Η επανασταση μολις ξεκινησε!!!

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Mπραβο για την μεχρι τωρα πορεια σου.Εχεις κανει μαι αξιοζηλευτη ομαδα

Καλη συνεχεια
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολη σπουδαια προκριση
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ημιτελικος Champions League (1ο Μερος): FC Bayern-Παναθηναϊκος

Και σε αυτο το ματς θα πρεπει να κυνηγησω το εκτος εδρας γκολ.
Spoiler: show
Image
Ακομα μια ΤΙ-ΤΑ-ΝΟ-ΤΕ-ΡΑ-ΣΤΙ-Α νικη, παρολο που η Bayern επαιξε καλυτερα. :D
Ημιτελικος Κυπελλου Ελλαδος (2ο Μερος): ΑΕΚ-Παναθηναϊκος

Image
Εχοντας ηδη εξασφαλισει την προκριση απο το πρωτο παιχνιδι, επαιξα με πιτσιρικαδες απο την U-21 κυριως αλλα δεν καταφεραν να κανουν τιποτα παρολο που η στατιστικη ηταν με το μερος μας.

30η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-Θρασυβουλος

Image
Ενα ουσιαστικα αδιαφορο παιχνιδι το οποιο εμοιαζε περισσοτερο με προπονηση. Δοκιμασα συστηματα και γενικα ηταν ενα χαλαρο παιχνιδι στο οποιο με προβληματισε για ακομα μια φορα η μη εκμεταλλευση των σουτ που κανουμε.

------------------------------------

Και καπως ετσι βγηκε και η τελικη καταταξη της κανονικης περιοδου της Superleague:
Image

-------------------------------------

Ημιτελικος Champions League (2ο Μερος): Παναθηναϊκος-Bayern
Spoiler: show
Image
Ειναι απο τα παιχνιδια στα οποια η στατιστικη λεει την αληθεια. Παιχνιδι μοιρασμενο το οποιο βασιστηκε στην διεκδικηση του κεντρου αλλα και σε ορισμενες ανουσιες επιθεσεις εξω απο την περιοχη των δυο ομαδων. Σημασια εχει βεβαιως η προκριση στον τελικο!!! -gioupi
--------------------------------------

Τα αποτελεσματα του ημιτελικου του Champions League ηταν τα εξης:
Image

Τα αποτελεσματα του ημιτελικου του Europa League ηταν αυτα:
Image

Οι δυο ομαδες που θα αναμετρηθουν στον μεγαλο τελικο ειναι:
Image

---------------------------------------

Τελικος Κυπελλου Ελλαδος: Ολυμπιακος-Παναθηναϊκος

Παω με πληρη διαταξη και ελπιζοντας οτι επιτελους η επιθετικη μου γραμμη θα λειτουργησει επιτελους οπως πρεπει...
Spoiler: show
Image
Αυτο δεν ηταν ντερμπι! Αυτο ηταν επιδειξη ισχυος!!! Οσο και αν εκανε λαθη η αμυνα μου η επιθεση λειτουργησε αψογα σε ενα ματς οπου ειχε χαθει η μπαλα. Ηταν το πιο απολαυστικο απο ολα τα παιχνιδια που εχει παιξει η ομαδα εως τωρα. Ηταν χαρμα οφθαλμων αυτο που ειδα!!!
---------------------------------------

Οπως κανω καθε φορα, ετσι και τωρα επαιξα δυο φιλικα με την U-21 ωστε να προετοιμαστω για τον μεγαλο τελικο:
Image

