Viva Los Ches !!!!! (Τα παιδιά του Πειραιά)

Δεν υπάρχουν όρια για σένα...Μόλις τα ξεπεράσατε...
Post Reply
User avatar
zeds dead
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3669
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: "That which is imagined can never be lost."
Location: Foreverdark Woods
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ε Ι Σ Α Ι

Τ Ι Τ Α Ν Ο Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Ο Σ

-ypoklinomai -ypoklinomai



Now it's time to kick some ass!!!


Viva los Ches!!!
I walk alone / Not because I'm lost / But because I want to

They call my name / They believe I'm scared / But the depth is my friend
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ειμαστε και παλι πρωταθλητες...ηταν να μη γινει η αρχη, αλλα ξερεις οτι ειμαι απο τους δυσκολου αναγνωστες και ειμαι απαιτητικός...δε μου φτανει το πρωταθλημα...ουτε και το double...καταλαβαινεις που τη παω τη δουλεια ε? :wink: :D
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kwstas12345 wrote: -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi

Ο πρώτος στόχος επετεύχθη...Άντε και με το τρεμπλ...
Έρχεται όλο και πιο κοντά ....

Inzaghi wrote:Έτσι... Πρωτάθλημα. :wav: :yea: :victory: :victory:

1/3 και ελπίζω να έχει συνέχεια...
Και εγώ το ελπίζω .... μόνο που πρέπει να κάνουμε μια διόρθωση ... δεν είναι 1/3 ... είναι 2/4 ... μην ξεχνάμε και το Super Cup στην αρχή της χρονιάς ...

philip21 wrote:Χεχε ένας ένας θα έρχονται οι τίτλοι.
Ωραία που είναι εεε???

stelmat wrote:Πως μου περασε η ιδεα να εχω αμφιβολιες...Ντροπη μου -toixos2

Παναξια πρωταθλητης...αλλα σου ξανατονιζω,η εξιλεωση ερχεται με τη Juve... -ksilo
Spoiler: show
-puppie
Ντροπή σου ... :D

Η εξιλέωση έρχεται εντός ολίγου ... και θα χαρείς πολύ ... :wink:

DrGonzo wrote:'Ηταν να μην πάρεις το πρώτο....Αιώνιος πρωταθλητής!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, τεράστιο επίτευγμα το 2ο συνεχόμενο, αλλά και ο τρόπος που ήρθε, σχεδόν στο περπατητό!!!!!
Περιμένω κύπελο και ΤσουΛου!!!!
Θέλω να το πάρω και αήττητος το φετινό ... έτσι για να γουστάρουμε .... έρχονται και τα άλλα δύο ... στον φούρνο είναι και ψήνονται ...


stas13 wrote:συγχαρητηρια για το πρωταθλημα, παμε για το τρεμπλ τωρα :D

μπορεις να ανεβσεις ενα ςς με τις οδηγιες που εδινες στον τεβεζ?
Πάμε πάμε .... θα στο στείλω με pm αυτό που ζήτησες ...

xks wrote:you are the champion my friend
We are ... we are ...

zed's dead wrote:Ε Ι Σ Α Ι

Τ Ι Τ Α Ν Ο Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Ο Σ

-ypoklinomai -ypoklinomai



Now it's time to kick some ass!!!


Viva los Ches!!!
Δεν έχεις παράπονο ... με πρωτάθλημα έφυγες ... με πρωτάθλημα γύρισες ...


netshaft wrote:Ειμαστε και παλι πρωταθλητες...ηταν να μη γινει η αρχη, αλλα ξερεις οτι ειμαι απο τους δυσκολου αναγνωστες και ειμαι απαιτητικός...δε μου φτανει το πρωταθλημα...ουτε και το double...καταλαβαινεις που τη παω τη δουλεια ε? :wink: :D
Έσπασε το ρόδι και τώρα τα παίρνουμε όλα μαζεμένα ... καιρός ήταν ... ούτε και εμένα μου φτάνει ... τα θέλω όλα ο αχόρταγος ...
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


