Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oτι θα ποσταρει θα ποσταρει... Το ζητημα ειναι αν θα ειναι η συνεχεια της ιστοριας η παπαδες για το οτι θα την ποσταρει σημερα...
skif_31
Backup
Backup
Posts: 976
Joined: Fri Apr 17, 2009 7:45 pm
Football Manager της ομάδας: -
Status: Ριλέντλες
Location: Hrakleio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sta8erman wrote:Oτι θα ποσταρει θα ποσταρει... Το ζητημα ειναι αν θα ειναι η συνεχεια της ιστοριας η παπαδες για το οτι θα την ποσταρει σημερα...

σου μενουν 47 λεπτα :D για να ποσταρεις αλλιως πανε τα 2 $ που στοιχηματισα -ksilo -ksilo -kwloxero
Stonecity3 wrote:Λευτεριά στον Σκιφ ρε.
:protest:


Θ.Π.Τ.Π.Μ.Ρ

:forthosewhothinkyoung:
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οπως ειχα υποσχεθει ετσι και πρατω και εντος ολιγου μπαινει η συνεχεια της ιστοριας μου που ειναι στην αρχη καθως τωρα ξεκινα επισημα η ποδοσφαιρικη δραση με τα πρωτα ματς της κατηγοριας...

Εντος ολιγου λοιπον...
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:


Off Topic:
Βρε φιλε παρακολουθω την ιστορια...την οποια την εχεις μετατρεψει σε σηριαλ. Οταν γυριζω 3σελιδες και βλεπω ποστ του τυπου...σε πολυ λιγο θα εχουμε συνεχεια...οχι σε πιο λιγο...μετραω τα δευτερολεπτα κτλ...

Αυτη η ωρα της επιστροφης μου φαινεται εφταμιση...παρα τεταρτο...Μελι-μελι και τηγανιτα τιποτα. Θα σου κανω μια προταση - Ποσταρε οταν εχεις ''κατι'' να πεις. Με αλλα λογια δεν εχει ουσια να αναγκελεις καθε τρεις και λιγο οτι θα ανεβασεις συνεχεια και μετα να εξηγεις γιατι δε μπορεσες. Στα λεω ολα αυτα φιλικα για να βελτιωθει η ιστορια γιατι πλατιαζεις, αλλα απο την αλλη ειναι δικη σου η ιστορια οποτε κανε οτι καταλαβαινεις :wink:
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η συνεχεια μας.....



Σαββατο 09.08.2008
------------------------

Η πρεμιερα του νεου πρωταθληματος της 6ης κατηγοριας ειναι αυτη που κλεβει την παρασταση μιας και το ενδιαφερον ειναι τεραστιο.
Στην πολη του Γκειτσχεντ και κατ' επεκταση του Νιουκαστλ υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον για το παιχνιδι και ο κοσμος απο νωρις το πρωι αλλα και αργοτερα εχει κατακλησει τις μπυραριες και τις παμπ για να δροσιστει Αυγουστιατικα και να ειναι ετοιμος να δει το πρωτο φετινο επισημο ματς στην πολη....μιας και η Πρεμιερ Λιγκ και η πρεμιερα της Νιουκαστλ αργει κατα μια εβδομαδα.


Η μπυρα φυσικα ρεει αφθονη και το παρτυ αρχιζει πολυ πριν τον αγωνα..αλλωστε οπως λενε στο νησι...."ιτς α φουτμπαλ νται"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NLK0HqH_1aw[/youtube]


6η κατηγορια-1η αγωνιστικη---Γκειτσχεντ-Γουορκιγκτον

Στο γηπεδο ολα ειναι ετοιμα και εγω με την ομαδα στα αποδυτηρια δινω τις τελευταιες οδηγιες για να πεισω τα παιδια να κανουν το αυτονοητο που δεν ειναι αλλο απο την νικη καθως η καλη αρχη ειναι το ημισυ του παντος...ετσι κλεινω τον λογο μου λεγοντας τις τελευταιες κουβεντες πριν βγουμε εξω...στο τερεν εκει που πραγματικα ξεχωριζουν τα παιδια απο τους αντρες.....