Επισης πραγματοποιηθηκε και ο τελικος του Europa League:
Image


----------------------------------------

Και τωρα τα πραγματα σοβαρευουν. Η Arsenal μας κερδισε στο Super Cup κυριως λογω του οτι δεν ημασταν τελειως προετοιμασμενοι. Αυτο ομως δεν σημαινει πως παυει να ειναι επικινδυνη. Ειναι ενας πολυ δυσκολος αγωνας μιας και αυτο που κανει την Arsenal να ξεχωριζει ειναι το οτι εχει καλους παικτες σε ολες τις θεσεις. Ισως η Αχιλλειος φτερνα της να ειναι ο τερματοφυλακας και γι αυτο θα πρεπει να φροντισω να τη χτυπησω εκει. Πως μπορεις να το κανεις αυτο ομως οταν υπαρχει η πιθανοτητα να βγαλει αντεπιθεσεις με τους εξαιρετικα γρηγορους ακραιους της; Αυτη τη φορα θα χρειαστει να μελτησω πολυ καλα την Arsenal και να παραταξω κατι το οποιο θα μπορεσει να διαφυλλαξει την αμυνα αλλα και να χτυπησει και στην αντεπιθεση. Κρινονται παρα πολλα σε αυτον τον τελικο...

Image VS Image
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δικό σου είναι...

Spoiler: show
Ελπίζω :D
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σηκωσετο το μαμηνο δεν μπορω δεν μπρορω να περιμενω
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
Skoufalis
Backup
Backup
Posts: 761
Joined: Mon Jan 26, 2009 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Nottigham Forest ρε
Αγαπημένη Ομάδα: Πανάθαααα
Location: Αθήνα, Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΡΤΟ ΚΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ ΟΛΟΥΣ!!!
Image
Image
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο γραφειο μου επικρατει πολλη ενταση. Εγω μαζι με ολους τους συνεργατες μου ψαχνουμε να βρουμε μια λυση. Πως νικας την Arsenal; Μια ομαδα πληρη απο καθε αποψη χωρις αδυναμα σημεια. Πως βγαζεις αντεπιθεσεις με τον φοβο του αιφνιδιασμου; Η συναντηση ηδη εχει κρατησει πανω απο 5 ωρες. Πηραμε ολα τα συστηματα ενα-ενα αλλα δεν βρισκω λυση. Απο την μια πρεπει να παιξω αμυντικα αλλα και απο την αλλη πρεπει να φορτωσω την επιθεση μιας και εχω προβλημα στο σκοραρισμα. Ολα εδειχναν οτι μαλλον θα παραταξω το 4-4-2 και αμα ειμαι τυχερος μπορει να τα καταφερω. Τοτε ομως θυμηθηκα οτι υπαρχει ενα ατομο που παιζει τα συστηματα στα δαχτυλα του. Ενα ατομο το οποιο εμμεσα βοηθησε εμενα και τον Παναθηναϊκο.

Spoiler: show
Image
Henk Ten Cate: "Παρακαλω;"
Εγω: "Γεια σας κυριε Ten Cate. Ειμαι ο Αλεξ Μανατζεριωτης, ο προπονητης του Παναθηναϊκου".
Henk Ten Cate: "Χαιρομαι παρα πολυ που σας γνωριζω και συγχαρητηρια για τις μεχρι τωρα επιτυχιες σας".
Εγω: "Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια. Σας καλω γιατι... πως να το πω; Χρειαζομαι την συμβουλη σας για τον τελικο με την Arsenal".
Henk Ten Cate: "Χαιρομαι παρα πολυ που ενας προπονητης σαν κι εσας χρειαζεται την βοηθεια μου".
Εγω: " Το προβλημα ειναι οτι ενω εχω καλο ροστερ οι επιθετικοι μου αντιμετωπιζουν δυσκολιες στο σκοραρισμα και επιπλεον πρεπει να θωρακισω την αμυνα μου αλλα και να καταφερω να ελεγξω το κεντρο".
Henk Ten Cate: "Σας καταλαβαινω. Ετσι ειναι οταν πρεπει να αντιμετωπισεις μια καλυτερη ομαδα, αλλα τιποτα δεν ειναι αδυνατο. Παιξτε με τεσσερις αμυντικους, τριγωνο στο κεντρο, δυο εξτρεμ και εναν στην κορυφη της επιθεσης τοτε εχει καλυψει ολο το γηπεδο".
Εγω: "Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας".
Henk Ten Cate: "Μην ξεχνατε βεβαια οτι τα συστηματα θα πρεπει να τα προσαρμοζετε συμφωνες με τις δυνατοτητες των παικτων σας".
Εγω: "Θα το εχω υποψη μου. Σας ευχαριστω και παλι. Ελπιζω να συνεργαστουμε μια μερα. Θα σας προτεινω στον Παναθηναϊκο για βοηθο προπονητη".

