Ένας Αριανός στον ΠΑΟΚ

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
User avatar
john123456
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Fri Jan 30, 2009 2:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DrGonzo wrote:Για αριστερό εξτρέμ, αξίζει το ρίσκο και τις ευκαρίες ο Γεωργιού. Με καλή προπόνηση (fireblast) θα έχεις έναν Έλληνα, ταλεντάκι-Παοκτσάκι, να οργώνει. Επίσης, αν σου τον βγάζει, πάρε julio Garcia από την Κύπρο. Πιάνει θέση ξένου, αλλά ο τύπος πετάει...

Για επιθετικό, πάρε Πετρόπουλο, αν γίνεται.
Ο Πετρόπουλος δεν ερχότανε καθώς ήθελε να πάει στον ΟΦΗ (βλάκας)
Για τον Γεωργίου θα το ρισκάρω και θα αλλάξω τα μεταγραφικά μου σχέδια.
Τον Γαρσία δεν τον έβγαζε.
happyyy1986 wrote:todorov aquino

κλασσικες επιλογες....
Todorov δεν έχω τα λεφτά και aquino τον πήρε η Μούρθια.

pantias28 wrote:Oyvind Hoas αν θες επιθετικό-τοτέμ... -puppie -tsekouri -kavala

Και για αριστερά τον kozlov τον Ρώσο.. :wink:
Ο Χόας είναι ψηλός και εγώ ψάχνω κοντό και γρήγορο. Ο Γιαντσης καλύπτει τις ανάγκες μου και μάλλον αυτός θα αγοραστεί.
Ο Kozlov σύμφωνα με τον σκάουτερ δεν είναι για Σούπα Λιγκ, αλλά μπορεί να έκανα λάθος στο όνομα. Βάλε ολόκληρο το όνομά του αν θες.
User avatar
john123456
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Fri Jan 30, 2009 2:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

29/6/09

Image

Νίκη χτες για τον ΠΑΟΚ στο πρώτο φιλικό επί του Αιγάλεω με 1-3. Ο Δικέφαλος του Βορρά είχε την κατοχή σε ολόκληρο τον αγώνα και δίκαια κέρδισε το μαχητικό Αιγάλεω.

Image

ΜΟΜ:Image

1/7


Image

O ΑΡΗΣ έχασε με κατεβασμένα τα χέρια χτες από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς με 2-0 στο πρώτο φιλικό για την ομάδα του Κικε Ερνάντεθ.

Image

Εν τω μεταξύ στο στρατόπεδο του ΠΑΟΚ χτες οι παίκτες έκαναν την τελευταία τους προπόνηση ενώψι του φιλικού στην Καστοριά με την ομώνυμη ομάδα. Στη διάθεση του John Sattan για τον σημερινό αγώνα θα είναι και τα νέα αποκτήματα που έφτασαν χτες στη Θεσσαλονίκη και γνώρισαν την αποθέωση των οπαδών του ΠΑΟΚ.

Στον Ηρακλή οι παίκτες προετοιμάζονται για το πρώτο εκτός έδρας φιλικό με τον Άγιο Δημήτριο. Το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει μία πρωινή προπόνηση στη Μίκρα και το βράδυ θα αναχωρήσει η αποστολή για την Αθήνα.


2/7

Image


Μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ επί της Καστοριάς με 0-5. Η ομάδα του John Sattan κυριάρχησε σε ολόκληρο τον αγώνα και δεν επέτρεψε στους γουναράδες να ελπίζουν για κάτι καλύτερο από αυτή τη βαριά ήττα. Για τον ΠΑΟΚ σε μεγάλη μέρα βρέθηκε ο Μουσλίμοβιτς που έκανε χατ τρικ ενώ σε πολύ καλή μέρα βρέθηκαν και οι ίβιτς, Δάρλας,Κοντρέρας στο πρώτο ημίχρονο και Μπαλάφας, Ιλιάδης και Αθανασιάδης στο δεύτερο.

Image

ΜΟΜ:Image

Στον ΑΡΗ ο Κίκε Ερνάντεθ προετοιμάζει τους παίκτες του για το σημερινό φιλικό με τον Ιονικό χωρίς να μπορεί να υπολογίσει στις υπηρεσίες του Ρεγκέιρο που τραυματίστηκε κατα τη διάρκεια της πρπόνησης.

Ο Ηρακλής σήμερα δίνει το πρώτο του φιλικό παιχνίδι με τον Άγιο Δημήτριο. Ο Μπορέλ δε θα έχει τις υπηρεσίες του τραυματία Γιώργου Ιωαννίδη.



