Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να και η συνεχεια μας...................!!!!




Παρασκευη 22.08.2008
----------------------------

Η σημερινη μερα ειχε απο το πρωι σκληρη προπονηση και ασχοληθηκα κυριως με θεματα μεταγραφων καθως καποια νεα ονοματα που ισως μπορεσουν να αποκτηθουν ως ελευθεροι τις τελευταιες μερες ισως να μπορουν να βοηθησουν.Το απογευμα μετα την δουλεια πηρα τον κολητο και πηγαμε για μια μπυριτσα για να τα πουμε και να ετοιμασουμε τις οποιες επαφες με τους παικτες που βρηκαμε.Το βραδυ αναχωρησα για το ξενοδοχειο καθως υπηρχε προγραμμα για ομιλια μου και αναλυση τακτικης και του πως παιζει η αυριανη αντιπαλος μας Φλιτγουντ.

Σαββατο 23.08.2008
----------------------------

Η σημερινη μερα ειναι σπουδαια καθως παιζουμε τον 4ο αγωνα μας στο πρωταθλημα και παραμενουμε αηττητοι και πρωτοι μετα απο 3 αγωνιστικες.Η Φλιτγουντ ειναι σκληροτραχηλη ομαδα και παρολο που εχει μολις 1 βαθμο σε 3 ματς ειναι αρκετα δυνατη και καλοδουλεμενη ομαδα.

Γηπεδο:Χαιμπουρι Φλιτγουντ
Θεατες:481
Ρεφερι:Ρει Γκουλντ
Καιρος:9 βαθμοι μετριος-κρυο

Στις 15.00 το ματς ξεκινα και απο την αρχη οι γηπεδουχοι περνουν τον ελεγχο και προσπαθουν με δυναμη και παθος να κυριαρχησουν.Τα λεπτα κυλουν και οι φασεις ειναι λιγοστες ενω η ομαδα μου δειχνει να μην μπορει να δημιουργησει καθως εχουμε μπλοκαριστει.Στο 30' ο Τζειμς ΜακΚλασκι τραυματιζεται και αποχωρει και ετσι και παλι απο δεξια εχω προβλημα μιας και καθε αγωνα τραυματιζεται ο δεξιος εξτρεμ μου πραγμα που με εχει εκνευρισει....αφανταστα..

Οι οπαδοι της Φλιτγουντ φωναζουν και τραγουδουν....για να βοηθησουν την ομαδα τους και τα δινουν ολα απο την εξεδρα...ενω το ματς παει ετσι με 0-0 στο ημιχρονο.

Στην επαναληψη μπαινουμε δυνατα και λεω στα παιδια να παιξουν με παθος και το γκολ θα ερθει.Ετσι και γινεται και στο 47' τους πιανουμε στον υπνο καθως ο Φελιξ ειναι και παλι εκει και με ωραιο πλασε απο πλαγια αριστερα γραφει το 0-1....και μας δινει σθεναρο προβαδισμα...ειμαι ευτυχισμενος πρεπει να αντεξουμε.

Στο 49' ομως και πριν προλαβω να δωσω οδηγιες ερχεται το 1-1 μεσα σε αποθεωση απο τον Τζοναθαν Κρομπτον με κεφαλια μετα απο γλυκια σεντρα απο δεξια οπως επιτιθεται η ομαδα της Φλιτγουντ και το ματς ουσιαστικα αρχιζει απο την αρχη.Στα επομενα λεπτα το ματς περνει φωτια και παροτι κανουμε μια δυο φασεις δεν μπορουμε ενω η Φλιτγουντ ειναι καλυτερη και μας κλεινει στο τερμα και χανει 3-4 καλες ευκαιριες ομως εμεις ρωμαλεα κραταμε και περνουμε τον πολυτιμο τελικα βαθμο μιας και ερχεται το λυτρωτικο σφυριγμα απο τον ρεφερι....


Δικαιη η ισοπαλια αν και η Φλιτγουντ ηταν καταιγιστικη στην επαναληψη οι παιχτες μου ομως εδειξαν χαρακτηρα...

Στο τελος οι οπαδοι των γηπεδουχων πανηγυρισαν σαν νικη την ισοπαλια..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8GxEeHtmnmE[/youtube]

Το τελικο σκορ με ικανοποιησε παντως και μειναμε αηττητοι....
Image


Μετα απο τον αγωνα αυτο συμπληρωθηκαν 4 αγωνες και η βαθμολογια εχει ως εξης....
Image

Το οτι μειναμε αηττητοι ειναι σημαντικο ομως πεσαμε απο την κορυφη αλλα το σιγουρο ειναι πως θα παραμεινουμε ψηλα αν ειμαστε σοβαροι εντος εδρας και κανουμε τις νικες που πρεπει....


Το βραδυ του Σαββατου ο κολλητος ειχε κανονισει να βγουμε με δυο θεσπεσια μωρα για να διασκεδασουμε.Ημουν σε καλη κατασταση και ηθελα να περασω καλα.Ντυθηκα ομορφα πηρα το λαχανι θηριο μου το μινι κουπερ και πηγαν να τον βρω σε μια μεγαλη παμπ που ηταν στην απεναντι πρλευρα στο Νιουκαστλ.Εκει με περιμενε ο φιλο μου με 2 υπεροχα μωρα....και ηξερα πως κατι καλο θα συνεβαινε αποψε....

