Οι αετοί της Λισαβώνας

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
User avatar
p@ok@r@s
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2089
Joined: Sat Jan 17, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ 2009-2010





Μεταγραφές


Λεφτά υπήρχαν, οπότε...


Federico Vilar 2,1Μ
Spoiler: show
Image
Ήρθε για να προσθέσει ανταγωνισμό στη θέση του τερματοφύλακα. Έχει τις δυνατότητες να παίξει ακόμα και βασικός, παίρνοντας τη θέση του Hildebrand.


Henri Saivet 1,7Μ
Spoiler: show
Image
Άλλο ένα μεγάλο ταλέντο, το οποίο θα κρατήσουμε στην ομάδα και θα πάρει τις ευκαιρίες του.


Nicolas N' Koulou
Spoiler: show
Image
Πολλά υποσχόμενο ταλέντο, θα έχει αρκετές συμμετοχές τη φετινή σεζόν.


Anthony Vanden Borre 3,7Μ
Spoiler: show
Image
Πολυθεσίτης ο Βέλγος, μπορεί να καλύψει πάρα πολλά κενά στην εντεκάδα. Κυρίως όμως θα παίζει στο δεξί άκρο της άμυνας.


Angel Di Maria
Spoiler: show
Image
Τεχνίτης, γρήγορος και έχει ακόμα περιθώρια βελτίωσης. Θα κάνει παπάδες από αριστερά.


Marquinhos 10,5Μ
Spoiler: show
Image
Δεν έχω και πολλά να πω γι' αυτόν τον παίκτη. Επίσης πολυθεσίτης, θα χρησιμοποιηθεί όμως περισσότερο στα δεξιά της μεσαίας γραμμής.


Fabricio Coloccini 15Μ
Spoiler: show
Image
Νομίζω πως μαζί με τον Diakhate θα συνθέσουν ένα εξαιρετικό κεντρικό δίδυμο.



Συνοπτικά:

Image

Το μόνο κακό όσων αφορά τις μεταγραφές είναι ότι άργησαν να ολοκληρωθούν και γι' αυτό ανυσηχώ όσων αφορά το βαθμό στον οποίο θα έχουν δέσει οι παίκτες μεταξύ τους. Ελπίζω να μην χρειαστεί μεγάλο διάστημα για να προσαρμοστούν.





Ανάλυση ρόστερ

GK: Hildebrand, Vilar. Νομίζω πως πάνω κάτω είναι ίσοι. Θα υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός μεταξύ τους για τη θέση του βασικού. Το μόνο σίγουρο είναι πως φέτος θα ωιώθω πολύ μεγαλύτερη σιγουριά κάτω από τα δοκάρια.

DR: Beck, Vanden Borre. Kαι εδώ θα υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ των δύο. Ο Beck έχει ένα μικρό προβάδισμα λόγω της περσινής καλής χρονιάς του. Αν όμως ο Βέλγος αποδείξει πως αξίζει τότε θα παίξει.

DL: Mathieu,Andre Santos. Εδώ υπάρχει ξεκάθαρο φαβορί και δεν είναι άλλοα από τον Mathieu. Πέρυσι ήταν από τους πιο σταθερούς μας παίκτες και φέτος θα βγαίνει μόνο για να ξεκουραστεί.

DC: Coloccini, Diakhate, N' Koulou, Jaissle, Vorsah. Φέτος είμαστε πολύ πιο πλήρεις και πολύ πιο ποιοτικοί σ' αυτή τη θέση. Δώσαμε 18Μ για να ενισχυθούμε εδώ και πιστεύω πως θα δικαιωθούμε.

DMC: Vranjes, Luiz Gustavo, Vorsah, Vanden Borre. Εδώ δεν υπάρχουν και πολλές διαφορές. Σχεδόν οι ίδιοι παίκτες. Ο αριθμός τους όμως μας επιτρέπει να παίξουμε και με δύο κεντρικούς μαζί.

MR: Marquinhos, Xabi Prieto, Weis. Υπερπλήρεις. Δεν θα αντιμετωπίσουμε προβλήματα σε αυτή τη θέση.

ML: Di Maria, Weis, Marquinhos. Το ίδιο ισχύει και εδώ. Υπάρχουν αρκετοί παίκτες που την έχουν αυτή τη θέση.

AMC: Carlos Eduardo, Salihovic. Εδώ φυσικά και κυριαρχεί το ταλέντο του Carlos, για τον οποίο δώσαμε μάχη για να τον κρατήσουμε και τελικά τα καταφέραμε.

ST: Obasi, Ba, Ibisevic, Saivet, Lewandowski, Marquinhos. Οι αφρικανοί θα έχουν τις δύο θέσεις βασικού. Ο Ibisevic θα τους αλλάζει και οι δύο μικροί παίζουν στα ματς με μικρότερους αντιπάλους. Ο Marquinhos θα παίζει εδώ μόνο αν έχουμε πολλές απουσίες.