Δινω τις τελευταιες οδηγιες στον πινακα τακτικης...και τους λεω τα τελευταια λογια πριν βγουν εξω...
Image


"Κυριοι...ηρθε η στιγμη για να δειξετε οτι το καλοκαιρινο μαρτυριο των ασκησεων,οι ατελειωτες ωρες προπονησης,οι στερησεις που ειχατε,τα ατελειωτα χιλιομετρα που κανατε τρεχοντας, να αποδειχθουν ικανα για να σας κανουν ταυρους.....να βγειτε και να παιξετε την μπαλα που ξερετε και αυτη που μαθαμε στην προετοιμασια.Να υπερβαλετε εαυτους και να αποδειξετε σε μενα,στον κοσμο,στην διοικηση και στους ιδιους τους εαυτους σας οτι αξιζετε το κατι παραπανω και οτι μπορειτε να κερδισετε ματς οπως το σημερινο....καλη τυχη.."


Ολα ηταν ετοιμα και η ομαδα μαζι με την εξεδρα θα εδιναν σιγουρα τον καλυτερο εαυτο τους...

Στο γηπεδο οι οπαδοι ειχαν στησει γλεντι και περιμεναν πως και πως για να αρχισει το ματς...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NnHASqPgNBk[/youtube]

Για ολους αυτους επρεπε να κανουμε το κατι παραπανω και να παρουμε το ματς της πρεμιερας...

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Γηπεδο:Ιντερνασιοναλ Σταντιουμ
Θεατες:531
Ρεφερι:Πολ Νικολσον
Καιρος:14 βαθμοι κελσιου

Ακριβως στις 15.00 το ματς ξεκινα και απο την αρχη πιεζουμε για το γκολ.Οι φιλοξενουμενοι ειναι αρκετα δυνατοι και ελεγχουν ομως το κεντρο και την κατοχη μπαλας.Οι φασεις που δημιουργουνται ειναι λιγες στην αρχη και ο τραυματισμος στο 17' του Τζειμς ΜακΚλασκι ειναι πληγμα για την δεξια πτερυγα της μεσαιας γραμμης.Τα υπολοιπα λεπτα δεν υπαρχει κατι αξιολογο και το 0-0 μενει μεχρι και την ληξη του ημιχρονου κατω απο χειροκροτηματα ευτυχως των οπαδων μας που κατανοουν την δυσκολια και ενθαρυνουν τα παιδια.

Στην επαναληψη μπαινουμε δυνατα και απο τα πρωτα λεπτα εχουμε κλεισει την Γουορκιγκτον μεσα στα καρε και τελικα στο 47' ο Αντι Λαγκφορντ κανει το μοιραιο λαθος να τραβηξει την φανελα και να ανατρεψει τελικα εντος περιοχης τον Λι Νοβακ που εχω δανεικο στο ροστερ μου και ειναι στην βασικη 11αδα.Το πεναλτυ θα εκτελεσει ο Φελιξ ο Νιγηριανος μου αιλουρος που τον θεωρω τον πιο ποιοτικο μου παικτη στην γραμμη κρουσης και εχει καλα χτυπηματα γενικοτερα.....Ο Φελιξ δεν θελει να χασει την ευκαιρια...και στο 47'..με ωραιο πλασε κανει το 1-0....

Στα υπολοιπα λεπτα δεν υπαρχει κατι αξιολογο αλλα στο 55' ο Γουειν Φιλλιπς ο αλλος δανεικος μου που παιζει ως αριστερο μπακ κανει μια τρελη κουρσα και με ψυχραιμο πλασε απεναντι στον Ανταμ Κολιν....γραφει μεσα σε αποθεωση το 2-0....βαζοντας μας σε θεση αφεντικου στο ματς...

Στη συνεχεια οι εντολες μου για πιο συγκρατημενο ποδοσφαιρο και οπισθοχωρηση λογω του δευτερου γκολ ειναι οτι πρεπει και παρα το οτι η Γουορκιγκτον ελεγχει το ματς και την κατοχη μπαλας δεν μπορει να αντιδρασει.Τα λεπτα κυλουν και εμεις ειμαστε αυτοι που κανουμε πιο πολλες φασεις....ομως το σκορ δεν αλλαζει και το τελικο 2-0 μενει για μια σπουδαια νικη στην πρεμιερα...
.
Image
.
Μετα απο την νικη επικρατησε γιορτινο κλιμα τοσο στα αποδυτηρια οσο και στην εξεδρα καθως η πρεμιερα ηταν το πιο δυσκολο και σπουδαιο ματς.Η νικη εφερε λογικα χαμογελα και ο κοσμος εμεινε ικανοποιημενος και απο την εμφανιση....




