Η επανασταση μολις ξεκινησε!!!

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Σε αυτο το γηπεδο θα γινουν ολα. Το Mohamed bin Zayed θα φιλοξενησει το FIFA Club World Cup. Θα παιξω χωρις τον, εδω και πολυ καιρο τραυματια, Buonanotte κι ελπιζω να ανταπεξελθω στις οποιες δυσκολιες συναντησω.

Image


Ημιτελικος FIFA Club World Cup: Melbourne Victory-Παναθηναϊκος
Spoiler: show
Image
Χωρις να δυσκολευτω ιδιαιτερα, προκριθηκα στον τελικο της διοργανωσης. Αντιπαλος μου η Estudiantes.
Τελικος FIFA Club World Cup: Estudiantes (LP)-Παναθηναϊκος

Μπορειτε να κερδισετε!!!
Spoiler: show
Image
:ribo στην Estudiantes και κατεκτησα το τροπαιο!!!

Image

Καναμε πολυ καλες εμφανισεις σε αυτη την διοργανωση. Ελπιζω να συνεχισουμε το ιδιο καλα.
Εν τω μεταξυ ψηφιστηκε η καλυτερη 11αδα του κοσμου. Και σε αυτην συγκαταλεγεται κι ενας παικτης μου. Ο Juan Manuel Vargas!!!
Image
Αυτους τους παικτες μπορει σε μερικα χρονια να τους εχω υπο τις εντολες μου. Ποτε δεν ξερεις... -falaina :drinking: -rofl

Και εγινε και η κληρωση για την φαση των 16 του Champions League. Δεν μπορω να πω οτι μου ετυχε ο ευκολοτερος αντιπαλος:
Image

Ηλπιζα σε εναν πιο ευκολο αντιπαλο αλλα μαλλον θα πρεπει απο νωρις να κολυμπησω σε αρκετα βαθια νερα. Εννοειται ομως οτι θα τους νικησουμε. Απλα θα μας δυσκολεψουν λιγακι παραπανω. -rofl
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και στην κορυφη του κοσμου
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

15η αγωνιστικη Superleague: Θρασυβουλος-Παναθηναϊκος

Image
Ανετη νικη!


----------------------------------

Η βαθμολογια μεχρι τωρα:
Image

----------------------------------

16η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-ΠΑΟΚ

Image
Σε αυτο το ματς μονο ο Παναθηναϊκος υπηρχε. -rofl

5ος Γυρος Κυπελλου Ελλαδος: Παναθηναϊκος-Εθνικος

Image
Το παιχνιδι αποτελουσε μονολογο μιας και η μονη ομαδα που εκανε κλασσικες ευκαιριες ηταν ο Παναθηναϊκος.

------------------------------------

Την μεταγραφικη περιοδο του Ιανουαριου δεν ενισχυθηκα ιδιαιτερα σημαντικα.

Ο παικτης αυτος ειναι 17 χρονων και ομως εχει ηδη αρκετα καλα στοιχεια. Jose Javier Crespo.
Image

Οσο και να θελει καποιος να κανει οικονομια, δεν μπορει να μην υποκυψει σε τετοιον πειρασμο. Rafael van der Vaart!!!
Image

Και ιδου ο νεος μου assistant manager. Θα δουλευει μαζι με τον Ashworth. Ezio Sella!!!
Image

------------------------------------

17η αγωνιστικη Superleague: Ηρακλης-Παναθηναϊκος

Image
Ενα παιχνιδι σαν ολα τα αλλα... 8)

18η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-ΠΑΣ Γιαννενα

Image
Δεν μπορω να πω οτι καναμε και το καλυτερο μας παιχνιδι...

19η αγωνιστικη Superleague: Λαρισα-Παναθηναϊκος

Image
Και αυτο το πρωταθλημα δειχνει να ειναι δικο μας. -traino
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολη καλες μεταγραφες
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
Skoufalis
Backup
Backup
Posts: 761
Joined: Mon Jan 26, 2009 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Nottigham Forest ρε
Αγαπημένη Ομάδα: Πανάθαααα
Location: Αθήνα, Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-ypoklinomai van der vaart -ypoklinomai φαντάσου να ενισχυόσουν και σημαντικά....
Image
Image
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Skoufalis wrote:-ypoklinomai van der vaart -ypoklinomai φαντάσου να ενισχυόσουν και σημαντικά....
Τον πηρα για να ξεκουραζει τον Ben Arfa, τον Buonanotte και τον Veloso. 8) 8) 8) :drinking: :drinking: :drinking:
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

20η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-Λεβαδειακος

Image
Ενα παιχνιδι σαν ολα τα αλλα... -kavala

21η αγωνιστικη Superleague: Πανθρακικος-Παναθηναϊκος

Image
Πολυ κλειστο παιχνιδι και πολυ κακο εκ μερους μας.