Φιλικά

Image

Αν πω ότι έμεινα ευχαριστημένος από τα αποτελέσματα θα είναι ψέματα. Κρατάω μόνο τη νίκη με την Πόρτο, η οποία ελπίζω να μας ανεβάσει τη ψυχολογία εν' όψη της εκίνησης των επίσημων υποχρεώσεών μας.
User avatar
eukarpioths
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2001
Joined: Sat Apr 11, 2009 1:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

παρα πολυ καλες μεταγραφες μπραβο
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος σχεδιασμός.καλή δύναμη για τη νέα χρονιά!
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
kopsti
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 386
Joined: Sat Jan 12, 2008 7:55 pm
Football Manager της ομάδας: Atletico Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το έχεις οργανώσει ε?? ωραιες μεταγραφες..
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλές μεταγραφές, αν καιθεωρώ ότι έδωσες υπερβολικά πολλά για τον Κολοτσίνι.

Off Topic:
Μόνο εγώ πλήρωσα τα μαλλιά της κεφαλής μου για τον Ντι Μαρία? :evil:
User avatar
p@ok@r@s
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2089
Joined: Sat Jan 17, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eukarpioths wrote:παρα πολυ καλες μεταγραφες μπραβο
paixtaras wrote:Ωραίος σχεδιασμός.καλή δύναμη για τη νέα χρονιά!
kopsti wrote:το έχεις οργανώσει ε?? ωραιες μεταγραφες..
GIANNIS511 wrote:Πολύ καλές μεταγραφές, αν καιθεωρώ ότι έδωσες υπερβολικά πολλά για τον Κολοτσίνι.

Off Topic:
Μόνο εγώ πλήρωσα τα μαλλιά της κεφαλής μου για τον Ντι Μαρία? :evil:
Ευχαριστώ παιδιά. Βασικά για τις μεταγρφές υπολόγιζα να κάνω λιγότερες αλλά στην πορεία μας βγήκαν κι άλλες. Για τα λεφτά του Κολοτσίνι, δεν μπορούσα να βρω κάποιον καλύτερο με λιγότερα λεφτά, οπότε μου έμεινε ως η καλύτερη δυνατή λύση.

Off Topic:
GIANNIS511 πόσο τον πήρες τον Ντι Μαρία; Να σου πω την αλήθεια εμένα αυτά τα 9Μ μου φάνηκαν πολλά. Τον είχα πάρει κανά δυο φορές από το πρώτο καλοκαίρι και είχα δώσει μόνο 3-4Μ.
User avatar
p@ok@r@s
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2089
Joined: Sat Jan 17, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2009





German Cup 1st Round

Image

Δεν περίμενα κάτι λιγότερο σε αυτό το ματς. Ήταν και αυτό κάτι σαν φιλικό προετοιμασίας. Όπως ήταν φυσικό κυριαρχήσαμε στο γήπεδο και πήραμε μια πολύ εύκολη όσο και αναμενόμενη πρόκριση. Τα κακά νέα όμως έρχονται από την κλήρωση του επόμενου γύρου:

Image

Για δεύτερη σερί χρονιά, ενώ υπάρχουν τόσες αδύναμες ομάδες, εμείς πέφτουμε με έναν πάρα πολύ δυνατό αντίπαλο. Τουλάχιστον θα παίξουμε στην έδρα μας.





Europa League 4th Qualifying Round 1st Leg

Image

Άλλη μία εύκολη νίκη. Κατφέρμα να κυριαρχήσουμε ακόμα περισσότερο σε σχέση με το παιχνίδι με τη Rostock και δεν αφήσαμε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο. Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε συντήρηση δυνάμεων γιατι την Κυριακή είναι η 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος.





Bundesliga Matchday 1

Image

Μπράβο μας. Συγχαρητήρια. Κατφέραμε να χάσουμε βαθμόυς από τους νεοφώτιστους στο 90. Ήμασταν μουδιασμένοι καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα και στο τέλος το πληρώσαμε. Αυτά τα ματς τη φετινή χρονιά απλώς απαγορεύεται να χάνονται.





Bundesliga Matchday 2

Image

Σήμερα δείξαμε κάποια καλά περσινά μας στοιχεία. Η ομάδα έπαιξε συγκροτημένα, δεν απειληθήκαμε ιδιαίτερα και εκμεταλλευτήκαμε με τον καλύτερο τρόπο τις ευκαιρίες που δημιουργήσαμε. Τους παίξαμε βέβαια λίγο δυνατά αλλά δεν πειράζει.





Europa League 4th Qualifying Round 2nd Leg

Image

Σήμερα ήμασταν πολύ εύστοχοι. Παρέταξα τα δεύτερα εφόσον η πρόκριση είχε ήδη κριθεί και η εμφάνισή μας, κυρίως στο 1ο ημίχρονο, με άφησε πολύ ικανοποιημένο. Στους διακριθέντες ο Lewandowski, ο οποίος μου απέδειξε πως αξίζει να έχει ένα σεβαστό χρόνο συμμετοχής. Η κλήρωση εδώ ήταν εξαιρετική:

Image

Αποφύγαμε ένα σωρό μεγαθήρια και η πρόκριση είναι αποκλειστικά και μόνο στο χέρι μας.





