Training... el torero

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
kostasmak
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Mon Dec 24, 2007 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Αγαπημένη Ομάδα: Tottenham
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορειτε να μου πειτε πως σβηνω ενα schedule.Δηλαδη να μην εμφανιζεται καθολου.Ευχαριστω
User avatar
gody
Amateur
Amateur
Posts: 146
Joined: Wed Feb 20, 2008 10:07 pm
Football Manager της ομάδας: Nottingham Forest
Αγαπημένη Ομάδα: Nottingham Forest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πηγαινεις στη επιλογη edit schedule και μετα delete
Kovac
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Sat Aug 09, 2008 3:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Believes Lara Garcia Dani is a good player.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να "ακουμπήσω" με τη σειρά μου τα εύσημα στον Σιούτα για την προπόνηση! Οι τραυματισμοί έχουν μειωθεί πολύ σημαντικά (έχοντας κατεβάσει ένα κλικ το workload).

Congrats!
Liv0rno
Amateur
Amateur
Posts: 105
Joined: Mon Oct 27, 2008 11:44 am
Football Manager της ομάδας: Wycombe
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος, Τοτεναμ, Λιβορνο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η προπο απλα σπερνει χιλια μπραβο
User avatar
crypton777
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Sat Nov 18, 2006 12:24 pm
Football Manager της ομάδας: Οπου γης και πατρις
Αγαπημένη Ομάδα: Σε οποια πληρωνει ο Προεδρος
Status: Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Guysss την δοκιμασα την τακτικη... αλλα αργησαν πολυ να επανελθουν οι παικτες... κ θελω την γνωμη σας και ειδικα του siouta γιατι επανηλθαν αρχες με μεσα οκτωμβρη στο 99% τους εχοντας 7 μερες χωρις αγωνα (δηλαδη απο κυριακη σε κυριακη)

2 με 15 Ιουλιου pre season light
15 Ιουλιου με 15 αυγουστου pre season (με 3 φιλικα)
και απο 15 αυγουστου κ μετα ο καθενας στην ειδικοτητα του

Αν μπορει να βοηθησει κανενας στο τι εκανα λαθος θα βοηθησει για αλλα μου games....
Thnx παντως
Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27170
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Kατ' αρχήν pre-sezon light δεν είναι για το ξεκίνημα της προετοιμασίας πριν την κανονική pre-sezon, αλλά προπόνηση αυτών που είναι επιρρεπείς σε μυικούς τραυματισμούς.

Αυτό σημαίνει ότι για 15 ημέρες οι παίκτες έκαναν πιο "χαλαρή" από την κανονική pre-sezon προετοιμασία.

Αυτός είναι πιθανόν ένας λόγος, μιας και το 45θήμερο είναι στα όρια μεν αλλά αποδεκτός χρόνος γενικά για προετοιμασία... εξαρτάται και από το επίπεδο των προπονητών της φυσικής κατάστασης βέβαια κατά πολύ, αλλά το διάστημα πρέπει να είναι μεταξύ των 35 και 45 ημερών...
User avatar
crypton777
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Sat Nov 18, 2006 12:24 pm
Football Manager της ομάδας: Οπου γης και πατρις
Αγαπημένη Ομάδα: Σε οποια πληρωνει ο Προεδρος
Status: Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειλικρινα αδερφε μου ανοιξες τα ματια... Και γω γι αυτο το ειχα συνηθως το light κατα την διαρκεια της σεζον μονο για τους τραυματισμενος αλλα ειπα επειδη ξεκινησα την χρονια να το δοκιμασω ετσι.... Λαθος.. Δεν πειραζει... Ευχαριστω πολυ!!
Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27170
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

crypton777 wrote:Ειλικρινα αδερφε μου ανοιξες τα ματια... Και γω γι αυτο το ειχα συνηθως το light κατα την διαρκεια της σεζον μονο για τους τραυματισμενος αλλα ειπα επειδη ξεκινησα την χρονια να το δοκιμασω ετσι.... Λαθος.. Δεν πειραζει... Ευχαριστω πολυ!!
Βλέποντας το post σου και ξαναδιαβάζοντας αυτό που έγραψα, συνειδητοποίησα ότι για να μην σε παραπλανήσω, θα πρέπει να κάνω την παρακάτω διόρθωση:

Kατ' αρχήν pre-sezon light δεν είναι για το ξεκίνημα της προετοιμασίας πριν την κανονική pre-sezon, αλλά προπόνηση αυτών που είναι επιρρεπείς σε μυικούς τραυματισμούς - κατά την διάρκεια της προετοιμασίας και μόνο.
Αυτούς που είναι επιρρεπείς σε τραυματισμούς by the way τους βρίσκεις ζητώντας για όλους physio report από τις επιλογές στην καρτέλα του κάθε παίκτη...
User avatar
crypton777
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Sat Nov 18, 2006 12:24 pm
Football Manager της ομάδας: Οπου γης και πατρις
Αγαπημένη Ομάδα: Σε οποια πληρωνει ο Προεδρος
Status: Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

(Ή αλλιως απο το genie. LOL ) Ναι συμφωνω σ αυτα που λες και ειδα οτι ακομα κ στα μεσα δεκεμβριου δν εχω τοσους πολλους τραυματισμους με την πρπονηση.. Αλλα και γω αλλο εννουσα οτι και κατα την διαρκεια της σεζον μου αν καποιος τραυματιστει (πχ 3 εβδομαδες +++) του αλλαζω προπονηση και τον βαζω στο light ετσι ωστε να επανελθει το γρηγοροτερο δυνατο.. Παντως ευχαριστω πολυ και παλι!
Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2009”