν :? ).

Το πιθανότερο είναι να έχει μεγαλώσει πολύ το save και λόγω RAM να μην μπορεί να το φορτώσει, γιατί μπορώ κανονικά να φορτώσω παλιότερο save. Θα συνεχίσω από εκεί την ιστορία (το παλιό είναι κοντά στο τέλος της χρονιάς, το Μάιο) προς το παρόν, αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει με την επόμενη χρονιά που έχει ξεκινήσει για τα καλά στο άλλο save (είμαι ήδη στην 6η αγωνιστική). Αν δεν καταφέρω τίποτα με το προβληματικό αρχείο ίσως συνεχίσω από το παλιό, τι να κάνουμε. :(
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To τελευταίο save μας άφησε χρόνους δυστυχώς. Δοκίμασα και σε άλλο PC και εξακολουθώ να παίρνω μήνυμα FM running low of memory ή πώς σκατά το γράφει... Οπότε deja vu στο Μάιο και συνεχίζουμε από εκεί. Έχω ακόμα να γράψω, αλλά επειδή μου την έσπασε θέλω να προχωρήσω λίγο το save. Αύριο αν προλάβω θα ανεβάσω συνέχεια.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Η συνέχεια που όλοι περιμένατε. Λέμε τώρα. :D
Image

Είχαμε πάρει επιτέλους μια ανάσα, αλλά αν δεν συνεχίζαμε να αναπνέουμε δεν θα αντέχαμε για πολύ. Επόμενο παιχνίδι εναντίον της Pandurii. Στον πρώτο γύρο είχαμε χάσει και μας είχαν αποκλείσει και από το κύπελλο. Εκδίκηση! Τίποτα λιγότερο δε μας κάνει.
Spoiler: show
Image
Aυτή τη φορά ήμαστε καλύτεροι και πήραμε σχετικά άνετα τη νίκη. Δεύτερη σερί, σπάνιο για μας, μας ανέβασε αρκετά στη βαθμολογία αφού ως γνωστόν στις τελευταίες θέσεις οι ήττες είναι συχνό φαινόμενο. :wink:

Επόμενη αγωνιστική παίζαμε εκτός με την Poli Iasi. Θεωρώ πώς είμαστε ισοδύναμοι, έχουν όμως την έδρα. Δεν είναι όμως ακατόρθωτοι οι 3 βαθμοί.
Spoiler: show
Image
Είχαμε την κατοχή, είχαμε τις ευκαιρίες, είχαμε τις τελικές προσπάθειες, είχαν τρομερή αποτελεσματικότητα. Άδικο το 1-1 για εμάς κατά τη γνώμη μου. Κρίμα γιατί θα μπορούσαμε να είμαστε πολύ ψηλότερα με μια τρίτη νίκη και ιδιαίτερα στον ψυχολογικό τομέα.

Επιστρέφαμε στην έδρα μας για την 29η αγωνιστική για να υποδεχθούμε τη Steaua. Είναι στη μάχη του τίτλου δυνατά, σίγουρα καλύτερη ομάδα από εμάς. Θα κυνηγήσουμε τις ευκαιρίες μας, αλλά δεν είναι το παιχνίδι που θέλουμε για να μας σώσει. Υπάρχουν πολύ ευκολότερα για να πάρουμε τους απαιτούμενους βαθμούς.
Spoiler: show
Image
Σταθήκαμε πολύ καλά απέναντι σε μια μεγάλη ομάδα, αλλά δυστυχώς με το μοναδικό τους σουτ στο τέρμα πήραν τη νίκη. Εμείς είχαμε τρία, αλλά ο Zapata δεν νικιέται τόσο εύκολα...

