Training... el torero

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απ' οτι είδα αυτή η προπόνηση δεν είναι με βάση τον διαχωρισμό των ηλικιών.

Ποια προτείνεις;; Αυτή εδώ [GREAT TORERO 18-3 update] ή την El_Torero 15-3 update;; :?:
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Ειδα πολυ καλο αποτελεσμα στον Πανιωνιο μεγαλε Σιουτα.Πολλα μπραβο
User avatar
GOYLIS -13-
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sat Apr 18, 2009 6:55 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδες θα ηθελα καποιος να μου πει την διαφορα το FC με του ST........Ευχαριστω!!!!
ΤΡΕΛΟ ΜΠΑ-ΛΕΤΟ ΜΕ ΚΑΤΣΟΥΡ
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Προτείνω το Update φυσικά...


Ο FC υποτίθεται ότι είναι κάπως σαν 2ος επιθετικός, περιφερειακός δλδ... που θα κάνει και τις επελάσεις του και τις μπαλλιές του, ενώ ο ST είναι ο φορ περιοχής, ο εκτελεστής...
Fm_4ever
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Sun Apr 05, 2009 8:29 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε Siouta, μετά το patch 9.0.3 τα αστέρια των προπονητών στην προπόνηση έχουν πέσει, με αποτέλεσμα την καλοκαιρινή περίοδο της προετιμασίας που βάζω ολους τους παίχτες μου στην προπόνηση PreSeason να μην βελτιόνοντε γρήγορα το strengh και το aerobic. Δηλαδή ξεκινάει το προτάθλημα και οι παίχτες δεν έχουν μπει καλά καλά στην κανονική προπόνηση. Και καταλαβαίνεις τα αποτελέσματα. Τι προτίνεις???
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Κοίτα κι αν έπεσαν τα αστέρια, οι προπονητές που έχεις, όσο καλοί ήταν και πριν με περισσότερα αστέρια, το ίδιο είναι και τώρα! Απλά πάρε καλύτερους... να προσέξεις εκτός των άλλων να έχουν πάνω από 40 άθροισμα στα: Determination-Level of discipline-motivation...
Sl0gan
Trialist
Trialist
Posts: 74
Joined: Thu Dec 18, 2008 9:55 am
Football Manager της ομάδας: -
Location: Γαλάτσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν δοκίμασα και εγώ την προπόνηση σου και είδα καλά αποτελέσματα...δεν έχω φτάσει ακόμα στον Δεκέμβρη που όπως διάβασα πέφτουν τα stats αλλά ως τώρα είμαι ικανοποιημένος...όσο για αυτό που αναφέρθηκε με τους τραυματισμούς δεν έχω παρατηρήσει κάτι...κάτι τραυματισμοί που είχα ήταν στους αγώνες που με τσεκουριάζαν,οι κρεοπώλες :D :D
Συγχαρητήρια για την καλή - μάλλον εξαιρετική- δουλειά...Συνέχισε έτσι..!! :D :D

