Ένα νέο ξεκίνημα...

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Ενα νεο ξεκινημα ηταν αυτο που ηθελα να κανω απο καιρο στην μονοτονη ζωη μου.Ολα τωρα θα μπορουσαν να ηταν αλλιως αν δεν ηταν εκεινο το παιχνιδι.Το παιχνιδι αυτο θα μεινει για παντα χαραγμενο στο μυαλο μου.

Η ζωη μου εμοιαζε ονειρικη μεχρι εκεινο το παιχνιδι.Μεχρι εκεινη την μοιραια μερα.Γεννηθηκα στις 16 Ιανουαριου του 1976 στη Θεσσαλονικη.Με βαφτισαν Θαναση,Θαναση Ρωσσιδη.Μεγαλος οπαδος του ΠΑΟΚ.Ζουσα για την ομαδα κυριολεκτικα.Ποδοσφαιρο ηταν η λεξη με την οποια θα μπορουσες να περιγραψεις τη ζωη μου.Απο μικρος μυηθηκα στα μυστικα του αθληματος.Ημουν αρκετα καλος οπως ελεγαν.Ψηλος,γεροδεμενος με καλη κεφαλια,εφεση στο σκοραρισμα και με δυνατο σουτ.Οτι επρεπε για εναν καλο φορ περιοχης.Στα 16 μου θα ερχοταν μια απο τις καλυτερες μερες της ζωης μου.Η ομαδα νεων του ΠΑΟΚ θα με εκανε δεκτο.Δεσποζα στην επιθεση των μικρων του δικεφαλου.Καλες εμφανισεις,αρκετα γκολ και ολοι μιλουσαν για ενα νεο μεγαλο ταλεντο.Ετσι στα 19 μου ηρθε η μεγαλη στιγμη.Πρωτη μου εμφανιση με τη πρωτη ομαδα και επειτα καθιερωθηκα στην πρωτη ομαδα.Τρεις απολυτα επιτυχμενες σαιζον επειτα με πολλα γκολ,πολυ καλες εμφανισεις και πολυ παθος με εκαναν γνωστο σε Ευρωπη και Ελλαδα.Ολοι μιλουσαν για εμενα.Λεγαν οτι θα γινω μεγαλος.Στον ΠΑΟΚ αρχισα να παιζω και να βελτιωνομαι και περιμενα την μεγαλη προταση για να περασω στο επομενο επιπεδο.Η προταση ηρθε το καλοκαιρι του 1998.Η Εσπανιολ ηθελε να ολοκληρωσω την επιθεση της.Η προταση ηταν πολυ ικανοποιητικη και η διοικηση του ΠΑΟΚ δεν αρνηθηκε.Ηταν πλεον γεγονος,θα επαιζα στην Εσπανιολ μολις στα 22 μου.


Στην Εσπανιολ δεν θα ημουν μονος.Μαζι μου θα ηταν και ο Φιλιππος Γεωργιαδης(philip 21).O Φιλιππος γεννηθηκε το 1977 στην Κατερινη.Ζουσε και αυτος για να παιζει μπαλα.Μεγαλο ταλεντο.Μεσος και μεσοεπιθετικος επαιζε.Γρηγορος τεχνιτης και πολυ καλος playmaker.Αρχισε απο τον Πιερικο και επειτα πηγε στην μεγαλη του αγαπη την ΑΕΚ οπου και καταξιωθηκε.Ηταν και αυτος μεγαλο ταλεντο.Εξαιρετικες εμφανισεις με την ΑΕΚ και επειτα προταση απο την Εσπανιολ.Στα 21 του και αυτος επαιζε στην Εσπανιολ


Αμεσως δεθηκαμε με τον Φιλιππο και γιναμε δυο καταπληκτικοι φιλοι.Ειμασταν συνεχεια μαζι.Η συνεργασια μας μεσα στο γηπεδο ηταν και αυτη καταπληκτικη.Συνεργαζομασταν αψογα.


