Πάω να κάνω καριέρα! (που πας ρε Καραμήτρο;)

Δεν υπάρχουν όρια για σένα...Μόλις τα ξεπεράσατε...
Post Reply
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

20 Ιουνίου 2008

Image

στα γραφεία της ΠΑΕ Ατρόμητος Αθηνών ο πρόεδρος της ομάδας, Γιώργος Σπανός, και ο διευθυντής ποδοσφαίρου,Γιάννης Αγγελόπουλος, συζητούν για το μέλλον της ομάδας....

-Θέλω η ομάδα να επιστρέψει άμεσα στην Α' εθνική, πρέπει να βρούμε προπονητή και να αρχίσει άμεσα ο σχεδιασμός. Θέλω κάποιον νέο και φιλόδοξο ώστε να το δει σαν πρόκληση και να δουλέψει με όρεξη! έχεις κάποιον στο μυαλό σου;

-Πριν μερικές μέρες, ενώ έκανα διακοπές στην Κυπαρισσία, είχα πάει να ρίξω ένα στοίχημα και στο πρακτορείο που πηγα έπεσε πάνω σε μία συζήτηση σχετικά με την τοπική ομάδα. Μου άρεσαν πολύ οι απόψεις του παιδιού που δούλευε εκεί και τον ρώτησα αν έχει ασχοληθεί με την προπονητική. Μου είπε λοιπόν ότι είχε τελειώσει σχολή προπονητικής πριν 1 χρόνο. Του είπα ποιος είμαι και του ζήτησα το τηλέφωνό του μήπως κάποτε μου χρειαστεί.
Πιστεύω οτι μπορεί να μας βοηθήσει.


-Ξέρεις ότι σε εμπιστεύομαι, αν νομίζεις οτι μπορεί να βοηθήσει, τηλεφώνησέ του και πες του να έρθει να υπογράψει ακόμα και σήμερα!

Image

Image Image

-Παρακαλώ....

-Γειά σου Τάσο, είμαι ο Γιάννης Αγγελόπουλος, με θυμάσαι πιστεύω, ο διευθ...

-φυσικά και σας θυμάμαι!

-λοιπόν, είμαι στα γραφεία της ομάδας, μαζι με τον πρόεδρο,τον κ. Σπανό και συζητάμε για 'σένα, θέλουμε να είσαι ο νέος προπονητής της ομάδας, χρειαζόμαστε κάποιον νέο και φιλόδοξο και νομίζω οτι είσαι αυτό που ψάχνουμε.λοιπόν τι λες;ενδιαφέρεσαι;

-φυσικά και ενδιαφέρομαι!

-σήμερα το βράδυ,στις 9.00 λοιπόν να είσαι στα γραφεία της ΠΑΕ για να υπογράψεις το συμβόλαιό σου!

9.00μμ στα γραφεία της ΠΑΕ ατρόμητος
Image

-σου προσφέρω μονοετές συμβόλαιο, 84.000 ευρω θα πάρεις και ο στόχος μας είναι η άνοδος και αν τα καταφέρεις θα χαρώ πολύ να συνεχίσουμε την συνεργασία μας!Τι λες λοιπόν;

-σύμφωνοι κ. Σπανέ!


υπέγραψα, δώσαμε τα χέρια και πλέον αρχίζουν τα δύσκολα......

Image

το ρόστερ και η τακτική που θα ακολουθήσουμε...

Image

το μπάτζετ μας είναι 250κ και 1,7Μ για τους μισθούς, πιστεύω οτι χρειαζόμαστε ενίσχυση στις εξείς θέσεις: DL, DC, AMR,ST. Με μια πρώτη ματιά δεν φτάνουν αλλά πιστεύω να τα βολέψω....
Last edited by tasosbin on Sun Feb 22, 2009 1:43 pm, edited 1 time in total.
:liverpool:
La Balone
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Tue Oct 30, 2007 4:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca Juniors
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε και με την ανοδο!

Ωραια ομαδα ο Ατρομητος και δυσκολη η Β'Εθνικη.

Οι Φενταγιν δεν θα δεχτουν μια ακομα αποτυχημενη σεζον μετα τον υποβιβασμο! :D
"Some people think football is a matter of life and death.
I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."


