Ένα νέο ξεκίνημα...

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27177
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Άποψή μου είναι ότι για πολλούς λόγους ο κύκλος σου στον Πανιώνιο έκλεισε...

Βγάλε την ομάδα Τσου Λου, όπως της (και σου...) αξίζει και με το κεφάλι ψηλά... βουρ για νέες περιπέτειες στας Ευρώπας!!!
User avatar
Ionikaras
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5188
Joined: Wed Jun 11, 2008 1:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικος, Barcelona, Stoke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τραβα στας ευρωπας ρεεεε! 8)
Xavi Hernandez Creus
* Spanish League (8): 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010-11, 2012-13, 2014-15
* Spanish Cup (3): 2008–09, 2011-12, 2014-15
* Spanish Supercup (6): 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013
* UEFA Champions League (4): 2005–06, 2008–09, 2010-11, 2014-15
* UEFA Super Cup (2): 2009, 2011
* FIFA Club World Cup (2): 2009, 2011
* UEFA European Football Championship(2): 2008 , 2012
* FIFA World Cup(1): 2010
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Διαβασα ολη την ιστορια σου σερι!
Πολυ ωραιος ο τροπος παρουσιασης και συγχαρητηρια για το Πρωταθλημα την 1η χρονια!
Ψηφισα να συνεχισεις εξω. :wink:
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευρώπη ρε...Το συζητάς;
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΕΚ.Αλλά αφού δε θα πας,πάνε έξω καλύτερα!Αν όμως βγεί Τσ.Λ. ο Πανιώνιος,είναι μεγάλο δίλημμα...
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Παιδια ευχαριστω για την στηριξη!!!
mitsakoc wrote:Διαβασα ολη την ιστορια σου σερι!
Πολυ ωραιος ο τροπος παρουσιασης και συγχαρητηρια για το Πρωταθλημα την 1η χρονια!
Ψηφισα να συνεχισεις εξω. :wink:
Ευχαριστω πολυ φιλε!Καλη συνεχεια και στην δικια σου ιστορια :wink:

ismael blanco wrote:ΑΕΚ.Αλλά αφού δε θα πας,πάνε έξω καλύτερα!Αν όμως βγεί Τσ.Λ. ο Πανιώνιος,είναι μεγάλο δίλημμα...
Πλακα πλακα δημοσιευματα με συνδεουν με την ΑΕΚ.Λενε πως ειμαι ο πρωτος υποψηφιος εαν δεν αναεωσει ο Μπαγεβιτς.Καλη συνεχεια και στην δικια σου ιστορια :wink:




Και οι δυο τιτλοι ειχαν χαθει.Σχεδον ειχα παρει την αποφαση μου.Μαλλον θα εφευγα μετα τα Play-offs.O Πανιωνιος ηταν ενα μεγαλο κομματι του νεου ξεκινηματος μου και της ζωης μου αλλα ειχα κουραστει.Ειχα απογοητευτει απο την αποδοση της ομαδας.Το κλιμα δεν ηταν καλο.Καποιοι παικτες δεν ξερω γιατι ηθελαν να φυγουν.Δεν εκτιμουν την προσπαθεια που κανουμε.Η διοιηκηση ομως με στηριζε απο την πρωτη στιγμη.Δεν θελω να τους αφησω ετσι.


Το Reputation μου πηγε στο Continental.Αρα θα μπορουσα να βρω πιο ευκολα μια πιο καλη δουλεια.Ηδη δημοσιευματα με συνδεουν με την ΑΕΚ αλλα και με την Λεβερκουζεν.Εχω δει και αλλες ομαδες που υπαρχει περιπτωση να αλλαξουν προπονητη.Ολα ειναι πιθανα.Τωρα ομως ας δωσουμε βαση στους αγωνες των Play-off