22η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-Πανιωνιος

Image
Ακομα ενα κακο παιχνιδι. Οι παικτες μου υποτιμουν τον αντιπαλο και κανουν επιπολαιες κινησεις στο γηπεδο.

------------------------------

Ολα πηγαιναν καλα μεχρι που:
Image

------------------------------

23η αγωνιστικη Superleague: ΑΕΚ-Παναθηναϊκος

Image

Κυριες κι κυριοι αποψε θα παρακολουθησετε ακομα μια μεγαλη αναμετρηση. Η ΑΕΚ φιλοξενει τον περσινο πρωταθλητη Παναθηναϊκο με σκοπο να βρεθει στην δευτερη θεση που της δινει πλεονεκτημα για τα play-off. Ο Παναθηναϊκος απο την αλλη θελει την νικη ωστε να διευρυνει την διαφορα του απο τους διεκδικητες του τιτλου. Οι δυο ομαδες ανακοινωσαν πριν απο λιγο το πως θα παραταχθουν:
Image
Ο διαιτητης ελεγχει εαν ολα ειναι ετοιμα και το παιχνιδι ξεκιναει!!!

3': Ο Vargas δινει πασα στον Pandev, αυτος κανει το σπριντ, σουταρει αλλα ο Saja αποκρουει.
7': Ο Blanco κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει την μπαλα αουτ.
9': Ο Λαγος κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
12': Ο Λαγος δινει πασα στον Scocco, αυτος σουταρει αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
30': Ο Λαγος κανει τη σεντρα, ο Blanco κανει την κεφαλια και κανει το 1-0 για την ΑΕΚ.

34': Ο Ben Arfa δινει πασα στον Buonanotte, αυτος κανει ενα τραγικο σουτ και στελνει τη μπαλα αουτ.

-------------- Τελος Α' Ημιχρονου ----------------

45': Δυο αλλαγες για τον Παναθηναϊκο. Εξω οι Buonanotte και Ben Arfa, μεσα οι Gilberto Silva και Veloso.
51': Ο Liedson δινει πασα στον Acosta, αυτος σουταρει αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.

58': Ο Giuliano εκτελει ενα φαουλ εξω απο την περιοχη του Παναθηναϊκου αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
60': Ο Vargas δινει πασα στον Vicente αυτος σουταρει αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
68': Ο Ρικκα κανει ενα μακρινο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
71': Ο Vicente δινει πασα στον Pandev, αυτος σουταρει και ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! 1-1 για τον Παναθηναϊκο.
72': Αλλαγη για την ΑΕΚ. Εξω ο Λαγος, μεσα ο Manduca.
76': Αλλαγη για τον Παναθηναϊκο. Εξω ο Vicente, μεσα ο Νινης.
77': Ο Vargas εκτελει το κορνερ, ο Νινης κανει την κεφαλια αλλα ο Saja αποκρουει.
78': Ο Veloso δινει πασα στον Vargas, αυτος σουταρει αλλα ο Saja αποκρουει.

79': Αλλαγη για την ΑΕΚ. Εξω ο Ρικκα, μεσα ο Riise.
81': Ο Vargas δινει πασα στον Azpilicueta, αυτος σουταρει αλλα η μπαλα καταληγει στα χερια του Saja.
85': Ο Liedson κανει το σπριντ, σουταρει αλλα ο Saja αποκρουει.

85': Αλλαγη για την ΑΕΚ. Εξω ο Giuliano, μεσα ο Edinho.
87': Ο Hetemaj κανει ενα μακρινο σουτ αλλα ο Mandanda αποκρουει.
91': Ο Cana δινει πασα στον Liedson και ο Majstorovic του κανει φαουλ. Ο διαιτητης αποβαλλει τον Majstorovic με δευτερη κιτρινη καρτα.