Τουτ - τουτ - τουτ.
Γαμωτο επεσε η γραμμη... :P :P :P
Τελικος Champions League: Παναθηναϊκος-Arsenal

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iEWUMUN3cYo[/youtube]

Image

Πριν τρια χρονια κατι τετοιο εμοιαζε ονειρο. Πλεον ειναι απλα ενα γεγονος που συμβαινει για ακομα μια φορα. Τριτος συνεχομενος τελικος ευρωπαϊκης διοργανωσης και δευτερος συνεχομενος τελικος Champions League για τον Παναθηναϊκο του Αλεξ Μανατζεριωτη. Αντιπαλος η Arsenal η οποια στερησε τον Αυγουστο απο τον Παναθηναϊκο το Super Cup και πλεον ο Παναθηναϊκος κυνηγαει να παρει τη ρεβανς. Οι δυο προπονητες αναγγελουν τις συνθεσεις τους:
Image
Ο προπονητης χρησιμοποιει για πρωτη φορα το συγκεκριμενο συστημα. Θα μπορεσει να λειτουργησει αραγε; Ο διαιτητης βεβαιωνεται οτι ολα ειναι ετοιμα και το παιχνιδι ξεκιναει!!!



Spoiler: show
6': Ο Adebayor κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
9': Ο Sagna δινει πασα στον Clichy, αυτος σουταρει αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
12': Ο Clichy κανει ενα μακρινο σουτ αλλα ο Mandanda αποκρουει.
19': Ο Toulalan δινει πασα στον Adebayor, αυτος κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.

22': Ο Acosta δινει πασα στον Van der Vaart, αυτος κανει ενα μακρινο σουτ και ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! 1-0 για τον Παναθηναϊκο.
28': Ο Vela δινει πασα στον Toulalan, αυτος κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
30': Ο Sagna δινει πασα στον Walcott, αυτος σουταρει και κανει το 1-1 για την Arsenal.

31': O Cana δινει πασα στον Van der Vaart αυτος κανει ενα μακρινο σουτ και ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! 2-1 για τον Παναθηναϊκο!!!!!
35': Ο Toulalan δινει πασα στον Clichy, αυτος κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
35': Ο Ben Arfa δινει πασα στον Pandev, αυτος σουταρει αλλα ο Fabianski αποκρουει.
-------------- Τελος Α' Ημιχρονου ---------------------
Spoiler: show
52': Ο Ben Arfa δινει πασα στον Acosta, αυτος σουταρει αλλα ο Fabianski αποκρουει.
52': Ο Vela δινει πασα στον Walcott, αυτος σουταρει αλλα ο Mandanda αποκρουει.
58': Ο Clichy δινει πασα στον Adebayor, αυτος σουταρει αλλα η μπαλα καταληγει αουτ.
61': Ο Adebayor κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.

64': Ο Van der Vaart κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
66': Ο Azpilicueta κανει τη σεντρα, ο Ben Arfa σουταρει, ο Fabianski αποκρουει αλλα η μπαλα καταληγει στον Senderos και ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!!!!!!!! 3-1 για τον Παναθηναϊκο!!!!!!

66': Αλλαγη για την Arsenal. Εξω ο Vela, μεσα ο Eduardo.
67': Ο Eduardo κανει τη σεντρα, ο Adebayor κανει την κεφαλια και κανει το 3-2 για την Arsenal.
81': Αλλαγη για την Arsenal. Εξω ο Nasri, μεσα ο Van Persie.

83': Δυο αλλαγες για τον Παναθηναϊκο. Εξω ο Ben Arfa και ο Pandev, μεσα ο Vicente και ο Saviola.


Η Arsenal απο εκει και περα δεν καταφερε να απειλησει καθολου τον Παναθηναϊκο κι ετσι ο αγωνας εληξε με τον Παναθηναϊκο να αναδεικνυεται για δευτερη συνεχη χρονια ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ!!!!!!!!