Image

Η Νικι και η Αλις ηταν δυο πανεμορφα μωρα που ηθελαν να πιουν μπολικη βοντκα...και φυσικα ημουν προθυμος να περασουμε οσο ποιο καλα γινοταν χωρις να με νοιαζει το τι θα επακολουθησει....!!!!



Το επομενο μεσημερι βρεθηκα αγκαλια με την Νικι και μετα απο ενα σουπερ βραδυ επρεπε να φαμε κατι....ετσι πηγαμε τετραδα οπως ημασταν σε ενα ωραιο ρεστοραν να φαμε και να συνεχισουμε το τσιλιμπουρδισμα....κατι που αρεσε στα κοριτσια αλλα και σε μενα φυσικα...


Τις επομενες μερες ολα κυλησαν φυσιολογικα στην προπονηση και το μονο που με απασχολουσε ηταν το κολημα που εφαγε μαζι μου η Νικι και με επερνε καθε μερα για να μιλαμε....


Την Τεταρτη το βραδυ στις 27 του μηνα εγιναν τα ματς των επαναληπτικων προκριματικων του Τσαμπιονς Λιγκ....με τον Ολυμπιακο να παραχωρει ισοπαλια 1-1 στην Βισλα και να μπαινει με το στανιο και με την ψυχη στο στομα στους ομιλους ενω ο Παναθηναικος εχασε και παλι απο την Ατλετικο Μαδριτης και ειπε αντιο στους ομιλους....
Image

Την επομενη εγιναν τα ματς για το κυπελο ΟΥΕΦΑ και οι 2 Ελληνικες ομαδες πετυχαν σπουδαιες προκρισεις και μπηκαν στους ομιλους...
Image

Ολα αυτα ηταν σημαντικα στοιχεια για το ευρωπαικο ποδοσφαιρο.Επρεπε ομως να ασχοληθω και λιγο και με τα του οικου μου.Η σημερινη μερα ηταν η Παρασκευη και απο το πρωι μαζεψα τα πραγματα μου κυριως ρουχα απο το ξενοδοχειο και μετακομισα επιτελους στο σπιτι που μου ειχε νοικιασει ο προεδρος.Ημουν πολυ κουρασμενος και το μονο που ηθελα ηταν να κοιμηθω ενοψει και της αυριανης αναμετρησης.

Το μεσημερι ειχε γινει και η κληρωση των ομιλων του Τσαμπιονς Λιγκ....με τον Ολυμπιακο να πεφτει στον ομιλο που πολλοι χαρακτηρισαν "λακο των λαιοντων" και δεν εχουν αδικο....

Οι πρωτοι 4 ομιλοι...
Image
.
Και οι υπολοιποι 4 ομιλοι...
Image

Αυτα εγιναν στην κληρωση για το Τσαμπιονς Λιγκ.

Εγω ημουν παντως εξουθενωμενος και επεσα για υπνο καθως το βραδυ επρεπε να ειμαι στο ξενοδοχειο οπου με μεριμενε ο Μικ με την υπολοιπη ομαδα για να μιλησουμε για τον αυριανο αγωνα....



Συντομα η συνεχεια...
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ερχεται και η συνεχεια σε λιγη ωρα....
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
lee-tock
Indispensible
Indispensible
Posts: 1856
Joined: Sat Jun 06, 2009 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: Money n Pressure
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sta8erman wrote:Χαλια οθονη εχεις ρε φιλε... Μηπως ηρθε η ωρα να την αλλαξεις; Σκρηνσοτς ειναι αυτα που παρουσιαζεις; Εγω θα ντρεπομουν...
εμπαθεια ?
ΟΣΟΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΡΕΧΑΓΚΕΛ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΡΟΥΦΑΝΕ
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

δεν ειναι θεμα οθονης αλλά θεμα jpeg. αν επιτρεπόταν να ανεβάζουμε png θα ηταν πολυ καλυτερες οι εικονες.
:liverpool:
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφωνω μαζι σου....μιας και εκει χανει η εικονα.....επισης αν βαλω αναλυσεις 1920Χ1200 πουπαιζω το παιχνιδι θα γεμιζει η οθονη στο φουλ καποιου που εχει λαπτοπ και 15" η 17" οθονη και δεν θα μπορει να απολαυσει την ιστορια.Ετσι αναγκαζομαι να κανω ρισαιζ και να την ποσταρω με 1280Χ960....