Η σαιζον ειχε αρχισει καταπληκτικα και για εμας και για την ομαδα.Ειχαμε κερδισει και οι δυο θεσεις βασικων.Σκοραρα ακαταπαυστα.Η ομαδα ηταν ψηλα στον βαθμολογικο πινακα.


Ηταν ενα σαββατιατικο βραδυ.Ολη η Βαρκελωνη περιμενε εκεινο το βραδυ αλλα εγω με το Φιλιππο περισσοτερο.Η πολη ειχε βαλει τα καλα της.Το γηπεδο ειχε γεμισει για το Εσπανιολ-Μπαρτσελονα.Εκεινο ηταν το πρωτο μας Ισπανικο ντερμπι.Ειχαμε και οι δυο ανγχος αλλα και πολλη χαρα.Το παιχνιδι ειχε αρχισει.Το ξεκινημα ηταν ιδανικο για εμας.Η ατμοσφαιρα καταπληκτικη.Ειχαμε την κατοχη της μπαλας,παιζαμε με παθος.Επαιζα μονος στην επιθεση και ο Φιλιππος ηταν απο πισω μου.

Στο 17' κερδιζουμε φαουλ λιγο εξω απο την περιοχη.Δυο-τρια ατομα πανω στην μπαλα.Μαζι και ο Φιλιππος.Το τοιχος ετοιμαζεται.Ο κοσμος αγωνια.Ο διαιτητης σφυριζει.Κανει τεσσερα βηματα ο Φιλιππος,πιανει ενα δυνατο σουτ με φαλτσο και η μπαλα καρφωνεται στο γαμα.Ο τερματοφυλακας απλα κοιταει την μπαλα.Καταπληκτικο γκολ.Το γηπεδο παιρνει φωτια.Ειμαστε μπροστα με 1-0.

Το παιχνιδι συνεχιζεται οπως ακριβως θελουμε.Εχουμε κλεισει την Μπαρτσελονα στο μισο γηπεδο.Καναμε αρκετες ευκαιριες αλλα δεν σκοραραμε.Καθυστερησεις πρωτου ημιχρονου και εχουμε κερδισει κορνερ απο τα αριστερα.Παει να εκτελεσει ο Φιλιππος.Εγω στην αγαπημενη μου θεση κοντα στο πρωτο δοκαρι.Η μπαλα ειναι στον αερα και ερχεται σε εμενα,ολιγωρει και η αμυνα,πεταγομαι και με δυνατη κεφαλια κανω το 2-0!!!Ο κοσμος φωναζει απο χαρα!!

Το δευτερο ημιχρονο πηγαινει εξισου καλα.Στο 70' βγαινουμε στην αντεπιθεση ερχεται η μπαλα σε εμενα εχω εναν αμυντικο μπροστα μου,κανω προσποιηση ξεφευγω και βγαινω τετ α τετ και πλασαρω τον τερματοφυλακα.Ηταν σιγουρα το καλυτερο παιχνιδι της ζωης μου αυτο.Δυο γκολ απεναντι στην Μπαρτσελονα.Τρεχω προς την κερκιδα ερχεται και ο Φιλιππος μαζι με τους συμπαικτες μου για να πανυγηρισουμε τον θριαμβο.Ο αντιπαλος αμυντικος που πριν απο λιγο ειχα αδιασει,ειχε νευριασει για τα καλα.Εβλεπες το μισος στα ματια του


Το ηθικο μου ειχε εκτιναχθει στα υψη.Διψουσα για το χατ-τρικ.Ο αντιπαλος αμυντικος εψαχνε την εκδικηση.Δεν μπορουσε ακομα να καταλαβει πως τον ειχα περασει τοσο θεαματικα.Στο 75' παω να περασω και με ενα δυνατο τακλιν πεφτω κατω.Σηκονομαι κατευθειαν.Ο αμυντικος ειχε ενα ηλιθιο χαμογελο λες και ειχε καταφερει καποιο τεραστιο κατορθωμα.Εγω ειχα νευριασει.Παω και τον σπρωχνω και συνεχιζει αυτος.Ερχονται οι συμαικτες μας και μας χωριζουν.Παω να απομακρυνθω και ερχεται και μου ψυθιριζει στο αυτι "Ολα τα ωραια πραγματα τελειωνουν καποια στιγμη και αυτο που ζεις εσυ δεν θα τελειωσεις πολυ καλα"!!!Τι μπορει να θέλει σκεφτηκα.Μαλλον να μου ριξει το ηθικο ειπα μεσα μου.