Image

Image
--------------------------------------

Τα βραβεια του Champions League:

Καλυτερος παικτης του Champions League:
Image

Χρυσο παπουτσι του Champions League:
Image

Dream Team της διοργανωσης:
Image

------------------------------

Για ακομα μια φορα νικητης των play-off της Superleague ηταν ο Ολυμπιακος:
Image

Τα βραβεια της Superleague:

Καλυτερος ξενος της χρονιας:
Image

Καλυτερος τερματοφυλακας της χρονιας:
Image

Καλυτερο ταλεντο της χρονιας:
Image

Καλυτερος μανατζερ της χρονιας:
Image

Καλυτερη ομαδα της χρονιας:
Image

Πρωτος σκορερ της χρονιας:
Image

Καλυτερος παικτης της χρονιας:
Image

-----------------------------------

Ο Παναθηναϊκος με την εκ νεου κατακτηση του Champions League αναρριχηθηκε στην καταταξη της UEFA:
Image

Ανεβηκε φυσικα και στην καταταξη των πλουσιοτερων club στον κοσμο:
Image

------------------------------------

Στο γραφειο του Νικολα Πατερα:

Πατερας: "Δεν θελω να... επαναλαμβανομαι. Συγχαρητηρια για ακομα μια ευρωκουπα!!!" :D :D :D
Εγω: "Ευχαριστω παρα πολυ. Η στηριξη που μου παρειχατε περυσι ηταν πολυ σημαντικη για εμενα".
Πατερας: "Σε φωναξαμε σημερα για να σου πουμε οτι τον Ιουλιο τελειωνουμε τις μηνιαιες δοσεις των ακριβων παικτων. Υπαρχουν και καποιες αλλες αλλα οχι και τοσο υψηλες. Οι μετοχοι ωστοσο επειδη θελουν να αρχισει να γινεται η ομαδα σιγα σιγα κερδοφορα θα μειωσουν το φετινο μεταγραφικο μπατζετ".
Εγω: "Για τι ειδους μειωση μιλαμε;"
Πατερας: "Το μπατζετ θα κυμανθει κατω απο τα 10 εκατομμυρια ευρω".
Εγω: "Εγω με τοσο χαμηλο μπατζετ δεν μπορω να συνεχισω".
Πατερας: "Αλεξ σε στηριξαμε και τις 3 χρονιες και σου δωσαμε οσο μπατζετ χρειαζοσουν. Θα πρεπει να κανεις κι εσυ επιτελους μια υποχωρηση".
Εγω: "Αμα εκανα υποχωρησεις τοτε η ομαδα θα ηταν στα χρονια που ηταν οταν την ανελαβα".
Πατερας: "Θα σε αφησω να το σκεφτεις. Εμεις παντως σε αυτο το θεμα δεν μπορουμε να υποχωρησουμε. Το ροστερ μας ειναι ηδη παρα πολυ καλο, ενα απο τα καλυτερα στην Ευρωπη, κι εσυ θα πρεπει να κινηθεις με αυτο και του χρονου".


Εφυγα απο το γραφειο αλλα ηδη ημουν απογοητευμενος. Δεν μπορουν να γινουν μεταγραφες πρωτοκλασατων παικτων με τοσα λιγα λεφτα. Και ηδη υπαρχουν πολλα κενα που πρεπει να καλυφθουν. Πηγα στον Παναθηναϊκο την επανασταση μου αλλα τωρα μου ζητουν να υποχωρησω. Αξιζει να παρω τετοιο ρισκο;


ΤΕΛΟΣ Γ' ΚΥΚΛΟΥ
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μεινε με αυτα τα λεφτα και οταν θα ξελασποσει η ομαδα απο τα χρεη θα ανεβει το μπατζετ
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

5, 4, 3, 2, 1, Ξεκιναμε!!!