Off Topic:
Το παρατήρησα στην περσινή σου τακτική,αλλά και σε μία φετινή.Πέρσι έφτιαξες την τακτική που παίζει φέτος ο Sir Alex στην Manchester..!!Τι να πω??είσαι τιτανοτεράστιος..!!
Eίσαι στο μυαλόοοοοοοοοο,κάτι μαγικόοοοοοοοο,και όπου πας εσύ θα είμαι πάντα εγώ να σου τραγουδώωωωωω..... Θρύλε ολέ ολέεεεεεεεε
sidpanos
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Mon Jun 08, 2009 7:55 pm
Football Manager της ομάδας: fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπορείτε να δώσετε το ακριβές path για την προπόνηση?
έγγραφα ή μέσα στον σκληρό?
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sidpanos wrote:μπορείτε να δώσετε το ακριβές path για την προπόνηση?
έγγραφα ή μέσα στον σκληρό?
Από ότι κατάλαβα θες να μάθεις πως βάζεις την προπόνηση στο παιχνίδι. θα πας στα εγγραφα στον κατάλογο της sports interactive---> football manager 2009---> schedules, θα βάλεις το αρχείο της προπόνησης και θα το ανοίξεις μέσα απ΄το παιχνίδι στο training-schedules-edit schedules-import
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε Σιουτα παρα πολυ καλη η προπονηση, εχω δει αποτελεσματα απο τους πρωτους μηνες εφαρμογης της.. Μπραβο σου!!
Μια ερωτηση: Τα αμυντικα χαφ που εχουν καλο σουτ, καλα πασα, τεχνικη κτλ (π.χ Veloso, Keita) με ποιους τους βαζεις;; Με τους dmc ή τους mc;;
Ευγε και παλι! -ypoklinomai
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
Gladiator13
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sat Jun 06, 2009 2:38 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ μέχρι και το Δεκέμβρη της πρώτης χρονιάς δεν είχα πειράξει καθόλου την προπόνηση και όλοι οι παίκτες είχαν το ίδιο πρόγραμμα. Ωστόσο είχα αποτελέσματα αν και όχι τρομερά.
Βρήκα λοιπόν την προπόνηση αυτή και είπα να τη δοκιμάσω. Στο τέλος του πρώτου μήνα που τη χρησιμοποιώ λοιπόν είδα την πρόοδο των παικτών μου και έπαθα πλάκα. Είχαν σχεδόν όλοι αλλαγές στα attributes αλλά οι μισοί είχαν(πολλές φορές εντυπωσιακή) άνοδο και οι άλλοι μισοί πτώση...

Για παράδειγμα ο Gilberto Silva (στον ΠΑΟ είμαι) είχε τρομερή άνοδο λές και ήταν στα 19 του ενώ ο Σπυρόπουλος είχε μεγάλη πτώση.
Μήπως κάνω κάτι λάθος???
Υπ όψη οτι δε διαχωρίζω τα προγράμματα ανάλογα με τις ηλικίες και παίζω χωρίς patch (με την πρώτη έκδοση).
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Gladiator13 wrote:Εγώ μέχρι και το Δεκέμβρη της πρώτης χρονιάς δεν είχα πειράξει καθόλου την προπόνηση και όλοι οι παίκτες είχαν το ίδιο πρόγραμμα. Ωστόσο είχα αποτελέσματα αν και όχι τρομερά.
Βρήκα λοιπόν την προπόνηση αυτή και είπα να τη δοκιμάσω. Στο τέλος του πρώτου μήνα που τη χρησιμοποιώ λοιπόν είδα την πρόοδο των παικτών μου και έπαθα πλάκα. Είχαν σχεδόν όλοι αλλαγές στα attributes αλλά οι μισοί είχαν(πολλές φορές εντυπωσιακή) άνοδο και οι άλλοι μισοί πτώση...

Για παράδειγμα ο Gilberto Silva (στον ΠΑΟ είμαι) είχε τρομερή άνοδο λές και ήταν στα 19 του ενώ ο Σπυρόπουλος είχε μεγάλη πτώση.
Μήπως κάνω κάτι λάθος???
Υπ όψη οτι δε διαχωρίζω τα προγράμματα ανάλογα με τις ηλικίες και παίζω χωρίς patch (με την πρώτη έκδοση).
Ίσως μπορεί να φταίει το ότι ο Gilberto Silva έχει πολύ καλό Work Rate.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27173
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Από όσο γνωρίζω, το work rate αφορά στην προσπάθεια του παίκτη εντός αγώνα και μόνο...
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σωστός ο Τραπεζίτης... Το Work Rate αφορά αποκλειστικά τους αγώνες :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
gody
Amateur
Amateur
Posts: 146
Joined: Wed Feb 20, 2008 10:07 pm
Football Manager της ομάδας: Nottingham Forest
Αγαπημένη Ομάδα: Nottingham Forest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε sioyta παιζω γερμανικο πρωτα8λημα οι προπονητες μου ειναι απο 5 και πανω ,αν γνωριζεις στα μεσα δεκεμβρη εως τελος γεναρη δεν υπαρχει αγωνιστικη δραση .τι μου προτεινεις να κανω για να ειναι οι παικτες σε καλη φυσικη κατασταση ?


edit επαιζα με αλλη προπονηση και μολις εβαλα την δικη σου τα αποτελεσματα ειναι σαφως καλητερα
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2009”