Superleague Play-Offs 1η Αγωνιστικη
Image

Ειμαστε 3 βαθμους μπροστα απο την δευτερη ΑΕΚ και 4 απο τον τριτο Παναθηναικο.Ομως αυοτ δεν ειναι απο μονο του αρκετο.Πρεπει να κανουμε καλες εμφανισεις και να παρουμε τα παιχνιδια.Πρωτος αντιπαλος ο Παναθηναικος.Τα δυο τελευταια παιχνιδια μας ηταν με αυτον.Και στα δυο χασαμε αν και ειμασταν καλυτεροι.Ετσι χασαμε και το κυπελλο.Θα εχουμε απουσιες δυστηχως.Ο Μαρκος και ο Κοιλιαρας θα μεινουν εξω για 6 βδομαδες περιπου ο καθενας και ετσι την αριστερη πλευρα θα καλυψει ο Λεοναρντο χωρις να εχει καποιον απο πισω.Επισης ο Σπυροπουλους θα μεινει για αρκετο καιρο εξω και θα ληψει απο ολη την διαδικασια των Play-Offs.Για αλλαγη του εχουμε τον Τζαβελα και τον Βυντρα.Θα προτιμισω τον πρωτο.Οι οπαδοι του Παναθηναικου δημιουργουν μια πολυ ωραια ατμοσφαιρα.Παμε για το διπλο!
Spoiler: show
Image
Για αλλη μια φορα το ιδιο παραμυθι.Ηττα με 1-0 ενω ειμασταν σαφως πολυ καλυτεροι απο τον αντιπαλο.Ο Πετροπουλος πηρε την μπαλα εξω απο την περιοχη μπηκε μεσα εκανε οτι ηθελε και πηγε στην κλειστη γωνια οπου ο Μορεττο επεσε για να του παρει την μπαλα,εκανε το λαθος και ο Πετροπουλος ανενοχλητος εκανε το 1-0.Μετα δεν καταφεραμε να κανουμε κατι παρα την υπεροχη μας.Η επιθεση δεν λειτουργουσε καλα.Δεν πηραζει.Κοιταζουμε την συνεχεια!




Superleague Play-Offs 2η Αγωνιστικη
Image

Το δευτερο ντερμπυ.Αντιπαλος η ΑΕΚ.Η νικη ειναι μονοδρομος αν θελουμε να ελπιζουμε για την πρωτια στα Play-Offs.Πιστευω μπορουμε να νικησουμε αν παιξουμε με μυαλο και χωρις αγχος.Αποφασισα να βαλω τον Αρλαουσκις σημερα να παιξει.Ο Μορεττο εκανε λαθη στους τελευταιους αγωνες και θελω να δωσω μια ευκαιρια στον μικρο.Παμε!
Spoiler: show
Image
Ο συνηθης υποπτος στα στημμενα Χιοδα με δυο πολυ καλες κεφαλιες μας εδωσε προβαδισμα.Το ματς εξελιχθηκε πολυ καλα.Στο πρωτο μερος καναμε συνολο 11 σουτ.Στο τελος ο Παυλης απλα μειωσε σε 2-1.Μπραβο!Πολυ καλο ποδοσφαιρο.Αξθζαμε την νικη!




Superleague Play-Offs 3η Αγωνιστικη
Image

Αντιπαλος σημερα ο Ηρακλης.Μεσα στην χρονια ο Ηρακλης εκανε πολυ καλη πορεια αλλα ειναι σαφως κατωτερος απο εμας.Πιστευω θα εχουμε ευκολο εργο.Η νικη ειναι μονοδρομος αν θελουμε να ειμαστε σε τροχια Champions League.Σημερα θα παιξουμε αρκετεες αλλαγες στην ενδεκαδα για να ειμαστε ξεκουραστοι.Παμε!
Spoiler: show
Image
Μπραβο μας!Ευκολη νικη!Καλο ποδοσφαιρο!Πηραμε τους 3 πολυτιμους βαθμους!Τωρα παμε για το δυσκολο ματς με τον Παναθηναικο