Off Topic:
Αποφάσισα να σας εμφανίζω όλα τα νέα και τα αποτελέσματα των ομάδων της Θεσσαλονίκης, που παίζουν στη Σούπερ Λιγκ με αυτή τη μορφή. Αν δε σας αρέσει ή θέλετε κάτι να αλλάξει/προστεθεί πείτε το.
User avatar
lgotzy02
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Fri Oct 03, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Location: Αγ.Παρασκευη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε μου σου ευχομαι καλη αρχη και κυριως καλη συνεχεια.

Βεβαια αν δεν σου πω αυτο που νιωθω θα σκασω...

Βασικα εγω ποτε δεν θα μπορουσα να παω να κοουτσαρω τον Παναθηναικο.Εσυ ενας Αρειανος(και οχι Αριανος αν δεν κανω λαθος...) πως μπορεσες και πηγες να κοουτσαρεις τον ΠΑΟΚ...δεν ξερω.

Δεν μου βγαινει ρε φιλαρακι αυτο.Καλυτερα να πηγαινες στον Εργοτελη που εχει κιτρινα η στον γειτονα Πανθρακικο παρα στον ΠΑΟΚ.

Δηλαδη ενας Παοκτζης...θα επερνε ποτε να κοουτσαρει τον Αρη?δεν ξερω δεν μου βγαινει...

Δεν θα μπορουσα να κοουτσαρω ποτε τον Παναθηναικο η την ΑΕΚ, και στην Αγγλια την Μαντσεστερ Γ. η την Λιβερπουλ καθως ειμαι μια ζωη Τοττεναμ αντε και λιγο Εβερτον...

Δεν θα μπορουσα να κοουτσαρω τα αντιπαλα δεη του μεγαλου Αγιαξ παρα μονο καποια μικρη ομαδα απο Ολλανδια η τον Αιαντα και μονο.Ενω στην Ιταλια ειμαι Ρομα και αντε να επερνα καποια απο τις Τζενοα η Παλερμο....αλλα οχι τα αντιπαλα δεη των τζιαολοροσι...

Ισως εγινα κουραστικος...αλλα σιγουρα δεν θα κοουτσαρα την μεγαλη αντιπαλο της ομαδας μου και μισητο αντιπαλο...ποσο μαλλον οταν θελω αυτο να το κανω και ιστορια...

Δεν ξερω αλλα κατι δεν μου κολαει.Βεβαια αυτο θα το εκανα εγω...η και μερικοι χιλιαδες ακομα πιστευω...

Η γνωμη μου ειναι να αυτομολησεις σημερα κιολας...παραιτησου κανε ριζαιν...αλλαξε ενα γραμμα στο επιθετο σου και κανε αντ μανατζερ στον Αρη...το θεο...του πολεμου και παιξε στα ισα με την αγαπημενη σου ομαδα...

Συμβουλη μου βεβαια και αν θες το κανεις...

Μπορει να ειμαι και λαθος...οποτε μην σε παρασυρω...αλλα ρε φιλε....οταν γινεσαι Αρης οπως λετε για να γουσταρεις...δεν μπορεις να κατσεις στον παγκο του ΠΑΟΚ και τουμπαλιν...ημαρτον....ημαρτον....ο γιωργος σφυριξε...
Πατήστε το παρακάτω λίνκ να οδηγηθείτε στην μαγεία που μόνο το ποδόσφαιρο προσφέρει
Καλοκαίρι στην Αγγλία για μια νέα ευκαιρία.GATESHEAD story
Η ιστορία μου με την Γκέιτσχεντ εμπνευσμένη από την πραγματικότητα..?
User avatar
john123456
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Fri Jan 30, 2009 2:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι, αλλά το στοίχημα είναι στοίχημα και για έναν άντρα που τιμά τα παντελόνια του πρέπει να τηρήσει τη συμφωνία. Για να πω την αλήθεια δεν το περίμενα ότι θα χάσει ο Άρης από την Ξάνθη στην έδρα του και έτσι θεωρούσα το στοίχημα κερδισμένο από την αρχή, αλλά μηδένα προ του τέλους μακάριζε έλεγε ο Σόλων πολύ σωστά και ο Αγκάλι μαζί με την αδικαιολόγητη παρουσία των ποδσφαιριστών του Άρη με έβαλαν στη θέση του προπονητή του παοκ. Είναι και ένα τεστ πίστης και αφοσίωσης στον Άρη για μένα, καθώς ακόμα και όταν πάρω τα πάντα με τον πάοκ, ή προσπαθήσω να τα πάρω, θα είμαι πιστός στον Άρη της καρδιάς μου.
Caz
Banned
Banned
Posts: 3192
Joined: Fri Nov 21, 2008 3:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παρε τον αγκαλι και μαυρισε τον και αλλοοοοοοο :D -ksilo -ksilo ... -nutkick