Σε λιγο η συνεχεια....
Last edited by Man.l.g.o.t.z.y.02 on Fri Aug 28, 2009 5:31 pm, edited 2 times in total.
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ερχεται και η συνεχεια σε λιγα λεπτακια.....
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η συνεχεια μας.....




Κυριακη 10.08.2008
-------------------------

Μετα την πολυ σπουδαια επικρατηση και την καθαρη νικη στην πρεμιερα το μυαλο ολων πηγαινει στο εκτος εδρας ματς με την Μπερσκο την Τριτη 12 του μηνα καθως ειναι ενα σημαντικο ματς και θελουμε σιγουρα αποτελεσμα.

Το μεσημερι της Κυριακης ο προεδρος με καλεσε για να γευματισουμε και να μου κανει ενα δωρο μιας και μου το ειχε υποσχεθει...

Το ραντεβου σε γνωστο ρεστοραν της πολης εγινε και γενικα ημουν πολυ ευδιαθετος μιας και περιμενα να ακουσω τα καλα μαντατα.Ο προεδρος μου ειπε πως κανονισε να μετακομισω σε ενα ωραιο καινουργιο σπιτι που θα νοικιαζε η ομαδα με εξοδα του ιδιου και μετα μου ειπε πως δεν ηθελα να με βλεπει να μετακινουμε με ταξι και με φιλους αλλα μου εδωσε τα κλειδια απο το νεο μου αμαξι που επισης το ειχε νοικιασει και μου το παραχωρουσε για να μετακινουμε.Ηταν μια καλη κινηση και σιγουρα ημουν εντυπωσιασμενος καθως το αμαξι ηταν ενα πολυ χρησιμο εργαλειο....για ολες τις δουλειες μου στο Γκειτσχεντ...
.
Image

Προεδρε του ειπα εισαι πολυ καλος....σε ευχαριστω....βεβαια περιμενα κατι μεγαλυτερο και καλυτερο....και κυριως κατι πιο εντονο χρωματικα....αλλα τι να κανω βολευτηκα με το λαχανι θεριο....που μου προσφερε.Αλλωστε τα λεφτα δεν περισσευουν και τα ταξι....ειναι καταστροφικα για τον χρονο και το πορτοφολι μου αλλα κυριως για το ιματζ μου...σαν προπονητης.....

Το βραδυ της Κυριακης πηρα τον κολλητο μου και μανατζερ μου και ειπαμε να παμε για να δουμε λιγακι την νυχτερινη ζωη της πολης και για να δοκιμασω το νεο μου αμαξι αλλα και για να συζητησουμε και να πιουμε καμια παγωμενη μπυρα να γιορτασουμε την χθεσινη νικη .Ετσι και εγινε...

Τελικα κατα τις 23.00 το βραδυ πηγαμε σε μια ωραια παμπ και απολαυσαμε μερικες μπυρες ακομα αλλα κυριως την θεα απο την Μιλενιουμ Μπριτζ που την κοιτουσαμε για αρκετες ωρες και μαλιστα ειχαμε την τυχη να την δουμε να σηκωνετε για να περασει ενα ποταμοπλοιο και μετα να επανερχεται για να αρχισει και παλι η κυκλοφορια.....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q54VKT_mZfI[/youtube]


Ωρες ωρες σκεφτομαι και λεω....ποσο ωραια ειναι τελικα ειδικα σε μια ξενη πολη οταν εισαι ξενος και περνας καλα....με την διαφορα οτι εγω ειχα τον στοχο να γινω ενα με την πολη και να μην ειναι για πολυ ξενος και αγνωστος.Αλλωστε επρεπε συντομα να κανω δουλεια στην ομαδα αλλιως τα ονειρα θα πηγαιναν στραφι...


Την Δευτερα η προπονηση το πρωι ηταν εξαιρετικη και ο τραυματισμος του παιχτη μας δεν ηταν ιδιαιτερα σοβαρος.Καποια θεματα εξετασεων και μετρησεων κυλησαν γρηγορα και το βραδυ μαζι με την αποστολη πηγαμε στο ησυχαστηριο μας για ξεκουραση και για να ηρεμησουμε εν οψει του αυριανου αγωνα.

Ενα παλιο αλλα καλο ξενοδοχειο με την ονομασια Κινγκ Εντουαρντ 2 ηταν το ξενοδοχειο που διαμεναμε καθως ηταν λιγο εξω απο την πολη και μεσα σε 15' λεπτα ειχαμε προσβαση.Ηταν πολυ ησυχο και ο προεδρος ειχε φροντισει να μην μας λειπει τιποτα ωστε η ομαδα να εχει ολη την ησυχια και ηρεμια που απαιτεται πριν απο τους αγωνες...

