Cheat-Bug!! Μεταγραφες τζαμπα World Class Player.

Αναφέρουμε τα Bugs που έχουμε εντοπίσει. Προσοχή στους κανόνες!
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
mcfreak
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Mar 30, 2003 11:00 pm
Location: USA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχεις ένα Transfer Budget 50m και έχεις μια ομάδα που έχει fame: continental όταν πας να κάνεις μεταγραφή εάν βάλεις στους όρους ?after league appearance -> at least 40 ή 50 appearance -> 20m ή 30m ή 40m? η ομάδα καθώς και ο παίκτης δύσκολα θα αντισταθούν σε αυτή την προσφορά. Το θέμα είναι ότι όταν γίνει η μεταγραφή δεν σου μειώνονται χρήματα από το Transfer Budget σου αφού πρέπει συμπληρωθεί ο αριθμός των αγώνων που θα παίξει ο παίκτης. Έτσι μπορείς να πάρεις παίκτες όπως πχ Veloso , Palombo , Rossi και όλους αυτούς που με 20-40m δέχονται και πραγματικά είναι παρά πολύ αυτοί που είναι παικταράδες μόλις τους παίρνεις όπως srna , zirkov, montolivo ?.etc. Το κλέψιμο σε όλη την υπόθεση είναι 3:
1. Μπορείς να πάρεις όσους θέλεις αρκεί να μην ξεπερνά το ποσό που θα βάζεις κάθε φορά το Transfer Budget σου .
2. Αφού τους πάρεις τον Αύγουστο τους πουλάς τον Ιούνιο η ακόμη κ μετά από έναν χρόνο αφού έχεις δώσει τα wonder kids που έχεις αγοράσει δανεικούς και ενώ δεν έχουν παίξει ούτε ένα παιχνίδι και δεν έχεις πληρώσει ούτε δραχμή βγάζεις καμία 100m με το πουλήσεις 5 παίκτες από 20m αφού πάντα θα υπάρχουν ομάδες που θα τους πάρουν. Έτσι βγάζεις ένα σωρό λεφτά χωρίς να έχεις δώσει τίποτα.
3. Εάν έπαιξαν τους αγώνες που έχετε βάλει και είχατε πει ότι θα δώσετε 20m και δεν τα έχετε στο Transfer Budget τα κρατεί από το balance. Φανταστείτε λοιπόν να πάρετε μια ομάδα όπως man city , arsenal , real man utd, totenham, lyon , juventus , inter , Milan ,barca ακόμη και ομάδες όπως fiorentina , palermo , aston villa , bayern , werder....etc
Έτσι μπορείτε να αγοράσετε παίκτες με 0 αρχικό κόστος , να τους κάνετε μετά ότι θέλετε και να βγάλετε και μια περιουσία.
Ένα απλό παράδειγμα : παίρνετε μια ομάδα όπως η Juventus ( καλή ώρα εγώ χαχα)πουλάτε μερικούς από τους παίκτες και ενώ έχετε ήδη 20m πρόσθετε άλλα 25-30 σύνολο 50M, μπορείτε να αγοράσετε όποιον θέλετε που η ομάδα θα είναι ικανοποιημένη με λιγότερα από 50m . Οι παίκτες που θα πάρετε όμως θα είναι παικταράδες και ενώ δεν θα χαλάσετε ευρώ θα τελειώσει η χρόνια με 10 + παίκτες ΘΕΟΥΣ με 50m budget το όποιο θα διπλασιαστεί τον Ιούλιο και εάν κάποιος δεν σας κάνει τον πουλάτε χρυσάφι. Ακόμη το balance σας είναι και αυτό τεράστιο αφού δεν θα έχει πειραχτεί. Άρα θα έχετε 100m Transfer Budget και ένα balance 200M δηλαδή 300m για μεταγραφές.
Αυτό είναι το Cheat-bug που έχω βρει.
Υ.Γ
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ χωρίς ΝΑ Σας ΠΑΡΕΙ ΠΡΕΦΑ Η ΕΦΟΡΙΑ του FM. -doublekiss -doublekiss -doublekiss -doublekiss -doublekiss
Last edited by mcfreak on Mon Oct 12, 2009 11:38 pm, edited 1 time in total.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Ναι, αλλά χάνεται ο ρεαλισμός βρε αδερφέ..
mcfreak
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Mar 30, 2003 11:00 pm
Location: USA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου γιαυτό και όταν παίζω με κανένα φιλαράκι η μόνος έχω όριο τα 20 ματς και μόνο παίκτες που θα παίζουν βασικοί. Έτσι σιγουρα θα παίξουν τα ματς και θα πληρώσω το ποσό που έβαλα και θα πρέπει να έχω τον νου μου για το Balance διότι τα πρόστιμα και οι αφαιρέσεις θα πέσουν Βροχή.
User avatar
lee-tock
Indispensible
Indispensible
Posts: 1856
Joined: Sat Jun 06, 2009 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: Money n Pressure
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ καλο φιλε! respect απο εμενα! :D
ΟΣΟΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΡΕΧΑΓΚΕΛ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΡΟΥΦΑΝΕ
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Δεν το 'χες σκεφτεί ποτέ; :D
User avatar
lee-tock
Indispensible
Indispensible
Posts: 1856
Joined: Sat Jun 06, 2009 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: Money n Pressure
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οχι δεν παιρνω ποτε παιχτες με τετοιο τροπο γιατι δεν ειμαι της λογικης στους 49 αγωνες τον πουλαω. δενομαι με τους παιχτες -gioupi
ΟΣΟΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΡΕΧΑΓΚΕΛ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΡΟΥΦΑΝΕ
Post Reply

Return to “Bugs”