"United we stand, Divided we fall"

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτά είναι...

Μην δείξεις κανένα έλεος και όλο θα πάνε καλά!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sir_Vaggos wrote:μπορεις να τα καταφερεις 8)
Έτσι πιστεύω και εγώ πλέον.Ευχαριστώ πάντως :wink:
sbirlos wrote:Mπράβο ρε παίχτη,θεαματική βελτίωση!
Μη φοβάσαι τίποτα,ούτε ο Α' γύρος δεν έχει βγεί και είσαι μόλις -5 απο τα πλέη-οφφ!
Θα δεις που στα 3/4 του πρωταθλήματος θα είσαι πολύ πιο ψηλά...
Θεαματική βελτίωση όντως.Πιστεύω και εγώ οτι στο τέλος θα είμαι από αυτούς που θα πανηγυρίσουν. -papas
gtsit4 wrote:Αρχιζει να δενει η ομαδα και να αποδιδει πολυ καλα. Πιστευω θα εισαι ανετα μεσα στα πλει-οφ τουλαχιστον.

Καλη συνεχεια.
Τουλάχιστον??Τι άλλο θέλετε δηλαδή?Κούπα?
Η ομάδα πράγματι άρχισε να δένει και παίζουμε πολύ ωραίο και θεαματικό ποδόσφαιρο.
DrGonzo wrote:Αυτά είναι...

Μην δείξεις κανένα έλεος και όλο θα πάνε καλά!!!!
No mercy... 8)

Στο επόμενο ποστ θα έχουμε αξιολόγηση του ρόστερ και θα βάλουμε στο τραπέζι τους στόχους της ομάδας.Οι όποιες ερωτήσεις σας θα απαντηθούν με χαρά. :-D
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βελτίωση...Αλλά θέλει πολύ δουλειά ακόμη,για να σβηστεί το τραγικό ξεκίνημα...
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τώρα την πήρα χαμπάρι την ιστορία σου που βρήκα λίγο χρόνο ... πολύ καλή μπορώ να πω και η οστορία και η πορεία αν και δεν ξεκίνησες καλά ... ανεβαίνεις όμως και μέχρι το τέλος σε βλέπω ψηλά ψηλά αν συνεχίσεις αυτό το σερί ...
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kwstas12345 wrote:Βελτίωση...Αλλά θέλει πολύ δουλειά ακόμη,για να σβηστεί το τραγικό ξεκίνημα...
Θέλει πολύ δουλειά την οποία είμαι πολύ πρόθυμος να κάνω.Το ξεκίνημα όντως ήταν τραγικό και αν δεν ξεκινούσαμε έτσι πιστεύω οτι θα μπορούσαμε να ήμασταν εμείς στην κορυφή του πρωταθλήματος.
MaxKarapro wrote:Τώρα την πήρα χαμπάρι την ιστορία σου που βρήκα λίγο χρόνο ... πολύ καλή μπορώ να πω και η οστορία και η πορεία αν και δεν ξεκίνησες καλά ... ανεβαίνεις όμως και μέχρι το τέλος σε βλέπω ψηλά ψηλά αν συνεχίσεις αυτό το σερί ...
Άργησες -ksilo
Πλάκα κάνω :D ,κάλιο αργά παρά ποτέ.
Δεν ξεκίνησα καλά όντως αλλά πιστεύω οτι επανορθώνω με το ξέφρενο σερί που τρέχω.Έτρεχα βασικά γιατί έσπασε κόντρα στην MK Dons,εσύ μάλλον εννοείς το σερί των καλών εμφανίσεων.

====================================================================

Λοιπόν ξεκινά τώρα ο σχολιασμός του έμψυχου υλικού.