Παρουσιαστης: Κυριες και κυριοι στη σημερινη μας εκπομπη φιλοξενουμε τον μεγαλυτερο προπονητη στην ιστορια του ελληνικου ποδοσφαιρου. Τον Αλεξ Μανατζεριωτη. Αλεξ χαιρομαι πολυ που επιτελους σε γνωριζω απο κοντα.
Εγω: Μεγαλη μου χαρα να ερθω στην εκπομπη σου.
Παρουσιαστης: Εισαι ενα ατομο νεο στον χωρο της προπονητικης. Για την ακριβεια φετος θα ειναι η τεταρτη σου χρονια στον παγκο του Παναθηναϊκου αλλα και συνολικα σαν προπονητης. Τι εντυπωσεις σου αφησε η ολη ενασχοληση σου; Ηταν ευκολο να προσαρμοστεις στο ποδοσφαιρικο στερεωμα;
Εγω: Δυστυχως δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα οσο φαινονται. Ο φιλαθλος νομιζει οτι ο παικτης για να ερθει θελει πολλα λεφτα και τιποτε αλλο. Οτι παιζεις ενα συστημα 4-4-2 και κερδιζεις. Δεν ειναι τοσο απλο. Η αληθεια ειναι οτι εδω που εφτασα οφειλεται σε σημαντικη βαθμο στην τυχη. Παραδειγματος χαρημ την δευτερη χρονια στον τελικο του Champions League με την Chelsea ειχα τον Mandanda σε καλη μερα και απεκρουσε πολλα σουτ της αντιπαλης ομαδας. Οταν εισαι μανατζερ σε μια ομαδα θα πρεπει να μαθεις να κινεισαι σε πολλαπλα επιπεδα.
Παρουσιαστης: Η διοικηση του Παναθηναϊκου σου εδωσε αυτα που χρειαζοσουν ωστε να χτισεις την ομαδα των ονειρων σου.
Εγω: Θεωρω οτι η διοικηση εχει κανει ηδη παρα πολλα για εμενα. Δεν μπορω οτι εχω ολοκληρωσει τον Παναθηναϊκο των ονειρων μου αλλα το σιγουρο ειναι οτι οι περισσοτεροι απο τους τωρινους μου παικτες αποτελουν μερος αυτου.
Παρουσιαστης: Και τωρα ας παμε στα φετινα. Η διοικηση περασε μια μινι οικονομικη κριση και γι αυτο φετος ηταν πιο προσεκτικη οσον αφορα τα εξοδα της.
Εγω: Πραγματι, απο ενα σημειο και μετρα νομιζω οτι ξεφυγα απο τον ελεγχο και ξοδεψα πολλα λεφτα μαζι. Δεν μετανιωνω για καμια απολυτως απο τις μεταγραφες που εκανα, ισως ομως να μην εγιναν στο καταλληλο timing. Η διοικηση αποφασισε να μου δωσει φετος μειωμενο μπατζετ της ταξεως των 7.000.000?.
Image

Παρουσιαστης: Μα καλα, δεν σε ενοχλησε το οτι απο τα 27M των δυο προηγουμενων ετων πλεον το μπατζετ επεσε στα 7M και μαλιστα σε μια χρονικη περιοδο οπου οι απαιτησεις αυξανονται και η αναγκη για πρωτοκλασατους παικτες ειναι ακομα μεγαλυτερη;
Εγω: Επρεπε να παρω μια αποφαση. Θα μπορουσα καλλιστα να φυγω μιας και δεν ξερω εαν θα μπορουσα να σηκωσω ενα τετοιο βαρος. Ωστοσο επειδη αγαπαω τον Παναθηναϊκο και θελω οσο ζω να τον βλεπω επιτυχημενο αποφασισα να παραμεινω. Οταν αγαπας κατι θα πρεπει καποιες στιγμες να υπαρχουν υποχωρησεις.
Παρουσιαστης: Στα φιλικα ματς που επαιξε ο Παναθηναϊκος ειδαμε πανω κατω αυτα που ολοι περιμεναμε. Νικες σε ολα τα ματς και η ομαδα δειχνει να ειναι ετοιμη ωστε να αντιμετωπισει τις προκλησεις της νεας χρονιας.
Image