Superleague Play-Offs 4η Αγωνιστικη
Image

Tριτο σερι ματς στην εδρα μας!Αντιπαλος ο Παναθηναικος.Σημερα θελουμε μονο την νικη για να κλειδωσουμε την πρωτια.Ο Παναθηναικος μας εχει δυσκολεψει και εχουμε χασει 3 συνεχομενες φορες.Δυστηχως σε μικρο χρονικο διαστημα.Σημερα θα απουσιαζει και ο Appiah αλλα ευτιχως ο τραυματισμος του ειναι πολυ μικρος.Παμε μονο για την νικη!
Spoiler: show
Image
ΟΧΙ!!!!!!Ακομα μια ηττα απο τον Παναθηναικο.Δηλαδη να κανουμε 11 σουτ και μονο τα 2 να πανε προς στην εστια.Ο Bobadilla με finishing 19 και στελνει την μπαλα οπου να 'ναι.Αυτα δεν γινονται.Σημερα ξενερωσα τελειως.Εχουμε αλλα δυο ματς μπροστα μας!Αυτο ειναι το καλο.



Βαθμολογια
Image

Ο Παναθηναικος ειναι πρωτος με 13 και εμεις απο πισω με 11.Το μονο που μπορω να ελπισω ειναι να μην γκελαρουμε εμεις και να γκελαρει ο Παναθηναικος



Μετα και την τελευταια ηττα η αποφαση μου ειχε παρθει.Θα εφευγα.Ειχα κουραστει.Το μονο που μου εμενε τωρα ηταν να το συζητησω με τον Φιλιππο και τον κυριο Μασσιμο.Η γνωμη τους μετραει πολυ.Μετα το δυσκολο για εμενα θα ηταν το πως θα το ανακοινωσω στην διοικηση και τους παικτες.Η διοικηση με ειχε βοηθησει πολυ.Δεν ηθελα να την αφησω στα κρυα του λουτρου αλλα η ομαδα ειχε παρει ηδη γερες βασεις και πιστευω θα μπορουσε να τα καταφερει χωρις εμενα...


Συνεχιζεται...
User avatar
lgotzy02
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Fri Oct 03, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Location: Αγ.Παρασκευη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η γνωμη μου ειναι να μεινεις και να κανεις την μεγαλη πορεια που λαχταρα ολη η πλατεια στην Ευρωπη.Η Τσου Λου η Γιουροπα Λιγκ να μπεις σε ομιλους και οτι βγει ...και να κανεις μεταγραφες για να χτισεις αυτοκρατορια.Η γνωμη μου ειναι να χτιζεις οποτε μπορεις αυτοκρατοριες και οχι να πας απο ομαδα σε ομαδα καθε λιγο και λιγακι..

Ψηφισα την 1η επιλογη..καλη τυχη σε οτι αποφασισεις.Ωραια παρουσιαση
Πατήστε το παρακάτω λίνκ να οδηγηθείτε στην μαγεία που μόνο το ποδόσφαιρο προσφέρει
Καλοκαίρι στην Αγγλία για μια νέα ευκαιρία.GATESHEAD story
Η ιστορία μου με την Γκέιτσχεντ εμπνευσμένη από την πραγματικότητα..?
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Η αποφαση μου ειχε ηδη παρθει.Αλλα δυο παιχνιδια μου εμεναν στο τιμονι της ομαδας.Θα προσπαθησω για το καλυτερο και μερα θα αναζητησω αλλου την τυχη μου.


Superleague Play-Offs 5η Αγωνιστικη
Image

Αντίπαλος ο Ηρακλης.Αδιοφορο το ματς και για τις δυο πλευρες.Εμενα πλεον δεν με νοιαζει ιδιαιτερα,θελω ομως να κανουμε καλες εμφανισεις.Παμε για το καλυτερο!
Spoiler: show
Image
Mετριο ματς.Δεν μας ενοιαζε.Μπραβο στον Ηρακλη για την νικη