Η 10η κούπα της καριέρας μου με την Βαλένθια πήρε την θέση της στην τροπαιοθήκη μας .... που όλο και μεγαλώνει για να χωράει όλο και περισσότερες ... θέλουμε άλλες δύο για να φτιάξουμε ντουζίνα ... καθόλου άσχημα για μια Βαλένθια που είχε να δει τίτλο για αρκετά χρόνια με μόνη εξαίρεση ένα κύπελο Ισπανίας που είχε πάρει το 2008 ... σήμερα έχουμε τρία σούπερ παιχνίδια ... τα δύο είναι οι ημιτελικοί με την Γιούβε και το άλλο το ντέρμπυ με την Μπάρτσα για την 36η αγωνιστική του πρωταθλήματος ... τα πάμε λίγα λίγα για να τα ευχαριστηθούμε καλύτερα ....


1ος Ημιτελικός Champions League


Image


... θεωρητικά είναι ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μια καλή ομάδα ... έχουμε δύο σημαντικές απώλειες ... αυτές των Σίλβα και Μαρκουίνιος ... στην θέση τους θα μπουν οι Γκρανέρο και Κάπελ ... για ακόμα μια φορά θα βασιστούμε στην πάρα πολύ καλή μας άμυνα και θα προσπαθήσουμε να εκμεταλλευτούμε τις τυχόν αμυντικές αδυναμίες της Κυρίας με τους Ντεζ-Βεζ ...

... και το κάναμε από το πρώτο κιόλας λεπτό ... ήταν τότε που ο Φερνάντεζ πήρε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή ... τα υπόλοιπα στο σπόιλερ ...


Spoiler: show
Image

Image

Image

Image

Image

Image

... μετά από τέτοιο ξεκίνημα οι Ιταλοί ταν βρήκαν λίγο σκούρα ... και πριν καταλάβουν τι έχει γίνει φάγανε καπάκι και το δεύτερο από τον Φερνάντεζ ... με το σκορ 0-2 πήγαμε στα αποδυτήρια ...

... με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου έγινε το 0-3 με τον Φάτζιο για να κλείσει το σκορ ο Ντιαρά και να φύγουμε από το Τορίνο με μια μεγάλη νίκη με 0-4 ... έχει κανείς αμφιβολία ότι θα είμαστε στον τελικό που θα γίνει στο Μεστάγια ?????



Image


... αναμφισβήτητα μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Αντόνιο Φερνάντεζ που με τα δύο του γκολ άνοιξε τον δρόμο για την μεγάλη νίκη .... αλλά και η υπόλοιπη ομάδα έπιασε πολύ καλή απόδοση ... με τέτοιες εμφανίσεις δεν ανησυχώ για τίποτα ...

Image


... στον άλλο ημιτελικό η Ρεάλ πήρε την νίκη με 1-0 στο Μπερναμπέου και όλα είναι ακόμα ανοιχτά ... ο τελικός πάντως κατά 99% θα είναι Ισπανικός εμφύλιος ...


36η Αγωνιστική Primera Division


... το πλάνο μου ήταν να φτάσουμε σε αυτό το παιχνίδι χωρίς να έχουμε βαθμολογικό ενδιαφέρον και το πετύχαμε ... λόγω και των δύο ημιτελικών οι ομάδα που θα κατέβει σε αυτό το ματς θα απαρτίζεται από τους αναπληρωματικούς της βασικής ομάδας ... για να δούμε πως θα τα πάνε ... θέλω να κρατήσουμε το αήττητο και να φτάσουμε με μία ακόμη νίκη τους 100 βαθμούς στην βαθμολογία ....

Image


... τα πράγματα πηγαίνουν από το καλό στο καλύτερο ... ακόμα και η δεύτερη (θεωρητικά πάντα ...) ομάδα έχει την δυνατότητα να γονατίζει ομάδες του επιπέδου της Μπαρτσελόνα ... δεν ανησυχήσαμε σε κανένα σημείο του αγώνα, ο Βίγια άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό, χάσαμε αρκετές ευκαιρίες για να το διευρύνουμε και το έκλεισε ο Φάαρτ με εκτέλεση φάουλ στο 92' αλλά το γκολ χρεώθηκε ως αυτογκόλ στον Τέιλορ αφού η μπάλα χτύπησε στο σώμα του πριν καταλήξει στα δίχτυα ...

