Προπόνηση - προβλήματα & απορίες

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
Teo79
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Tue May 12, 2009 4:42 pm
Football Manager της ομάδας: OSFP
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα και απο εμένα

Ασχολούμαι με το FM απο εποχές 'Championship Manager' (για τους old skoolers :p) αλλα τα τελευταία 3 χρόνια δε κατάφερα να ασχοληθώ ιδιαίτερα οπότε θα ήθελα τη βοηθειά σας αναφορικά με την προπόνηση όπου και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα.

Αρχικά διάβασα τα περισσότερα posts που αφορούν την προπόνηση αλλά μπορώ να πω ότι εχω μπερδευτεί.
Τα πραγματα έχουν ως εξής...

- Τις 2 πρώτες χρονιές έπαιζα με δική μου προπόνηση χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα αλλα όπως καταλαβαίνετε και χωρίς ιδιαίτερα αποτελέσματα. Αποφάσισα λοιπόν να κατεβάσω την Fireblast (νομίζω λειτουργεί ΚΑΙ για το FM09 αν δε κάνω λάθος). Έχω πολλούς τραυματισμούς μέχρι στιγμής και η απορία μου είναι η εξής. Το συγκεκριμένο schedule είναι 'heavy' αλλά απ'ότι διαβάζω απο τους περισσοτέρους θα πρέπει να είναι κοντά στο medium σωστά? Τι τελικά ισχύει γιατί υποψιάζομαι το schedule για την κατάσταση αυτή!
Δε ξέρω, μπορεί να κάνω εγώ κάποιο λάθος. Τα δεδομένα μας είναι ο Ολυμπιακός και οι trainers είναι με 6 stars.

- Επίσης διάβασα με ιδιαίτερο ενδιαφέρον τη συζήτηση αναφορικά με το training χωρισμένο σε ηλικίες. Ωραίο ακούγεται αλλα πως γίνεται σε ένα τέτοιο schedule που περιλαμβάνει πχ 2 επιθετικούς, 3 αμυντικούς και 1 τερματοφύλακα να αυξηθούν και τα stats τους αντιστοίχως?? Εννοώ...ποιο stat θα 'ανεβάσεις' σε όλο αυτό το χαμό? Των επιθετικών? Των αμυντικών? Γιατί όλων μέσα στο group δε το βλέπω εφικτό.
Αν έχετε κάποιο training schedule που μου έχει διαφύγει μέσω του forum παρακαλώ όπως το παραθέσετε στο παρόν post.
Αναμένω με αγωνία :p
Gregory_Gero
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Mon Jan 14, 2008 1:40 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K. Βραζιλια
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K. Fc Barcelona
Status: Mas Que Un Club
Location: Αθηνα-Περιστερι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω φιλε μου εχω ξεχωριστα προγραμματα για καθ γραμμη π.χ. Goalkeeper, Defenders, Defen Mid, Midfielders, Attackers...Εχω φτιαξει και ενα προγραμμα για την προετοιμασια και ενα προγραμμα προπονησης για τους τραυματιες.Μονος μου ομως.Δν εχω παρει απο αυτα που διακινουνται στο forum.Για κοιταξε το να το κανεις και συ.Μηπως φταινε οι coach -mperdema ????
Image
Image
VerMiLioN-Alex
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sat Jun 27, 2009 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Γιουβέντους
Αγαπημένη Ομάδα: Γιουβέντους
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδια,
Εχω μια απορια σχετικα με την προμονηση set pieces...Τι στατιστικα χρειαζεται ο προπονητης για να γινει 5αστερη????????
George_31
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Fri Sep 11, 2009 7:04 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

VerMiLioN-Alex wrote:Καλησπερα παιδια,
Εχω μια απορια σχετικα με την προμονηση set pieces...Τι στατιστικα χρειαζεται ο προπονητης για να γινει 5αστερη????????
Καλο mental coaching ( >17 ) και καλο technique(>17).
Στο shooting θελει καλο attacking(>17), και mental τα ιδια.
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2009”