"Arte et labore"

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ουεφα...
τιτλος...
κουπα...
πανηγυρισμοι...
αποθεωση...

δεν λεω τπτ αλλο καταλαβες τι εννοω! :D
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



Image
Image




Image
Image



Bolton-Fernandez σημειώσατε 2!
Σε τρελλά κέφια ο Χιλιανός πήρε την ομάδα στις πλάτες του και περάσαμε το εμπόδιο της 11ης Μπόλτον σχετικά εύκολα!Άξιος συμπαραστάτης του και ο Τέηλορ (ο Ryan αυτή τη φορά :-P )



18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



Image
Image




Υποδεχτήκαμε την προτελευταία Wolves και περάσαμε και εμείς και οι οπαδοί μας ένα ευχάριστο απόγευμα!Ο Ματίας συνέχισε με κεκτημένη ταχύτητα και ήταν ΜΟΜ αλλά και ο Ντέρμπισάιρ έκανε πολύ καλό παιχνίδι!Με τις μικρομεσαίες ομάδες είμαστε άπιαστοι τελικά...



19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



Image
Image




Άλλη μια εντός έδρας άνετη νίκη,με πρωταγωνιστές το γνωστό δίδυμο Ματίας και Μάτ!(ή M & M όπως τους αποκαλούν οι οπαδοί μας ).Η έδρα μας φέτος στο πρωτάθλημα είναι εξαιρετικά δυνατή και η ομάδα φαίνεται να ξεφεύγει απο την κοιλιά που είχαμε κάνει!



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΡΩΤΟΥ ΓΥΡΟΥ



Image
Image




Κάθομαι στο γραφείο μου και μελετάω τα στατιστικά του πρώτου γύρου....



Image
Image




Μετά απο λίγη ώρα καλώ στο τηλέφωνο τον ασσίσταντ μου:


Έλα Όλεγκ,άκουσε με καλά...Θέλω να μου βρείς έναν παίχτη με τα χαρακτηριστικά του Σάντα Κρουζ...μόνο που τον θέλω νεότερο,ορεξάτο και φτηνό,τι λες?

Άσε με να το κοιτάξω Μπος,δυσκολάκι,αλλά κάτι έχω στο μυαλό μου...

Ωραία,γιατί ο Ρόκε μου φαίνεται άκεφος,κορεσμένος...ίσως τον δώσουμε το καλοκαίρι...
Α και κάτι άλλο...ενημέρωσε τους κύριους Dunn και Mokoena να αρχίσουν να ψάχνουν για ομάδα...Πήραν τις ευκαιρίες τους αλλά τις πέταξαν


Καλώς...κάτι άλλο αφεντικό?

Ναι Όλεγκ...θέλουμε σέντερ μπακ...χτες!
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

χμμ κατι καλο θα φερεις μ φαινεται... :wink:
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυστυχώς κοντεύουν να τελειώσουν οι μεταγραφές και δεν έχω βρεί κάτι αξιόλογο στα λεφτά που διαθέτουμε(6μ)...

Ωστόσο έγινε και το εξής κουφό και ίσως αναθεωρήσω... :roll:


Image
Image


(παίζει να είναι μόλις η δεύτερη φορά που μου συμβαίνει με παίχτη μου....)
User avatar
john123456
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Fri Jan 30, 2009 2:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρε Βυντρα :D
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμένουμε κίνηση βόμβα που θα σου δώσει το πρωτάθλημα -gioupi
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
Ζαφείρης Μαρινίδης
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 627
Joined: Tue Mar 13, 2007 12:58 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd.
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σπουδαία χρονιά έχεις... εγώ από τεχνικά θέματα και μεταγραφικά πολλά δεν ξέρω... βλέπω όμως ότι η ομάδα που έχεις διαθέτει "μέταλλο" και "τσαγανό".

Πολύ καλοί διάλογοι υπάρχουν στην ιστορία σου και μου αρέσει να σε διαβάζω.
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ!
john123456 wrote:Παρε Βυντρα :D
Δεν θέλω να φέρω ένα τόσο μεγάλο όνομα,θα χαλάσουν οι ισορροπίες -meaculpa
Sapsalomenos wrote:Περιμένουμε κίνηση βόμβα που θα σου δώσει το πρωτάθλημα -gioupi
Θα δούμε,κρυφός πόθος πάντως είναι το ΟΥΕΦΑ φέτος!
Ζαφείρης Μαρινίδης wrote:Σπουδαία χρονιά έχεις... εγώ από τεχνικά θέματα και μεταγραφικά πολλά δεν ξέρω... βλέπω όμως ότι η ομάδα που έχεις διαθέτει "μέταλλο" και "τσαγανό".
Πολύ καλοί διάλογοι υπάρχουν στην ιστορία σου και μου αρέσει να σε διαβάζω.
Ξέρεις,ξέρεις :wink: Στα ντέρμπυ τα χαλάμε λίγο,πρέπει να γίνουμε ''μεγάλη'' ομάδα σιγά-σιγά.Ευχαριστώ πάντως!
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ


Image
Image



Επιστροφή για άλλη μια φορά στον τόπο του εγκλήματος...Έχω φορέσει το καλύτερο μου κουστούμι και στο πρόσωπο μου μόνο απάθεια μπορείς να δείς...Η Νιούκαστλ βρίσκεται(ποιός θα το πίστευε) στον πάτο της βαθμολογίας και εμείς είμαστε εδώ για να τη βυθίσουμε ακόμα περισσότερο!