Εγω ακομα αναζηταω το τριτο γκολ στο 81΄.Ο Φιλιππος μου δεινει πασα,αρχιζω να τρεχω.Ο αντιπαλος αμυντικος ερχεται με δυναμη.Κανω τον ελιγμο για να ξεφυγω και πριν προλαβω να τελειωσω την κινηση μου,τα ποδια του καρφωνονται στον αριστερο μου αστραγαλο.Βγαζω μια δυνατη κραυγη,το γηπεδο αρχιζει να φωναζει.Ο ιδρωτας ελουζε το σωμα μου,ο πονος ηταν αφορητος.Ημουν πεσμενος,εβλεπα ανθρωπους γυρω μου,δεν μπορουσα να καταλαβω τι γινοταν και επειτα λυποθυμισα απο τον πονο.

Ξυπνησα στο δωματιο ενος νοσοκομειου μετα απο λιγες ωρες.Δυο-τρεις γιατροι,ο Φιλιππος και ο προπονητης μου ηταν μεσα.Καταλαβαινουν οτι ξυπναω και αναστατωνονται.

-Που ειμαι;;;;;φωναζω
-Στο νοσοκομειο.Λεει ο Φιλιππος με ζωγραφισμενη την αγωνια στο προσωπο του.
-Τι εγινε;;;Τι επαθα;;;;Γιατι ειμαι εδω;;;;
-Δεν θυμασαι το τακλιν;Μου λεει
-Το τακλιν.Ναι.Γιατι ομως με φερατε εδω.Γυρναω το κεφαλι μου και βλεπω το αριστερο μου ποδι στον αερα,δεμενο.
Τι εχει το ποδι μου;;;Ρωταω
-Το τακλιν ηταν πολυ δυνατο.Μου εξηγει ο γιατρος.
Δυστυχως δεν μπορουμε να στο κρυψουμε.Ο αστραγαλος σου εγινε θρυψαλα.
-Ωραια και ποτε θα μπορω να ξαναπαιξω γιατρε;;;
-Αν θες να μπορεις να περπατας δεν θα παιζεις ποδοσφαιρο.Μου λεει

Εκεινη την στιγμη λυγισα.Δακρυσα και αρχισα να φωναζω και να βριζω.Η καριερα μου τελειωσε μολις στα 22 μου.Τοσο αδικα.Απο εναν κομπλεξικο μ@λ@κ@.Παει το ταλεντο για το οποιο ελεγαν.Τα ΜΜΕ ειπαν λιγο για εμενα και μετα ξεχαστηκα.

Επεσα σε καταθλιψη.Δεν μπορουσα να συνειδοιτοποιησω οτι δεν θα παιζω ποδοσφαιρο.Η μπαλα ηταν ολη μου η ζωη και τωρα θα επρεπε να ζησω χωρις αυτην.Εφυγα,ηθελα να μεινω μονος.Εξαφανιστηκα.Ζουσα μονος μου.Σκεφτομουν τις μεγαλες μου δοξες και μετα εκλαιγα.Γιατι να συμβαινει σε εμενα αυτο ελεγα.Γιατι σε εμενα.