Image


... τι άλλο να ζητήσει ένας προπονητής από τους παίκτες του ... είμαι πολύ περήφανος για την ομάδα που έχουμε φτιάξει ... όποιος μπαίνει δίνει τον καλύτερό του εαυτό και η Βαλένθια κυριολεκτικά πετάει από νίκη σε νίκη ...


Image


.... φτάσαμε λοιπόν τους 100 βαθμούς στο πρωτάθλημα πράγμα που αποτελεί ρεκόρ στην ιστορία του Ισπανικού πρωταθλήματος και το αήττητο σερί στα 48 ματς πράγμα που σημαίνει ότι ισοφαρίσαμε το αντίστοιχο ρεκόρ της Ρεάλ ... άλλο ένα και το σπάσαμε και αυτό το ρεκόρ ... δύσκολο να σπάσουμε όμως και το ρεκόρ που έχουμε από την χρονιά 2014/15 στην επίθεση με 109 γκολ ... τα 100 πάντως είναι πιθανόν να τα περάσουμε στα δύο ματς που απομένουν ...


Image



2ος Hμιτελικός Champions League


... και πάμε τώρα να δούμε και τον πιο εύκολο ημιτελικό που έχουμε συμμετάσχει μέχρι τώρα ... και το λέω αυτό γιατί μου δίνει το δικαίωμα το 0-4 του πρώτου αγώνα, αλλά και η εικόνα που μου έδειξε η Γιουβέντους ... δεν μπορεί να κάνει την ανατροπή με τίποτα η συγκεκριμένη ομάδα ... ούτε καν την νίκη δεν πιστεύω ότι μπορεί να πάρει ....



Image


... και έτσι ακριβώς όπως τα σκεφτόμουν έγιναν τα πράγματα ... με το 21ο γκολ του Φερνάντεζ και το 25ο του Φάτζιο ήρθε ακόμα μια νίκη με το φτωχό τελικά 2-0 ... με μισοσβησμένες τις μηχανές παίξαμε και ήταν αρκετό αυτό για να φτάσουμε στον τελικό για δεύτερη φορά τα τελευταία χρόνια και για τέταρτη στην ιστορία της ομάδας ...



Image


.... ούτε καν μας απείλησε η Γιουβέντους και πιστεύω ότι μείνατε αρκετά ικανοποιημένοι όσοι μου ζητήσατε να καθαρίσουμε την Γιούβε ...


Image


.... στον άλλο ημιτελικό η Ρεάλ επικράτησε με 1-0 και μέσα στο Καμπ Νου και η Μπάρτσα έμεινε εκτός τελικού μετά τις πέντε συνεχόμενες αλλά και άκαρπες παρουσίες της τις πέντε προηγούμενες χρονιές ... η Ρεάλ φτάνει τις 5 παρουσίες της στον τελικό από τότε που ανέλαβα την Βαλένθια και έχει δύο κατακτήσεις ... και εκεί ελπίζουμε να μείνει ....

Image


... τελευταία φορά που ξανασυναντηθήκαμε σε τελικό ήταν το 2000 και τότε το είχε πάρει η Ρεάλ ... καιρός για εκδίκηση ... και τι καλύτερο από το να την πάρουμε μέσα στο σπίτι μας ....

Image
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΠΑΙΧΤΟΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....Καλα εεε...εξιλεωση δε λες τιποτα :twisted:

Σκισε και τη Ρεαλ τωρα...ΠΑΛΙ...σε παρακαλω
Spoiler: show
πολλα ζηταω? -puppie
Words are meaningless...and forgettable.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WHAT A FUCKING GREAT SHOWDOWN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ!!!!

ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ!!!!!