- Bill Shankly -
User avatar
nikos_chalandri
Indispensible
Indispensible
Posts: 1939
Joined: Mon Jul 03, 2006 10:51 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Χαλανδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλη αρχη :-D

Jimis21_mode_on ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΑΑ ΘΕΛΟΥΜΕ :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: Jimis21_mode_off :D
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις

https://www.facebook.com/pages/Apo-mikr ... 2994411112
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

πουλήσαμε τον Ρόβα για 725Κ στον Αστέρα Τρίπολης και τον Μιχαηλίδη για 950Κ στην Manchester city (!)

ηρθαν οι:

Gianluca Palmiteri-->free
Image

μαζί με τον Perrone θα είναι το βασικό μας επιθετικό δύδιμο, περιμένω πολλά από αυτόν.

Javier Acuna-->12k
Image

μπορεί να αγωνιστεί σε πολλές θέσεις,σκέφτομαι να τον χρησιμοποιήσω σαν AMR, η ταχύτητά του θα βοηθήσει στο να μας βγάζει γρήγορα στην επίθεση.


Mascio-->75k
Image

δεν νομίζω να χρησιμοποιηθεί φέτος ως βασικός, θα πάρει παιχνίδια όμως, περιμένουμε πολλά απο αυτόν στο μέλλον.

Mario Silva-->free
Image

από αυτόν θα ξεκινάει η άμυνά μας ενώ η ικανότητά του στα στημένα θα μας βοηθήσει αρκετά (ελπίζω). Σκέφτομαι και να τον εμπιστευτώ για αρχηγό, θα δείξει....

Celestine Babayaro-->free
Image

πολύ μεγάλος παίχτης για να είναι στον πάγκο μας. ελεύθερος όμως, ίσως και κάποια στιγμή να πουληθει για να βάλουμε κανένα euro στα ταμεία.

Roberto junior Fernandez-->65k
Image

θα είναι ο βασικός μας τερματοφύλακας, ελπίζω να είναι άξιος αντικαταστάτης του Μηχαηλίδη ο οποίος πουλήθηκε αφού και η πρόταση ήταν ικανοποιητική απο οικονομικής πλευράς αλλα και δεν ήθελα να του κλείσω τον δρόμο προς μια ομάδα όπως η Μαν. σίτυ.

------------------------------------

έχουν μείνει 500k στο μπάτζετ μας, ψάχνω ακόμα για κεντρικό αμυντικό. επίσης αν βρεθεί κάποια καλή περίπτωση σε άλλη θέση θα την πλησιάσουμε.
:liverpool:
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

Κλείσαμε επίσης τον Miguel Rebosio ως ελεύθερο για τις 31/12/08 που λήγει το συμβόλαιό του. Έχει ιταλικό διαβατήριο, άρα δεν θα μας πιάσει και θέση ξένου.
Image

Ο Παναθηναϊκός είχε στη λίστα για πώληση τον Πετρόπουλο, έγινε προσφορά για 150K, ο παίχτης δέχτηκε το συμβόλαιο που του προσφέραμε και έχουμε έναν ακόμα καλό επιθετικό στο ρόστερ μας.
Image

Ο Σέρεμετ ήταν προς πώληση από την Λάρισα για 18k, έγινε προσφορά και ο παίχτης υπέγραψε.Πλέον αλλάζουν τα δεδομένα για την θέση του βασικού GK, θα πρέπει να δώσει μάχη με τον Φερνάντεζ για την θέση του βασικού.
Image

Ακόμα μία μεταγραφή είναι αυτή του κεντρικού αμυντικού. Αποκτήσαμε για 130k από την Melgar τον Περουβιανό Jean Ferrari ο οποίος έχει και ιταλικό διαβατήριο.
Image

Ο Μερίνο θα είναι εκτός για 5 μηνες λόγω τραυματισμού, σε 6 μηνες λήγει το συμβόλαιό του. Έγινε προσπάθεια να ανανεώσουμε το συμβόλαιό του αλλά σνόμπαρε την προσφορά μας, έτσι πήρα την απόφαση να τον αφήσω ελεύθερο για να γλυτώσω τα 200k που έπαιρνε από το wage budjet.