Επειτα μετα απο 2 χρονια τα βρηκα με τον ευατο μου.Προσπαθησα να κανω κατι αλλο στη ζωη μου.Βρηκα μια δουλεια και προσπαθησα να αφοσιωθω εκει.Ο κοσμος στο δρομο με αναγνωριζε.Ορισμενοι με συμπονουσαν αλλα αλλοι δεν με θυμονταν καν.Επειτα πηρα ενα διπλωμα προπονητικης,ετσι για να βρισκεται ελεγα,που ξερεις τι μπορει να συμβει απο το μια μερα στην αλλη.Αυτο δυστηχως το ειχα συνειδιτοποιησει.Αρχισα να προπονω για εναν χρονο ερασιτεχνικα τα τσικο σε μια ακαδημια της Θεσσαλονικης.Σε αυτα τα παιδακια εβλεπα τα ονειρα μου που τελειωσαν αδοξα.Χαιρομουν να δουλευω μαζι τους.Εβλεπα εμενα μικρο κατα καποιο τροπο.Μου θυμιζαν τις ωραιες μερες του παρελθοντος.Επειτα με απελυσαν.Δεν τους εκανα ελεγαν.Δεν ειχα φερει τα καταλληλα αποτελεσματα.Μετα δεν ξαναεκανα προσπαθεια για να γινω προπονητης.Αφοσειωθηκα στη δουλεια μου.


Ο Φιλιππος επειτα συνεχισε στην Εσπανιολ μετα πηγε στην Νιουκαστλ και στα 29 του ξαναγυρισε στην ΑΕΚ για να τελειωσει την καριερα του.Απο οτι ξερω μετα τον τραυματισμο μου και την περιοδο που εξαφανιστηκα απο προσωπου γης προσπαθουσε να με βρει.Μετα χαθηκαμε τελειως.


Καλοκαιρι 2008

Ο Φιλιππος ειχε καποιους σοβαρους τραυματισμους και για να μην παθει κατι χειροτερο αποφασισε να σταμητησει το ποδοσφαιρο στα 31.Ειχε προσφερει παρα πολλα στην ΑΕΚ,στην Εσπανιολ,στην Νιουκαστλ αλλα και την Εθνικη Ελλαδος.Η ΑΕΚ αποφασισε να διοργανωθει ενα ματς προς τιμην του,για τα οσα προσφερε.Αντιπαλος η Εθνικη Ελλαδος.Επειτα θα ακολουθουσε δεξιωση.

Γηπεδο ΟΑΚΑ 21:00 Παρασκευη 13 Ιουνιου 2008
Ο κοσμος της ΑΕΚ στις κερκιδες για το τελευταιο ματς του Φιλιππου.Πολυ κοσμος ειχε ερθει απο πολλα μερη της Ελλαδας.Μολις ειχα διαβασει για το ματς αυτο πριν απο λιγες μερες κατευεθειαν ειπα οτι θα παω.Πηρα το αμαξι μου και κατεβηκα στην Αθηνα.Ημουν στην κερκιδα να ξαναδω τον Φιλιππο να παιζει.Το παλιο φιλαρακι μου.

Ο αγωνας ηταν πολυ ωραιος.Αρκετο θεαμα και συγκινηση.Επειτα θα ακολουθουσε και δεξιωση.Ηθελα πολυ να παω εκει.Να δω τους αλλους που ειχαν τα ιδια ονειρα με εμενα.Να δω θα με θυμουνταν.Δυστυχως χρειαζοταν προσκληση για να μπεις κατι που εγω δεν ειχα.Ηθελα να προσπαθησω να μπω ομως.Παω στην εισοδο.Εκει ενας κουστουμαρισμενος τυπος με εναν καταλογο στα χερια και δυο φουσκωτους απο διπλα.

-Καλησπερα.Λεω με σοβαρο υφος
-Γεια σας.Ο κυριος;;Μου απανταει
-Ρωσσιδης.Θανασης Ρωσσιδης
-Ρωσσιδης,Ρωσσιδης...Δεν ειστε στην λιστα κυριε.Συγγνωμη αλλα δεν μπορειτε να μπειτε
-Σας παρακαλω,αφηστε με
-Συγγνωμη αλλα δεν μπορω να κανω κατι.Σας παρακαλω φυγετε.Αααα μια στιγμη.Εσεις ειστε ο Ρωσσιδης που επαιζε στον ΠΑΟΚ.Που τραυματιστηκε και δεν ξαναεπαιξε;;;
-Ναι,αυτος ειμαι.Του απαντησα με πεσμενο το ηθικο
-Συγγνωμη ξανα αλλα δεν μπορειτε να μπειτε
-Ενταξει,ευχαριστω πολυ.