Ο αγωνας εληξε και οι δυο ομαδες μοιραστηκαν απο 1 βαθμο που προφανως δεν ικανοποιει καμια απο τις δυο.
Image
Παιξαμε χαλια!!!! Δεν δικαιολογειται τετοια εμφανιση!!!

----------------------------------

Την επομενη ημερα πηγα φανερα εκνευρισμενος στην προπονηση της ομαδας. Εβαλα στους παικτες τις φωνες αλλα και τους τιμωρησα με διπλη προπονηση. Μετα τους εβαλα το DVD του αγωνα με την ΑΕΚ και τους ειπα οτι παικτες της δικης τους κλασης δεν ειναι δυνατον να παιζουν τοσο ανωριμα. Σε 3 ημερες παιζουμε με την Villareal και εαν παμε να παιξουμε οπως στα τελευταια παιχνιδια τοτε ο αποκλεισμος μας απο το Champions League θα ειναι αναποφευκτος.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ενα απο τα θαυματα του κοσμου που σου εκοψαν βαθμους
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Δεν παει αλλο!!! Αδιαφορειτε για την ομαδα! Νομιζετε οτι γινατε σπουδαιοι επειδη κατακτησατε το Champions League; Ο ποδοσφαιριστης παυει να κρινεται οταν κρεμασει τα παπουτσια του. Οι περισσοτεροι απο εσας εχουν πολλα χρονια καριερας ακομα και γι αυτο το να αδιαφορειτε σας καθιστα μη επαγγελματιες. Εκτιμηστε ολα αυτα που σας προσφερει ο Παναθηναϊκος γιατι μπορει να μην τα ξαναβρειτε ποτε σας αυτα. Βαλτε το καλα στο μυαλο σας, την ομαδα θελω να την κανω μεγαλη κι εσεις πρεπει να συμβαλλετε σε αυτο. Τιμηστε τα συμβολαια σας και ευχαριστηστε τον κοσμο για την στηριξη του. Εαν νιωθετε οτι πιεζεστε να φυγετε. Ο Παναθηναϊκος εχει αναγκη απο μεγαλους παικτες και οχι απο τουριστες".
Αυτα τους ειπα και οι παικτες με κοιταζαν καλα-καλα. Ηταν η πρωτη φορα που με εβλεπαν τοσο εκνευρισμενο. Δεν μπορουσα να τους βλεπω αλλο να τεμπελιαζουν στην προπονηση. Και ομως κατι παραξενο συνεβαινε. Οι παικτες ξαφνικα φαινονταν πολυ χαλαροι. Ελπιζω πως η ομιλια μου θα τους συνεφερει.

----------------------------------------

Φαση των 16 Champions League (1o Μερος): Villareal-Παναθηναϊκος

Image
Πηρα μια ισοπαλια η οποια μου δινει ελπιδες για την προκριση.

24η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-Αρης

Image
Ανετη νικη και επιτελους παιξαμε ωραια μπαλα.

Προημιτελικος Κυπελλου Ελλαδος (1ο Μερος): Παναθηναϊκος-ΠΑΟΚ

Image
Ακομα μια καλη εμφανιση η οποια μαλιστα ανεδειξε τις καλες πτυχες της ανασταλτικης λειτουργιας της ομαδας.

25η αγωνιστικη Superleague: Σκοντα Ξανθη-Παναθηναϊκος

Image
Ευρεια νικη και ομορφο ποδοσφαιρο. Φαινεται οτι υπηρξε καλο αποτελεσμα με την τελευταια μου ομιλια.

Φαση των 16 Champions League (2o Μερος): Παναθηναϊκος-Villareal

Image
Δυσκολευτηκα παρα πολυ αλλα τελικα καταφερα και αντισταθηκα στις επιθεσεις τους και καπως ετσι τα κιτρινα υποβρυχια βρεθηκαν στον πατο του ωκεανου. -rofl

-------------------------------------

Τα αποτελεσματα της φασης των 16 του Champions League:
Image

Τα αποτελεσματα της πρωτης Knockout φασης του Europa League:
Image

Και ιδου ο αντιπαλος μου στην Προημιτελικη φαση του Champions League:
Spoiler: show
Image
Οχι ρε @#$%&*%$&#!!!!! Παλι η Barcelona μου ετυχε;;;; Δυστυχως θαυματα με 3αρες δεν επαναλαμβανονται...
-------------------------------------