Αρχηγοί για φετος θα είναι ο Γιάννης Κατέμης και ο Μάριο Σίλβα.
Image

Μετά την απομάκρυνση του Μερίνο κλείσαμε και τον Νίκο Κυζερίδη για 90k από τον Αγροτικό Αστέρα. Αν και στα 37 του μπορεί να μας βοηθήσει, σκοπεύω να τον χρησημοποιήσω είτε ως AMR έιτε ως AML.
Image

Τελευταία μεταγραφή (λογικά) είναι αυτή του Σάββα Εξουζίδη. Τον αποκτήσαμε ως ελεύθερο. Θ α φανεί χρήσιμος αφού υπάρχει αυτός ο κανονισμός με τους 5 Ελληνες στη βασική 11αδα.
Image

1ο φιλικό

Ατρόμητος-Ολυμπιακός U21 3-1

Image

σε γενικές γραμμές οι εντυπώσεις από το πρώτο φιλικό είναι καλές.δεν μπορούμε να κρίνουμε όμως τίποτα από ένα φιλικό με τα πιτσιρίκια του Ολυμπιακού.Έδωσα χρόνο συμμετοχής σε όλους σχεδόν τους παίχτες περισσότερο για να αρχίσουν να αποκτούν καλή φυσική κατάσταση.
:liverpool:
User avatar
Sir_Vaggos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Apr 14, 2008 4:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παο,Exeter,At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Παο, At.Madrid, Tottenham
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη και απο μενα
f1rm4
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Thu May 08, 2008 3:13 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O Palmiteri θεωρω πως μπορει να βοηθησει αρκετα ακομα και στην Super League οποτε ηταν πολυ καλη η κινηση για την αποκτηση του... Για τους αλλους δεν μπορω να κρινω δεν τους αγορασα ποτε αφου στον ΠΑΟΚ την πρωτη χρονια υπαρχουν αρκετοι καλοι παικτες... Παντως προτειμω τα ακρα μου να ειναι αρκετα γρηγορα και επιθετικογεννη... :wink:

Λοιπον περιμενω νεα σου! Καλη συνεχεια με την ομαδαρα! -pappous
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

La Balone wrote:Καλη αρχη φιλε και με την ανοδο!

Ωραια ομαδα ο Ατρομητος και δυσκολη η Β'Εθνικη.

Οι Φενταγιν δεν θα δεχτουν μια ακομα αποτυχημενη σεζον μετα τον υποβιβασμο! :D
μακάρι να μπορέσω να πάρω την άνοδο,γιατί αν δεν την πάρω το πιθανότερο είναι την νέα σεζόν να ψάχνω για ομάδα αφού έχω μονοετές συμβόλαιο και ο στόχος της διοίκησης είναι η άνοδος.... θα δείξει :wink:

nikos_chalandri wrote:Kαλη αρχη :-D

Jimis21_mode_on ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΑΑ ΘΕΛΟΥΜΕ :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: Jimis21_mode_off :D
σε ευχαριστώ Νίκο. όσο για τον Τζίμη έχω να πω οτι το ίδιο ευχαριστημένος θα είμαι είτε παρω το πρωτάθλημα είτε μόνο την άνοδο (:
Sir_Vaggos wrote:καλη αρχη και απο μενα
ευχαριστώ πολύ Βαγγέλη και ελπίζω η τακτική σου να με βοηθήσει όσο και στο άλλο μου σέηβ που παίζω ονλάην :-)
f1rm4 wrote:O Palmiteri θεωρω πως μπορει να βοηθησει αρκετα ακομα και στην Super League οποτε ηταν πολυ καλη η κινηση για την αποκτηση του... Για τους αλλους δεν μπορω να κρινω δεν τους αγορασα ποτε αφου στον ΠΑΟΚ την πρωτη χρονια υπαρχουν αρκετοι καλοι παικτες... Παντως προτειμω τα ακρα μου να ειναι αρκετα γρηγορα και επιθετικογεννη... :wink:

Λοιπον περιμενω νεα σου! Καλη συνεχεια με την ομαδαρα! -pappous
κι εγώ από τον Palmiteri περιμένω πολλά, όπως περιμένω πολλά και από τους Πετρόπουλο,Σέρεμετ, Φεράρι και Μάριο Σίλβα.