Εγω: Τα φιλικα ματς ειχαν πιο πολυ χαρακτηρα χρησιμοποιησης εναλλακτικων συστηματων. Σκοπος μου ειναι να δημιουργησω μια ομαδα που να μπορει να παραλλαχθει πολλες φορες διχως να χανεται η καλη συνοχη μεταξυ των παικτων.
Παρουσιαστης: Και φυσικα πριν λιγες μερες πηρες δυο νεαρους παικτες.
Εγω: Ηθελα να βρω νεα ταλεντα τα οποια να μπορουν να ενταχθουν μελλοντικα στην αρχικη 11αδα. Τοσο ο Conforti, οσο και ο Evseev ειναι παικτες με πολυ μελλον μπροστα τους.
Image
Image

Παρουσιαστης: Καλα ολα αυτα, αλλα για την κανονικη ομαδα εχουν γινει μεταγραφες;
Εγω: Βρισκομαι σε πολυ καλο δρομο. Ελεγχοντας το ροστερ μου ειδα οτι θα πρεπει να ενισχυθουμε τοσο στην επιθεση, οσο και στο κεντρο της αμυνας. Απο τη μια στην επιθεση ο Liedson λογω της ηλικιας του δεν μπορει να ανταπεξελθει στις απαιτησεις του Champions League οποτε χρειαζομουν εναν εμπειρο striker. Απο την αλλη η αμυνα φανηκε αρκετα ευαλωτη και γι αυτο χρειαζομαι μια καλη λυση. Αποφασισα να ενισχυσω πρωτα την επιθεση παιρνοντας 2 πολυ καλους παικτες αλλα δυστυχως θα υπαρξουν δυο αποχωρησεις παικτων.
Παρουσιαστης: Θα ηθελες να μας προϊδεασεις;
Εγω: Το καλυτερο θα ηταν να αναμενετε τις εξελιξεις των επομενων ημερων. Δεν ειναι ο,τι καλυτερο να βγαινουν προς τα εξω τα εσωτερικα της ομαδας.
Παρουσιαστης: Μια τελευταια ερωτηση πριν κλεισουμε. Εαν γινουν και οι προσθηκες που θελεις στην επιθεση πιστευεις οτι ο Παναθηναϊκος εχει πιθανοτητες για ακομα εναν ευρωπαϊκο τιτλο;
Εγω: Ο θεσμος του Champions League ειναι παρα μα παρα πολυ δυσκολο και εξισου απαιτητικος. Δεν μπορω να κανω προβλεψεις. Αυτο που πιστευω ειναι οτι φετος θα εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες σε σχεση με περυσι.
Παρουσιαστης: Και καπου εδω φτασαμε στο τελος της εκπομπη. Αλεξ, θα ηθελα να σε ευχαριστησω για τον χρονο που αφιερωσες γι αυτη τη συνεντευξη μιας και γνωριζω οτι ο ελευθερος σου χρονος ειναι εξαιρετικα περιορισμενος. Κυριες και κυριοι θα τα πουμε ξανα την επομενη εβδομαδα. Εως τοτε, γεια σας!!!



Ουφ! Παει και αυτο! Προσπαθησε να βγαλει προς τα εξω καμια αποκλειστικοτητα αλλα εγω δεν ενεδωσα. Αυριο ερχονται τα δυο νεα μου μεταγραφικα μου αποκτηματα. Οι δυο κολωνες της επιθεσης.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλες μεταγραφες ειδικα του μικρου
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Αεροδρομιο Ελευθεριος Βενιζελος, Ωρα 12:30
Image
Πανω απο 4000 φιλοι του Παναθηναϊκου εχουν κατακλησει το χωρο του αεροδρομιου.
Image
Ενα αεροπλανο προσεδαφιστηκε και οι φιλοι του Παναθηναϊκου προσπαθουν να πλησιασουν. Η πορτα ανοιγει και συντομα ξεπροβαλλουν δυο ατομα τα οποια προκαλουν τον ενθουσιασμο του κοσμου.