και ον τοπικ:καλη επιτυχια και καλη συνεχεια φιλε..τωρα τι να πω καλα κουραγια με τον παοκ.. :-D
User avatar
john123456
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Fri Jan 30, 2009 2:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mr CaSaNoVaS wrote:παρε τον αγκαλι και μαυρισε τον και αλλοοοοοοο :D -ksilo -ksilo ... -nutkick


και ον τοπικ:καλη επιτυχια και καλη συνεχεια φιλε..τωρα τι να πω καλα κουραγια με τον παοκ.. :-D
Κύρρηξα ήδη πόλεμο στη χώρα του. Από στιγμή σε στιγμή 20.000 Αριανοί θα αποβιβαστούν στο Λάγκος (μεγαλύτερη πόλη και λιμάνι της χώρας) με υπερσύγχρονα όπλα και θα καταστρέψουν τη χώρα :D -ksilo -ksilo -ksilo -ksilo -ksilo -ksilo

ον τόπικ: Ευχαριστώ πολυ για τη συμπαράσταση.
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anton Kozlov, στη saturn παίζει αν θυμάμαι καλά..

Πάρτον και διώξε τον scouter που σου είπε πως δεν κάνει...

Τα σπάει, στην ΑΕΚ ήταν βασικός ακόμα και όταν πήρα τον Downing...

Παίζει καλύτερα απ'ότι δείχνουν τα νούμερα του...

http://fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php ... ton+kozlov

Off Topic:
[spoiler]Πάρε τον Hoas χθές!!!![/spoiler]
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
john123456
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Fri Jan 30, 2009 2:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pantias28 wrote:Anton Kozlov, στη saturn παίζει αν θυμάμαι καλά..

Πάρτον και διώξε τον scouter που σου είπε πως δεν κάνει...

Τα σπάει, στην ΑΕΚ ήταν βασικός ακόμα και όταν πήρα τον Downing...

Παίζει καλύτερα απ'ότι δείχνουν τα νούμερα του...

http://fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php ... ton+kozlov

Off Topic:
[spoiler]Πάρε τον Hoas χθές!!!![/spoiler]

Τον Κοζλοφ δεν τον πουλάει η ομάδα του και δεν μπορώ να ξοδέψω παραπάνω από όσα μου δίνει ο Ζαγοράκης. Για τον Hoas θα ακούσω τη συμβουλή σου και θα τον πάρω, αν και είναι ψηλός και αργός ενώ θέλω γρήγορο παίκτη. Ελπίζω να βγει πάντως ως μπακ-απ.
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mauricio!
ειναι free και αν εχεις καλες εγκαταστασεις(και καλους προπονητες :P )θα εξελιχθει καλα!
ο ασισταντ μου στη λαρισα(dowhan)τον εχει για first team potential!
και 2η χρονια εχει παρα πολλα 14αρια... :wink:
amL πεζει πιανει θεση ξενου ομως :?
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κλαη αρχη κανε τον παοκ αφεντικο στν ελλαδα και σε ολο τον κοσμο
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
john123456
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Fri Jan 30, 2009 2:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3/7

Image

O Άρης πήρε μια εύκολη νίκη επί του Ιονικού στο χθεσιό φιλικό παιχνίδι στη Νίκαια. Το σκορ, άνοιξε ο Thiago Gentil στο 20'. Στο 22' ο Κόκε τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε από τον Φελίπε Σανσόν. Στο 53' ο Ντελότρε έκανε το τελικό 2-0. Παρόλα αυτά ο παίκτης που έκανε τη διαφορά ήταν ο Σηφάκης, ο οποίος με εξαιρετικές αποκρούσεις κατάφερε να κρατήσει την εστία του ανέπαφη. Πολλά λάθη στον αγώνα και γενικά πολύ κακή παρουσία είχαν Ο Βανηκέλι και ο Ρομπέρζ. Τέλος ο Κόκε θα είναι για περίπου 2 εβδομάδες εκτός δράσης.