Image



Τριτη 12.08.2008
------------------------

Το ματς κοντρα στην Μπερσκο ηταν σιγουρα δυσκολο και το οτι ηταν εκτος εδρας ειχε σιγουρα ακομα μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας.

Γηπεδο:Βικτορια Παρκ
Θεατες:442
Ρεφερι:Αντυ Περλεγιεφσκι
Καιρος:17 βαθμοι κελσιου καλος


Ακριβως στις 19.45 το ματς ξεκινησε με την ομαδα μου να μπαινει δυνατα στο ματς.Οι φασεις ειναι λιγες και σιγουρα αυτο που μετρα στα πρωτα λεπτα ειναι η δυναμη και το παθος που οι παιχτες δειχνουν.Τα λεπτα περνανε και παρα τις οποιες ευκαιριες οδευουμε για το 0-0 στο ημιχρονο...

Καπου εκει ομως στο 45' συν 1' στις καθυστερησεις ο Φελιξ εκμεταλευεται το ολεθριο λαθος της αμυνα και με ενα ξερο συρτο δυνατο βολε απο το υψος της περιοχης και λιγο δεξια κανει το 0-1 μεσα σε πληρη βουβαμαρα καθως οι γηπεδουχοι εμειναν αναυδοι στην κυριολεξια.Μετα απο λιγο πηγαμε στο ημιχρονο.

Οι εντολες μου ηταν να πιεσουμε και να μαρκαρουμε δυνατα και να κραταμε μπαλα καθως ετσι θα κινδυνευουμε λιγοτερο.Στην επαναληψη στο ιδιο μοτιβο δυναμης και τσαμπουκα συνεχιστηκε ο αγωνας.Στο 53' ο Τζορνταν Στεπιεν με κεφαλια ψαρακι εφερε το ματς στα ισα 1-1 και εβαλε φωτια στην εξεδρα των οπαδων της Μπερσκο....πανηγυριζοντας εξαλλα....

Image


Το ματς εχει αναψει για τα καλα και πλεον θελει προσοχη καθως οι γηπεδουχοι εχουν ηδη ανεβασει στροφες...

Στο 59' ο Λι Νοβακ με κεφαλια σε γυρισμα απο αριστερα του Φελιξ ξαναπαγωνει την εξεδρα....και μας βαζει μπροστα στο σκορ με 1-2 σε πολυ κρισιμο σημειο του αγωνα....ειναι μια πολυ καλη στιγμη για να προηγηθουμε και πρεπει να παγωσουμε εκ νεου το παιχνιδι.

Στα επομενα λεπτα γινεται πολυ σκληρο το ματς και παρολο που εχουμε την υπεροχη και την κατοχη μπαλας οι φασεις ειναι μοιρασμενες.Τα λεπτα κυλουν και το σφυριγμα ερχεται σαν μανα εξ ουρανου για μενα και τα παιδια που πανηγυριζουμε ολοι μαζι για ενα σπουδαιο διπλο.....που μας βαζει ψηλα στον πινακα....
.
Image
.

Η νικη ειναι πολυ σπουδαια και μετα και την δευτερη νικη η βαθμολογια ειναι η ακολουθη

Βαθμολογια σε 2 αγωνες
Image
.
Μετα τις πρωτες δυο αγωνιστικε βρεθηκαμε στην κορυφη και θελαμε σιγουρα να συνεχισουμε να ειμαστε εκει...


Την επομενη μερα ηταν βραδυα προκριματικων Τσαμπιονς Λιγκ και σιγουρα υπηρχε τεραστιο Ελληνικο ενδιαφερον....

Τα αποτελεσματα ηταν κατα το ημισυ καλα μιας και ο Ολυμπιακος νικουσε εκτος την Πολωνικη Βισλα με 0-1 και εβαζε βασεις ενω λιγο αργοτερα ο Παναθηναικος γυρνουσε ηττημενος απο τους ροχιμπλανκος της Ατλετικο στην Μαδριτη με σκορ 2-0 πραγμα που εκανε την ρεβανς στο ΟΑΚΑ πολυ δυσκολη.
.
Τα πληρη αποτελεσματα ειχαν ηδη κανει τον γυρο της Ευρωπης....για το Τσαμπιονς Λιγκ

Image
Την επομενη υπηρχε Ελληνικο ενδιαφερον και για το κυπελο ΟΥΕΦΑ.