σύντομα θα έχετε νέα μου !
:liverpool:
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μεγάλο ξεσκαρτάρισμα είδα. Άντε Τάσο, φέρε πίσω στα μεγάλα σαλόνια την Χαλκηδ... ουπς, τον Ατρόμητο ήθελα να πω. :D
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εξαιρετικες μεταγραφες. Ο Palmiteri ειδικα πιστευω οτι την 1η σεζον μπορει να πεταξει κ 20 γκολακια ανετα. Η αμυνα σου ειναι βραχος κ με την προσθηκη του Πετροπουλου πιστευω πως ανετα παιρνεις κ πρωταθλημα. Αντε καλη συνεχεια φιλε!
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

2ο φιλικό

AC Oulu-Atromitos 0-4
Image

Κάναμε πολύ καλό παιχνίδι απέναντι σε μια θεωρητικά καλύτερη ομάδα. Πολύ καλή εμφάνιση από τον Palmiteri ο οποίος έκανε χατ-τρικ. Το μόνο που με ανησύχησε ήταν οι 7 χαμένες ευκαιρίες για γκολ από τον Πετρόπουλο όμως οι δύο από αυτές κατέληξαν στο δοκάρι.


3ο φιλικό

ΑΕΚ Λάρνακας-Ατρόμητος 0-1
Image

Παίξαμε καλύτερα αλλά έπρεπε να έχουμε καθαρίσει το ματς με ένα ακόμα γκολ, μετά από αυτό του Κυζερίδη στο 39?.


4ο φιλικό

Ατρόμητος-Σκόντα Ξάνθη 1-1
Image

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο. Σταθήκαμε πολύ καλά απέναντι σε μια ομαδα με την οποία μας χωρίζει μια κατηγορία. Δεχτήκαμε γκολ από πέναλτυ αλλά καταφέραμε να κανουμε το 1-1 λίγο πριν το τέλος. Δυστυχώς χάνουμε τον Πετρόπουλο για 1-2 εβδομάδες.


5ο φιλικό

ΑΙΚ-Ατρόμητος 0-1
Image


Πήραμε τη νίκη σε ένα ματς που κανείς δεν υπολόγιζε ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι τέτοιο. Παίξαμε πολύ καλύτερα από την ΑΙΚ και θα μπορούσαμε να έχουμε βάλει κι άλλα γκολ. Με το γκόλ του Περόνε λοιπόν στο 85? κερδίσαμε ένα ακόμα φιλικό ματς και παραμένουμε αήττητοι στα πέντε φιλικά που έχουμε δώσει ως τώρα.

6o φιλικό

Genclebirligi- Ατρόμητος 3-2
Image

Κάναμε ένα ακόμα πολύ καλό παιχνίδι απέναντι σε έναν καλύτερο αντίπαλο. Μπορούσαμε να είχαμε πάρει και την ισοπαλία με λίγη τύχη αφού είχαμε περισσότερες ευκαιρίες 16σουτ, 8 on target για εμάς έναντι 8 σουτ,6 on target για τους Τούρκους.


πρώτος (και όχι τελευταίος ελπίζω) αντίπαλός μας στο κύπελο θα είναι η Παναχαϊκη.
:liverpool:
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έχασες από τους Τούρκους; Αποκληρώνεσαι! :D
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή τύχη στα δύσκολα μονοπάτια της Β εθνικής...
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
nikos_chalandri
Indispensible
Indispensible
Posts: 1939
Joined: Mon Jul 03, 2006 10:51 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Χαλανδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιες μεταγραφες :-P

Κανε μπολικα φιλικα να συνιθησει η ομαδα το συστημα και μετα πηγαινε σκιστους -nutkick
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις

https://www.facebook.com/pages/Apo-mikr ... 2994411112
User avatar
Ionikaras
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5188
Joined: Wed Jun 11, 2008 1:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικος, Barcelona, Stoke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν κι αντιθετος σου ευχομαι καλη επιτυχια , να τερματισεις δευτερος...!

ΠΡΟΔΟΤΗ!
Spoiler: show
:P
Xavi Hernandez Creus
* Spanish League (8): 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010-11, 2012-13, 2014-15
* Spanish Cup (3): 2008–09, 2011-12, 2014-15
* Spanish Supercup (6): 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013
* UEFA Champions League (4): 2005–06, 2008–09, 2010-11, 2014-15
* UEFA Super Cup (2): 2009, 2011
* FIFA Club World Cup (2): 2009, 2011
* UEFA European Football Championship(2): 2008 , 2012
* FIFA World Cup(1): 2010
Post Reply

Return to “Relentless manager”