0-4 ΤΗ JUVE, 100ΑΡΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ....ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ....
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πια ρεαλ ρε!!!!!!!!!! βαλενθια
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
zeds dead
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3669
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: "That which is imagined can never be lost."
Location: Foreverdark Woods
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Χαίρομαι ρε μαν να σε βλέπω να πετάς, καιρός ήταν...


Πέρασες μεγάλες πίκρες αλλά τώρα ανταμείβονται οι κόποι σου :-D
I walk alone / Not because I'm lost / But because I want to

They call my name / They believe I'm scared / But the depth is my friend
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:sex: και Γιουβέντους και Μπαρτσελόνα
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φέτος είναι η χρονιά της Βαλένθια. Ο αγώνας στο γηπεδό σου. Ο τελικός με την Μπαρτσελόνα που νικήθηκε από τη δεύτερη ομάδα. Όλα τέλεια. Ελπίζω σε 2 νίκες.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αυτα ειναι...αγριο σεξ...βεντουζα...υπαρχει καλυτερη εξελιξη...οχι πες μου...εχεις παρει το πρωταθλημα...μπορεις να κανεις double ξεφτυλιζοντας τη Barca!!! και το καλυτερο λιγο αργοτερα να σκισεις εντος εδρας τη μισητη Ρεαλ...κανοντας Treble!!!

Ταυλαααααααααααααααααααααα!!! κανονισε λοιπον να μη τα παρεις ολα...δεν υπαρχουν δικαιολογιες...

Τι περιμενεις συγχαρητηρια κτλ για τη γιουβε...ελα τωρα...δεν ασχολουμαστε καν...περιμενω τελικο
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι μ@λ@κί@ έκανα και δεν έσωσα το παιχνίδι δεν ξέρω ... θυμάμαι πως το είχα σώσει ... το θέμα είναι ότι χρειάστηκε να ξαναπαίξω τα δύο τελευταία ματς ... δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερα ... ξανακερδίσαμε την Μπαρτσελόνα και την Γιουβέντους ... με διαφορετικά σκορ όμως ... σας παραθέτω τα δύο νέα ss για να συνεχίσουμε αργότερα από εκεί που είχαμε μείνει ....

Image

Image

Image



stelmat wrote:ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΠΑΙΧΤΟΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....Καλα εεε...εξιλεωση δε λες τιποτα :twisted:

Σκισε και τη Ρεαλ τωρα...ΠΑΛΙ...σε παρακαλω
Spoiler: show
πολλα ζηταω? -puppie

Ακόμα καλύτερο το 5-3 ... δεν ζητάς πολλά γιατί και εγώ τα ίδια ζητάω ...


DrGonzo wrote:WHAT A FUCKING GREAT SHOWDOWN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ!!!!

ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ!!!!!

0-4 ΤΗ JUVE, 100ΑΡΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ....ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ....

Είμαστε έτοιμοι για τον χαμό .... γουστάρω χαμο ....


xks wrote:πια ρεαλ ρε!!!!!!!!!! βαλενθια

Βαλένθια και τα μυαλά στο μπλέντερ ....

zed's dead wrote:Χαίρομαι ρε μαν να σε βλέπω να πετάς, καιρός ήταν...


Πέρασες μεγάλες πίκρες αλλά τώρα ανταμείβονται οι κόποι σου :-D

Πάνε πέρασαν οι πίκρες zed ... τώρα μόνο χαρές έχουμε ...


philip21 wrote::sex: και Γιουβέντους και Μπαρτσελόνα

Έτσι ακριβώς .... ανελέητο sex ....

Inzaghi wrote:Φέτος είναι η χρονιά της Βαλένθια. Ο αγώνας στο γηπεδό σου. Ο τελικός με την Μπαρτσελόνα που νικήθηκε από τη δεύτερη ομάδα. Όλα τέλεια. Ελπίζω σε 2 νίκες.
Το επόμενο επεισόδιο θέλω να έχει τέσσερις νίκες ... δύο στο πρωτάθλημα και δύο στους τελικούς ....

netshaft wrote:Αυτα ειναι...αγριο σεξ...βεντουζα...υπαρχει καλυτερη εξελιξη...οχι πες μου...εχεις παρει το πρωταθλημα...μπορεις να κανεις double ξεφτυλιζοντας τη Barca!!! και το καλυτερο λιγο αργοτερα να σκισεις εντος εδρας τη μισητη Ρεαλ...κανοντας Treble!!!