Τουλαχιστον εκανα μια προσπαθεια σκεφτηκα.Εκεινη την ωρα για καλη μου τυχη περνουσε ο κυριος Γκαγκατσης απο εκει.


-Ο κυριος;;Με ρωταει
-Θανασης Ρωσσιδης.Ο πρωην ποδοσφαιριστης
-Τι κανετε κυριε Ρωσσιδη;;;
-Μια χαρα.Απαντησα
-Γιατι δεν περνατε μεσα;;
-Μα δεν ειμαι στην λιστα.Ο κυριος στην εισοδο δεν με αφηνει να περασω
-Δεν πηραζει.Περαστε μεσα
-Ευχαριστω πολυ.

Ημουν τυχερος τελικα.Θα ξαναεβλεπα τον παλιοφιλο μου

Περναω μεσα στην αιθουσα.Ο Φιλιππος καθοταν στο μπαρ και μιλουσε με δυο-τρια ατομα.Παω απο πισω και τον χτυπαω ελαφρα στην πλατη.Αμεσως γυρναει

-Θαναση!!!!!!!!Τι κανεις εδω ρε φιλαρακι;;;;;;;;;;Λεει και με αγκαλιαζει
-Καλα ειμαι ρε Φιλιπ,ηρθα να σε δω μετα απο τοσο καιρο.Εσυ πως πας;
-Μια χαρα.Τελειωσα τωρα με το ποδοσφαιρο και θελω να ξεκινησω κατι καινουργιο.Εσυ που χαθηκες;Με τι ασχολεισαι τωρα.
-Ημουν χαλια Φιλιππα.Πηγα να μεινω μονος μου.Ολομοναχος.Επειτα βρηκα μια δουλεια και πηρα ενα διπλωμα προπονητικης.
-Ηξερα πως ποτε δεν θα αφηνες το ποδοσφαιρο.Τι εγινε εισαι πουθενα προπονητης;
-Τωρα οχι.Ημουν πριν λιγα χρονια στα τσικο μιας μικρης ομαδας.Επειτε με εδιωξαν και δεν ξανασχοληθηκα.Αν και το ποδοσφαιρο ειναι το παθος μου οπως ξερεις.
-Καλα ρε θηριο δεν θες να ξανασχοληθεις.Αν θες να ασχοληθεις ξανε κανε μου ενα τηλεφωνο και ειμαι απολυτα προθυμος να βοηθησω τον παλιοφιλο μου να βρει κατι.Πιστευω πως θα τα πηγαινες περιφημα σαν προπονητης


Η βραδια συνεχιστηκε ειπαμε τοσα πολλα με το Φιλιππο.Θυμηθηκαμε τα παλια.Ειπαμε τοσα πραγματα.

Στο δρομο της επιστροφης το αργα το βραδυ στο μυαλο μου συνεχεια ερχοταν η προταση του Φιλιππου.Η ζωη μου ηταν μονοτονη χωρις κανενα ενδιαφερον.Μηπως επρεπε να ασχοληθω ξανα με το ποδοσφαιρο.Μηπως θα αποκτουσε ξανα η ζωη μου ενδιαφερον.Τελικα το αποφασισα,θα ξανασχοληθω με το ποδοσφαιρο.Θα γινω προπονητης.