Image

GK
Εδώ πραγματικά είναι η θέση που με έχει διχάσει.Τρώω γκολ συνεχώς και λογικό είναι να φταίνε και οι τερματοφύλακες,αλλά υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις που με σώνουν οι τερματοφύλακες.Ο Lengsfeld είναι μέτριος-πρρορίζεται για δεύτερος την επόμενη χρονιά-και ο Καρνέζης είναι μεγάλος πνίχτης.Μάλλον θα πωληθεί ο Καρνέζης και θα αποκτηθούν ένας βασικός και ένας τρίτος.

DC
Εδώ τα πάμε παραδόξως καλά.Ο Chester είναι παικταράς και έχει κάνει καλό δίσυμο με τον Nelson.Θα πωληθούν οι άλλοι 2 που έχουμε σε αυτήν τη μεταγραφική περίοδο και έχω ήδη κλέισει έναν κεντρικό αμυντικό.Πιστεύω οτι δεν θα χρειαστεί να αποκτήσουμε και άλλο τώρα.Αν καταφέρουμε να πάρουμε τον Chester στο τέλος έχει καλώς,αλλιώς θα θέλουμε 2 κεντρικούς αμυντικούς το καλοκαίρι.

DR
Εδώ έχουμε την εγγύηση που ακούει στο όνομα McCunnie.Τρομερός μπακ ο Σκωτσέζος.Το χειμώνα δεν θα κινηθούμε για παίκτη σε αυτή τη θέση.Έχω εντοπίσει έναν μικρό για αναπληρωματικό για το καλοκαίρι.

DL
Εδώ με έχει απογοητέυσει ο Babayaro αλλά με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο ο Dmytriev.Ο Ρώσος λόγω του τραυματισμού του Νιγηριανού πήρε τις ευκαιρίες του και τις άρπαξε από τα μαλλιά.Δείχνει να προσπερνά τον Babayaro ο οποίος δεν δείχνει να μπορεί να επανέλθει από τον τραυματισμό.Λογικά δεν χρειαζόμαστε ενίσχυση.

DM
Goulon ή Yahiaoui παίζουν εδώ και με καλύπτουν πλήρως.Απόλυτα ευχαριστημένος και από τους 2.

MC
Mascio και τέλος.Χάρμα ιδέσθε ο Ιταλός.Μπακαπ του Ο Jones που δεν έχει δείξει κάτι το ιδιαίτερο και πιστεύω οτι έχω εντοπίσει πολύ καλύτερες περιπτώσεις.

ML
Humphreys εδώ και ξερό ψωμί.Τρομερή βελτίωση για παίκτη άνω των 30.Με τρελαίνει το πάθος που έχει μέσα στον αγώνα.Ο Milojevic που είχε αποκτηθεί μάλλον θα πάρει πόδι και έχω εντοίσει κάτι καλό και για εδώ.

MR
El Zhar ή Brown.Ο πρώτος είναι εγνωσμένη αξία και δεν έχω κανένα παράπονο.Τον δεύτερο τον θέλει η μισή Αγγλία.Να τους κρατήσω και τους 2 στο τέλος της χρονιάς και θα κάνουν όργια!

ST
Palmiteri,Πετρόπουλος,Brown.Παικταράδες και 3 τρείς.Τα στατιστικά μιλάνε από μόνατους.

Φέτος από την ομάδα θέλω όσο ψηλότερα πάει στο FA Cup,κατάκτηση του Johnstone's Paint Trophy και συμμ,ετοχή στα μπαράζ ανόδου.

Μπορούμε!
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε έχασα καθώς δε πήρε χαμπάρι την ύπαρξη της ιστορίας αλλά τώρη τη διάβασα όλη και θα παρακολουθώ τη συνέχεια επιτακτικά! 8)
Πολύ καλές μεταγραφές,έφερες Mascio και δύο Έλληνες!
Στην αρχή δεν τα πήγαινες καλά αλλά στη συνεχεια η ομάδα ανέβηκε.Όσο πρωχωράς τα πας όλο και καλύτερα!!!