Bundesliga Matchday 3

Image

Ντροπή, ντροπή, ντροπή. Εξεφτελιστική εμφάνιση απέναντι σε ακόμα μία νεοφώτιστη ομάδα. Σκορποχώρι σκέτο ήμασταν. Ούτε απειλούσαμε μπροστά και πίσω τρώγαμε τα μπαλάκια το ένα μετά το άλλο. Μ' αρέσει που ξεκούρασα τους βασικούς μεσοβδόμαδα. Για να έχουν δυνάμεις υποτίθεται. Και που είχαν τι κατάλαβαν; Παίξαν μπάλα; Αν συνεχίσουμε έτσι θα πάνε χαμένα ένα σωρο εκατομμύρια.





Bundesliga League Table

Image

Λογική κι επόμενη η θέση μας στο βαθμολογικό πίνακα. Αν πρέπει να βρω ένα θετικό, τότε αυτό είναι το επίσης κακό ξεκίνημα των υπόλοιπων διεκδικητών του τίτλου. Αν και δεν είναι ώρα για δικαιολογίες, εγώέχω να παραθέσω μία: ως τώρα σχεδόν όλοι μου οι βασικοί παίκτες έχουν τραυματιστεί για τουλάχιστον 2-3 εβδομάδες. Έχει αρχίσει να καταντάει εκνευριστικό. Ειδικά οι μεσοεπιθετικοί και οι επιθετικοί μου παίκτες δέχονται πάρα μα πάρα πολύ σκληρά μαρκαρίσματα. Φυσικά και δεν είναι αυτός ο κύριως λόγος για τον οποίο χάνουμε αλλά σε κάθε ματς έχω 4-5 αναγκαστικές αλλάγές λόγω τραυματισμών ή πεσμένου condition. Ελπίζω αυτή η κατάσταση γρήγορα να αλλάξει.





Πρόγραμμα Οκτωβρίου 2009

Image

Φωτιά. Το πρόγραμμα που ακολουθεί μπορεί είτε να μας χαντακώσει μια και καλή είτε να σβήσει μονομιάς τα μέχρι τώρα αποτελέσματα. Θα κάνουμε τα πάντα για να συμβεί το δεύτερο και σ' αυτή τη δύσκολη προσπάθεια θα έχουμε την πολύτιμη συνδρομή των οπαδών μας, αφού τα τέσσερα από τα πέντε ματς γίνονται εντός.
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μετριοτατο ξηκηνημα
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
p@ok@r@s
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2089
Joined: Sat Jan 17, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

-toixos2 -toixos2 -toixos2

Και δεν υπάρχει και backup. Μόνο δύο παλιότερα save. Το ένα είναι από την αρχή του παιχνιδιού, 20/6/08, οπότε το ξεχνάμε. Το άλλο είναι από 30/6/09, δηλαδή ούτε μεταγραφές ούτε φιλικά ούτε τίποτα. Δηλαδή η 2η χρονιά από την αρχή.
Δεν ξέρω τι να κάνω. Εσείς τι προτιμάτε;
Να παίξω τη 2η χρονιά από την αρχή ή να ξεκινήσω κάποιο καινούριο save το οποίο θα συνεχίσω να σας παρουσιάζω από αυτή την ιστορία;
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να αρχισεις καινουργιο save
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
p@ok@r@s
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2089
Joined: Sat Jan 17, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω γιατί ξενέρωσα απίστευτα. Καμιά άλλη γνώμη ρε παιδιά;
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για νεο σεηβ τι εχεις στο μυαλο σου?
Σιγουρα ειναι μεγαλη ξενερα αυτο που εγινε,αλλα κοιτα αν μπορεις να κανεις τις ιδιες κινησεις παιχτων. :wink:
Και αν γινεται πανω κατω να γινουν οπως ηταν πριν την καταστροφη του σεηβ,συνεχισε! :-)
User avatar
p@ok@r@s
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2089
Joined: Sat Jan 17, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για νέο save είχα στο μυαλό μου την Μπενφίκα. Αλλά τελικά θα συνεχίσω αυτό με την Χοφενχάιμ. Θα ξαναπαίξω από την αρχή τη 2η χρονιά.
Μέχρι το μεσημέρι ελπίζω να έχω έτοιμη τη συνέχεια.

ΕΝΤΙΤ: Τελικά το save με τη Χόφενχάιμ δεν θα συνεχιστεί. Έχασα όλους τους παίκτες που πήρα πριν από άλλες ομάδες και δεν βλέπω πλέον το λόγο να συνεχίσω με την ίδια ομάδα.
Σε 1-2 μέρες θα συνεχίσω την ιστορία με την Μπενφίκα.
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αντε να αρχισουν να πετανε οι αετοι την λισαβονας
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κρίμα ρε γαμώτι και μου άρενε :D αυτή η ιστορία...

Benfica, ε; Ωραία επιλογή! Έχεις βέβαια να κοντράρεις την Porto αλλά είναι καλή επιλογή!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”