Striker σε πολυ καλη ηλικια με καλο σουτ και δυνατο κεφαλι. Παικτης που πιστευω οτι θα κανει τη διαφορα:
Spoiler: show
Pavel Pogrebnyak
Image
Center for με προοπτικη εξελιξης, γρηγορος, ευελικτος.
Spoiler: show
Hulk
Image

Ολες οι μεταγραφικες κινησεις της ομαδας:
Image
Ο Saviola εφυγε επειδη δεν θα μπορουσε να ανταποκριθει στις νεες απαιτησεις της ομαδας. Ο Σαλπιγγιδης εφυγε διοτι παρολο που τον συμπαθω, δεν βοηθησε σε καμια περιπτωση και ειδικα φετος. Οταν ενας επιθετιοκος δεν μπορει να σκοραρει σχεδον καθολου μεσα σε μια χρονια τοτε καλο ειναι να μην το κρατησεις στο ροστερ. Οποτε κραταω τον Liedson ως μπακαπ του Pograbnyak. Τον Pandev τελικα καταφερα να τον πεισω να παραμεινει στην ομαδα κι ετσι ανανεωσε το συμβολαιο του.

Και καπως ετσι το ροστερ μου για την φετινη σεζον ειναι αυτο:
Image
----------------------------------

Εγινε η κληρωση για τους ομιλους του Champions League. Πολυ βατος ο ομιλος μου:
Image
Παλι η Benfica στον δρομο μου; Πελατης μου εχει καταντησει. :P :P :P κ

----------------------------------

UEFA Super Cup: Liverpool-Παναθηναϊκος

Image

Image
Χωρις τον Torres η Liverpool. Εγω θα παιξω με ολους τους παικτες μου.

Image
Image
Ιδανικο ξεκινημα με νικη. Με ανησυχει η κακη εμφανιση του Pogrebnyak. :|



H Superleague ξεκιναει και ο πρωτος μου αντιπαλος θα ειναι ο Ολυμπιακος.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
scocco 32
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Fri Jan 30, 2009 5:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος Νεων Λιοσιων
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Ιλιον
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλες μεταγραφες αλλα τον Hulk τον πηρα στην ΑΕΚ με 5Μ την season 2010-2011 -puppie
Image


Image


αυτο ειναι ατυχια

2 σερι χρωνιες

2012-2013 2013-2014
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παρα πολη καλες και οι δυο μεταγραφες
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show

Off Topic:
Απο εδω και μπρος θα βαζω σε ολα τα ματς screenshots οχι μονο απο το split view αλλα και απο τα formations και τα player ratings ωστε να εχετε καλυτερα αποτυπωμενη την εικονα των αγωνων. Εξαιρουνται τα friendly matches. Επισης θα αναφερονται οι τραυματισμοι χωρις ομως screenshot.
Η χαρα της κατακτησης του Super Cup δεν θα μπορουσε να διαρκεσει και πολυ. Ηδη σε λιγες ημερες παιζω το πρωτο ματς πρωταθληματος και ειναι ιδιαιτερα κρισιμο.

1η αγωνιστικη Superleague: Ολυμπιακος-Παναθηναϊκος

Πρωτο ματς το φετινου πρωταθληματος και πολυ κρισιμο και για τις δυο ομαδες. Ολυμπιακος και Παναθηναϊκος. Οι δυο αιωνιοι αντιπαλοι διασταυρωνουν για πρωτη φορα φετος τα ξιφη τους σε μια αναμετρηση για γερα νευρα. Οι δυο ομαδες ανακοινωσαν το πως θα παραταχθουν:
Image

Ο αγωνας ξεκινησε:


14': Ο Τοροσιδης κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
14': Ο Belluschi κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.

30': Ο Ben Arfa δινει πασα στον Hulk, αυτος σουταρει και ΓΚΟΟΟΟΟΛ!!!!!!!!! Ο διαιτητης ωστοσο το ακυρωνει υποδεικνυοντας τον Hulk σε θεση off-side.
32': Ο Pogrebnyak δινει πασα στον Vicente, αυτος σουταρει και ΓΚΟΟΟΟΟΛ!!!! 0-1 για τον Παναθηναϊκο!!!
33': Αναγκαστικη αλλαγη για τον Παναθηναϊκο. Εξω ο τραυματισμενος Acosta, μεσα ο Νινης.
37': Ο Νινης δινει πασα στον προωθημενο Azpilicueta, αυτος σουταρει αλλα ο Javi Varas αποκρουει.
37': Ο Νινης κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.