Image


Ο Ηρακλής χτες νίκησε τον Άγο Δημήτριο με 1-3 στο πρώτο φιλικό εν όψει της προετοιμασίας για το πρωτάθλημα. Το σκορ άνοιξε ο Επστάιν μόλις 15' λεπτά από την αρχή του αγώνα. Στο 30' Ο Ντιε θα διπλασιάσει τον δίκτη του σκορ για τον Γηραιό. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άγιος Δημήτριος μπήκε δυνατά και μείωσε στο 58' με τον Ευαγγελάτο. Στο 83' ο Κωνσταντίνου θα γράψει το τελικό 1-3.

Image

Στο στρατόπεδο του ΠΑΟΚ οι παίκτες προετοιμάζονται σκληρά για το φιλικό με την Κέρκυρα στις 9/7.


5/7

Image

Την ήττα με 2-1 γνώρισε χτες ο Ηρακλής από τον Αγροτικό Αστέρα. Ο Ηρακλής μόλις στο 4ο λεπτό κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Ντιε και κράτησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου το προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 69' ο Κούτσης ισοφάρσε για τον Αγροτικό Αστέρα, για να έρθει ο Βανγκελόπουλος στο 89' και να γράψει το τελικό 2-1.

Image


7/7

Image

Σε ένα αντικειμενικά βαρετό παιχνίδι ο Ηρακλής ήρθε ισόπαλος με την ομάδα της Καλλιθέας.

Image


8/7

Image

Παρόλο που ο Άρης ήταν ο κυρίαρχος σε ολόκληρο τον αγώνα δεν κατάφερε παρά να βάλει 1 γκολ στο τυχερό Αιγάλεω. Το τελικό 0-1 έκανε ο Βλοντάρτσικ στο 37'.

Image

Στον ΠΑΟΚ ο 22χρονος Γάλλος αριστερός μπακ Τρεμουλίνας ήρθε στη Θεσσαλονίκη και υπέγραψε συμβόλαιο 4 χρόνων με τον Δικέφαλο του Βορρά. Το κόστος της μεταγραφής του από την Μπορντώ είναι του ύψους των 80 χιλιάδων ΕΥΡΩ.

10/7


Image

Σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις για την κάθε ομάδα ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη απέναντι στην πολύ μαχητική Κέρκυρα.
Το σκορ άνοιξε στο 16' ο Φλαβίνιο με όμορφο σουτ μέσα από την περιοχή. Ο ΠΑΟΚ απάντησε 9 λεπτά αργότερα με παρώμοιο σουτ του Δάρλα που έφερε το ματς στα ίσια. Στο 42' ο Ίβιτς έδωσε το προβάδισμα και έγραψε το τελικό σκορ με ένα πολύ όμορφο γκολ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή.

Image

MVP:Image


Μια πολύ εύκολη νίκη με 0-3 πήρε χτες ο Ηρακλής απέναντι στον Αιολικό. Το σκορ άνοιξε ο Κωνσταντίνου μόλις στο πέμπτο λεπτό του αγώνα για να έρθει στο 40' ο Κονέ για να κάνει το 0-2. Το τελικό σκορ σημειώθηκε στο 58' με γκολ του Γιάντση.

Image
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αχ ρε φίλε...ούτε ψύλος στον κόρφο σου...Με βαριά καρδιά σε βλέπω να την προχώράς την ιστορία... -podilataki
Αλλά τα στοιχήματα οι Κύριοι τα τηρούνε,οπότε καλή συνέχεια στο δύσκολο δρόμο :-P
ArK''ass''
Backup
Backup
Posts: 919
Joined: Sun Jul 13, 2008 11:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο φιλε!!!
Μεσα στην μετροσπορ βαζε και τις φημες για μεταγραφες που και που...
θα εχει ακομα περισσοτερο ενδιαφερον :wink:

κατα τ' αλλα συνεχιζε ακαθεκτος,
ο ΠΑΟΚτσηδικος λαος σε στηριζει 8) -diatakste
:evil: Vegeta prince of all saiyans!!!
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ θα ήθελα να ήμουν από καμιά μεριά να σε έβλεπα στο ΠΑΟΚ-ΑΡΗΣ στο FM, αν νικήσει ο ΠΑΟΚ, πως θα πανυγηρίσεις... :D
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Ζαφείρης Μαρινίδης
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 627
Joined: Tue Mar 13, 2007 12:58 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd.
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εντάξει είναι ψιλο-αδιανόητο αυτό που έκανες... αλλά περί ορέξεως... ΠΑΟΚ ήθελες ΠΑΟΚ. FM είναι, η φαντασία δεν απαγορεύεται (αντιθέτως...) οπότε καλή επιτυχία... και ότι βρέξει ας κατεβάσει.
Post Reply

Return to “Retire / Resign”