4-2-3-1 normal

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
soulanan3
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Mon Nov 03, 2008 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: asterastripolis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μετα απο 2 μηνες και λιωσιμο αρκετων ωρων πιστευω οτι εφτιαξα ενα συστηματακι με το αγαπημενο μου 4-2-3-1 αλλα θελω να διευκρινισω καποια πραγματακια γιατι συμφωνω απολυτα με την αποψη οτι μονο οταν εχεις τους σωστους παιχτες μπορεις να το δουλεψεις σωστα και κυριως με υπομονη. εχω παρατηρησει οτι οταν επιμενεις σε μια συγκεκριμενη τακτικη οπου τα εργαλεια υπαρχουν αλλα μετα απο 2 ασχημα αποτελεσματα δοκιμαζεις κατι αλλο η ομαδα δεν μπορει να συνελθει και να ανταπεξελθει στο συστημα που τησ ταιριαζει. ειναι η πρωτη φορα που δοκιμαζω να φτιαξω ενα συστημα και θα ηταν δεκτες οποιες παρατηρησεις οι διορθωσεις που πιθανον να θελει για να αποδωσει τα μεγιστα.το εχω δοκιμασει με 2 ομαδες τον αστερα τριπολης και την μαιντζ με απολυτη επιτυχια. αν μπορει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να ανεβασω 2 sreenshots με τα επιτευγματα κυριως του αστερα θα εντυπωσιαστει αφου μεχρι το 2014 εχω 4 πρωταθληματα 4 κυπελλα ελλαδος και μια συμετοχη στον τελικο ουεφα οπου εχασα στα πεναλτι ενω επισης και 4 συμμετοχες στους 8 του champions league.

GK: να μενει στο καβουκι του αφου τα περισσοτερα γκολ σε αυτο το fm τα τρωνε απο λαθος εξοδους ή διωξιματα
DLR: προσεχω να εχουν καλο marking tackling και crossing αφου ανεβαινει ψηλα και βοηθαει πολυ τα χαφ να ελευθερωνονται.
DC: προτιμω συνηθως εναν ψηλο και καλο με το κεφαλι για το πρωτο διωξιμο στα βολε του αντιπαλου τερματοφυλακα αφου πιστευω οτι ειναι πολυ σημαντικη η πρωτη μπαλια σε αυτο το παιχνιδι και εναν γρηγορο αμυντικο για το αυτονοητο.
DMC: πρεπει και οι 2 να εχουν καλο marking και passing αλλα ο ενας απ τους δυο κυριως ο αριστερος να εχει καλο crossing και ενα σχετικα καλο shooting αφου σε μενα εχει το μινιμουμ 7 με 8 γκολ την χρονια σαν περιφερειακος. καποιες φορες βαζω mc στα αριστερα με ομαδες χαμηλης δυναμικοτητας.
AMRL: ειναι το κλειδι για το συστημα αυτο αφου πρεπει να εχουν καλο crossing dribbling finishing και επειδη παιζουν αρκετα πανω στην γραμμη να ειναι γρηγοροι και με καλη σεντρα.
AMC: χρησιμοποιω συνηθως am/fc με καλο dribbling finishing passing και φυσικα shooting σε πιο ελευθερο ρολο για αξιοποιηση των χαφ μου και φυσικα για κλειστες αμυνες να ξεμπλοκαρει τον επιθετικο αρκετα.
ST: καλο finishing και passing αφου αρκετες φορες ανεβαινει και σπαει την μπαλα και μετα κλεινει στην περιοχη για κεφαλια απ τα χαφ. συνιστω ψηλο επιθετικο οταν παιζεις με κλειστη αμυνα και γρηγορο οταν εχεις δυσκολο παιχνιδι.

τονιζω και παλι οτι πρεπει να το δουλεψεις αρκετο διαστημα και οχι για ενα δυο παιχνιδια και οταν αφομιωθει απο τους παιχτες θα δειτε αποτελεσματα πολυ καλα παντα με την προυποθεση οτι εχεις τους παιχτες να το παιξεις.αναμενω εντυπωσεις
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ανεβασε και μερικα σκρινσοτς για να παρουμε μια καλυτερη εικονα :D
soulanan3
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Mon Nov 03, 2008 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: asterastripolis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μετα το host it κολλαω και δεν ξερω τι να κανω για να ανεβει.
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0


Off Topic:
θα σου βγαλει καποια λινκς μετα το host it.