Ταυλαααααααααααααααααααααα!!! κανονισε λοιπον να μη τα παρεις ολα...δεν υπαρχουν δικαιολογιες...

Τι περιμενεις συγχαρητηρια κτλ για τη γιουβε...ελα τωρα...δεν ασχολουμαστε καν...περιμενω τελικο
Δεν υπάρχει καλύτερη εξέλιξη ... να πάρουμε και τις επόμενες νίκες και να κλείσει η χρονιά ονειρικά ... δεν θα χρησιμοποιήσω διακιολογίες γιατί δεν θα χρειαστεί ...
User avatar
p@ok@r@s
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2089
Joined: Sat Jan 17, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυο κυπελακια ακομα. Τα χεις, εισαι παρα πολυ κοντα.
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μια χαρα η 5αρα (δεν βλεπω τα 3 γκολ που εφαγες!)

Vamos για Ρεαλ τωρα...VAMOOOOS :twisted:
Words are meaningless...and forgettable.
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


Όποιος παρατήρησε την λεζάντα θα κατάλαβε ... για όποιον δεν κατάλαβε ας διαβάσει πιο κάτω .... τέσσερα ματς μείνανε με τα δύο να είναι τα σημαντικότερα όλης της χρονιάς ... δύο τελικοί που θα μας επιτρέψουν με νίκες να σηκώσουμε άλλες δύο κούπες ... πριν πάμε στους τελικούς ας δούμε απλά πως τελείωσε το πρωτάθλημα ...


37η Αγωνιστική Primera Division

... το πρώτο από τα δύο ματς πρωταθλήματος ήταν με την Βαγιαδολίδ εκτός έδρας ... με το μυαλό στον τελικό του κυπέλου που ακολουθούσε σε τρεις μέρες φυσιολογικά ήρθε η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα μετά από 48 αγώνες αήττητοι ... δεν σπάσαμε το ρεκόρ της Ρεάλ και αρκεστήκαμε στην ισοφάρισή του, αλλά δεν θα κάτσουμε να σκάσουμε κιόλας ...

Image


38η Αγωνιστική Primera Division

... το τελευταίο ματς του πρωταθλήματος παίχτηκε ενδιάμεσα των δύο τελικών ... επίσης φυσιολογικά δεν είχαμε διάθεση για πολλά πράγματα και σε αυτό το ματς και έτσι ήρθε η ισοπαλία ... η οποία σημειωτέον επιτεύχθηκε στις καθυστερήσεις ...


Image


... και έτσι η τελική βαθμολογία διαμορφώθηκε ως εξής ....

Image


... αυτά με το πρωτάθλημα στο οποίο είχαμε απόλυτη επιτυχία, γεγονός που αποδεικνύουν και τα νούμερα ... 101 βαθμοί, 99 γκολ ενεργητικό, 27 παθητικό, μία μόλις ήττα και 5 ισοπαλίες .... η Ρεάλ έπιασε όσους βαθμούς μάζευε και τότε που πήρε πρωτάθλημα ... άρα δεν έπεσαν αυτοί, εμείς ανεβήκαμε πάρα πολύ ...




ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΟΥ ΙΣΠΑΝΙΑΣ



... πέρσι δεν καταφέραμε να φτάσουμε στον τελικό όπως είχε γίνει πρόπερσι αφού μας απέκλεισε στον ημιτελικό η Ρεάλ ... φέτος όμως την περάσαμε άνετα και αντιμετωπίζουμε την Μπαρτσελόνα τώρα ... την οποία την έχουμε πάρει με όλους τους τρόπους ... η Μπαρτσελόνα απλά να θυμήσουμε πως μας υποχρέωσε στην πρώτη ήττα της χρονιάς στον πρώτο επίσημο αγώνα μας για φέτος ... ήταν ο πρώτος αγώνας για το Σούπερ Καπ ... ακολούθησαν άλλες δύο ήττες σε όλη την χρονιά, μία με την Ρόμα η οποία και αυτή ήταν χωρίς κόστος και μία αυτή που συζητήσαμε πιο πάνω άνευ ουσίας επίσης ...