44': Ο Belluschi δινει πασα στον Diogo, αυτος κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
45': Αναγκαστικη αλλαγη για τον Παναθηναϊκο. Εξω ο τραυματισμενος Vicente, μεσα ο Buonanotte.
45+4': Ο Glauber δινει πασα στον Diogo, αυτος κανει ενα αδυναμο σουτ το οποιο ο Mandanda αποκρουει.

--------------- Τελος Α' Ημιχρονου -----------------

52': Ο Belluschi δινει πασα στον Τοροσιδη, αυτος σουταρει αλλα ο Mandanda αποκρουει.
57': Ο Galletti δινει πασα στον Μενδρινο, αυτος κανει ενα μακρινο σουτ αλλα η μπαλα χτυπαει στο αριστερο δοκαρι του Mandanda.
60': O Diogo δινει πασα στον Τοροσιδη, αυτος σουταρει αλλα ο Mandanda αποκρουει.

61': Ο Ben Arfa κανει ενα μακρινο σουτ αλλα η μπαλα καταληγει στα χερια του Javi Varas.
64': O Belluschi δινει πασα στον Diogo, αυτος σουταρει αλλα ο Mandanda αποκρουει.
64': Aλλαγη για τον Παναθηναϊκο. Εξω ο Ben Arfa, μεσα ο Pandev.
70': O Hulk τραυματιζεται και ο Παναθηναϊκος μενει με 10 παικτες.

79': Ο Diogo κανει τη σεντρα, ο Τοροσιδης κανει την κεφαλια αλλα ο Mandanda αποκρουει.
81': Δυο αλλαγες για τον Ολυμπιακο. Εξω οι Galletti και Belluschi, μεσα οι Nicolita και Μητρογλου.
87': Αλλαγη για τον Ολυμπιακο. Εξω ο Archubi, μεσα ο Gonzalez.
90+4': Ο Diogo δινει πασα στον Μητρογλου, αυτος σουταρει αλλα ο Mandanda αποκρουει.


Ο αγωνας εληξε και ο Παναθηναϊκος πηρε με πολλη δυσκολια τους τρεις βαθμους της νικης.
Image
Image
Πολυ κακο παιχνιδι αλλα δυστυχως ο Pogrebnyak δεν καταφερε ουτε σημερα να σκοραρει. Ελπιζω να μην μου προκυψει παλτο πολυτελειας. -thymwmenos
Τραυματιες του αγωνα: Hulk: 4 εβδομαδες / Vicente: 2-3 εβδομαδες / Ivanovic: 4-5 ημερες / Acosta: 4-5 ημερες


Κατα τη διαρκεια της εβδομαδας μου προεκυψαν κι αυτοι οι τραυματισμοι:
Νινης: 9-11 ημερες / Acosta: 9-11 ημερες -toixosmesh -toixosmesh -toixosmesh

2η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-ΠΑΟΚ

Image
Image
Image
Αλλη μια σημαντικη νικη και επιτελους εβαλε γκολ ο Pogrebnyak!!! -gioupi

1ος αγωνας ομιλων Champions League: Benfica-Παναθηναϊκος

Image
Image
Image
Πηρα μια πολυ σημαντικη νικη σε μια εδρα που περσι με δυσκολεψε παρα πολυ.

3η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-Αστερας Τριπολης

Image
Image
Image
Αλλο ενα βημα προς την κατακτηση του τιτλου.
Τραυματισμοι αγωνα: Ben Arfa: 4-5 ημερες

4η αγωνιστικη: ΟΦΗ-Παναθηναϊκος

Image
Image
Image
Ακομα ενα ματς στο οποιο η ομαδα δεν εντυπωσιασε ιδιαιτερα. Μας εσωσε το πεναλτι στο τελος. Μου φαινεται οτι εχουν ορεξη οι παικτες μου για λιγη κουβεντουλα... -ksilo -ksilo -ksilo
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
gs1992
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 330
Joined: Thu May 07, 2009 12:03 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Chelsea,Real Mad
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη αρχη στη νεα σεζον!
Καλη συνεχεια!
Σε γνώρισα από παιδί μικρό...
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”