Κανε copy paste το 2ο απο αυτα αν θυμαμαι καλα.
soulanan3
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Mon Nov 03, 2008 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: asterastripolis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://img88.imageshack.us/my.php?image ... polisz.jpg
http://img88.imageshack.us/my.php?image ... polis2.jpg

μετα απο πολυ μεγαλη προσπαθεια καταφερα να βγαλω 2 δειγματα του ποσο καλα μου εχει παει αυτο το συστημα. ευχαριστω πολυ και τους 2 για την βοηθεια για τα screenshots. κατι σημαντικο που ξεχασα να σας τονισω οτι σαν mc βαζω τον παιχτη απο δεξια και οχι τον αριστερα οπως ειπα εκ παραδρομης με τα δυο βελακια προς τα πανω οταν παιζω με υποδεεστερους αντιπαλους. αναμενω εντυπωσεις
soulanan3
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Mon Nov 03, 2008 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: asterastripolis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχει δουλεψει το συστημα αυτο καποιος απο τους φιλους που το εχουν κατεβασει και αν ναι περιμενω εντυπωσεις και γνωμες για την βελτιωση του. μια ακομα διευκρινηση που εχω δει να μου βγαινει οταν νικαω τα βελακια των dlr τα βγαζω και επισης στους 2 dmc οταν ειναι και o ενας και ο αλλος dm mc μου αποδιδουν καλυτερα και σκοραρουν και αρκετα. ενα πολυεργαλειο για το συστημα αυτο ειναι o demidov σαν νεα μεταγγραφη o cardozo kai o bastia που ηδη υπαρχουν στον αστερα τριπολης. αναμενω καμια γνωμη για βελτιωση του.
soulanan3
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Mon Nov 03, 2008 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: asterastripolis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://img25.imageshack.us/my.php?image ... ipolis.jpg
http://img25.imageshack.us/my.php?image ... polis2.jpg
http://img25.imageshack.us/my.php?image ... celona.jpg
http://img25.imageshack.us/my.php?image ... naikos.jpg
http://img25.imageshack.us/my.php?image ... erastr.jpg

Σε καινουργιο παιχνιδι με τον αστερα τριπολης δειτε τα νεα επιτευγματα μου την 3η χρονια και αφου την 2η πηρα πρωταθλημα και βγηκα champions league και ξεκινησα απο 2ο προκριματικο γυρο που εφτασα και πως αποκλειστηκα. το συστηματακι μου βγαινει και στην σαλαμανκα και στην μαιντζ οπου ανεβηκα κατηγορια και στα μεσα των πρωτων χρονων ειμαι 5ος και 3ος αντιστοιχα. παντως παιζω με τα βελακια του dmc παντα πανω και αποδιδει τελικα καλυτερα. το παν ειναι να δωσεις χρονο στους παιχτες να το μαθουν και μετα απο ενα τριμηνο βλεπεις και σταθεροτητα στα αποτελεσματα σου. αναμενω εντυπωσεις
soulanan3
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Mon Nov 03, 2008 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: asterastripolis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΛΙΩΣΙΜΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΦΟΥΛΑΡΕΙ ΣΟΥΠΕΡ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ. ΣΤΑ DMCΤΑ ΒΕΛΑΚΙΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2 ΕΝΩ ΣΕ ΕΥΚΟΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΟΧΙ DM MC AΛΛΑ ΚΑΘΑΡΟ ΜC ΤΟΤΕ ΣΟΥ ΣΚΟΡΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΑΜΥΝΕΣ. ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΜΕ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡ ΜΑΙΝΤΖ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡ. ΣΕΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕΧΡΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΦΕΥΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ. ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ 4 ΟΜΑΔΕΣ ΣΗΚΩΣΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΗΡΑ ΟΥΕΦΑ ΜΕ ΑΤΛΕΤΙΚΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΙΝΤΕΡ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ. ΜΕ ΜΑΙΝΤΖ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΠΗΡΑ ΚΟΥΠΑ ΣΕ ΜΠΑΡΑΖ ΜΕ ΜΠΑΓΕΡΝ. ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΠΙΣΥΝΑΨΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΩ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕ? ΑΣ ΤΟΥ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΣΚΑΤΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟΣΟ ΣΟΥΠΕΡ
Tako
Amateur
Amateur
Posts: 212
Joined: Tue Dec 30, 2008 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: Sporting CP
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε και γω με παρομοιο συστημα παιζω με τη sporting λισαβωνας μονο που εχω τους DMC σαν MC και τον εναν MC που εχει αμυντικες διαθεσεις του εχω βελακι προς τα πισω και τον αλλον MC που εχει τις επιθετικες βλεψεις με βελακι προς τα πανω.