Βαθμολογία μετά από 29 αγωνιστικές:
Spoiler: show
Image
6 βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού. Μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι καθώς οι περισσότεροι από τους 4 τελευταίους μάλλον δεν θα μας φτάσουν και ας μην πάρουμε κανένα βαθμό ως το τέλος, στους επόμενους 5 αγώνες. Εμείς πάντως πρέπει να προσπαθήσουμε για να μείνουμε εκεί που είμαστε, και γιατί όχι, να πάμε και πιο ψηλά.
Spoiler: show
Μόνο 3 αγώνες αυτή τη φορά γιατί είχα κρατήσει το ss της βαθμολογίας. Στο επόμενο θα μπουν και οι 5 τελευταίοι της χρονιάς και θα κάνουμε ταμείο. Και sorry για την αργοπορεία, αλλά το "κάψιμο" του save με ψιλοξενέρωσε, ήταν και οι γιορτές που είπα να κοιμηθώ λίγο (εώς πολύ :D ) παραπάνω και δεν είχαμε συνέχεια.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλός μέχρι τώρα στο κομμάτι της ιστορίας .... μέτριος στο κομμάτι το αγωνιστικό ... περιμένουμε την συνέχεια ...
gtsit4
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sun Nov 04, 2007 3:44 pm
Football Manager της ομάδας: Paok
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚΑΡΑ
Location: Manchester
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ιστορια ειναι το κατι αλλο καθηλωτικη, με πολλυ μυστήριο και αγωνια. Συγχαρητήρια για την γραφη. Πραγματικα πολλη καλη δουλεια.

Η ομαδα παει αρκετα μετρια και ελπιζω να μην εχει προβληματα στο τελος για να σωθει.

Καλη συνεχεια και περιμενουμε με αγωνια.
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eυχαριστώ παιδιά. Η αλήθεια είναι ότι τελευταία είχα αρχίσει να αισθάνομαι ότι κάνω flooding, μόνος μου έγραφα εδώ μέσα. :D

Μέσα στο ΠΣΚ πιστεύω θα προλάβω να ανεβάσω συνέχεια. :wink:
Spoiler: show
Μου τρώει και ένα τριωράκι στο νερό ρε γμτ κάθε φορά. :(
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Όχι ρε, διαβάζουμε -gioupi
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13703
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Απλά σε γράφουμε και δεν λέμε τίποτα... :D :D :D :D :D
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multiplier wrote:τελευταία είχα αρχίσει να αισθάνομαι ότι κάνω flooding, μόνος μου έγραφα εδώ μέσα. :D
γράφω [γr?fo] -ομαι Ρ4 παθ. αόρ. (σπάν.) και γράφηκα, απαρέμφ. (σπάν.) και γραφεί : 1α. παριστάνω το λόγο ή τη σκέψη μου με ένα συμβατικό σύστημα γραφικών συμβόλων, κυρίως πάνω σε χαρτί: Δεν ξέρει ούτε να γράφει ούτε να διαβάζει. Tους έπιασαν να γράφουν συνθήματα στους τοίχους. Γράφει καθαρά και ευανάγνωστα. ~ με το χέρι / στη γραφομηχανή / με μολύβι / με μελάνι. Tο στιλό δε γράφει. Γράψε το τηλέφωνο / τη διεύθυνσή μου, σημείωσε. Mπορείς να διαβάσεις τι είναι γραμμένο / τι γράφει εκεί; (έκφρ.) γράφει με τα πόδια*. || ~ εξετάσεις, εξετάζομαι γραπτά. Πέρασε ο τροχονόμος και τον έγραψε, τον σημείωσε για παράβαση. Πώς το γράφεις το όνομά σου;, πώς το ορθογραφείς; (έκφρ.) ~ / εγγράφω κτ. στο ενεργητικό* / στο παθητικό* μου. ΦΡ ~ ιστορία*. γράψε λάθος*. β. αποτυπώνω ήχο ή εικόνα σε ένα ηλεκτρονικό μηχάνημα: Έγραψα στο μαγνητόφωνο τη συναυλία / στο βίντεο την εκπομπή της τηλεόρασης. || Tο μαγνητόφωνο χάλασε· δε γράφει, δε λειτουργεί. γ. (μτφ.) συγκρατώ στη μνήμη μου: Aυτό που θα σου πω γράψ΄ το καλά στο μυαλό σου. || για να δηλώσουμε αδιαφορία ή περιφρόνηση στις ΦΡ ~ κπ. / κτ. στα παλιά μου τα παπούτσια / τα τεφτέρια. (λαϊκ.) σε ~! ~ κπ. εκεί που δεν πιάνει μελάνη. ~ κπ. κανονικά / σ΄ έχω γραμμένο. 2. γράφω επιστολή, αλληλογραφώ: Nα μας γράφεις πιο τακτικά. Aπό τότε που έφυγε, μου έγραψε μόνο μια φορά. || Mην της γράψεις πως είμαι άρρωστη, μην της το γνωστοποιήσεις με γράμμα. (έκφρ.) γράψε μου!, για να δηλώσουμε ότι δεν πρόκειται να συμβεί κτ.: Aν σου φέρει τα δανεικά, γράψε μου! στο καλό* και να μας γράφεις. 3α. συντάσσω ένα επιστημονικό, λογοτεχνικό κτλ. έργο: Γράφει τα απομνημονεύματά του. Γράφει ποιήματα από μικρός. Γράφει πολύ γλαφυρά και παραστατικά. Γράφει σε πολλές εφημερίδες και περιοδικά, δημοσιογραφεί. Ο τύπος έγραψε πολύ καλές κριτικές. Tο βιβλίο αυτό γράφτηκε πρώτα στα αγγλικά. Tι γράφει αυτό το βιβλίο;, ποιο είναι το περιεχόμενό του; β. συνθέτω μουσική: Έχει γράψει θαυμάσια τραγούδια. 4. δηλώνω κπ. κάπου, τον καταγράφω στον κατάλογο ενός συγκροτημένου συνόλου ανθρώπων· εγγράφω: Έγραψα το παιδί στο σχολείο. Γράφτηκες στους εκλογικούς καταλόγους; Δεν είναι γραμμένος σε κανένα κόμμα, δεν είναι μέλος. ΦΡ ~ κπ. στα μαύρα* κατάστιχα. 5. κληροδοτώ με διαθήκη: Tο σπίτι το ΄γραψε στη γυναίκα του. 6. για δυστυχία, κακοτυχία, ορίζω ως πεπρωμένο: Tο ΄γραφε η μοίρα μου. Tου το ΄χε γραμμένο η μοίρα. (έκφρ.) ό,τι γράφει δεν ξεγράφει, ό,τι έχει γίνει ή ό,τι είναι από τη μοίρα να γίνει δεν μπορούμε να το αλλάξουμε. || (ως ουσ.) τα γραμμένα: Tης τύχης τα γραμμένα. 7. (λογοτ.) (μππ.) καλοσχηματισμένος: Φρύδια γραμμένα.

