4-2-3-1 ptoma22

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

asterikios7 wrote:φιλε μου καλησπερα. Ζητω τη βπηθεια σου. η ομαδα στο τελος της σεζον επαθε ολικη καθιζιση, δεν βαζει γκολ ευκολα και πισω τρωμε στανταρ 1-2 γκολ.
τι μπορει να φταιει; δεν εχω κανει μεταγραφη staff, προπονηση εχω fireblast..
-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai

Σε ευκολα παιχνιδια πιεσε τους. Εγω ακομα και 1,80 να με δινει και παιζω εντος τους λεω I Expect a win.

Σε παιχνιδια που δεν εισαι φαβορι και ιδιαιτερα εκτος μην τους λες dissapointing εφοσον δεν ησουν κακιστος. Sympathize μια χαρα ειναι.

Αν νικησεις 1-0 εναν υποδεεστερο αντιπαλο δεν ειναι αναγκη να πεις well done. απλα μην πεις τπτ.


Γενικα οπως κτλβαινεις, οτι τακτικη και να εχεις, αν δεν εχεις ποικιλια στα team talks δε γινεται δουλεια. Επισης εχευποψη σου οτι οταν κανεις μια ηττα ειναι πολυ ευκολο να σε παρει η κατω βολτα αν αγχωσεις υπερβολικα τους παικτες.
seloner
Indispensible
Indispensible
Posts: 1607
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:49 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι αμυντικοι ενω ειναι κλασης(σακχο,τζουρου) αλλα και γενικα η ομαδα οταν πανε να κανουνε σπριντ για να διεκδικησουν μια μπαλια κανουν πλαγια βηματακια.μου δημιουργουν πολλες φασεις ετσι τι λετε να κάνω/
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεύτερη σεζόν:Πρωτάθλημα και CL ΞΑΝΑ στον Πειραιά.Τώρα θα παραιτηθώ και θα περιμένω νέα πρόκληση γιατί έκλεισε ο κύκλος μου στο Θρύλο.

:smileycouncil:

Image

Image
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
Impegio
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:49 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα τακτική και ελπίζω να αποδώσει γιατί με τις προηγούμενες δεν κατάφερα να βγάλω άκρη! Επίσης είναι στο σύστημα που μαρέσει.

Μία απορία μόνο, στα εκτός παιχνίδια, διαφοροποιείς καθόλου το σύστημα? πχ παίζεις πάντα με AML/AMR ή με ML/R ?
Η οποιαδήποτε άλλη αλλαγή θα ήταν καλό να μάθουμε. thanks :)
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Impegio wrote:φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα τακτική και ελπίζω να αποδώσει γιατί με τις προηγούμενες δεν κατάφερα να βγάλω άκρη! Επίσης είναι στο σύστημα που μαρέσει.

Μία απορία μόνο, στα εκτός παιχνίδια, διαφοροποιείς καθόλου το σύστημα? πχ παίζεις πάντα με AML/AMR ή με ML/R ?
Η οποιαδήποτε άλλη αλλαγή θα ήταν καλό να μάθουμε. thanks :)
Το μεγάλου ατού αυτής της τακτικής είναι ότι εκτός, με δυνατές ομάδες, αποδίδει πολύ καλά γιατί είναι δυνατή πίσω,έχει κατοχή μπάλας και τρέχει στον αιφνιδιασμό.Στα εντός, με ομάδες μικρές που κλείνονται, ίσως χρειαστείς να αυξήσεις το mentality και το closing down όλης της ομάδας για να γίνει πιο επιθετική και πιο πιεστική.
Καλή Επιτυχία
-traino
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη τακτικη..Στο πρωταθλημα μπορει να ειμαι τριτος αλλα εχω φτασει στους 8 του uefa με αποκλεισμο της ....Μιλαν μαλιστα....
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Δοκιμαστε απεναντι σε κλειστες αμυνες να φερετε τον αριστερο MC σε θεση AMC (μεσα αριστερα), φυσικα ο αλλος AMC θα συνεχισει να ειναι AMC αλλα σε θεση μεσα δεξια ενω ο εναπομεινας MC θα παει ακριβως στη μεση. Δουλευει τελεια.
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν βρω ομάδα θα το δοκιμάσω γιατί είμαι ακόμα άνεργος....
-gioupi -gioupi -gioupi -gioupi
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
User avatar
crypton777
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Sat Nov 18, 2006 12:24 pm
Football Manager της ομάδας: Οπου γης και πατρις
Αγαπημένη Ομάδα: Σε οποια πληρωνει ο Προεδρος
Status: Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε ptoma22 ειλικρινα πολυ καλη τακτικη!!! Τοσο που σκεφτομαι να τη δοκιμασω και στο 08!! χαχαχα πλακα κανω

Προλαβα και την δοκιμασα σε 3 games με Ολυμπιακο, Blackburn kai Stuttgart και αν και δεν επαιξα πολλα ματς τα αποτελεσματα ηταν παρα πολυ θετικα... τοσο που οταν πηγα στην Στουτγκαρδη και ειχα ματς για το Uefa που ειχαν χασει με 2-0 μεσα στην Man City καταφερα και της 'εριξα' μια ξεγυρισμενη 4ΑΡΑ!!!
Πολλα απο τα γκολ μπαινουν με long shoots αν και προσεξα οτι δεν εχω και πολυ καλους παικτες με long shoots... που να ειχα κιολας...

