Μεταφορά δεδομένων σε άλλο pc..τι πρέπει να copy?

Απορίες σχετικά με Τεχνικά Θέματα πάνω στο Football Manager 2009
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
antreas9
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Sat Jul 05, 2008 5:44 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ερωτηση:
Εχω πειράξει την database, φτιάχνοντας μια δική μου (με κάποιες μεταγραφές που ο σοτριτουτσι δεν είχε ανεβάσει).
Εχω παίξει 1 χρόνο στο δικό μου πισί, και τώρα, θέλω να μεταφέρω όλα τα δεδομένα (database k saves-tactics), σε αλλο πισι. Τι φακέλους πρέπει να πάρω, και από ποια Locations?

έχω κάνει ήδη copy paste από τον 1ο υπολογιστή, τον φάκελο που βρήκα στο my documents, (sports interactive) αλλά όταν του λέω ποιο παιχνίδι να κάνει load ένα συγκεγκριμένο save που έχω κάνει, μου λέει οότι δε βρίσκει τη database που εχω φτιάξει και κρασάρει....

edit: αν πάω να ξεκινήσω νέο παιχνίδι, μου δίνει ως επιλογή τη database που έχω εγώ πειράξει, η οποία και έχει βασιστεί σε αυτήν του σορτιτούτσι.
Αλλά, όταν πάω να κάνω load previous saved game, βγαζει:
The database folder which this game was created could not be found. the game is now using the default database folder.
Υπάρχει περίπτωση να τα παίζει, γιατί ενώ είχα ηδη ξεκινήσει το παιχνίδι μου, έκανα κάποιες επιπλέον αλλαγές στη database για την επόμενη φορά?
antreas9
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Sat Jul 05, 2008 5:44 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια που μετά από πολύ ΄ψαξιμο, το βρήκα, απαντάω για τον επόμενο που μπορεί να το χρειαστεί:

1) Copy όλο το φάκελο My documents-?Sports interactive
2) Copy (and install) the same patch όπως και στο 1ο pc.

Το μήνυμα όταν πάω να κάνω load previous saved game, συνεχίζει και υπάρχει:
The database folder which this game was created could not be found. the game is now using the default database folder.
αλλά με τη διαφορά ότι τώρα το load συνεχίζεται, και λειτουργεί μαι χαρά το παιχνίδι.
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Δοκιμασε να μεταφερεις τα αρχεια απο εδω: C:\Documents and Settings\User\Application Data

Σημειωση: Ο φακελος αυτος ειναι κρυφος, για αυτο πατα ΕΝΑΡΞΗ>> ΕΚΤΕΛΕΣΗ και εκει κανε copy-paste το path που σου εδωσα και μετα run...
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις”