Ο Ιβάν της Μασσαλίας

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
antonis93
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 399
Joined: Mon Dec 31, 2007 3:44 pm
Football Manager της ομάδας: Διάφορες
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να σου πω την αλήθεια: Εκτος του Μαρκι οι αλλοι δεν μ εντυπωσίασαν....... :evil: :evil: :evil:
Πάμε όπως άλλοτε, πάμε σαν πάντοτε....

My stories.... viewtopic.php?f=392&t=39873 , viewtopic.php?f=388&t=39955
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

netshaft wrote:Aρκετοι ελευθεροι αλλα αξιολογοι παιχτες για να εχεις και παγκο. Μου αρεσε ο Dabo αν και το συμβολαιο του το βρίσκω παρα πολυ βαρυ για αλλαγη.

Off Topic:
Θα ηταν αισθητικα καλυτερο αν 'εκοβες' τα ss και εβαζες μονο αυτο που θες να προβαλεις :wink: Κατα τα αλλα μια χαρα :-)
1. Δικιο εχεις για το Νταμπό, βαρύ συμβόλαιο, αλλα παιξει δεν παιξει θα εχει καλη αξια πωλησης.. ηταν ευκαιρια..
2.Πως το κανω να τα "κοψω" τα ss?? εγω απλα παταω ενα print screen και μετα τα ανεβαζω στο imageshack... Δεν τα ξερω τα αλλα τα κολπα...
3.Φιλε netshaft, δες αν μπορεις και πες μου τη γνωμη σου πανω στο σχολιο που εκανα σε προηγουμενο ποστ σου εδω, για το hold up ball.. Νομιζω οτι προκειται για εντολη που απευθυνεται αποκλειστικα σε βαρια φορ και δυνατα χαφ,που μπορουν να κρατησουν μπαλα προστατευοντας τη με το σωμα και υστερα να τη "σπασουν" σε συμπαιχτη που ανεβαινει..
the_showstopper wrote:Πολυ καλες οι μεταγραφες,σουπερ ο Forrestieri τον κυνηγαω κ γω,καθως μου τον εχουν προτεινει φιλαρακια και μου λενε οτι βγαζει ματια!!!

Γτ δεν εβαζες Winner ως στοχο,καποτε πρεπει να το παρεις το ρημαδι...
1.Οντως πολυ καλος ο Φορεστιέρι, αλλα ειμαι υπερπληρης μπροστα.. θα τον στειλω για αγροτικο καπου..
2.Καλο το winner,ειχε 4 εκατομμυριακια παραπανω, αλλα υπαρχει και μια Λιον.. Τη β' σεζον, πληρωσαμε σαν ομαδα την πιεση για τιτλο και την κουραση.. Αν ειναι να ερθει, θα ερθει.. Γενικα, σ'ολα τα παιχνιδια που εχω παιξει στο FM, μ'αρεσει να απαιτειται απο την ομαδα το λιγοτερο δυνατο, ωστε να βγαινει στο γηπεδο η ικανοτητα τους χωρις πιεση και μουρμουρα απο διοικηση.. Γι'αυτο εδω και χρονια εχω σταματησει να παιρνω στο FM ομαδες που κανουν πρωταθλητισμο, θελω να βλεπω τις ομαδες μου να ωριμαζουν με το χρονο και την εμπειρια, και οχι με πιεση..
antonis93 wrote:να σου πω την αλήθεια: Εκτος του Μαρκι οι αλλοι δεν μ εντυπωσίασαν....... :evil: :evil: :evil:
αυτη ειναι η αληθεια φιλε αντωνη.. Και στην περιπτωση Αρούνα που δεν ειδα τη ρητρα,οσο χαλια κι αν φαινεται ο παιχτης, ημουν μαγεμενος απο τον παιχταρα που τον ειχα εξελιξει οταν επαιζα με τη Λιβορνο... ριξε μια ματια...

Image

...........
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπον για το θεμα του cropping ειναι σχετικα απλο Ανοιγεις τη φοτο με το Microsoft office picture manager --> πατας edit picture που ειναι πανω στην εργαλειοθηκη ---> Μετα πατας δεξια το crop και τελος απλα μεταφερεις το πλαισιο στις αναγκες σου. Ελπιζω να καταλαβες τη διαδικασια. Οτι θες ρωτα παλι.

Οσο για το hold the ball συμφωνω οτι ειναι must για παιχτες με strenght 15+ που παιζουμε με πλατη στο τερμα και σπανε τη μπαλα δεξια-αριστερα, αλλα εγω το χρησιμοποιω και για το playmaker μου (στην ιστορια μου ειναι ο Leonardo). Στη περιπτωση του Marquinhos που ειναι φαινομενο θελει οσο το δυνατον περισσοτερο τη μπαλα στα ποδια του αφου ειναι ασταματητος οποτε στη θεση σου θα επελεγα να παιζει σε ενα ελευθερο ρολο (επιλεγμενο το free role), never long shots, allways run with the ball + hold the ball (γενικα σαν δευτερος επιθετικος κανει θραυση αφου οταν δε σκοραρει βγαζει ασσιστ), καθως και τερμα το creative freedom (ασε τον να κινηται ελευθερα στο χωρο). Μαθε του σιγουρα το move in channels + beat offside trap και απλα αραξε και απολαυσε γκολακια.

Αυτα βεβαια ειναι δικες μου σκεψεις και ετσι θα εκανα αν ημουν εσυ, το θεμα ειναι οτι εσυ αποφασιζεις :roll:
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

netshaft wrote:Λοιπον για το θεμα του cropping ειναι σχετικα απλο Ανοιγεις τη φοτο με το Microsoft office picture manager --> πατας edit picture που ειναι πανω στην εργαλειοθηκη ---> Μετα πατας δεξια το crop και τελος απλα μεταφερεις το πλαισιο στις αναγκες σου. Ελπιζω να καταλαβες τη διαδικασια. Οτι θες ρωτα παλι.

Οσο για το hold the ball συμφωνω οτι ειναι must για παιχτες με strenght 15+ που παιζουμε με πλατη στο τερμα και σπανε τη μπαλα δεξια-αριστερα, αλλα εγω το χρησιμοποιω και για το playmaker μου (στην ιστορια μου ειναι ο Leonardo). Στη περιπτωση του Marquinhos που ειναι φαινομενο θελει οσο το δυνατον περισσοτερο τη μπαλα στα ποδια του αφου ειναι ασταματητος οποτε στη θεση σου θα επελεγα να παιζει σε ενα ελευθερο ρολο (επιλεγμενο το free role), never long shots, allways run with the ball + hold the ball (γενικα σαν δευτερος επιθετικος κανει θραυση αφου οταν δε σκοραρει βγαζει ασσιστ), καθως και τερμα το creative freedom (ασε τον να κινηται ελευθερα στο χωρο). Μαθε του σιγουρα το move in channels + beat offside trap και απλα αραξε και απολαυσε γκολακια.

Αυτα βεβαια ειναι δικες μου σκεψεις και ετσι θα εκανα αν ημουν εσυ, το θεμα ειναι οτι εσυ αποφασιζεις :roll:
Σα φορ ισως και να του ταιριαζει το κρατημα της μπαλας, αλλα απο τη στιγμη που θα εχει μπροστα του τα θηρια Ζινιακ και Πογκρέμπνιακ, θα το αφησω πανω τους.. σε καποιο ευκολο παιχνιδι ισως τον δοκιμασω κιολας σ'αυτο το ρολο... Ευχαριστω για τις επισημανσεις σου, οπως θα εχεις καταλαβει και απο προηγουμενα ποστς, απολαμβανω την κουβεντα για τακτικες...
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αυτη ειναι και η μαγεια του παιχνιδιου κατα τη γνωμη μου οτι σαν manager irl εχεις τη δυνατοτητα να κανεις οτι ακριβως εχεις στο μυαλο σου. Μου αρεσει πολυ και η σκεψη σου να παιξεις απο τον αξονα απο τη στιγμη που βλεπεις οτι δεν εχεις παιχτες απο τα πλαγια (Το βρισκω χαζο να εισαι κολλημενος με ενα συστημα και ασχετα με το υλικο σου παιζεις το μονο συστημα που ξερεις π.χ. Δωνης στην Αεκ με το 4-3-3 irl)

