4-3-3 by sioutas (oυδέν σχόλιον)

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
antonist
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:16 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε sioutas

θα τρελλαθω δεν γινεται αλλιως!!! εχω εφαρμοσει τις τακτικες σου παιζω με την Σιτι και οταν παιζω πρεμιερ λιγκ αν θα παρω νικη μονο οταν χρησιμοποιησω την full attack. μπροστα εχο τον χουντελαρ δεξια αρσαβιν αριστερα ρομπινιο, στο κεντρο εχο ελανο με φερναντεζ και πισω τους τον βιλοσο!! βοηθησε με διοτι παω να τρελλαθω -hatemirror
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ballas38 wrote:Sioutas μιας και εκανες ποδαρικο διαβασε και μια τους κανονες
Τους διάβασα σενιόρ ballas... έχω βγει οφσάιντ πουθενά?
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ καλες οι τακτικες σου!
antonist
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:16 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

απο που βλεπω εαν ενας παικτης εχει καλη καθετη πασα?
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Έλα ρε Αντώνη, απ΄οτι βλέπω πρέπει να είσαι πρωτάρης στο μάνατζερ... δες αν έχει καλό passing και creativity. Η και αν έχει στα pps tries killer ball often... τώρα το γιατί χάνεις συνέχεια με τη Σίτυ, τι να σου πω... κάνεις καλή προπόνηση στους παίκτες? τους έχεις με καλό morale, στον αγώνα προσέχεις τα opposition instructions? τα fitness των παικτών σου... και πολλά άλλα, η τακτική είναι απλά ένα σχήμα, έχεις ένα βασικό πλάνο για το πως θα παίξει η ομάδα, οι υπόλοιπες λεπτομέρειες πρέπει να προσεχτούν από σενα... You are the boss there... έχεις και δύσκολο πρωτάθλημα, ξεκίνα καμμιά Γερμανία γι΄αρχή...
antonist
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:16 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ελα ρε φιλε, για opposition τι με συμβουλεβεις?
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Τι να σε συμβουλέψω... εξαρτάται τον αντίπαλο... αν π.χ. έχεις αντίπαλο τον κριστιάνο, μην βάζεις να τον μαρκάρουν στενά, διότι θα φαει ασπιρίνες ο μπακ σου... γενικά όταν παίζεις επιθετικά, βάλε την ομάδα να πρεσσάρει ψηλά τους αντίπαλους DC και DR ώστε να τους δυσκολέψεις την ανάπτυξη και να τους κλέψεις τη μπάλλα. Δες, ψαξτο, θα μάθεις παίζοντας, πρέπει να φας χαστούκια, για ανέβεις ψηλά :D
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

sioutas wrote:
ballas38 wrote:Sioutas μιας και εκανες ποδαρικο διαβασε και μια τους κανονες
Τους διάβασα σενιόρ ballas... έχω βγει οφσάιντ πουθενά?
Κάθε τίτλος τόπικ θα πρέπει να έχει την ακόλουθη μορφή:

Διάταξη τακτικής, Όνομα τακτικής, Σχόλια

Αρα ο τιτλος πρεπει να γινει : 4-3-3, Όνομα τακτικης , Σχολια

Οτι ειναι μπλε συμπληρωσε το κατα βουληση. Αν δεν μπορεις να κανεις εντιτ στειλε μου pm.
billy_marseille
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Tue Dec 04, 2007 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique de Marseille
Αγαπημένη Ομάδα: Olympique de Marseille/Osfp
Location: Athens/Marseille
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος ο sioutas!
Ξεκινησα με mareseille με την normal και παω μια χαρα! Ειμαι πρωτος σε 6 αγωνες με 5 νικες και μια ισοπαλια. Εκανα και καποιες αλαγουλες κυριως στους 2mc τον ενα λιγο ποιο attack και να βγαινει σαν δευτερος επιθετικος και ο αλλος με ποιο αμυντικα καθηκοντα να βοηθαει τον dmc. Αυτο που μου αρεσε πολυ ηταν και η αμυντικη λειτουργια της ομαδας. Εχω δεχτει μολις 2 γκολ σε 6 αγωνες και εχω σκοραρει 8 τερματα. Εγω προσωπικα την αμυνα την κοιταω πολυ, ειναι απο τα πρωτα που με ενδιαφερουν.
Cheers
DROIT AU BUT
User avatar
vatas
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Sun Dec 12, 2004 3:51 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ΠΑΟΚ
Location: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιζω δευτερη χρονια με την καλαμαρια και παω φουλ για ανοδο. δε χρησιμοποιω σχεδον καθολου την νορμαλ... ξεκιναω με την αττακ επειδη εχω και ψιλοκαλη ομαδα και αφου βαλω γκολ παω στην καουντερ η οποια ειναι παρα πολυ αποτελεσματικη. συνηθως τους χτυπαω μετα στην κοντρα και καθαριζω το παιχνιδι. να πω οτι ειμαι πρωτος με 8 νικες 1 ισοπαλια και 1 ηττα.