Αν δεν τους υποτιμούσαμε κιόλας,ίσως και να τα καταφέρναμε!Μόνο ο Villanueva προσπάθησε πραγματικά και έσωσε την παρτίδα!Υπό άλλες συνθήκες οι φωνές μου θα ακούγονταν μέχρι το Λανκασάιρ,αλλά έχε χάρη....(άντε μπας και σωθούνε)



Image
Image



Image
Image


3ος ΓΥΡΟΣ



Αντίπαλος μας η Άστον Βίλλα,αρκετά καλή πελάτισσα μπορώ να πώ :-D Έυκολη πρόκριση με κορυφαίους τους Villanueva & S.Taylor!Δυστυχώς όμως η τύχη μας παίζει άσχημο παιχνίδι και στον επόμενο γύρο μας στέλνει στο άνδρο της Arsenal (ξανα!!!)



Image
Image





21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



Image
Image




Σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα ξαναταξιδεύουμε στο Villa Park αυτή την φορά για το πρωτάθλημα.Η Βίλλα πραγματοποιεί μια ''τυπική'' της χρονιά και βρίσκεται στην θέση.
Όμως η συνταγή είναι γνωστή και η ομάδα μου ανώτερη!Νίκη εκ νέου με πρωταγωνιστές τους Fernandez-Santa Cruz-Villanueva. Ειδικά ο τελευταίος στα τελευταία παιχνίδια πετάει και δικαιώνει την πίστη μου σ'αυτόν!



Image
Image
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλα τα παμε!
παμε τωρα να πατησουμε και τους κανονιεριδες! 8)
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



Επιστροφή στην έδρα μας μετά απο καιρό και αντίπαλος μας η Σάντερλαντ που είναι 15η.Πολύ καλή εμφάνιση,καθαρίζουμε το παιχνίδι απο το πρώτο ημίχρονο.Κορυφαίοι οι Cruz-S.Taylor και ο Αργεντίνος ο Zabaleta που κάνει το καλύτερο του παιχνίδι με τη φανέλα των Ρόβερς!



Image
Image




23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



Image
Image




Αντιμετωπίζουμε την 17η Πόρτσμουθ.Δυστυχώς ξανακάνουμε γκέλα με μια ομάδα της ''ουράς'' της βαθμολογίας!Και ξανά ο μόνος που πήρε το παιχνίδι σοβαρά ήταν ο Villanueva...Aυτή την φορά όμως δεν γλυτώνουν τα μπινελίκια -ksilo -ksilo



Image
Image




24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



Image
Image




Οι φωνές και οι απειλές μου μάλλον έπιασαν τόπο και απέναντι στην πάντα καλή Έβερτον(9η) ,δείχνουμε διαφορετικό πρόσωπο και χαρακτήρα.Ο Έμερτον μετά απο πολύ καιρό κάνει ένα πολύ καλό παιχνίδι συνεπικουρούμενος στην δεξιά πλευρά και από τον R.Taylor!Ωστόσο παρά τη νίκη τα ξανακούνε λίγο για τα 2 γκολ που δεχτήκαμε... :tsatila:



Image
Image
Ζαφείρης Μαρινίδης
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 627
Joined: Tue Mar 13, 2007 12:58 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd.
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εντάξει καλά έκανες και έδωσες βαθμό στην "πρώην αγαπημένη", όπως και να έχει η Newcastle είναι κομμάτι του εαυτού σου.

Η ομάδα έχει γίνει "οδοστρωτήρας"... καλό αυτό, περνάς από έδρες δύσκολες, γκολ βάζεις, τουλάχιστον 1 παραπάνω από ότι τρως... μπορείς να σπάσεις το κατεστημένο... Βούρ! Μπορείς...
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ζαφείρης Μαρινίδης wrote:Εντάξει καλά έκανες και έδωσες βαθμό στην "πρώην αγαπημένη", όπως και να έχει η Newcastle είναι κομμάτι του εαυτού σου.

Η ομάδα έχει γίνει "οδοστρωτήρας"... καλό αυτό, περνάς από έδρες δύσκολες, γκολ βάζεις, τουλάχιστον 1 παραπάνω από ότι τρως... μπορείς να σπάσεις το κατεστημένο... Βούρ! Μπορείς...
το εσπασε περσυ! -puppie
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεχίζουμε με μεταγραφές Γενάρη:


O ασσίσταντ βρήκε τον αντί-Κρούζ που βέβαια θέλει πολύ δουλειά για να του μοιάσει και κατάφερε να τον κλείσει σε απίστευτα χαμηλή τιμή!Αν μη τι άλλο πολύ συμφέρουσα κίνηση που αν δεν αποδώσει θα φέρει τουλάχιστον έσοδα στο κλάμπ!