26η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-Απολλων Καλαμαριας

Image
Υποδειγματικη αμυνα αλλα τζουφια επιθεση. Αυτη η νικη παντως ηταν ιδιαιτερα σημαντικη διοτι:

Image
ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!!! -foumarw

Προημιτελικος Κυπελλου Ελλαδος: ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκος

Image
Μετα απο μερικες συνεχεις καλες εμφανισεις σημερα παιξαμε χαλια. -thymwmenos

27η αγωνιστικη Superleague: Ολυμπιακος Βολου-Παναθηναϊκος

Image
Ανετη νικη!!! -gioupi

28η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-Αστερας Τριπολης

Image
Ακομα μια καλη εμφανιση αν και θεωρω πολυ λιγα τα δυο γκολ εαν συνυπολογισουμε οτι εκανα 35 σουτ!!! :shock:

----------------------------------

Και τωρα ειναι η κρισιμη στιγμη. Αντιμετωπιζω για ακομα μια φορα σε προημιτελικο την Barcelona και πλεον δεν ειναι το ιδιο ευκολα τα πραγματα. Εχω αρκετους τραυματιες και πλεον τιποτα δεν ειναι βεβαιο.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Συγχαρητηρια για την κουπα!!!

Καλη συνεχεια
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

για να δουμε τι θα κανεις με την μπαρτσα
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
pr01991
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Wed Oct 15, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: Leeds United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλαρακι διαβασα μεχρι και την 7η σελιδα περιπου..Μετα δν πηγαινε αλλο.Δν ειναι δυνατον να πουλας παικτες και να βγαζεις 30 κατι εκατομμυρια και να αγοραζεις με 110 κατι εκατομμυρια.Σορρυ κιολας αλλα εμενα μου φαινεται ψευτικουρα αυτο και πειραγμενο παιχνιδι.Δν ξερω ποσα λεφτα δινει ο παναθηναικος για μεταγραφες αλλα δν μ αρεσε αυτο π εβλεπα.Χωρις να θελω να πω αμα εισαι καλος στο μανατζερ ή οχι...
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pr01991 wrote:Φιλαρακι διαβασα μεχρι και την 7η σελιδα περιπου..Μετα δν πηγαινε αλλο.Δν ειναι δυνατον να πουλας παικτες και να βγαζεις 30 κατι εκατομμυρια και να αγοραζεις με 110 κατι εκατομμυρια.Σορρυ κιολας αλλα εμενα μου φαινεται ψευτικουρα αυτο και πειραγμενο παιχνιδι.Δν ξερω ποσα λεφτα δινει ο παναθηναικος για μεταγραφες αλλα δν μ αρεσε αυτο π εβλεπα.Χωρις να θελω να πω αμα εισαι καλος στο μανατζερ ή οχι...
Φιλε εγω τις μεταγραφες τις εκανα βαζοντας δοσεις σε 24 μηνες. Γι αυτο κιολας σε ενα σημειο η ομαδα βρεθηκε σε οικονομικη κριση. Ακομα και τωρα βρισκεται σε τετοια κατασταση η ομαδα διοτι πληρωνω πολυ μεγαλες δοσεις και θα εχω προβλημα μεχρι τον Ιουλιο που τελειωνω με τους πολυ ακριβους μου παικτες. Τον μισω τον editor, μιας και το θεωρω cheat, και γι αυτο δεν κανω ποτε παρεμβασεις οι οποιες μπορει να επηρρεασουν την ροη του παιχνιδιου. Την πρωτη χρονια το budget μου ηταν 18 εκατομμυρια και τις επομενες δυο απο 27 ακτομμυρια περιπου. Γι αυτο βαζω καθε φορα screenshots απο το "Start of season expectations" οπου αναγραφει και το μεταγραφικο budget. Αμα το ψαξεις μπορεις με οποιαδηποτε ομαδα να κανεις μεταγραφες με αξια πολλαπλασια του budget σου αρκει να μην το παρακανεις.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
pr01991
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Wed Oct 15, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: Leeds United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