Superleague 6η Αγωνιστικη
Image

Τελευταιο μου παιχνιδι στο τιμονι της ομαδας.Τα συναισθηματα αναμεικτα.Απο την μια χαιρομον γιαι θα εφευγα απο την αλλη δεν ενιωθα και πολυ καλα επειδη θα αφηνα ετσι την ομαδα.Τις προηγουμενες μερες σε μια συναντηση μου με τον κυριο Τσακιρη τον προιδεασα για το τι προκειται να κανω.Καταλαβε και ειπε πως ηταν φυσικο.Και αυτος ηταν απογοητευμενος με την πορεια της ομαδας.Δεν μου εριξε ομως φταιξιμο.Σημερα παιζουμε με την ΑΕΚ.Στους παικτες ειπα να χαρουν το παιχνιδι αφο δεν ειχε βαθμολογικο ενδιαφερον
Spoiler: show
Image
Kαλο παιχνιδι εγινε.Δεν με ενοιαζε το αποτελεσμα.Εδωσα τα συγχαρητηρια μου στα παιδια για ολη την συνεργασια μας.Πρεπει και αυτοι να καταλαβαν οτι ηθελα να φυγω.


Τελικη Βαθμολογια
Image



O Φιλιππος θα με ακολουθουσε στην εξοδο.Δεν ηταν και αυτος ευχαιστημενος.Ο κυριος Μασσιμο θα εμεν πισω στην Νεα Σμυρνη.Ετσι και εγινε

Image


Ημουν και παλι στον δρομο για ενα νεο ξεκινημα.Πρωτα ομως το Μουντιαλ με την Ακτη Ελεφαντοστουν
User avatar
Ionikaras
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5188
Joined: Wed Jun 11, 2008 1:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικος, Barcelona, Stoke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ελα ρε μεγαλε μανατζερ!!
ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ!!!
εχεις προτασεις?
Xavi Hernandez Creus
* Spanish League (8): 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010-11, 2012-13, 2014-15
* Spanish Cup (3): 2008–09, 2011-12, 2014-15
* Spanish Supercup (6): 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013
* UEFA Champions League (4): 2005–06, 2008–09, 2010-11, 2014-15
* UEFA Super Cup (2): 2009, 2011
* FIFA Club World Cup (2): 2009, 2011
* UEFA European Football Championship(2): 2008 , 2012
* FIFA World Cup(1): 2010
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

για να δουμε τι θα κανεις με την ομαδα την νεα σεζον
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σιγουρα εχεις προτασεις...
Μην πας ομως σε καμια μεγαλη...
Παρε μια μεσαια να την κανεις μεγαλη! :wink:
Καλη συνεχεια.!
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τώρα και μία κατάκτηση μουντιάλ με την ακτή και μετά ποιός σε πιάνει... -gioupi

Off Topic:
xks είσαι θεούλης -doublekiss
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
ArK''ass''
Backup
Backup
Posts: 919
Joined: Sun Jul 13, 2008 11:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πανε εκει που σου λεει η καρδια σου...

Ξερεις που εννοω :wink:
Spoiler: show
:D
:evil: Vegeta prince of all saiyans!!!
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Ειχα τελειωσει απο τον Πανιωνιο και ενα βαρος ειχε φυγει απο επανω μου.Ενιωθα καλυτερα.Ενιωθα ανανεωμενος.Τωρα το μονο που ελειπε ηταν να δω που θα συνεχιζα την καρριερα μου.Αλλα πρωτα θα ηταν ενα μεγαλο γεγονος για εμενα.Το Παγκοσμιο Κυπελλο της Νοτιου Αφρικης.Ειμαι ο πρωτος Ελληνας προπονητης που αναλαμβανει ξενη εθνικη ομαδα.Η ποδοσφαιρικη ομοσπονδια της Ακτης Ελεφαντστουν μου ειχε δωσει την εμπιστοσυνη της.

