Cebollitas - Pero seguimos juntos, unidos hasta el fin!

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-Ήταν δικό μου το φταίξιμο, επειδή σούταρα άσχημα..
-Ήταν δικό μου το φταίξιμο, επειδή δεν έπιασα το πέναλτι!
-Ήταν δικό μου το φταίξιμο, επειδή δεν σου έδωσα την μπάλα τη σωστή στιγμή?

-Είναι δικό μας το φταίξιμο που αυτά τα αποδυτήρια είναι μες στη σιωπή!

Δεν είναι σημαντικό, ούτε το τέλος του κόσμου!
Σηκωθείτε παιδιά! Είμαστε ΔΕΥΤΕΡΟΙ!

Το να είσαι δεύτερος είναι σαν να είσαι νικητής!
Δώσαμε στο γήπεδο αγάπη και φωνή!
Χάνουμε ή κερδίζουμε, για μας μετράει η συμμετοχή
ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ, ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!

Και οι οπαδοί σου φωνάζουν δυνατά!
Ρίχνουμε χαρτάκια που αυτή η ομάδα είναι δεύτερη!



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9v-TXhcDvA8[/youtube]
Μπήκα στα αποδυτήρια και ήμουν χαρούμενος με την αντίδραση των παιδιών.
Αν και ηττηθήκανε και χάσανε το πρωτάθλημα [αλλά κερδίσανε την άνοδο] το αντιμετώπισαν με χαμόγελο.
Άλλωστε είναι ένα από τα χαρακτηριστικά της ομάδας μας αυτό, ότι καμία ήττα δεν μας παίρνει από κάτω και ότι και να γίνει η παρέα εντός και εκτός γηπέδων δεν θα χαλάσει ποτέ!
Είχαν βάλει καλά μες στο μυαλό τους όσα τους είχα μάθει χρόνια τώρα, από τις μικρές κατηγορίες μέχρι και σήμερα που εξασφαλίσαμε την άνοδο στην Β? κατηγορία της χώρας !!!
Last edited by Jordi_7 on Tue Feb 24, 2009 9:17 pm, edited 2 times in total.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Την περίμενα με αγωνία αυτή την ιστορία! Καλή συνέχεια Jordi μου, είμαστε εδώ μαζί σου!!! 8)
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

ενδιαφέρουσα αρχή. περιμένω τη συνέχεια γρήγορα!
:liverpool:
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή !

Vamos Jordi !!
Image
Image
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άλλη μια σεζόν τέλειωσε και μας βρήκε με μία ακόμα άνοδο.
Πολλοί δεν πίστευαν ότι με ένα μάτσο πιτσιρίκια θα μπορούσα να φτάσω εδώ που έφτασα ? στην Β? Κατηγορία της Αργεντινής!
Αλλά εγώ όχι μόνο πίστεψα στα παιδιά ?στα παιδιά μου ? αλλά κατάφερα να τους διαψεύσω.
Τα παιδιά τέλειωσαν τις εξετάσεις τους και έφυγαν διακοπές ξεχνώντας για λίγο τις υποχρεώσεις τους τόσο με την ομάδα μας όσο και με τις μικρές ομάδες τηε Εθνικής Αργεντινής.
Η συνάντηση μας είχε οριστεί για τις 2 Ιουλίου οπου θα έβλεπα σε τι κατάσταση βρίσκονται και θα ξεκινούσαμε την προετοιμασία για τη δύσκολη χρονιά που μας περιμένει.

Εγώ δεν το κούνησα ρούπι από το σπίτι μου στο Μπουένος Άιρες και σχεδίαζα την ομάδα ενόψει της νέας σεζόν, μαζί με τον βοηθό μου μα πάνω απ? όλα φίλο Rogelio.
Άλλωστε μερικές μέρες πριν από την επίσημη πρώτη της ομάδας είχα ραντεβού με τον πρόεδρο της ομάδας τον don Arturo και τον Director of Football, τον τρελό-Victor.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

δωσεεεεεεε! γρήγορα τη συνέχεια, αρχίζω να υποψιάζομαι το σενάριο! αυτά ειναι!
:liverpool:
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη επιτυχια και απο μενα :drinking:

Off Topic:
γιατι φετος εχουμε 3-4 ιστοριες αργεντινη και εγω δεν εχω παιξει ποτε λατινικη αμερικη??? :D
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έφτασα νωρίς στη λέσχη και απόλαυσα ένα μάτε με τα υπόλοιπα άτομα στη λέσχη που είχαν μείνει ακόμα στο Μπουένος Άιρες.
Αφού τα είπαμε λίγο περί ανέμων και υδάτων έφτασε ο κύριος Αρτούρο, που τυχαίνει να είναι και παππούς ενός εκ των παιδιών που παίζουν στην ομάδα.
Μαζί του είχε έρθει και η καλή μου φίλη Μέκα που στους αγώνες δεν έπαυε να επικαλείται όλους τους αγίους για να κερδίσουμε. Αυτός που όμως είχε αργήσει είναι ο Βίκτορ, που είναι κι αυτός συγγενής με μέλος της ομάδας μας ? πατέρας-. Μάλλον θα τσακωνόταν για άλλη μια φορά με την γυναίκα του επειδή φόρεσε αυτή τη γελοία στολή που φοράει και στους αγώνες της ομάδας.