Τελος παντον, το δοκιμασα το συστημα σου για ενα - δυο μηνες και δεν αλλαξε τιποτα, συνεχισα να μοιραζω 5αρες και 6αρες στο πρωταθλημα και να κανω ανετες νικες στην ευρωπη. Highlight της πορειας μου με τη τακτικη σου θα λεγα πως ηταν μια 3αρα εναντιον της barcelona εντος εδρας στους 16 του champions league οπου ειχα την υπεροχη, 4-5 clear cut chances και πολυ καλη κυκλοφορια... Εχασα εκτος εδρας 2-1 αλλα παλι ειχα την υπεροχη.
Πολυ καλη τακτικη, αν και παντα ειναι περισσοτερο θεμα υλικου παρα συστηματος..
Merry crisis and a happy new fear!
soulanan3
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Mon Nov 03, 2008 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: asterastripolis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ ΦΙΛΕ. ΑΝ ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΔΕΝ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΙ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΣΚΟΡΑΡΟΥΝ ΤΑ DMC ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΙΨΗΦΙΟ ΑΡΙΘΜΟ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΑΣΙΣΤ.
dimlos
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Mon Dec 03, 2007 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΟΥ ,ΜΕ ΑΡΜΙΝΙΑ ,ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ (ΜΕΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΟΥ)2 ΧΡΟΝΙΕς ΣΤΗΝ Β ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΚΑΛΑ ΠΗΓΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ 20 ΒΑΘΜΟΥς ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΟΤΑΝ ΚΑΛΑ ΠΟΛΛΕς ΕΥΚΑΙΡΙΕς ΛΙΓΑ ΓΚΟΛ Κ ΣΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΥΠΕΡΟΧΗ. Κ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΜΟΥ Κ ΑΠ ΤΟ ΑΜC ΜΟΥ,ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ?ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΧΩ ΦΑΕΙ 2 ΤΕΣΣΑΡΕς ΞΕΓΥΡΙΣΜΕΝΕς !!!
alex_elite
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sat Apr 26, 2008 4:41 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Inter
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραια δουλεια φιλαρακι. χρησιμοποιω σχεδον το ιδιο κ μπορω να πω οτι κανει καλη δουλεια
Image
soulanan3
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Mon Nov 03, 2008 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: asterastripolis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΑΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ. ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΜΙΝΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΞΕΚΟΛΗΣΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΑΜ/FC KAI OXI AMC ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙ. ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ. ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΛΟΥΣ DMC KAI ΓΡΗΓΟΡΟ ΦΟΡ ΟΧΙ ΨΗΛΟ ΦΟΡ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΣΑΝ ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΡΑ. ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΚΛΑΣΙΚΟ MC ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 DMC ΣΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΣΟΥ. ΕΜΕΝΑ ΣΕ 5 ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΑ DMC ΜΟΥ ΣΚΟΡΑΡΟΥΝ ΠΟΛΥ. ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΑΛΛΑΖΟΝΤΑΣ ΔΙΑΡΚΩΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΟΜΙΩΣΟΥΝ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΑ IMAGE ME THN ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙΣ.
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”