Εκτος αν υπαρχει αλλος τροπος που δεν ξερω για να ειναι ποιο καλη η εικονα η να μειωσω την αναλυση που παιζω το παιχνιδι?
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

μην αλλάζεις τπτ, μια χαρα ειναι τα σσ, έτσι είναι στις ιστορίες όλων μας.
:liverpool:
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οκ....οχι τιποτα αλλο αλλα επειδη ειμαι με την 24" εδω καποιος μου την ειχε πει που ανοιγε την ιστορια σε λαπτομ με 15" .....και οσο να ναι....δεν φαινεται και καλα.
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε λιγη ωρα θα μπει η συνεχεια καθως το ενδιαφερον μεγαλωνει για τα ποδοσφαιρικα και οχι μονο δρωμενα στο Γκειτσχεντ...!!!
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω ενα προβλημα με το απλοαντ καθως μου εξαφανιζει οποτε γουσταρει τις φωτο το ρημαδι το imageshack.....ετσι τις ανεβασα στο photobucket και μπορεσα να κανω δουλεια.

Γιαυτη βεβαια την καθυστερηση δεν προλαβα να ανεβασω και την ιστορια που θα ποσταριστει με την πρωτη ευκαιρια το μεσημερακι της Κυριακης.
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

επειδή βλέπω ότι έχεις συχνά προβλήματα με το upload αυτο το προγραμματακι θα σε βοηθήσει πολύ (free ειναι) http://potato-screen-capture.en.softonic.com/
:liverpool:
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα. Συνέχισε έτσι με την Gateshead και πηγαινε την εκεί που της αξίζει.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tasosbin wrote:επειδή βλέπω ότι έχεις συχνά προβλήματα με το upload αυτο το προγραμματακι θα σε βοηθήσει πολύ (free ειναι) http://potato-screen-capture.en.softonic.com/
Ευχαριστω φιλε....θα το τσεκαρω γιατι τα αλλα δυο με εχουν κουρασει.Το κακο ειναι οτι εχω μομπαιλ κονεκτ και δορυφορικο ιντερνετ και δεν εχω και καλο απλοαντ...γραμμη για ADSL δεν περνει ο πινακας και περιμενουμε τον ΟΤΕ να αλλαξει εδω και 2 χρονια τον κεντρικο πινακα καμια 30αρια μετρα πιο κατω....κατα τα αλλα στην Ελλας του 2010 δεν εχουμε ιντερνετ....καλα λεει ο Γεωργιου...ημαρτον...ρε ημαρτον....ρε..



Inzaghi wrote:Καλό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα. Συνέχισε έτσι με την Gateshead και πηγαινε την εκεί που της αξίζει.

Θα κανω οτι μπορω αν και φετος ειναι δυσκολα τα πραγματα....αλλα οσο ο μαυρουκος ο Φελιξ κανει κηδειες με την ρεντα του θα μεινω πιστευω κοντα στην πρωτη 5αδα της βαθμολογιας...
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευτυχως ξεπερασα τα οποια προβληματα με το απλοαντ και οριστικα παραταω το ιματζ σακ καθως μου φαινεται ειναι και προβληματικο.

Θα ανεβασω την συνεχεια με την πρωτη ευκαιρια η αργοτερα αποψε η αυριο μεσημερι
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα κυριοι.....ξερω πως δεν ημουν συνεπης προχθες με την συνεχεια της ιστοριας...αλλα προεκυψε ενα πολυ σοβαρο και εκτακτο προβλημα...

Ειμαι στην δυσαρεστη θεση να σας ανακοινωσω......το εξης...
Spoiler: show
Αν ειναι δυνατον τωρα στα 35 μου με καλεσαν για μετεκπαιδευση στον στρατο και σαν Ανθυπολοχαγος εν αποστρατεια μιας και ημουν ΔΕΑ πεζικαριος περνωντας απο Ρεντινα πρεπει την Δευτερα στις 07.09.2009 να παρουσιαστω για 15 ημερες....μιλαμε για την τελεια προσγειωση μετα τις διακοπες...

Η ουσια ειναι πως μου ηρθε προχθες καθως ειχε γινει λαθος στη διευθυνση και με ειδοποιησαν εκτακτως και οσο ναναι ζοριστηκα μεχρι να το εμπεδωσω...Οποτε και η ιστορια χανει λιγακι εδαφος και φαντασια.

Συντομα βεβαια θα συνεχισω με ενα-δυο κομματια αλλα απο Δευτερα....εχετε γεια βρυσουλες καμποι βουνα ραχουλες...καθως ερχομαι...να σας απολαυσω φορωντας την παραλλαγη μου...ημαρτον...ρε ημαρτον...
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα και παλι...μετα το σοκ που επαθα για την επικειμενη κληση μου για μετεκπαιδευση που μου ηρθε αποτομο ηρεμησα και κυριως θα βρω χρονο αυτες τις μερες μεχρι την Δευτερα για να ποσταρω μερικες συνεχειες καθως εχω μεινει ηδη αρκετα πισω.Αλλωστε κινδυνευω να βγει το νεο ΦΜ2010 και εγω να ειμαι ακομα στον πρωτο γυρο με την Γκειτσχεντ.....

Με την πρωτη ευκαιρια αποψε θα ποσταρω το επομενο κομματι και θα το παρω ζεστα το πραγμα μεχρι το τελος της εβδομαδας για να προχωρησει η ιστορια...


Αποψε κιολας λοιπον η συνεχεια με 1 και ισως 2 κομματια
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”