Την επομενη μερα το πρωί πηρα τον Φιλιππο τηλεφωνο

-Παρακαλώ
-Έλα ο Θανασης ειμαι
-Ελα ρε ψηλε.Τι κανεις;
-Καλα ειμαι.Εσυ;Σκεφτηκα την προταση που μου εκανες.
-Καλα και εγω.Για ποια προταση μιλας;
-Το να ασχοληθω επαγγελματικα με την προπονητικη.Ειπες θα με βοηθησεις να βρω ομαδα.
-Α ναι.Πολυ χαιρομαι που θα ασχοληθεις με την προπονητικη.Και εγω θελω να σε βοηθησω.Λοιπον ξερω για μια κενη θεση και μαλλον θα γινεις δεχτος.Θελω αν γινεται να σε βοηθησω ακομα περισσοτερο και να γινω Τεχνικος Διευθηντης αν θες;Θελω να παραμεινω στον χώρο
-Φυσικα Φιλιππα.Μετα χαρας.
-Αντε ετοιμασου.Παρε αεροπλανο για Αθηνα και ελα να τα πουμε απο κοντα και να σε ενημερωσω για την ομαδα



Εκεινη την στιγμη ενιωσα πραγματικα χαρουμενος μετα απο πολυ καιρο.Θα εκανα ξανα κατι με αυτο που μου αρεζε.Θα εκανα Ένα νέο ξεκίνημα
Last edited by thanasis10 on Mon May 25, 2009 10:50 am, edited 4 times in total.
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παρα πολυ καλη η αρχη σου. απεκτησες φανατικο αναγνωστη κιθαριστα :D
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή μαν...Σάρωσέ τα όλα....
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ήμουν πολύ χαρούμενος που ξαναβρισκόμουν με το παλιό μου φίλο.Μετά από μια μεγάλη καριέρα και αφού δεν είχα από εδώ και πέρα κάτι να ασχοληθώ στη συνέχεια της ζωής μου ήταν πολύ καλή ιδέα να βοηθήσω τον Θανάσση.Λεφτά είχα,ασχολία έψαχνα ήταν το κατάλληλο και για μένα.
Μετά τις πρώτες επαφές μας ψάξαμε αμέσως για ομάδα,όπως του είπα στο τηλέφωνο μια αξιόλογη ομάδα,είχε ελεύθερη θέση και είχα γνωστούς εκεί άρα θα μπορούσα να "βάλω το χεράκι μου" ώστε να γίνει προπονητής ο Θανάσης.
Τους μίλησα γι'αυτόν και το παρελθόν και ενθουσιάτηκαν.Ήθελαν να μιλήσουν μαζί του,όλα έδειχναν πως θα έπιανε δουλειά στην καινούρια ομάδα ως προπονητής και εγώ ίσως τον ακολουθούσα ως μέλος της ομάδας,τεχνικός διεθυντής και βοηθός του Θανάση.
User avatar
Ionikaras
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5188
Joined: Wed Jun 11, 2008 1:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικος, Barcelona, Stoke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παμε ρε αλανια!!!!!!
καλησας επιτυχια!!!!!!!
Xavi Hernandez Creus
* Spanish League (8): 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010-11, 2012-13, 2014-15
* Spanish Cup (3): 2008–09, 2011-12, 2014-15
* Spanish Supercup (6): 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013
* UEFA Champions League (4): 2005–06, 2008–09, 2010-11, 2014-15
* UEFA Super Cup (2): 2009, 2011
* FIFA Club World Cup (2): 2009, 2011
* UEFA European Football Championship(2): 2008 , 2012
* FIFA World Cup(1): 2010
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αψογη αρχη της ιστοριας!
ο λαος ζηταει και αλλες τετοιες περιγραφες! :-)
καλη επιτυχια παιδες...!
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Ετσι και εγινε.Πηρα το πρωτο αεροπλανο για Αθηνα που βρηκα και μετα λιγες ωρες μετα το τηλεφωνημα ήμουν στο Ελευθεριος Βενιζελος

Σε ολη τη διαρκεια της πτηση ημουν χαμογελαστος.Ημουν πραγματικα χαρουμενος μετα απο αρκετα χρονια.Θα ξαναεκανα κατι το οποιο μου αρεσει.Ολα μου φαινοταν ομορφα,Η ζωη μου θα αποκτουσε ξανα ενδιαφερον.

Εφτασα στο Ελευθεριος Βενιζελος πηρα την βαλιτσα μου και ειδα τον Φιλιππο να με περιμενει στις αφηξεις.