Μπορούμε -kavala
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
1)philip21 απαράδεκτος που δεν είχες πάρει χαμπάρι την ιστορία αλλά συμβιβάζομαι μόνο αν την παρακολουθείς από εδώ και πέρα συστηματικά :P
2)Συγγνώμη που δεν πόσταρα εδώ και τόσο καιρό αλλά δεν είχα καθόλου χρόνο με διαβάσματα και Παναθηναικό.Επιστρέφω όμως δριμύτερος!
Ημιτελικός του Βορρά για το Johnstone's Paint Trophy.Έχουμε το πλεονέκτημα να αγωνιζόμαστε εντός έδρας.Αντίπαλος μας η φορμαρισμένη Tranmere.Έχουμε προβληματάκια αλλά αυτήν την κούπα τη θέλω πάρα πολύ!

Image

JOHNSTONE'S PAINT TROPHY MATCH DAY 4

Image

Επιτέλους σταθήκαμε και εμείς τυχεροί.Όταν έβαλε το γκολ ο El Zhar όλοι σκεφτήκαμε πως δεν χάναμε την πρόκριση με τίποτα.

Τώρα έχουμε ένα εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Crew μετά από πολύ μικρό χρονικό διάστημα.Παίξαμε και παράταση πριν 3 μέρες.Θα παίξω με αλλαγές και ότι βγει...

COCA-COLA LEAGUE ONE MATCH DAY 21

Image

Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου δυστυχώς.Δεν θα σχολιάσω τίποτα καθώς ήταν όλα αναμενόμενα.Απλά ελπίζω σε μια καλύτερη συνέχεια.

Ξανά πρωτάθλημα αυτή τη φορά με αντίπαλο τη Millwall.Καλή ομάδα,φημίζεται και για τους χουλιγκάνους της.Θα προσπεράσουμε και τα 2 αυτά εμπόδια προσπαθώντας να δείξουμε οτι είμαστε καλύτεροι.

COCA-COLA LEAGUE ONE MATCH DAY 22

Image

Κρίμα...ούτε τώρα θα σχολιάσω κάτι.Θέλω να σταματήσει αυτό το σερί το συντομότερο.

Τώρα αντιμετωπίζουμε μια από τις κλασσικές ομάδες έδρας του αγγλικού ποδοσφαίρου.Την Colchester.Με νέο γήπεδο από φέτος ήθελε άνοδο αλλά μέχρι στιγμής δεν δείχνει κάτι τέτοιο.Δεν θα της χαριστούμε...

COCA-COLA LEAGUE ONE MATCH DAY 23

Image

Πέσαμε αμαχητεί...δεν μπορώ να σταματήσω την κατηφόρα και ελπίζω όταν σταματήσει να μην είμαστε εκτός στόχων εντελώς.

Μεταγραφές

Αποκτλησαμε αυτόν...

Image

Θα βοηθήσει αρκετά πιστεύω.

Έφυγαν οι
Jan Butz GK ->Sparta Prague 4K
Richard Barker ST ->Cheltenham 2K
Sergio Lomba SW,DC ->Accrington 1K
Sam Collins DC ->Cambridge 50K
Zoumana Bakayoko DL ->Chester 1K
Jonny Rowell MC ->Rochdale Loan


Τώρα έχει σειρά το FA Cup.Αντίπαλος η Leicester.Θέλω πρόκριση μόνο για οικονομικούς λόγους καθώς τα οικονομικά είναι ένα μεγάλο πρόβλημα για την ομάδα αυτή τη στιγμή.

FA CUP MATCH DAY 3

Image

Μεγάλη νίκη,βάση σχεδίου 8)

Μετά την επιτυχία μας στο κύπελλο πάμε να διαχειρηστούμε το αποτέλεσμα στην έδρα της Swindon.Καλό προαίσθημα...

COCA-COLA LEAGUE ONE MATCH DAY 24

Image

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!

Τους τρέλανα στην προπόνηση και πάμε στην έδρα μας να αντιμετωπίσουμε τη Southend.Μπορούμε νίκη.

