Ένας Αριανός στον ΠΑΟΚ

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
User avatar
john123456
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Fri Jan 30, 2009 2:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στη Θεσσαλονίκη επικρατεί αναβρασμός. Οι προπονητές και των τριών ομάδων που παίζουν στη Superleague έχουν μείνει χωρίς προπονητή. Στον ΑΡΗ έφυγε για τα μάτια της ΑΕΚ, Στον Ηρακλή ο Πεντράθα δεν άκουγε Ρέμο και στον ΠΑΟΚ μετά από μια τελείως χάλια χρονιά ο Σάντος την έκανε με τις κλοτσιές.
Και στις τρεις ομάδες κυκλοφορούν φήμες για τους αντικαταστάτες των παλαιών προπονητών. Στον ΑΡΗ στέλνουν ξανά τον Κίκε, στον Ηρακλή θέλουν τον Μπορέλ, πρωην βοηθό προπονητή του Παντράθα και θαυμαστή του Ρέμου, να παίρνει τα ηνία της ομάδας και στον ΠΑΟΚ στέλνουν τον Αλέφαντο!!!!
Εγώ ο John Sattan βέρα Σαλονικιός και από γεννησημιού μου Αριανός (γεννήθηκα με το σήμα του Θεού του πολέμου στο στήθος μου :D ), πήρα μόλις το δίπλωμα προπονητή και αποφασισμένος να διαπρέψω από την αρχή παίρνωτηλέφωνο αρχικά στον Ηρακλή, τη μικρότερη ομάδα της Θεσσαλονίκης που παίζει στη Σούπα Λιγκ για να κλείσω μια συνέντευξη με τον Ρέμο για την πρόδληψή μου ως προπονητής. Η αίτηση γίνεται δεκτή και σε 2 ώρες είμαι στο γεμάτο από δίσκους γραφέιο του Αντώνη Ρέμου.
Ρεμ:Λοιπόν Sattan βλέπω έχεις δίπλωμα προπονητή, είσαι νέος και θα ταιριάξεις με τους παίκτες και είσαι και Θεσσαλονικιός. Όλα καλά μέχρι στιγμής, αλλά τώρα είναι η ώρα από την τελευταία ερώτηση, από την οποία θα εξαρτηθεί και η πρόσληψή σου στην ομάδα. είσαι έτοιμος;
J.S:Έτοιμος
Ρεμ: Σου αρέσουν τα τραγούδια μου;
J.S. Για να σας πω την αλήθεια όχι. Βλέπετε μου αρέσει το καλό τραγούδι και είμαι της αντίληψης ότι ο τραγουδιστής πρέπει να έχει όχι μόνο ωραία γκόμενα , αλλά και ωραία φωνή
Η συνέχεια είναι ηλίου φαεινότερη. Μόνο να προσθέσω ότι παραλίγο να φάω τους δίσκους στο κεφάλι.(Κάτι πλατινένιοι και χρυσοί ήταν, βαμλεννοι με μαρκαδόρους από τι φαίνεται.)
Την επόμενη μέρα πήγα στα γραφεία της ΠΑΕ ΑΡΗΣ. Εκεί ο πρόεδρος με αντιμετώπισε με κάποια ειρωνία, αλλά κατάπια τον θυμό μου, λόγω της αγάπης μου για τον ΑΡΗ. Μετά τα χαιρετίσματα και τις λίγες αερολογίες, που απεχθάνομαι, μπήκαμε στο ψητό.
Λ.Σ. Κύριε Sattan ξέρουμε, όπως πολύ καλά ξαίρετε και εσείς ο ίδιος ότι η ομάδα χρειάζεται έναν προπονητή ικανό και τίμιακαθώς πάει για πρωτάθλημα. Εσεις παρότι είστε τίμιος δε φαίνεστε ικανός καθώς είστε μόλις 30 χρονών και δεν έχετε καμία προυπηρεσία εκτός από τις συστάσεις των Sir Alex Ferguson και Mourinhio. Γι αυτούς τους λόγους αποφάσισα να μη διαλέξω εσάς, αλλά τον κύριο Κίκε Ερνάντεθ.
J.S.: Αρχικά θέλω να ξέρετε ότι ήρθα σήμερα εδώ με όλη την καλή διάθεση να πάρω την ομάδα που και οι δύο αγαπάμε και να την ανεβάσω ψηλά, αλλά είδα σήμερα έναν πρόεδρο εγωιστή που προτιμά την έτοιμη και εύκολη λύση του προπονητή που δεν έμεινε ολόκληρο χρόνο σε ομάδα στην καριέρα του, από έναν οπαδό που θα έκανε τα πάντα γι αυτήν.Σας λυπάμει κύριε Σκόρδα. Για σας.
Έφυγα νευριασμένος από την ομάδα που αγαπούσα και αποφασισμένος να αποδείξω στον Σκόρδα ότι έκανε μεγάλο λάθος που δεν με εμπιστεύθηκε.
Στις 19 Ιουνίου πήγα στα γραφεία του ΠΑΟΚ, ομάδας που αντιπαθούσα και ομάδας στην οποία θα μπορούσα να πληγώσω περισσότερο τον Σκόρδα. Ο Ζαγοράκης με υποδέχτηκε αμέσως στο γραφείο του.
Ζαγόρ: Κύριε Sattan μου αρέσει να μπαίνω κατευθείαν στο ψητό, γι αυτό σας λέω ότι οι συζητήσεις με τον Αλέφαντο δεν στέφθηκαν με επιτυχία καθώς κανένας αξιόλογος προπονητής δεν είναι ελεύθερος και εσείς έχετε συστάσεις από τους δύο κορυφαίους προπονητές του κόσμου προσλαμβάνεστε. Οι στόχοι για τη νέα σεζόν είναι τουλάχιστον η έξοδος στο ΟΥΕΦΑ και γι αυτόν τον λόγο σας δίνουμε 500Κ για μεταγραφές. Ο δικός σας μισθός θα είναι της τάξεως των 165 χιλιάδων για έναν χρόνο. Αν τα πάτε καλά, θα ανανεωθεί το συμβόλαιό σας. Αν δέχεστε υπογράψτε εδώ.