steroum wrote:
pr01991 wrote:Φιλαρακι διαβασα μεχρι και την 7η σελιδα περιπου..Μετα δν πηγαινε αλλο.Δν ειναι δυνατον να πουλας παικτες και να βγαζεις 30 κατι εκατομμυρια και να αγοραζεις με 110 κατι εκατομμυρια.Σορρυ κιολας αλλα εμενα μου φαινεται ψευτικουρα αυτο και πειραγμενο παιχνιδι.Δν ξερω ποσα λεφτα δινει ο παναθηναικος για μεταγραφες αλλα δν μ αρεσε αυτο π εβλεπα.Χωρις να θελω να πω αμα εισαι καλος στο μανατζερ ή οχι...
Φιλε εγω τις μεταγραφες τις εκανα βαζοντας δοσεις σε 24 μηνες. Γι αυτο κιολας σε ενα σημειο η ομαδα βρεθηκε σε οικονομικη κριση. Ακομα και τωρα βρισκεται σε τετοια κατασταση η ομαδα διοτι πληρωνω πολυ μεγαλες δοσεις και θα εχω προβλημα μεχρι τον Ιουλιο που τελειωνω με τους πολυ ακριβους μου παικτες. Τον μισω τον editor, μιας και το θεωρω cheat, και γι αυτο δεν κανω ποτε παρεμβασεις οι οποιες μπορει να επηρρεασουν την ροη του παιχνιδιου. Την πρωτη χρονια το budget μου ηταν 18 εκατομμυρια και τις επομενες δυο απο 27 ακτομμυρια περιπου. Γι αυτο βαζω καθε φορα screenshots απο το "Start of season expectations" οπου αναγραφει και το μεταγραφικο budget. Αμα το ψαξεις μπορεις με οποιαδηποτε ομαδα να κανεις μεταγραφες με αξια πολλαπλασια του budget σου αρκει να μην το παρακανεις.
Ok πιστευω οτι με καλυψες.Φιλικα τα ελεγα παντα μην παρεξηγηθω!!
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυσκολα τα πραγματα. Η ομαδα εχει πολλες απουσιες... Ελπιζω πως θα τα βγαλω περα και αυτη τη φορα.

------------------------------------

Προημιτελικος Champions League (1o Μερος): Παναθηναϊκος-Barcelona

Image
Εγω: "Tonight we dine in hell!!!"
Guardiola: "Θα μου κλ...εις τα @@!!!"
Εγω: "Φατε τουυυυυυυυυυυυυυυς!!!!!"

Spoiler: show
Image
Εστω και με τα χιλια ζορια πηρα τη νικη που ηθελα!!! -gioupi
-------------------------------------

29η αγωνιστικη Superleague: Ολυμπιακος-Παναθηναϊκος

Image
Κυριες και κυριοι αποψε θα παρακολουθησετε αλλο ενα μεγαλο ντερμπι. Παναθηναϊκος και Ολυμπιακος διασταυρωνουν τα ξιφη τους σε ενα τελειως αλλοπροσαλλο παιχνιδι. Ο Παναθηναϊκος απο τη μια δεν εχει καποιο βαθμολογικο ενδιαφερον εχοντας ηδη κατακτησει το πρωταθλημα. Ο Ολυμπιακος ομως θελει να παραμεινει στην δευτερη θεση. Οι δυο ομαδες ανακοινωσαν το πως θα παραταχθουν:
Image

Ολα ειναι ετοιμα και το παιχνιδι ξεκιναει!!!


7': O Vargas εκτελει το φαουλ εξω απο την περιοχη του Ολυμπιακου και ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ!!!! 0-1 για τον Παναθηναϊκο!!!
9': Ο Ben Arfa δινει πασα στον Vicente, αυτος σουταρει αλλα ο Javi Varas αποκρουει.

11': Ο Μενδρινος δινει πασα στον Belluschi, αυτος σουταρει αλλα ο Asenjo αποκρουει.
20': Ο Belluschi δινει πασα στον Nicolita, αυτος σουταρει αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.

23': Ο Vargas εκτελει το φαουλ, ο Liedson κανει την κεφαλια αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
24': Αλλαγη για τον Παναθηναϊκο. Εξω ο Vicente, μεσα ο Buonanotte.
31': Ο Liedson δινει πασα στον Saviola, αυτος σουταρει αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
32': Ο Vargas εκτελει το κορνερ, ο Παπασταθοπουλος κανει την κεφαλια αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
34': Ο Acosta δινει πασα στον Liedson, αυτος σουταρει αλλα ο Javi Varas αποκρουει.