Στη περιπτωση σου οντως αφου εχεις αρκουδες-γομαρια για target man τοτε ισως δεν αξιζει να βαλεις το παιχτη να κρατα μπαλα και να την υποδεχεται σαν αλλος target man. Τεσπα θα δειξει στη πορεια, το σιγουρο ειναι οτι τα λεφτα σου θα πιασουν τοπο (αν και θα μπορουσες με 10-12Μ παλι να τον επερνες... -kavouras :wink: )
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόόόόόν.....
Ο,τι ειχα να ανεβασω απο τη δευτερη σεζον,το ανεβασα...
Τις μεταγραφες που εχω τις πρωτες μερες του Ιούλη, τις ανεβασα. Το ιδιο και την τακτικη...
Οποτε, θα βαλουμε σε εφαρμογη την ιδεα που ειχα ριξει για συνέντευξη τύπου στον Ivan Gaulois από εκλεκτούς δημοσιογράφους... Ετσι, στην πραγματικη ζωή, ο Γιαννάκης θα απαντά κάθε μέρα στις ερωτήσεις των δημοσιογράφων (όταν βρισκει χρονο-γιατι δινει το ενα μαθημα πισω απο το αλλο μεχρι την αλλη Δευτερα) για τα 2 χρονια του Ιβάν στην Τουλουζ και δε θα μπει στην τριτη χρονια να καψει το διαβασμα του... Στο φορουμ ετσι κι αλλιως θα μπαινω, ας μην πεσω στην παγιδα να μπω στο παιχνιδι, γιατι το continue θα πατηθει...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Image




ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗΣ ΤΥΠΟΥ

Ο ατζέντης του προπονητή της Τουλούζ ανακοινώνει, ότι με αφορμή τα 44α του γενεθλια (στην ιστορια...στην πραγματικοτητα αφαιρεστε 21 χρονια), ο κόουτς Ιβάν Γκολουά θα παραχωρήσει αποκαλυπτική συνέντευξη τύπου στους ενδιαφερόμενους δημοσιογράφους με θέματα:

-Τα βιώματα του, την ποδοσφαιρική και προπονητική του σταδιοδρομία, απο τις ημερες του Βελιγραδίου, την επιστροφή στη Μασσαλία, μεχρι και τη σημερινη ζωη στην Τουλουζη
-Τις σκεψεις του για το μελλον

Για να υποβληθούν οι ερωτήσεις, οι ενδιαφερόμενοι δημοσιογράφοι θα πρέπει
1.να δηλώσουν για ποιό μέσο ενημέρωσης εργάζονται(δεκτοί οι δημοσιογράφοι από οποιαδήποτε χώρα-απλα η ερωτηση τους να εχει σχεση και με τη χωρα προελευσης τους)
και 2. όλες τις ερωτήσεις να τις υποβάλουν (σε πραγματικό χρόνο) απο τη Δευτέρα 29/6 μέχρι και το βράδυ της Τετάρτης 1/7.

Image

Image


Off Topic:
Για να δουμε αν θα πετυχει το εγχειρημα...
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jean Pa...... par journal L' Equip.

En deux ans, vous ?tes dans le groupe a r?ussi ? convertir ? partir d'une r?trogradation ? l'?pouvantail favori pour chaque ?quipe et le championnat challenger. Si vous avez fait une proposition de Marseille pour prendre les r?nes de L equip, vous voulez accepter sa ?

Στα δύο χρόνια που είστε στην ομάδα καταφέρατε να την μετατρέψετε από φαβορί για υποβιβασμό σε φόβητρο για κάθε ομάδα και διεκδικητή του πρωταθλήματος. Αν σας έκανε τώρα πρόταση η Marseille να πάρετε τα ηνία της ομάδος θα τη δεχόσασταν;
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
μ'αρεσε ιδιαιτερως που ο φιλος GIANNIS511 υπεβαλε την ερωτηση του στη γλωσσα της υποτιθεμενης χωρας του... να παροτρυνω λοιπον τους δημοσιογραφους απο αγγλοφωνες, γαλλοφωνες και.. ελληνοφωνες ( :D ) χωρες να διατυπωνουν-αν θελουν- τις ερωτησεις τους στη γλωσσα της χωρας τους.. και για ισπανοφωνους, κατι θα κανουμε, ξερουμε και λιγα σπανιολικα... Οι ερωτησεις θα απαντηθουν μαζεμενες με τη ληξη της προθεσμιας υποβολης τους..