COCA-COLA LEAGUE ONE MATCH DAY 25

Image

Αυτά μου κάνετε ρε μπαγάσες αλλά γιατί να μην παίζετε έτσι σε κάθε παιχνίδι?


Βαθμολογία μετά από 25 αγώνες
Image

Όσο ζω ελπίζω...

Off Topic:
Στο επόμενο ποστ θα φτάσω μέχρι και την 40η αγωνιστική για να τρέξει η ιστορία
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραια για να δουμε θα εισαι μεσα στην 6
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεχίζω να πιστεύω ότι το έχεις....
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δύσκολα τα πράγματα για 6άδα.Πρέπει να τρέξεις αρκετά καλό σερί τώρα...
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα τελευταία αποτελέσματα δεν ήταν και τόσο ενθαρρυντικά ωστόσο τα πας πολύ καλά στο κύπελλο που έχεις θέσει ως στόχο! :wink:
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η κοιλίτσα ήταν λίγο αποθαρρυντική αλλά έχει δρόμο ακόμη ..
Στο κύπελλο όμως τα πας πολύ καλα..!
Πάμε να ανέβουμε στα μεγάλα σαλόνια ! -kavala
Image
Image
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xks wrote:ωραια για να δουμε θα εισαι μεσα στην 6
Δύσκολο φίλε πολύ δύσκολο.Έχουμε το υλικό αλλά δεν έχουμε τη διάρκεια.
DrGonzo wrote:Συνεχίζω να πιστεύω ότι το έχεις....
Μέσα σε όλη τη μιζέρια υπάρχει και ο γιατρός με μια πινελιά αισιοδοξίας.
Kwstas12345 wrote:Δύσκολα τα πράγματα για 6άδα.Πρέπει να τρέξεις αρκετά καλό σερί τώρα...
Και τι δεν πρέπει να κάνω...άσε Κώστα.Πάντως για το πουλέν σου δεν έχω καλά νέα.
Θα μάθεις στη συνέχεια όταν είναι έτοιμη.
philip21 wrote:Τα τελευταία αποτελέσματα δεν ήταν και τόσο ενθαρρυντικά ωστόσο τα πας πολύ καλά στο κύπελλο που έχεις θέσει ως στόχο! :wink:
Play-off είναι το ταβάνι της ομάδας.Κύπελλο για να μην παρεξηγηθώ έχω μόνο το Johnstone's Paint Trophy για στόχο.Δεν με παίρνει να έχω σαν στόχο κανένα άλλο κύπελλο :wink:
Hippocratis wrote:Η κοιλίτσα ήταν λίγο αποθαρρυντική αλλά έχει δρόμο ακόμη ..
Στο κύπελλο όμως τα πας πολύ καλα..!
Πάμε να ανέβουμε στα μεγάλα σαλόνια ! -kavala
Καλά τα πάω αλλά τονίζω οτι δεν με ενδιαφέρει αυτό.Το κύπελλο είναι μονάχα για να ενισχύσει τα οικονομικά της ομάδας,ίσως και την ψυχολογία των παικτών.Τίποτα παραπάνω για φέτος.Όσο για τα μεγάλα σαλόνια ένα πράμα θα πω,όσο ζω ελπίζω.
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν είναι κ ακατόρθωτο... Μαυτόν τον γάλλο γιατί τόση μυστικότητα; Είναι καμία φίρμα;
User avatar
Gumul
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Tue Jan 20, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο ολες τις ιστοριες που διαβαζω, τη δικη σου περιμενω περισσοτερο μιας και θα ειναι μεγαλη επιτυχια η ανοδος. Σου ευχομαι να την καταφερεις, εστω και λιγο καθυστερημενα...
ΜΙΚΡΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΙΚΡΟ ΚΕΡΔΟΣ...
ΜΕΓΑΛΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΡΔΟΣ...


Για οποιον τον ενδιαφερουν οι ιστοριες. (FM 2009)
Κανεις εμποδιο δε θα σταθει...
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”