------------------- Τελος Α' Ημιχρονου ------------------------

51': Αλλαγη για τον Ολυμπιακο. Εξω ο Μενδρινος μεσα ο Kladrubsky.
61': Ο Ledesma τροφοδοτει με κεφαλια τον Belluschi, αυτος κανει ενα δυνατο σουτ αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.

62': Ο Liedson δινει πασα στον Acosta, αυτος σουταρει αλλα ο Javi Varas αποκρουει.
64': Ο Kladrubsky δινει πασα στον Ruben, αυτος σουταρει αλλα ο Asenjo αποκρουει.
66': Αλλαγη για τον Ολυμπιακο. Εξω ο Ruben, μεσα ο Diogo.

68': Ο Vargas εκτελει το κορνερ, ο Παπασταθοπουλος σουταρεθ αλλα ο Javi Varas αποκρουει.
70': Ο Vargas εκτελει το κορνερ, ο Saviola κανει την κεφαλια αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.
70': Ο Liedson κανει ενα μακρινο σουτ αλλα η μπαλα καταληγει στα χερια του Javi Varas.
72': Αλλαγη για τον Παναθηναϊκο. Εξω ο Saviola, μεσα ο Pandev.

74': O Diogo κανει ενα μακρινο σουτ αλλα ο Asenjo αποκρουει.
76': Αλλαγη για τον Ολυμπιακο. Εξω ο Λαμπροπουλος, μεσα ο Παπαδοπουλος.

80': Ο Acosta δινει πασα στον Pandev, αυτος σουταρει αλλα ο Javi Varas αποκρουει.
82': Ο Ledesma δινει πασα στον Belluschi, αυτος κανει ενα μακρινο σουτ αλλα η μπαλα καταληγει αουτ.
83': Ο Liedson δινει πασα στον Veloso, αυτος σουταρει αλλα η μπαλα καταληγει στα χερια του Javi Varas.
88': O Nicolita δινει πασα στον Diogo αυτος σουταρει αλλα ο Asenjo αποκρουει.
90': Ο Ledesma δινει πασα στον Diogo, αυτος σουταρει αλλα ο Asenjo αποκρουει.
90+1': Ο Παπαδοπουλος δινει πασα στον Ledesma, αυτος κανει ενα αδυναμο μακρινο σουτ και η μπαλα καταληγει στα χερια του Asenjo.

90+1': Ο Veloso δινει πασα στον Pandev, αυτος σουταρει αλλα στελνει τη μπαλα αουτ.


Ο αγωνας εληξε και ο Παναθηναϊκος πηρε μια μεγαλη νικη απεναντι στον αιωνιo αντιπαλο.
Image
Θα μπορουσα να εχω αξιοποιησει καλυτερα καποιες επιθεσεις.

Προημιτελικος Champions League (2o Μερος): Barcelona-Παναθηναϊκος

Αυτη τη φορα δεν θα παιξω ταμπουρι οπως περυσι. Φετος δεν εχω την ανεση των τριων γκολ οποτε θα πρεπει να κυνηγησω οπωσδηποτε το εκτος εδρας γκολ.
Spoiler: show
Image
Νομιζω οτι επαιξα αρκετα καλα και πως το αποτελεσμα ηταν δικαιο. Περασα στον ημιτελικο!!! -gioupi
--------------------------------------

Τα αποτελεσματα του Προημιτελικου του Champions League:
Image

Τα αποτελεσματα του 2ου Knockout Γυρου του Europa League:
Image

Ο Ολυμπιακος στον προημιτελικο του Europa League μπορω να πω οτι κοιταξε καταματα την Ρεαλ.
Spoiler: show
Image
-rofl -rofl -rofl -rofl -rofl
Τα αποτελεσματα του προημιτελικου του Europa League:
Image

Ο αντιπαλος μου στα ημιτελικα του Champions League:
Spoiler: show
Image
Αυτη τη φορα ολοι η αντιπαλοι ηταν δυσκολοι. Η Bayern ηταν η θεωρητικα πιο ευκολη.
----------------------------------

Ημιτελικος Κυπελλου Ελλαδος (1ο Μερος): Παναθηναϊκος-ΑΕΚ

Image
Απολυτη υπεροχη!!! -falaina

-----------------------------------

Και τωρα η Bayern... -ksilo
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”