Δινουμε τα χερια μας οπως τοτε που πανυγυριζαμε τα γκολ

-Γεια σου παλιοφιλε.Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο χαιρομαι που θα ξανανσυνεργαστουμε.Μου λεει
-Και εγω ρε Φιλιπ.
-Αντε παμε και τα λεμε στο δρομο
-Που παμε;
-Προς το παρον παμε να συζητησουμε και να φαμε κατι γιατι πειναω
-Οκ


Μετα απο μιση ωρα περιπου ημασταν σε ενα πολυτελες εστιατοριο στο Κολωνακι.Παραγγηλαμε και ήρθε η ωρα για συζητηση

-Λοιπον.Πες τα ολα.Για ποια ομαδα μιλάς;;;
-Η ομαδα που σου λεω ειναι ο Ατρομητος.Μιλησα με την διοικηση και θα χαρουν να σε γνωρισουν να τα πειτε ή μαλλον για να υπογραψεις κιολας.Τους μιλησα με τα καλυτερα λογια για εσενα.Τους παρακαλεσα λίγο και σε δεχονται.Οπως ξερεις επεσε στην Β' Εθνικη η ομαδα και θελουν να ξανανεβουν φετος.
-Τι λες ρε Φιλιππα.Θα δουλεψω στον Ατρομητο.Ειλικρινα περιμενα κατι ποιο μικρο σε σχεση με τη Β' Εθνικη.
-Πιστευω πως υποτιμας τον ευατο σου.Ξερω οτι αγαπας πραγματικα αυτο που κανεις και μπορεις να φτασεις ψηλα.
-Λοιπον ποτε θα παμε να υπογραψω;Δεν κρατιεμαι
-Σημερα Σαββατο ειναι οποτε την Δευτερα.Θα κατσεις σπιτι μου αυτες τις μερες
-Θα περιμενω μεχρι την Δευτερα.Δεν μπορω ρε συ μεχρι την Δευτερα να περιμενω

Η αγωνια μου ειχε βαρεσει κοκκινο.Περιμενα πως και πως την Δευτερα.Εκανα σαν μικρο παιδι.Δεν ειναι λιγο ομως να νιωθεις ευτιχισμενος.Το Σαββατο και την Κυριακη περασαμε καλα με τον Φιλιππο.Βγηκαμε ειδαμε κοσμο απο τα παλια,μου γνωρισε και μια ενδιαφερουσα παρουσια -georgeous -georgeous -georgeous αλλα εμενα με ενοιαζε μονο η Δευτερα.Περιμενα μιαμιση μερα σχεδον ωσπου ηρθε η Δευτερα

Πηγαμε στα γραφεια του Ατρομητου επιτελους.Ο κυριος Σπανος και η διοικηση μας περιμεναν και ηταν αρκετα φιλοξενοι μαζι μας.Αφου χαιρετηθηκαμε ειπαμε λιγο ασχετα πραγματα περασαμε στο ψητο

-Λοιπον Θαναση.Ας περασουμε στο ψητο.Οπως ξερεις ειμαστε στην Β' Εθνικη και αυτο πρεπει να αλλαξει.Η ομαδα εχει καλο υλικο και με τη βοηθεια ενος καλου προπονητη θελουμε να ανεβουμε και να καθιερωθουμε στην Superleague.Πιστευουμε πως μπορουμε να σε εμιστευτουμε.Μας ειπε και ο Φιλιππος πολυ καλα λογια.
-Ευχαριστω πολυ που με θελετε να δουλεψω εδω.Πρωτη φορα θα δουλεψω σε τοσο υψηλο επιπεδο.Ειμαι πολυ χαρουμενος.
-Ο μισθος σου θα ειναι στις 4.000 ευρω το μήνα.Τι λες;
-Πολυ καλη η προσφορα σας.Τελεια θα ελεγα.
-Αντε να υπογραψεις.Φιλιππα εσυ τεχνικος διευθηντης είπαμε.Ετσι;
-Ναι ναι.Φυσικα.Να βοηθησουμε τον Θαναση θελουμε...