Η ώρα πέρασε μιλώντας με την Μέκα και τον Κύριο Αρτούρο για τα παιδιά και ξαφνικά εμφανίστηκε ο Ροζέλιο μαζί με τον Βίκτορ.

-Ορίστε Ρόκυ, στον έφερα τον Βίκτορ, είπε ο Ροζέλιο. Είχαμε πάει μαζί στο σχολείο να διευθετήσουμε κάτι υποθέσεις των παιδιών και ήρθαμε όσο πιο γρήγορα μπορούσαμε.

-Δεν πειράζει Ροζέλιο, άλλωστε δεν είναι και τόσο σημαντικά αυτά που θέλουμε να πούμε!

-Μα τι λες Ρόκυ;; βροντοφώναξε ο κύριος Αρτούρο! Το καλό της ομάδας είναι πάνω απ? όλα, και στο λέω εγώ που είμαι σε αυτή τη λέσχη τόσα χρόνια. Και για να είμαι ειλικρινής δεν έχω ξαναδεί πιο ταλαντούχα ομάδα, όσα χρόνια βλέπω μπάλα.

-Τα παραλές Αρτούρο, έχουμε καλή ομάδα αλλά τα παιδιά είναι ακομα άπειρα και ίσως αντιμετωπίσουμε δυσκολίες στην Β? κατηγορία.


-Ρόκυ, πιστεύω σε σένα και στην καλή δουλειά που κάνεις. Άλλωστε τα παιδιά σε αγαπάνε τόσο πολύ που θα έδιναν και την ψυχή τους αν τους το ζητούσες.

-Εμένα όμως Αρτούρο και Βίκτορ μου αρκεί να παίξουμε όμορφο και σωστό ποδόσφαιρο και να συνεχίσουμε να πρεσβεόυμε κάποιες αξίες μέσα στο γήπεδο.

-Καλά λες Ρόκυ, συνέχισε ο Ροζέλιο. Η φιλία των παιδιών δεν θα χαλάσει όσα άσχημα αποτελέσματα και να ?ρθουν, γιατί όπως τραγουδάνε «συνεχίζουμε μαζί ως το τέλος».

-Ρόκυ, εμείς από σένα δεν έχουμε απαιτήσεις παρά κάποιους εφικτούς στόχους όπως η κατάκτηση μιας θέσης στο μέσο του βαθμολογικού πίνακα. Με καταλαβαίνεις Ροκυ ε;; είπε ο Βίκτορ.
Δεν σου ζητάμε να αποφύγεις τον υποβιβασμό γιατί με το υλικό που έχεις θα ήταν σαν να σε υποτιμούσαμε!


-Σαφώς Βίκτορ! Και γω πιστεύω ότι μια θέση στο μέσο της βαθμολογίας είναι αρκετά ρεαλιστικός στόχος για τα παιδιά. Οικονομικώς πως θα κινηθούμε;;
Ανάγκη για μεταγραφές δεν έχουμε παρά μόνο από κάποιους προπονητές που θα φροντίσουν για τα παιδιά ώστε να δώσουν το 100% των δυνατοτήτων τους και να έχουν την εξέλιξη που επιθυμούμε!


-6,5 Μ είναι καλά Ρόκυ;; με ρώτησε ο κύριος Αρτούρο

-Αρτούρο το ξέρω ότι τα λεφτά δεν σου περισσεύουν, και ότι κάνεις το κάνεις από μεράκι και αγάπη. Είναι υπέρ-αρκετά αλλά δεν νομίζω να τα χρησιμοποιήσω. Συμφωνείς Ροζέλιο;;

-Με το υλικό που έχουμε Ρόκυ δεν θα χρειαστούν μεταγραφές. Το είπες και μόνος σου! Μόνο σκληρή δουλειά!

Κάπως έτσι κύλησαν τα πράγματα και περίμενα πλέον την 2η Ιουλίου που θα παρουσίαζα στους παίκτες τους στόχους, και τους παίκτες στους φίλους της ομάδας
?αν και οι περισσότεροι γνωρίζονται από τη λέσχη!
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
:liverpool:
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαχαχα!! Ε όχι ρε φίλε.. Είσαι θεός ..