Τα αποτελεσματα.....ειναι σαφως καλα για τις ομαδες μας......
.
Image
.


Ηδη εχει ξημερωσει Παρασκευη και πρεπει να ριξω μια ματια στην προπονηση για να δω την ετοιμοτητα της ομαδας.Η σημερινη αργια για μας τους ορθοδοξους λογω της Κοιμησης της Θεοτοκου με εκανε να ψαξω και να βρω ενα Ελληνικο ναο στο Νιουκαστλ για να μην χασουμε τελειως και την επαφη με την πατριδα,την θρησκεια και τα εθιμα μας...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-wNl96htR7Y[/youtube]
.
Μετα την πραγματικη γαληνενυση ψυχης και πνευματος το απογευμα πηγα με τον κολλητο για καφε και επισκεφτηκαμε μετα στο σπιτι του ενα φιλο του που μας καλεσε για φαγητο.Ηταν μια ησυχη μερα και γενικα κυλησε με χαλαρωση και ηρεμια.Αλλωστε αυριο με περιμενε η 3η αγωνιστικη και ηθελα να ειμαι ετοιμος....σε ολα τα επιπεδα.....



Συνεχιζεται...............συντομα.....
Last edited by Man.l.g.o.t.z.y.02 on Fri Aug 28, 2009 5:26 pm, edited 13 times in total.
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ερχεται και η συνεχεια μεχρι το μεσημερακι....
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
lee-tock
Indispensible
Indispensible
Posts: 1856
Joined: Sat Jun 06, 2009 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: Money n Pressure
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και καλος προπονητης και καλος χριστιανος. ετσι πρεπει :P
αν και δεν μπορω να καταλαβω πως συνδιαζεις τα πολλα γκομενακια με το χριστιανιλικι αλλα τελος παντων :P
ΟΣΟΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΡΕΧΑΓΚΕΛ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΡΟΥΦΑΝΕ
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν εχει καμια σχεση πιστευω η πιστη με τις γυναικες....και την ζωη του ανθρωπου.Γνωμη μου.Χωρις γυναικα ενας ανδρας ειναι μονος,νιωθει κενος και κυριως δεν εχει την δυναμικη να παει μπροστα,χωρις πιστη ειναι και ανημπορος να πραγματοποιησει ακομα και απλα πραγματα που με την παρουσια η οχι μιας γυναικας θα εκανε ουτως η αλλως...

Σε λιγο θα μπει και η συνεχεια.Επισης εχω αλλαξει την αναλυση των φωτο σε 1280Χ960 για να υπαρχει πιο καλο οπτικο αποτελεσμα μιας και το αλλο δεν φαινοταν καθαρα...
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

τις εχεις αυτές τις κατηγορίες, ξερεις να επιβιωνεις σε περιεργες ποδοσφαιρικες καταστασεις και να γινεσαι ολο και καλυτερος σαν προπονητής αλλά και σαν ομάδα. περιμένουμε εύκολη άνοδο!
:liverpool:
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tasosbin wrote:τις εχεις αυτές τις κατηγορίες, ξερεις να επιβιωνεις σε περιεργες ποδοσφαιρικες καταστασεις και να γινεσαι ολο και καλυτερος σαν προπονητής αλλά και σαν ομάδα. περιμένουμε εύκολη άνοδο!

Ευχαριστω για τα καλα λογια ομως τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα χωρις λεφτα και με παιχτες....που δεν μπορουν....να κανουν το κατι παραπανω.Παρολα αυτα θα το παλεψω και θα προσπαθησω για τα πλει οφ μιας και η ανοδος ειναι δυσκολο πραγμα...


Σε λιγο εντος λεπτων η συνεχεια...
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαλια οθονη εχεις ρε φιλε... Μηπως ηρθε η ωρα να την αλλαξεις; Σκρηνσοτς ειναι αυτα που παρουσιαζεις; Εγω θα ντρεπομουν...
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η συνεχεια μας...........



Σαββατο 16.08.2008
--------------------------

Η σημερινη μερα ειναι απο το πρωι αρκετα σημαντικη καθως το ματς κοντρα στην Ντροιλσντεν ειναι ντερμπι καθως υπαρχει μεγαλη κοντρα με την ομαδα αυτη σε ολα τα επιπεδα αλλα κυριως κοντρα μεταξυ των οπαδων.