Υπέγραψα αμέσως το συμβόλαιο και έφυγα από τα γραφεία της ομάδας μη πιστεύωντας ακόμα τί είχα κάνει.

Συνεχίζεται...




Off Topic:
Ελπίζω οι συναριανοί να με συγχωρέσουν, αλλά το στοίχημα είναι στοίχημα και εγώ τιμάω τα παντελόνια μου. Επίσης ελπίζω να διαβάσουν και να ποστάρουν περισσότεροι σε αυτήν την ιστορία.
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμένω καμιά παροδία του στυλ να τους διώξεις όλους και να υποβιβαστείς με 0-0-30!!!! :D :D

Έχω απορία να δω αν θα τα δώσεις όλα!!!
Spoiler: show
Τελικά είχες πάνω από 10 pm????
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
john123456
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Fri Jan 30, 2009 2:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάνω από 10 πμ δεν είχα, οστώσο ο φίλος με τον οποίο έβαλα το στοίχημα ήθελε να την ανεβάσω στο FM ως απόδειξη. Επίσης ο xks ήθελε να τη γράψω και τέλος τη θεώρησα ενδιαφέρουσα την ιστορία. Τώρα αν θα τα δώσω όλα πίστεψε με θα κάνω την ομάδα να κάνεί -papas -papas . Ελπίζω τουλάχιστον.
vitriolis192837465
Indispensible
Indispensible
Posts: 1596
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε και ας πηγες στον Παοκ... δεν πειραζει κατσε ενα χρονο και μετα πηγαινε στον ΑΡΗ να σηκωσουμε κουπες -gioupi -gioupi
So this is how liberty dies... with thunderous applause

29.10.2001 - 19.07.2013
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη επιτυχια!
Spoiler: show
θα προσεχω τι στοιχηματα βαζω μη βρεθω με ιστορια και ομαδα τον ολυμπιακο! :D
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

που ειναι ο μαστορας να σε αφορισει? :D :D
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
ArK''ass''
Backup
Backup
Posts: 919
Joined: Sun Jul 13, 2008 11:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:wav:
Iστορια για την ΠΑΟΚΑΡΑΑΑΑΑ.