Όσο για το δεύτερο απόκτημα (και μετά απο το ναυάγιο για CB που χειριζόμουν προσωπικά) αποφασίσαμε να ενισχύσουμε κι'άλλο την δεξιά πτέρυγα αφού με τον Έμερτον στα 31 και τον Ρ.Τέηλορ σαν ρεζέρβα του,δεν είχα το κεφάλι μου ήσυχο...Έτσι αποκτήσαμε ένα μεγάλο ταλέντο με τεράστια προοπτική!

Spoiler: show
Image
Image

Image
Image

Image
Image



4ος ΓΥΡΟΣ



Image
Image



Η γνωστή ιστορία και τέλος το FA Cup και για φέτος...Παρόλο που σταθήκαμε καλά,υποστήκαμε συντριβή!
Στα λίγα θετικά η πολύ καλή εμφάνιση του νεαρού Delph και ο μαχητικός Κρούζ. Άντε και του χρόνου.... :(



25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



Φιλοξενούμε την Τότεναμ,ομάδα που παραδοσιακά μας δυσκολεύει και αυτή την χρονική περίοδο βρίσκεται στην θέση.Παρόλο που κάνουμε πολύ καλό παιχνίδι και δημιουργούμε πολλές φάσεις,ο εξαιρετικός Gomez δέχεται μόλις ένα γκολ και πέρνουμε μια σημαντική νίκη.
ΜΟΜ ο Μ.Φερνάντεζ και επιτέλους καλή εμφάνιση και γκολ απο τον Όουεν που γενικά απογοητεύει....



Image
Image




26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ




Image
Image





Σ'αυτό το στολίδι καλούμαστε να αντιμετωπίσουμε την Man.City η οποία κλασσικά κάνει φοβερό 2ο γύρο και έχει σκαρφαλώσει στην θέση!
Αφού είδαμε τον χάρο με τα μάτια μας (2-0) αποφασίσαμε να σοβαρευτούμε και φύγαμε με μια τιμητική ισοπαλία...Φοβερός ξανά ο Ματίας ,πήρε την ομάδα στις πλάτες του και καλός και ο Ζαμπαλέτα που όπως όλη η άμυνα ''ανέβηκε'' πολύ στο Β' μέρος.

Όπως είπε και ο εκφωνητής ''Superb fightback !!! 8) (:



Image
Image




mitsakoc wrote: το εσπασε περσυ! -puppie

Πραγματικά....Μάλλον την καθιέρωση εννοεί ο φίλος Ζαφείρης!


Off Topic:
Ρε παιδιά αυτή την π@π@ριά το Twitter στις εικόνες πως μπορώ να το εξαφανίζω???
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Image




ΦΑΣΗ ΤΩΝ 32



Υποδεχόμαστε την Σαχτάρ σ'ενα γεμάτο γήπεδο!Ομάδα που δεν αποτελεί φόβητρο και στηρίζεται μόνο στην επίθεση της...Έτσι τους χτυπάμε με το ίδιο όπλο και φτάνουμε εύκολα σε μια μεγάλη ευρωπαική νίκη!Με μπροστάρη τον Fernandez και άξιους συμπαραστάτες τον Κρουζ και τον Βελόσο τους φιλοδωρούμε με 2 γκολ σε κάθε ημίχρονο και βάζουμε το ένα πόδι στην επόμενη φάση!



Image
Image




27η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ


Image
Image




Κόντρα στην 18η Wigan με πολλές αλλαγές ενόψει του επαναληπτικού και με αρκετά πιτσιρίκια στην 11άδα.
Όπως το περίμενα δυσκολευτήκαμε,αλλά ο γερόλυκος ο Νέλσεν σε ένα κόρνερ έρχεται και δίνει τη λύση και τη νίκη!



Image
Image




ΦΑΣΗ 32,ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΣ



Image
Image




Image
Image




Ταξιδεύουμε στην μακρινή Ουκρανία για να υπερασπιστούμε το 4-0 του πρώτου αγώνα.Δεχόμαστε αφόρητη πίεση απο το πρώτο λεπτό και η Σαχτάρ είναι αγνώριστη,μας κάνει ότι θέλει!
Το πρώτο ημίχρονο κλείνει με 3-1!!!Απο'κει και πέρα δίνω εντολές για ποδόσφαιρο σκοπιμότητας και ευτυχώς δεν μπαίνουμε σε περιπέτειες...ενώ η καρδιά μου ξαναπιάνει κανονικούς ρυθμούς στις καθυστερήσεις που μειώνουμε σε 3-2!
Santon και R.Taylor οι κορυφαίοι μας,αλλά ο Ιταλός πιτσιρικάς με το γκολ του ήταν που μας κράτησε ζωντανούς...



Image
Image





Δυστυχώς παρά την μεγάλη χαρά της πρόκρισης,αμέσως ήρθε ο προβληματισμός γιατί η τύχη άλλη μια φορά δεν μας χαρίστηκε και μας φέρνει στον δρόμο μας μια παραδοσιακή δύναμη στα κύπελλα Ευρώπης που αν και δεν τη λες μεγαθήριο,αλλά πάντα έχει τον τρόπο της... :roll:
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”