Τρεις μερες αφου ειχα φυγει απο τον Πανιωνιο ειχα ετοιμασει τα πραγματα μου και μαζι με το Φιλιππο θα κατηφοριζαμε προς την Ακτη Ελεφαντοστουν.Ο Φιλιππος δεν ειχε κανενα ρολο μεσα στην ομαδα αλλα σαν καλυτερος μου φιλος θα ερχοταν μαζι μου.Το ταξιδι ηταν πολυωρο και τελικα φτασαμε στην Ακτη Ελεφαντοστουν.Στο αεροδρομιο μας περιμενε μια λιμουζινα οπου θα μας πηγαινε στο ξενοδοχειο να τακτοποιηθουμε.


Aφου τακτοποιηθηκαμε θα ακολουθουσε ραντεβου με τους παικτες και την προεδρια των Ελεφαντων.Σε λιγες μολις μερες θα επρεπε να βρω ποιος ειναι και ποιος δεν ειναι στα πλανα μου.Τα τελικα του Παγκοσμιου Κυπελλου πλησιαζαν.



Πρωτος μας αντιπαλος θα ηταν η Ισπανια.Το φαβορι για τον τιτλο ήταν η Βραζιλια.


Η ομαδα ηταν σε καλη.Τα παιδια δουλευαν με παθος.Το συστημα μας θα ηταν ενα 4-1-2-2-1.Οπως και στον Πανιωνιο.


Οι μερες ειχαν περασει και φυγαμε για το Γιοχανεσμπουργκ.Ειμασταν ολοι χαρουμενοι.Θα συμμετεχαμε στα Τελικα του Παγκοσμιου Κυπελλου




World Cup 1η Αγωνιστικη
Image

Στο Ellis Park του Γιοχανεσμπουρκ ειχε στηθει μια καταπληκτικη ατμοσφαιρα.Ποδοσφαιροφιλοι απο ολο τον κοσμο ηταν εκει για να παρακολουθησουν το παιχνιδι.Θα ηταν σιγουρα ενα παιχνιδι με θεαμα.Δυο ομαδες με μεγαλους παικτες η καθεμια στη συνθεση της θα ηταν αντιπαλοι.Το παιχνιδι θα ειναι δυσκολο για εμας αλλα θα προσπαθησουμε για το καλυτερο!
Spoiler: show
Image
Σε γενικες γραμμες παιξαμε πολυ ωραιο ποδοσφαιρο αν και χασαμε με τοσο μεγαλη διαφορα.Κριμα.Οι Ισπανοι ηταν τυχεροι και εκμεταλευτηκαν στο επακρο οτι εχουμε αδυναμια κατω απο τα δοκαρια.Με 3 πολυ δυνατα σουτ,τα δυο του Σεννα και τα αλλα δυο του Φαμπρεγκας.Ο Loboue δεν μπορουσε να αντιδρασει.Δεν πηραζει παμε παρακατω!





World Cup 2η Αγωνιστικη
Image

Στο σταδιο ABSA αντιπαλος θα ηταν η πιο αδυναμη Αυστραλια.Θελουμε την προκριση αρα η νικη ειναι μονοδρομος.Παμε για την νικη και μονο.Το σταδιο ειχε γεμισει απο χιλιαδες οπαδους.Το θεαμα ηταν υπεροχο

Spoiler: show
Image
Μπραβο μας.Ευκολη νικη μετα την αποβολη του επιθετικου της Αυστραλιας πολυ νωρις.




World Cup 3η Αγωνιστικη
Image


Στο σταδιο Nelson Mandela θα ηταν αντιπαλος μας το Ισραηλ.Θελουμε την νικη για να εχουμε την προκριση.Παμε γερα
Spoiler: show
Image
Μετριο παιχνιδι.Σημασια εχει οτι πηραμε την νικη.Τωρα παμε για το δευτερο γυρο.Ολοι ειμασταν χαρουμενοι που περασαμε στην επομενη φαση.


Βαθμολογια Ομιλου
Image



Συνεχεια πιο μετα μεχρι τα τελικα του Παγκοσμιου Κυπελλου
User avatar
eukarpioths
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2001
Joined: Sat Apr 11, 2009 1:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

μπραβο ρε φιλος
παμε γερα το κυπελο ειναι κοντα
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”