και ισως μετα απο αυτο να μπεις στον ισιο δρομο :P
:evil: Vegeta prince of all saiyans!!!
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εδώ θα είμαστε!!!
Spoiler: show
Και θα σε κρίνουμε, τα μπαόκια, αυστηρά!!! :D
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
john123456
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Fri Jan 30, 2009 2:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vitriolis192837465 wrote:Καλη αρχη φιλε και ας πηγες στον Παοκ... δεν πειραζει κατσε ενα χρονο και μετα πηγαινε στον ΑΡΗ να σηκωσουμε κουπες -gioupi -gioupi
Αυτό θα εξαρτηθεί και από το αν θα με θέλει ο Σκόρδας και οι φίλαθλοι που δεν το νωμίζω,καθώς τους πρόδωσα :wink: :wink:
mitsakoc wrote:καλη επιτυχια!
Spoiler: show
θα προσεχω τι στοιχηματα βαζω μη βρεθω με ιστορια και ομαδα τον ολυμπιακο! :D
Να προσέχεις και τους παίκτες από τη Νιγηρία. Ο Αγκάλι ήταν αυτός που με κατέστρεψε. :twisted:
happyyy1986 wrote:που ειναι ο μαστορας να σε αφορισει? :D :D
Και γω αυτό αναρωτιέμαι :D
ArK''ass'' wrote::wav:
Iστορια για την ΠΑΟΚΑΡΑΑΑΑΑ.





και ισως μετα απο αυτο να μπεις στον ισιο δρομο :P

Ποτέ των ποτών δεν θα πάρω το μέρος του συμπολίτη. Εδώ όταν πέσαμε δις δεν αλλαξα. Τώρα;
DrGonzo wrote:Εδώ θα είμαστε!!!
Spoiler: show
Και θα σε κρίνουμε, τα μπαόκια, αυστηρά!!! :D

Τιμή μου να είστε δόκτωρα, όπως και να κρίνετε αυστηρά και ότι άλλο θελήσετε.
User avatar
john123456
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Fri Jan 30, 2009 2:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

22/6

Image

Image
Ο νέος προπονητής του ΠΑΟΚ χαμογελαστός στη συνέντευξη τύπου.

Σε ένα πολύ καλό κλίμα έγινε χτές η πρώτη συνέντευξη τύπου του νέου και άσημου προπονητή του ΠΑΟΚ John Sattan.
Παρότι δεν έβγαζε πολά προς τα έξω για το πώς θα κινηθεί η ομάδα τόσο στα μεταγραφικά, όσο και στο αγωνιστικό κομμάτι οστώσο διέψευσαι τις φήμες περι της απόκτησης του Manuel Jose και δήλωσε έτοιμος να ακούσει προσφορές ομάδων για την απόκτηση των δικαιωμάτων του Σνάουτσνερ.


Στα του ΑΡΗ ο Κίκε Ερνάντεθ, νέος προπονητής του ΑΡΗ δήλωσε χαρούμενος που γύρισε στην ομάδα της καρδιάς του, όπως είπε και ότι ελπίζει να μείνει ολόκληρη ρη σεζόν αυτή τη φορά, χαρίζοντας για την ομάδα του το κύπελλο,το πρωτάθλημα και το ΟΥΕΦΑ.( Μεγάλος Τρελάρας σκέφτηκα.)