Εκεινη την στιγμη χτυπαει το κινητο του Φιλιππου

-Το κινητο μου.Ερχομαι σε 2'.Συνεχιστε.Παρακαλώ...
-Λοπον πού μείναμε;
-Στις υπογραφες νομιζω...
-Αντε υπεγραψε.
-Που υπογραφω;;;
-Εδω.Και μου δειχνει το χαρτι του συμβολαιου


Ημουν χαρουμενος θα ημουν ο νεος τεχνικος του Ατρομητου.Ενα νέο ξεκινημα για εμενα ήταν πλεον γεγονος.Ημουν τρισευτιχισμενος!!!
zwnianos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 443
Joined: Sat Jan 03, 2009 4:49 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βγηκαμε ειδαμε κοσμο απο τα παλια,μου γνωρισε και μια ενδιαφερουσα παρουσια -georgeous -georgeous -georgeous αλλα εμενα με ενοιαζε μονο η Δευτερα
εννοεις τη δευτερα παρουσια???? :P :D


καταπληκτικη εισαγωγη!
καλη συνεχεια!!!
Image



Image
η ιστορια μου!!! κλικ στο userbar!!
User avatar
Sir_Vaggos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Apr 14, 2008 4:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παο,Exeter,At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Παο, At.Madrid, Tottenham
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη φιλε μου
User avatar
Ionikaras
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5188
Joined: Wed Jun 11, 2008 1:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικος, Barcelona, Stoke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

νεο ξεκινημα στον αντιπαλο????
κι εσυ ρε????? -ksilo

τεσπα καλη συνεχεια...
Spoiler: show
ΘΕΛΩ ΑΝΟΔΟ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Spoiler: show
:drinking: :drinking:
Xavi Hernandez Creus
* Spanish League (8): 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010-11, 2012-13, 2014-15
* Spanish Cup (3): 2008–09, 2011-12, 2014-15
* Spanish Supercup (6): 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013
* UEFA Champions League (4): 2005–06, 2008–09, 2010-11, 2014-15
* UEFA Super Cup (2): 2009, 2011
* FIFA Club World Cup (2): 2009, 2011
* UEFA European Football Championship(2): 2008 , 2012
* FIFA World Cup(1): 2010
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παμε βουρ για την ανοδο :drinking:
ArK''ass''
Backup
Backup
Posts: 919
Joined: Sun Jul 13, 2008 11:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος φιλε.
Η αρχη μου θυμιζει την ιστορια ''και τωρα κατι εντελως διαφορετικο'' αλλα δυστυχως
εκεινη σταματησε.
Ελπιζω εσυ να συνεχισεις γιατι η περιγραφη σου ειναι καθηλωτικη και γουσταρουμε :D .
btw εισαι και ΠΑΟΚι οποτε μεσα μου υπαρχει μια ελπιδα πως καποια στιγμη θα περασεις και απο την ομαδα της καρδιας σου... 8)
Spoiler: show
ΠΑΜΕ ΡΕ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ :drinking:
:evil: Vegeta prince of all saiyans!!!
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27173
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Πολύ ωραίο concept και εκτέλεση μέχρι στιγμής. Αν και η παρουσίαση είναι εξίσου ενδιαφέρουσα εγώ έχω ψηθεί!!!!! -foumarw
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Παιδια σας ευχαριστω πολυ για την στηριξη.Η χαρα του ιστοριογραφου ειναι οταν βλεπει οι αλλοι να ποσταρουν.Εστω και με μια-δυο λεξειες.Με γεμιζετε με ορεξη και δυναμη για την συνεχεια.Με κ@υλωσατε πραγματικά!!! -foumarw -foumarw .Ελπιζω να μην σας απογοητευσω.Σε λιγο θα εχουμε συνεχεια!!!

@ΑrK"ass"
Θελω πολυ να περασω και απο την ΠΑΟΚΑΡΑ.Και απο εμενα υπαρχει αυτη ελπιδα!!!
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη συνεχεια
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”