Image


... δύο σημαντικές απουσίες μας ανάγκασαν να κάνουμε κάποιες αλλαγές στο βασικό σχήμα ... την θέση του Φερνάντεζ πήρε ο Μαρκουίνιος και του Σίλβα ο Κάπελ ... στις υπόλοιπες θέσεις δεν είχαμε αλλαγές ... αποτέλεσμα ...


Image


... θέλετε να κάνω και σχόλια ???? Τι σχόλια να κάνω μετά από αυτό το αποτέλεσμα ... ΞΕΣΚΙΣΜΑ !!!!!!!!!!

Image


....το double είναι γεγονός, αλλά δεν μας φτάνει ... διψάμε για το tremble .... το έχω υποσχεθεί άλλωστε ....


Image




ΤΕΛΙΚΟΣ CHAMPIONS LEAGUE


Image


... και τελειώνουμε με τον μεγάλο τελικό ... με αντίπαλο τον δεύτερο του πρωταθλήματος Ισπανίας τα δύο τελευταία χρόνια ... που η απλή λογική λέει ότι δεύτερη πρέπει να είναι η θέση του και σε αυτήν την διοργάνωση ... αρκεί να το δείξουμε και μέσα στο γήπεδο αυτό ... η προϊστορία λέει ότι και οι δύο ομάδες είναι σχεδόν ισοδύναμες ...


Image


... επιτέλους η βασική ομάδα θα παραταχθεί πλήρης, έστω στον τελευταίο αγώνα ... και σημαντικότερο όλων ... το ίδιο ισχύει και για την Ρεάλ που έχει όλα τα όπλα της διαθέσιμα ...


Image


... το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς κάποια ομάδα να σημιώσει ένα γκολ ... το δεύτερο όμως ήταν όλα τα λεφτά ... τον δρόμο άνοιξε το εύστοχο πέναλτυ του Τέβεζ, ακολούθησε ένα ωραίο γκολ από τον Μουτίνιο με διαγώνιο δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και έκλεισε με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντιαρά ... μια ονειρική χρονιά κλείνει με τον καλύτερο τρόπο ...


Image


... είμαι πάρα πολύ περήφανος και ταυτόχρονα ευτυχισμένος ... η ομάδα που ανέλαβα πριν 9 χρόνια και ήταν απλά μια μικρομεσσαία ομάδα της Ισπανίας που πάλευε για να μπει στην τετράδα τώρα είναι η καλύτερη ομάδα της Ευρώπης ... μου δίνουν το δικαίωμα να το λέω αυτό τα δύο συνεχόμενα Europa League, τα δύο Champions League, το ένα Super Cup, για να μην πούμε και για το Παγκόσμιο Συλλόγων ... το φετινό Tremble απλά τα επιβεβαιώνει όλα αυτά ...


Image


... την σηκώσαμε και αυτήν την κούπα παίδες ... το θέσαμε σαν στόχο στην αρχή της χρονιάς και έγινε πραγματικότητα ....

Image


... πριν κλείσουμε να ρίξουμε και μια ματιά στους μεγάλους πρωταγωνιστές της φετινής χρονιάς ... που δεν είναι αλλοι από τους παίκτες μας ...


Image


... δεν έχω κάτι άλλο να γράψω ... νομίζω ότι τα έχουμε πει όλα ... τώρα το μόνο που σκέφτομαι είναι να κάνω διακοπές ... και θα τις κάνω πλήρης και χωρίς να έχω αφήσει εκρεμμότητες ...


Image


... καλές διακοπές λοιπόν σε όσους δεν έχουν πάει ακόμα όπως και εγώ ... και ας γυρίσουμε όλοι ανανεωμένοι και με γεμάτες μπαταρίες.


Image
Post Reply

Return to “Relentless manager”