Στον Ηρακλή ο Μπορέλ, μέχρι πρότεινως βοηθός προπονητή του Πεντράθα δήλωσε ότι θα κάνει το καλύτερο για τον Ηρακλή και ότι είναι μεγάλος θαυμαστής του Ρέμου.(Μεγάλος γλύφτης)

Έκλεισα την εφημερίδα την ώρα που ο Μουσλίμοβιτς πρώτος ήρθε στις εγκαταστάσεις. Σε λίγο ήρθαν και οι υπόλοιποι και ξεκίνησαν ζέσταμα κάτω από τις οδηγίες αρχικά των γυμναστών και αργότερα τις δικές μου.
Αυτές τις δύο μέρες που είμαι στην ομάδα είδα τις θέσεις στις οποίες χρειαζόμαστε ενίσχυση και τους παίκτες που είναι για πώληση. Αυτοί είναι:ο Μπακαγιόκο, λόγω ηλικίας, ο Σνάουτσνερ, επειδή δεν τον συμπαθώ και επειδή ενδιαφέρονται πολλές ομάδες και ο Λάκης, λόγω ηλικίας επίσης. Επίσης άρχισα τις διαπραγματευσεις για την απόκτηση των δικαιωμάτων του Vierinha.
Οι θέσεις στις οποίες χρειαζόμαστε άμεσα παίκτες είναι αυτή του τερματοφύλακα, ως δεύτερου και νεαρού, ενός ή δύο αριστερών εξτρέμ, ενός επιθετικού για να κάνει δίδυμο με τον Μούσλι και τέλος ενός σέντερ μπακ.



25/6

Image

Ο νέος προπονητής του ΠΑΟΚ απόκτησε με μόλις 425 χιλιάδες τα δικαιώματα του Vierinha. Επίσης ο Hugo απέρριψε προτάσεις από Άντερλεχτ, Σαραγόσα, Μποαβίστα και Σταντάρ Λιέγης και υπέγραψε συμβόλαιο 4 χρόνων με την ομάδα του ΠΑΟΚ. Ακόμα αποκτήθηκαν και τα δικαιώματα του Δάρλα από τον ΠΑΟ χωρίς μάλιστα να χρειαστεί ο Δικεφαλος του Βορρά να βγάλει λεφτά από τα ταμία του. Τέλος ο 20χρονος τερματοφύλακαε Angel Bernabe της Ατλέτικο Μανδρίτης αποκτήθηκε με ελεύθερη μεταγραφή από τον ΠΑΟΚ. Ο Ισπανός και πολλά υποσχόμενος τερματοφύλακας υπέγραψε συμβόλαιο 4 χρόνων με τον Δικέφαλο του Βορρά. Οι παίκτες θα έρθουν στις 1 Ιουλίου, τη μέρα που θα ανοίξει η μεταγραφική περίοδος, κάτι που σημαίνει ότι θα χάσουν το φιλικό με το Αιγάλαιο στις 28 Ιουλίου.



Off Topic:
Μου έχουν μείνει 500Κ για επιθετικό και αριστερό εξτρέμ. Αν θέλετε προτείνετε κανέναν για αυτές τις θέσεις
Eleftheropoulos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 355
Joined: Sun Dec 22, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πώπω... ούτε να με φανταστώ δεν μπορώ να κοουτσάρω βάζελο!
Pressure? What pressure? Pressure is poor people in the world trying to feed their families. Working from dawn till dusk just to feed their young. There is no pressure in football.

Jose Mourinho
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

todorov aquino

κλασσικες επιλογες....
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
ArK''ass''
Backup
Backup
Posts: 919
Joined: Sun Jul 13, 2008 11:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-gioupi -gioupi ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!! -gioupi -gioupi

Μακαρι να μπορουσαμε να κρατησουμε τον Βιειρινια μονο με 425K irl :(
:evil: Vegeta prince of all saiyans!!!
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για αριστερό εξτρέμ, αξίζει το ρίσκο και τις ευκαρίες ο Γεωργιού. Με καλή προπόνηση (fireblast) θα έχεις έναν Έλληνα, ταλεντάκι-Παοκτσάκι, να οργώνει. Επίσης, αν σου τον βγάζει, πάρε julio Garcia από την Κύπρο. Πιάνει θέση ξένου, αλλά ο τύπος πετάει...

Για επιθετικό, πάρε Πετρόπουλο, αν γίνεται.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oyvind Hoas αν θες επιθετικό-τοτέμ... -puppie -tsekouri -kavala

Και για αριστερά τον kozlov τον Ρώσο.. :wink:
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
Post Reply

Return to “Retire / Resign”