Ο Μικ ο βοηθος μου μου προτεινε να παιξουμε απο την αρχη πολυ επιθετικα και η συμβουλη του μου αρεσε καθως ηθελα να δειξουμε οτι εχουμε τον πανω λογο στο ματς.

Γηπεδο:Ιντερνασιοναλ Σταντιουμ
Θεατες:619
Ρεφερι:Μπραιαν Παρι
Καιρος:20 βαθμοι,καλος


Το παιχνιδι εχει προσελκυσει αρκετους φανατικους στην εξεδρα που δινουν το κατι παραπανω....ειδικα για το ντερμπι που θα επακολουθησει.

Στις 15.00 ακριβως το ματς ξεκινα και απο την αρχη μπαινουμε αποφασιστικα για να πετυχουμε τον μεγαλο στοχο που ειναι η νικη.Οι μαχες ειναι σκληρες και ειναι σωμα με σωμα και στα πρωτα λεπτα το ματς ειναι σκληρο.Στο 14' ομως ο Νιγηριανος αιλουρος Φελιξ...δεν χανει την ευκαιρια και με ωραιο ψηλοκρεμαστο πλασε νικα τον κιπερ και γραφει το 1-0 δινοντας προβαδισμα μεσα σε αποθεωτικη ατμοσφαιρα.Στα επομενα λεπτα το ματς ειναι μετριο και οι φασεις ειναι μοιρασμενες μεχρι που φτανουμε στην αναπαυλα με τον τραυματισμο του Ροι Γιουργκενς να ειναι αρκετα σοβαρος και απο το 28' να εχω κανει αναγκαστικη αλλαγη.

Στην επαναληψη ξαναμπαινουμε δυνατα και τελικα στο 58' ο Λι Νοβακ με κεφαλια απο το υψος του πεναλτυ γραφει το 2-0 και μας δινει σαφεστατο προβαδισμα.Απο κει και περα ελεγχουμε τον αγωνα και απλα στο 77' ο πιτσιρικας Τζιμι Χαργουντ που ειχε παρει την θεση του Γιουργκενς στην δεξια πλευρα της μεσαιας γραμμης με εντολες να ειναι σχεδον εξτρεμ με ωραια ατομικη ενεργεια και συρτο διαγωνιο σουτ εκανε το 3-0 και οριστικα καθαρισε το ματς.Τα επομενα λεπτα απλα ηταν διαδικαστικου χαρακτηρα και το σκορ δεν αλλαξε μεχρι το φιναλε που εγινε μεσα σε χειροκροτηματα και συνθηματα για την τριτη σερι νικη της ομαδας....

Image

Η σπουδαια νικη εδωσε το εναυσμα να ξεχυθει ο κοσμος στις μπυραριες και να απολαυσει το απογευμα του με μπολικη καταναλωση μπυρας....αλλα και τραγουδιων...

Τις επομενες μερες δεν εγινε κατι συγκλονιστικο και η προπονηση συνεχιστικε κανονικα με τον Μικ να εχει αναλαβει για τα καλα τον ρολο του βοηθου και να δινει πολλες λυσεις σε μενα αλλα κυριως σε θεματα που αφορουν την καλη λειτουργια.

Την Πεμπτη πηγα να δω το καινουργιο μου σπιτι που ο προεδρος ειχε νοικιασει και θα μετακομιζα μεσα στις επομενες 3-4 μερες για να μενω με ανεση...
.
Το μεγαλο σαλονι ηταν σιγουρα ενα μεγαλο υπερ...
Image
.
.
Η κουζινα ηταν ανετη και ευρυχωρη....
Image
.
.
Ο προεδρος ηξερε να με εκπλησει ευχαριστα και μου ειχε υποσχεθει....μερος ξεκουρασης.....οποτε το τζακουζι εδινε ρεστα....
Image
.
.
Βεβαια και η κρεβατοκαμαρα....δεν πηγαινε πισω καθως εκει επρεπε να απολαμβανω τον υπνο μου και οχι μονο....
Image
.



Το σπιτι ηταν εντυπωσιακο και ειχε επιπλωθει τελεια.Ημουν χαρουμενος.Ολα πηγαιναν καλα και περιμενα με ανυπομονα για να παω τις επομενες μερες για να εγκατασταθω....


Συνεχιζεται.............συντομα...
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ερχεται εντος ολιγου και η συνεχεια....
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”