Ολέ ολά , ολε ολά οοοολέ ολά .........!!!
Image
Image
vitriolis192837465
Indispensible
Indispensible
Posts: 1596
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλα θεουλης...
Spoiler: show
-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
Παμε ολοι σαν τσουρμο αγκαλια... -rofl -rofl
So this is how liberty dies... with thunderous applause

29.10.2001 - 19.07.2013
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

εγω παντως ακομα δεν καταλαβα ποια ομαδα πηρες! :oops:

περιμενω την συνεχεια! -gioupi
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μεγάλη μέρα έφτασε και τα παιδιά ήταν συγκεντρωμένα από νωρίς στη λέσχη.
Άλλοι έπαιζαν, άλλοι μιλούσαν με τα κορίτσια και λίγοι ήταν συγκεντρωμένοι.
Σαν να μην είχαν ξεχάσει ακόμα τις διακοπές στο Ακαπούλκο.
Αλλά δεν μπορούσα να τους κρατήσω κακία.

Image

«Γεια σας παιδιά, χαίρομαι που σας βλέπω και πάλι μετά από έναν μήνα»

Πριν προλάβω να τελειώσω με μια φωνή είπαν όλοι

«ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕ ΛΟΥΤΣΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ»

« Σήμερα είναι μεγάλη μέρα για την Λέσχη της 25ης Μαϊου! Η ομάδα μας, ανέβηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της, στην Β? κατηγορία και έτσι θα έρθουν κάποιοι δημοσιογράφοι να δωσω συνέντευξη Τύπου ενόψει της νέας χρονιάς. Εκτός απ? αυτό θα σας παρουσιάσω στον αργεντίνικο Τύπο, οπότε σας θέλω σοβαρούς ? «

« Κύριε Λουτσέρο, να τους κάνω το χορευτικό μου;; Ταρουυυυυυσα, Ταρουυυυυυυυσα»

«Κάτσε κάτω μικρέ,» είπε ο Κόκι σαν αρχηγός που είναι και συνέχισε «?Ακου αυτά που μας λέει ο κύριος Λουτσέρο, γιατί αν και είσαι καλός παίκτης με τα μυαλά που κουβαλάς δεν θα παίξεις ποτε!»


«Καλά καλά σταματάω!» είπε ο Ταρούσα και χώθηκε σε μια γωνιά.

«Συνεχίζω, και θέλω να σας πω ότι με τον κύριο Αρτούρο που μίλησα περιμένει από μας μια καλή θέση στο πρωτάθλημα αλλά εγώ από σας θέλω να έχουμε καλό κλίμα στ? αποδυτήρια και να παίζουμε όσο πιο καλά μπορούμε»

«ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΟΛΕ ΟΛΑ» ξεκίνησαν να τραγουδάνε τα παιδιά και δεν σταμάτησαν παρά μόνο όταν μπήκε το Φαντασματάκι στην Λέσχη και ανακοίνωση την άφιξη των δημοσιογράφων.

«Ένα ανέκδοτο, ένα ανέκδοτο παιδιά!» είπε ο Κάροντ. «Λοιπόν, πάει ένα παιδάκι σπίτι του και λεει στον μπαμπά του.
-Μπαμπά τα παιδιά στο σχολείο με λένε μαφιόζο.
-Θα έρθω αύριο να το κανονίσω.
-ΟΚ, αλλά να το κάνεις να φανεί σαν ατύχημα. «


Η σιωπή απλώθηκε σε ολόκληρη την αίθουσα και 18 ζευγάρια μάτια έμειναν να κοιτάνε με απορία τον Κάροντ.

Image

Αυτόν όμως ουτε που τον ένοιαζε. «ελάτε παιδιά! Μαφιόζος ? ατύχημα ? θα το κανονίσω;; «

« Πωωωωωω! Πότε θα σταματήσεις τις βλακείες Κάροντ;;» του φώναξε ο Μπόκα.

«Αντε παράτα με χοντρέ» του απάντησε ευθύς αλλά τον τσακωμό σταμάτησε ο Ροζέλιο.

«Ελάτε παιδιά , κάντε ησυχία, έρχονται οι δημοσιογράφοι!»
Last edited by Jordi_7 on Tue Feb 24, 2009 6:23 pm, edited 2 times in total.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
nikos_chalandri
Indispensible
Indispensible
Posts: 1939
Joined: Mon Jul 03, 2006 10:51 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Χαλανδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιωργο οι φωτο που εχεις ανεβασει δεν φαινοντε.......
Καλη αρχη και απο μενα :-D
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις

https://www.facebook.com/pages/Apo-mikr ... 2994411112
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τωρα το καταλαβα το σεναριο... -ypoklinomai -ypoklinomai

εισαι θεουλης. πας να ξεπερασεις και τον σερ αλεξ στο καψιμο, και τον ταζζ μην σου πω :drinking:
Spoiler: show
νταξει, το παρακανα :D
καλη σου επιτυχια :D
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”