:D
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Mετά την μάλλον αναμενόμενη ήττα από τη Steaua παίζαμε πάλι εντός με την FC Vaslui. Είναι μέσα στην εξάδα που ξεχωρίζει στις πρώτες θέσεις οπότε μόνο εύκολος αντίπαλλος δεν θα είναι.
Spoiler: show
Image
Μάλλον κοιμήθηκε ο Θεός, αλλά εμάς δεν μας πειράζει. 3 ακόμα πόντοι στο σακούλι και προχωράμε. Έχουμε σχεδόν εξασφαλίσει την παραμονή και μαθηματικά, γιατί ουσιαστικά πλέον δεν κινδυνεύουμε.

Παίζουμε με μία από τις χειρότερες ομάδες στο πρωτάθλημα, είναι κολλημένη από την αρχή στις τελευταίες θέσεις, μπορούμε να πάρουμε ακόμα μία νίκη και να μην ανησυχήσουμε ξανά μέχρι το τέλος.
Spoiler: show
Image
Άνετο παιχνίδι, αγχωτική όμως η νίκη κυρίως λόγω της αστοχίας μας. Με τους 3 όμως αυτούς βαθμούς πλέον η χειρότερη θέση μαθηματικά είναι η τελευταία που οδηγεί στον υποβιβασμό και μάλιστα υπάρχουν αρκετές ομάδες ανάμεσα σε εμάς και στη θέση αυτή. Θα πρέπει να γυρίσει ανάποδα το πρωτάθλημα για να μη σωθούμε. Από αυτή την αγωνιστική εγώ θεωρώ πώς έχουμε μείνει στην κατηγορία και για του χρόνου, και ας έχουμε κάποια δύσκολα παιχνίδια για τη συνέχεια.

3 αγώνες για τη λήξη και παίζουμε με τη Dinamo, πολύ δύσκολα τα πράγματα, αλλά δεν μας πολυπειράζει.
Spoiler: show
Image
Βαρύ το σκορ, αν και δεν το αξίζαμε αφού οι ομάδες ήταν σχεδόν ισάξιες. Μπροστά στο τέρμα όμως εμείς ήμαστε σε πολύ κακή κατάσταση. Χαίρομαι για την εμφάνιση πάντως.

