4-4-2 Global Mentality .ck

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
arabas
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Apr 17, 2009 10:11 pm
Football Manager της ομάδας: Kavala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολύ καλή φίλε μπράβο!!!!
leonardaektzis
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Nov 18, 2007 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

CK13 Παιζω με την ΑΕΚ 2η σαιζον και εχω για φορ τους Scocco, Blanco, Morientes (δεν τραβαει λογω ηλικιας) και Altidore. Λες να το παιξω με FLC Blanco και FRC Scocco ή FLC Altidore FRC Scocco. Προτιμω το πρωτο γιατι ο Blanco το εχει πιο ευκολα το γκολ.

Επισης να βαλω βελακι στον Scocco προς τα πισω ή οχι?

Ευχαριστω.
CK13
Trialist
Trialist
Posts: 78
Joined: Fri Mar 21, 2008 8:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός- Celtic
Status: Loading..
Location: Camp Nou, Barcelona 09.04.2002
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: @arabas:

Σ'ευχαριστώ!

:arrow: @leonardaektzis:

Κοίτα, για μένα κράτα το Blancο, απ'τη στιγμή που σκοράρει δε νομίζω να υπάρχει λόγος να τον αλλάξεις και πιστεύω πως είναι πιο έμπειρος και ολοκληρωμένος σε σχέση με τον Jozy.
Θα έλεγα πάντως να δίνεις χρόνο και στον Altidore είτε ως FLC είτε ως FRC μιας και μπορεί να εξελιχθεί σε καλύτερο παίκτη και από τους δύο.
Συνέχισε λοιπόν με Blanco-Scocco αφού δεν αντιμετωπίζεις πρόβλημα, έχοντας όμως στο νου σου πως σιγά σιγά θα γίνει ο Jozy η πρώτη σου επιλογή, αν και είναι θέμα και το πως θα εξελιχθεί, αξίζει να επενδύσεις πάνω του πάντως.
( :idea: btw μπορείς να δοκιμάσεις και το Blanco-Altidore σαν δίδυμο)

Τώρα για το βελάκι, μπορείς να κάνεις τις δοκιμές σου και να κρατήσεις ότι αποδίδει καλύτερα, αν και δε νομίζω να δεις τεράστια διαφορά. Οι εντολές που έχει ο FRC είναι αρκετές για να κάνει τη δουλειά που πρέπει στο σύστημα.
So, για μένα δε χρειάζεται να βάλεις βελάκι αλλά έχει ενδιαφέρον και να πειραματίζεσε, οπότε δοκίμασε το.
User avatar
nesta22
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Fri Feb 20, 2009 7:22 am
Football Manager της ομάδας: Φιορεντινα
Αγαπημένη Ομάδα: Αεκ,Μιλαν
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα φιλε.Ωραια τακτικη εκανες.Θα ηθελα να σε ρωτησω κατι εχω fiorentina και στους κεντρικους μεσους που λες βαζω Kuzmanovic αριστερα και veloso δεξια σαν αμυντικο χαβ!!Αλλα δεν βλεπω και πολλα πραγματα !Μηπως τους βαζω αναποδα?Στην επιθεση τωρα βαζω δεξια τον Laurito και αριστερα του τον marquinos αλλα και παλι δεν βλεπω πολλα πραγματα!Εν κατακλειδι τωρα κατι δεν κανω καλα μηπως και αυτους να τους αλλαξω θεσεις??Το συστημα σου δεν το εχω πειραξει καθολου!
CK13
Trialist
Trialist
Posts: 78
Joined: Fri Mar 21, 2008 8:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός- Celtic
Status: Loading..
Location: Camp Nou, Barcelona 09.04.2002
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχεις τοποθετήσει σωστά τους παίκτες και ταιριάζουν και στις προδιαγραφές του συστήματος. Άρα, το πρόβλημα εντοπίζεται μάλλον στην ομοιογένεια της ομάδας ή στο ότι δεν έχουν συνηθίσει ακόμα το σύστημα.
Επίσης, η τακτική μου δε λειτουργεί σε καμία περίπτωση τόσο καλά στο 9.3 όπως στις προηγούμενες εκδόσεις γι'αυτό θέλει λίγο "πείραγμα" ώστε να έρθει στα μέτρα της ομάδας και του πρωταθλήματος.
Σχεδίαζα να φτιάξω μία 9.3 έκδοση πάνω στις ίδιες αρχές και ίσως ένα αμυντικογενές σύστημα αλλά δε γνωρίζω αν και πότε θα είναι έτοιμα.

I know I haven't been of much help mate :P But feel free to do some tweaking and do wonders with this tactic ;)
User avatar
Skoufalis
Backup
Backup
Posts: 761
Joined: Mon Jan 26, 2009 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Nottigham Forest ρε
Αγαπημένη Ομάδα: Πανάθαααα
Location: Αθήνα, Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω το δοκιμασα στον Παο και μπορω να πω οτι ειναι συστημα της ισοπαλίας. Δεν εχει διαφορα αν παιζεις με Man. utd ή με Παοκ. Ισοπαλια θα φερεις. Οι αντιπαλοι κανουν παααρα πολλες ευκαιρίες οπως κι εγω. Το προβλημα ειναι οτι δεν μπαινει στο πλεκτο.
Image
Image
User avatar
nesta22
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Fri Feb 20, 2009 7:22 am
Football Manager της ομάδας: Φιορεντινα
Αγαπημένη Ομάδα: Αεκ,Μιλαν
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε εχω την 9.1!!!Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου!Αυτο που λεει ο σκουφαλης με καλυπτει στο οτι κανουμε πολλες ευκαιρειες και στο πλεκτο δεν μπαινει!!!
nakata10
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Dec 17, 2007 12:30 pm
Football Manager της ομάδας: Θρύλο
Αγαπημένη Ομάδα: Θρύλος
Location: Διδυμότειχο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε ck13 ο Mascio μπορει να παιξει αριστερος MC?
CK13
Trialist
Trialist
Posts: 78
Joined: Fri Mar 21, 2008 8:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός- Celtic
Status: Loading..
Location: Camp Nou, Barcelona 09.04.2002
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι, μπορεί να αγωνιστεί σ'αυτή τη θέση ως οργανωτής .. Ανάλογα την ομάδα που έχεις βέβαια ίσως να μπορείς να βρείς και καλύτερες λύσεις.
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”