Το μονο που θελω ειναι αν μπορεις να δωσεις τα Opposition Instructions που χρησιμοποιεις!!

Και παλι πολλα thanks!
Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
seloner
Indispensible
Indispensible
Posts: 1607
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:49 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορει να με βοηθησει καποιος για αυτο που ρωτησα λιγο πιο πανω?
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Seloner αν αναφέρεσαι στο ότι τρέχουν με πλάγια βήματα εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω.Πρώτη φορά το ακούω.
Crypton με τα Opposition Instructions δεν ασχολούμαι και πολύ για να είμαι ειλικρινής.Η ομάδα είναι τέτοιο -traino που οι άλλες ομάδες προσπαθούν να προσαρμοστούν σε εμένα.Αυτό όμως που κάνω συχνά είναι να βάζω man to man τον ένα mc που έχει το ρόλο του dmc στον επιτελικό μέσο της άλλης ομάδας για να μην μπορεί να δημιουργήσει εύκολα φάσεις.
Και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
-tsekouri
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4071
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Φίλε ανέβασε μία εικόνα με τις μεταγραφές σου για να δω ανάλογα!
User avatar
Dimouras
Amateur
Amateur
Posts: 215
Joined: Sat Jun 21, 2008 7:46 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Paidia dokimasa tin taktiki me olympiako alla uparxei megalo provlima sta eukola paixnidia, den bainei goal :x Den kserw mipws ftaei pou paizw antipalos me ena filo sto idio paixnidi kai malistra sto metaksu mas paixnidi exasa 1-5 -toixosmesh
Last edited by ball38 on Mon Jan 26, 2009 10:28 pm, edited 1 time in total.
Reason: Γραφε ελληνικα παρακαλω.
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον δυστυχως με τον Ολυμπιακο τελικα δεν μου βγηκε καθολου καλη ισως γτ δεν εχω σωστους παιχτες για αυτο συστημα...ξεκινησα νεο save κ χρησιμοποιησα τους
Enyeama, Torosidis, Mathieu, Gioda, David, Dudu, Stoltidis, Vicente, Galletti, Belluchi, Diogo και τα αποτελεσματα απογοητευτικα.
Παρολα αυτα ομως την χρησιμοποιησα την τακτικη σου απο τα μεσα της σεζον κ μετα στην Rayo Vallecano με την οποια εχω σημειωσει ενα σερι 11 αγωνιστικων με νικες μεχρι τωρα κ εχω πλασαριστει στην 3η θεση! Η ομαδα εχει απαισιο υλικο κ καθολου λεφτα για μεταγραφες(ασχετα αν περασα μια μερα φτιαχνοντας την ομαδα εστω να ειναι αξιοπρεπης :D ). Τρομερη τακτικη. Απο κει που ημουν στην 6η θεση ξαφνικα η ομαδα εχει παρει τρελες στροφες κ παω να ανεβω κατηγορια την στιγμη που μου ζητησαν απλα να προσπαθησω να μην πεσω. Κ παλι η τακτικη ειναι τουμπανο αρκει να ταιριαξει στην ομαδα! Κ για ισπανια πιστευω ταιριαζει απολυτα
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
soulanan3
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Mon Nov 03, 2008 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: asterastripolis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε μου οφειλω να ομολογησω οτι η τακτικη σου με εχει βοηθησει εξαιρετικα και εμενα αντιθετως με βοηθαει να ξεκλειδωνω αμυνες απλα χρησιμοποιω πισω απο τον επιθετικο ενα am/fc η fc και στα πλαγια amr kai aml με καλο τελειωμα φασης. τα μονα δυο προβληματα που μου παρουσιαζονταν ολη την διαρκεια της χρονιας ηταν οτι απο κορνερ δεν βαζω γκολ ουτε με αιτηση οπως με το φουλ ατακ του σιουτα και με σπανε πανευκολα απο τα πλαγια αφου πολλες φορες με τα χαφ τους μου δημιουργουν ευκαιριες με 2 πασες. μου δινουν την εντυπωση οτι τα μπακ μου ειναι αλλου για αλλου. επιθετικα παντως αψογα πηγαινω. 19 παιχνιδια με αστερα τρ 48 γκολ ενεργητικο αλλα 25 παθητικο.
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”