Ακόμα ένα παιχνίδι με ομάδα από "ψηλά". Η Otelul τα πάει καλά φέτος. Πάμε και ότι βγει, δεν έχει σημασία πλέον παρά μόνο για την τελική θέση στην κατάταξη. Έχουμε σωθεί και μαθηματικά.
Spoiler: show
Image
Ο Ilie συνεχίζει να σκοράρει αυτογκόλ στα μεγάλα παιχνίδια. Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχει το παλικάρι, αλλά μέχρι να μας την κάνει τα πηγαίναμε μια χαρά. Και σαν να μην έφτανε αυτό στο δεύτερο γκολ παίρνει τη μπάλα έξω από την περιοχή και την χτυπάει πάνω στον τερματοφύλακά μας ο οποίος χάνει φυσικά το κοντρόλ και δεχόμαστε το γκολ. Μας κρέμασε δύο φορές, δεν είχαμε πολλές ελπίδες.

Πάμε για το τελευταίο ματς και μετά γιορτάζουμε την παραμονή. Παίζουμε με την υποψήφια για υποβιβασμό CS Otopeni. Μπορούμε να την σώσουμε ή να την κρεμάσουμε, αλλά δεν χαρίζουμε βαθμούς. Είμαστε στην 11η θέση και θέλουμε να παραμείνουμε εκεί, μιας και πιο πάνω δεν πάει πια.
Spoiler: show
Image
Βαρετό παιχνίδι με λίγες φάσεις. Μπορούσαμε να έχουμε κερδίσει, αλλά δεν τα καταφέραμε. Και ο ένας βαθμός καλός είναι.

Τελική βαθμολογία:
Image

Image

Μεγάλο ρεκόρ για την ομάδα. Η καλύτερη θέση στην ιστορία της ήταν η 16η και βγήκαμε 11οι. Είμαστε περήφανοι για αυτό μας το κατόρθωμα και του χρόνου πάμε να το ξανασπάσουμε το ρεκόρ.
Spoiler: show
Όχι μόνο σωθήκαμε, αλλά κάναμε και ιστορικό ρεκόρ, το οποίο όμως πιστεύω ότι δεν θα κρατήσει πολύ. Κανένα χρόνο max.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

multiplier wrote:Όχι μόνο σωθήκαμε, αλλά κάναμε και ιστορικό ρεκόρ, το οποίο όμως πιστεύω ότι δεν θα κρατήσει πολύ. Κανένα χρόνο max.
Κάποιος την είδε Μουρίνιος :D :D :D
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπα. Απλώς κάποιος έχει το save 6 μήνες μετά. :D :D :D :D :D :D :D :D :D
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Seazon 2
Image


Με τη νέα σαιζόν η διοίκηση φάνηκε γεναιόδωρη δίνοντας περίπου 2.000.000? budget για μεταγραφές και ανεβάζοντας το budget των συμβολαίων περίπου στο ίδιο επίπεδο από 1.500.000? που είχαμε πέρυσι. Βέβαια για να το κάνουν αυτό υποσχεθήκαμε να τερματίσουμε στο πρώτο μισό του πίνακα. δηλαδή δύο θέσεις πάνω από πέρυσι τουλάχιστον. Δεν έχασα χρόνο και άρχισα το ξεκαθάρισμα διόχνωντας πρώτα όσους ήταν λύσεις ανάγκης και δεν είχαν χρόνο συμμετοχής και στη συνέχεια μερικούς παίκτες με απογοητευτική απόδοση, ενώ υπολογίζονταν ως βασικοί. Τέλος 2-3 ακόμα λόγω προχωρημένης ηλικίας που δεν θα ήταν τόσο απαραίτητη έφυγαν για να φέρουν μερικά χρήματα τώρα που μπορούσαν ακόμα. Τελικά η συνολική εικόνα ήταν η εξής:

Image

Επιπλέον πήραμε τον Βραζιλιάνο αμυντικό χαφ Zacarias ως ελεύθερο.
Spoiler: show
που για κάποιο λόγο εμφανίζεται στην προηγούμενη σαιζόν η μεταγραφή του και δεν υπάρχει στο ss
Οι σημαντικότερες προσθήκες φαίνονται παρακάτω:

Image

Ήρθε ως ελεύθερος και αφού χάλασε η μεταγραφή του μεγάλου στόχου για την επίθεση (προτίμησε να υπογράψει στην Πορτογαλία, και μάλλον λογικά) πήρε με το καλημέρα φανέλα βασικού.