Υ.Γ. Τζον πως έβαλες τους τονους στα γαλλικα??? Να'σαι καλα παντως ρε φιλε, με αναγκασες να θυμηθω λιγο τα γαλλικα, τα εχω παρατησει εδω και 5 χρονια, απο τοτε που τελειωσα το σχολειο...
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ivan Terrible wrote:
Off Topic:
Υ.Γ. Τζον πως έβαλες τους τονους στα γαλλικα??? Να'σαι καλα παντως ρε φιλε, με αναγκασες να θυμηθω λιγο τα γαλλικα, τα εχω παρατησει εδω και 5 χρονια, απο τοτε που τελειωσα το σχολειο...
Παρότι ξέρω κάποια λίγα γαλλικά χρησιμοποίησα το Google μετάφραση και έκανα διορθώσεις όπου χρειάζονταν. :wink: .
Special BarkaOne
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Mon Jun 15, 2009 5:21 am
Football Manager της ομάδας: Hellas Verona
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,Barcelona,Newcastle
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nemanja Radovanovic από εφημερίδα Republika...Καταρχήν συγχαρητήρια για την μέχρι τώρα εντυπωσιακή πορεία σας με την ομάδα της Toulouse και την κατάκτηση της 2ης θέσης που οδηγεί απ' ευθείας στους ομίλους του Ch. League.Μέσω της πορείας σας γεμίζετε υπερηφάνεια και το λαό της Σερβίας,την οποία έχετε επανειλημένως δηλώσει πως θεωρείτε πατρίδα σας.Φημολογείται έντονα ότι η Παρτιζάν η οποία προσπαθεί να ανεβάσει τον πήχη περισσότερο φέτος σας προσφέρει χρυσοφόρο τριετές συμβόλαιο με 4πλάσιες απολαβές.Μπορείτε να επιβεβαιώσετε της φήμες και επίσης πώς σας φαίνεται η προοπτική να εργαστείτε κάποια στιγμή στη Σερβία?
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μarcos Luiz de Oliveira από Jornal Integra??o (S?o Paulo - Brazil)


Acha que a transcri??o de Marquinos vai render o esperado; Que posi??o voc? pretende utilizar o Ace Young;

Πιστεύετε ότι η μεταγραφή του Marquinos θα αποδώσει τα αναμενόμενα? Σε τι θέση σκοπεύετε να χρησιμοποιήσετε το νεαρό άσο?
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιβαν εμένα πάντως μου αρεσαν οι μεταγραφές που έκανες!

Όλες ουσίας και για να βαθύνεις το ρόστερ σου που είναι ήδη αρκετά καλό!

Δεν έχω ερωτηση να σου καταθέσω

μονο καλη συνέχεια!!
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
antonis93
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 399
Joined: Mon Dec 31, 2007 3:44 pm
Football Manager της ομάδας: Διάφορες
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παύλος Παπαδημητρίου απο Xavalesports...Είμαι γνωστός και ως Πουρουπουπου......




Image





1.Ποιοί είναι οι στόχοι σας για τη νέα χρονιά;

2.Οι στόχοι σας στην Ευρώπη ;

3. Αν σας έκανε πρόταση η ομάδα της καρδιάς σας ο Ολυμπιακος ...εεε συγγνώμη αυτή είναι της δικιάς μου καρδιάς
εεεεεε η Μαρσέιγ στη μέση της χρνιάς θα δεχόσασταν...????



Ευχαριστώ και το Ch.League παίζει μπάλα στη νετ.....
Πάμε όπως άλλοτε, πάμε σαν πάντοτε....

My stories.... viewtopic.php?f=392&t=39873 , viewtopic.php?f=388&t=39955
the_showstopper
Indispensible
Indispensible
Posts: 1839
Joined: Sun Nov 16, 2008 12:40 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

James Beevers απο Northern Echo.

Do you believe that your team,after doing some amazing transfers,can achieve the ultimate gold this year and win the championship?
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1540
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Paul Leroy de France1

Si une plus grande ?quipe comme Olympique Lyonnais vous approche, que est ce que vous aller faire?

Εάν μια πιο μεγάλη ομάδα όπως η Λυών σας πλησίαζε, τι θα κάνατε;
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”