βασικα αξιοπιστη τακτικη.
09-02-1998
04-10-1999
giorgos1982
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue Dec 28, 2004 3:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νταξ απλά απίστευτο σύστημα το 4-3-3 Full Attacking
Το χρησιμοποίησα στον Ολυμπιακό για 2 seasons (09-10,10-11)
και είχα τρομερά αποτελέσματα τον 09-10 βγήκα 2ος στο πρωτάθλημα με[21-7-2] γκολ 60-19
και τελικό τσουλου :shock: και την επόμενη season 1os στο πρωτάθλημα [23-7-0] γκολ 63-16
και στο τσουλου αποκλείστηκα στους 4 από την Ίντερ για 1 γκολ.
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Απλά, προσκυνάμε Siouta! -ypoklinomai :D
gchris
Trialist
Trialist
Posts: 79
Joined: Wed Aug 27, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξέρω παιδιά πια είναι η γνώμη σας, αλλά έχω την εντύπωσή ότι το φετινό φμ είναι πολύ δυσκολότερο από παλιότερες εκδόσεις.

Είμαι 2ρη σεζόν με Ολυμπιακό και πρώτη φορά τα έχω βρει τόσο σκούρα. Γκολ βάζω με το σταγονόμετρο, να είναι καλά ο μπελουτσι δηλαδή γιατί οι επιθετικοί μου ( Diogo , Piatti , Zeefuik , Moses και Μιτρογλου ) βάζουν 1 γκολ κάθε 10 αγώνες :? .

Στην πρώτη σεζόν έπαιζα με το αγαπημένο μου 4-4-2 , στο πρωτάθλημα τερμάτισα 3τος και κατά ιδρωμένος , στο CL αποκλείστηκα στους 32 και στο κύπελλο στους 16. Με την ομάδα να σέρνεται ακόμα και μέσα στο Καραΐσκάκη με υποδεέστερες ομάδες.

Δοκιμάζω λοιπόν το σύστημα του siouta μήπως δω άσπρη μέρα. Έχω κάνει 5 αγώνες μέχρι στιγμής με το attacking. Έχω 2 ήττες μέσα στο Καραΐσκάκη μια με τον Θρασύβουλο (έλεος) και μια με παναθηναϊκό, και μια ήττα εκτός έδρας από την Wigan για το Uefa.

Μέχρι στιγμής δηλαδή τα πάω ακόμα χειρότερα αλλά θα το δοκιμάσω λίγο ακόμα μήπως βρει ρυθμό η ομάδα. :(
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εννοείτε ότι θέλει αρκετή μελέτη το σύστημα για να δεις αν ταιριάζει στην ομάδα σου, και αν έχεις τους παίχτες που μπορούν να το παίξουν το συγκεκριμένο σύστημα. Βασικά, πρέπει να παίξεις και λίγο μόνος σου τις ρυθμίσεις, για να βρεις πως ακριβώς μπορεί να ταιριάξει.

Το σύστημα αυτό δεν είναι cheat. Δεν το βάζεις δηλαδή σε οποιαδήποτε ομάδα και σου κάνει παπάδες. Απλά είναι ένα από τα καλύτερα συστήματα ever! :D
gchris
Trialist
Trialist
Posts: 79
Joined: Wed Aug 27, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γενικά το ψάχνω αρκετά φιλέ. Παίζω manager από το 99 και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά έμπειρος, αλλά πρώτη φορά το βρίσκω τόσο δύσκολο. Δεν μου αρέσει να περνώ έτοιμα συστήματα, θέλω να τα φτιάχνω εγώ αλλά φέτος έχω απελπιστεί :-P .

Πάντως έχω μια υποψία ότι φέτος μπορεί να παίζει μεγαλύτερο ρόλο η ηλικία και οι εμπειρία των παιχτών και ίσως να φταίει αυτό. Πάντα έπαιζα με μικρούς παίχτες, ακόμα και 17 χρονών να είναι, άμα αξίζει των βάζω βασικό.

Τεσπα, συνεχίζω να δοκιμάζω το 4-3-3 και βλέπουμε.
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”