Image

Επίσης ελεύθερος, είχαμε συμφωνήσει καιρό μαζί του. Είναι ο παίκτης που χρειαζόταν το κέντρο για να γίνει πιο δημιουργικό. Από τα πόδια του θα περνάει το παιχνίδι μας φέτος.

Image

Λαυράκι από τη Βοσνία. Αγοράστηκε για 6.000? μόλις και θα είναι σίγουρα από τις πρώτες επιλογές στο κέντρο. Έχει πολύ μέλλον και μακάρι να μείνει πολλά χρόνια μαζί μας.

Image

Ο πρώτος που τράβηξε αρκετά χρήματα από τα ταμεία για να αποκτηθεί από τη Βραζιλιάνικη Santos. Καλό σέντερ μπακ, θα είναι πιθανότατα βασικός μαζί με τον Duilio μιας και ο Ilie ήθελε να φύγει για μεγαλύτερη ομάδα και τα 400.000? ήταν αρκετά καλά για έναν παίκτη με 3-4 αυτογκόλ πέρυσι...

Image

Δεν ήμουν δυσαρεστημένος από τον νεαρό Carrero, αλλά ο Gottardi ήταν πιο έμπειρος και αρκετά πιο αθλητικός τερματοφύλακας. Ξεκινάει την κούρσα για τη θέση κάτω από τα δοκάρια με προβάδισμα. Η δεύτερη περίπτωση που βάλαμε βαθιά το χέρι στην τσέπη...

Image

Ο Τσέχος δεξιός εξτρέμ που αποκτήθηκε ελεύθερος ήταν πραγματικά ο παίκτης που χρειαζόμαστε για τη θέση. Γρήγορος, με καλή ντρίμπλα και σέντρα και μόλις 20 ετών. Θα πρέπει να παλέψει με τον Curtean που έκανε καλή χρονιά πέρυσι για τη φανέλα του βασικού, αλλά σίγουρα έχει την ποιότητα για να τα καταφέρει. Άλλωστε ο Curtean εμφανίζει τάσεις φυγής τελευταία, και αν και προσπαθούμε να τον κρατήσουμε, δεν είναι κακό να έχουμε εναλλακτική.

Image

Η μεγαλύτερη και ακριβότερη μεταγραφή μας. Τον Marvin τον ήθελαν και άλλες ομάδες της Ευρώπης, του υποσχεθήκαμε θέση βασικού και ήρθε σε εμάς. Θα ανεβάσει κατακόρυφα την ομάδα στην δεξιά πλευρά. Είναι ο παίκτης-πολυτέλεια για την ομάδα μας και δεν βλέπω πώς θα μπορούσε να μην είναι αναντικατάστατος στα δεξιά είτε της άμυνας είτε του κέντρου.

Δυστυχώς η γρήγορη έναρξη του πρωταθλήματος (τέλη Ιουλίου) δεν μας άφησε πολύ χρόνο για φιλικά. Έτσι περιοριστήκαμε σε μόλις 4. Ελπίζω να είναι αρκετά για να είμαστε έτοιμοι για την έναρξη της σαιζόν.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

Image

Στα τρία πρώτα παιχνίδια κερδίσαμε σχετικά άνετα, ενώ στο τελευταίο αν και είχαμε συντριπτική κατοχή μπάλας, 38-62 υπέρ μας δεν καταφέραμε να κάνουμε περισσότερες ευκαιρίες για γκολ. Δεχθήκαμε μάλιστα ένα μόλις στο 1ο λεπτό. Ίσως αυτό έκρινε το παιχνίδι. Η ομάδα αποδίδει καλά πάντως και τα αποτελέσματα είναι το τελευταίο που μας προβλήματίζει.
Spoiler: show
Άργησα λίγο, αλλά τα κατάφερα. Είμαι άρρωστος εδώ και δύο εβδομάδες και βάλε και δεν ήμουν σε θέση να κάτσω να γράψω. Αναμείνατε τη συνέχεια μέσα στο κάστρο, αλλά και την έναρξη της δεύτερης σαιζόν. :P
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Locked

Return to “Real managers don' t need food”