4-4-2 και 5-3-2 , ΝΕΕΣ ΤΑΚΤΙΚΕΣ "πατς 9.3.0" by sioutas

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
User avatar
Scorpio1979
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Mon Nov 26, 2007 4:06 am
Football Manager της ομάδας: Panaitolikos
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ενταξει πιστευω οτι αυτα ειναι καπως αυτονοητα εγω το μονο που παραδεχομε ειναι οτι οντως πηρα σαν βαση την τακτικη του sioutas και με καποιες αλλαγες την προσορμασα στην δικη μου φιλοσοφια στο πως θελει να παιζει η ομαδα αφου κυριως ειμαι λατρης του επιθετικου ποδοσφαιρου ειδικα φετος αν δεν κοιτας πως ειναι να κατεβει η αντιπαλη ομαδα δεν γινετε δουλεια και το θεμα ειναι να καταλαβαινεις ποτε ενα ματς παει να στραβωσει και να κανεις τις απαραιτητες διωρθωτικες κινισεις.

Απλα πιστευω οτι το ελληνικο πρωταθλημα ειναι αρκετα ευκολο αν καταφερνεις να περνεις και τα ντερμπι δυσκολα χανεις απο μικροτερες ομαδες αφου στα περισοτερα παιχνιδια (αν εξερεσεις καμια Τουμπα και Χαριλαου) ξεκιναω με ποσα γκολ θα βαλω οχι αν θα χασω βαθμους....
User avatar
lgotzy02
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Fri Oct 03, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Location: Αγ.Παρασκευη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενα ειναι σιγουρο.Οτι οι περισσοτεροι για να μην πω ολοι οσοι ειμαστε πραγματικοι κοουτς στο μανατζερ προσαρμοζουμε την ομαδα και το ροστερ μας και στηνουμε αναλογα την ομαδα.Τωρα...αν εχεις φτασει σε σημειο να περνεις το πρωταθλημα και απλα να σε αγχωνει για το σε ποιο κοντερ θα σταματησει απλα η επιθεση σου...τι να πω...επειδη περασα απο αυτο το σταδιο....στα πρωτα μου βηματα ...ο στοχος ειναι να ξεκιναω απο χαμηλα και απο λιγα...ας πουμε απο 5η η 6η κατηγορια της Αγγλιας για να εχει το παιχνιδι ενδιαφερον και να φτασω μετα απο 7-10 χρονια στην Πρεμιερ Λιγκ...δοκιμασε το και θα ανακαλυψεις οτι το Φουτμπολ Μανατζερ φτιαχτηκε πιστευω ειδικα για αυτες τις κατηγοριες με απολυτο ρεαλισμο...
Πατήστε το παρακάτω λίνκ να οδηγηθείτε στην μαγεία που μόνο το ποδόσφαιρο προσφέρει
Καλοκαίρι στην Αγγλία για μια νέα ευκαιρία.GATESHEAD story
Η ιστορία μου με την Γκέιτσχεντ εμπνευσμένη από την πραγματικότητα..?
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ποιος κάθεται να παίξει όμως 7-10 σεζόν!!! :D Μου θυμίζει κάτι μάνατζερ δεκαετίας '90 που όποια ομάδα κι αν έπαρνες σε ξεκίναγε από ερασιτεχνικά αγγλίας και ανέβαινες κατηγορίες, αλλά εκεί η κάθε σεζόν ήταν θέμα 2-3 ημερών!

Με τον φίλο παραπάνω συμφωνώ για το Ελλ.πρωτάθλημα... και μετά από 2-3 σεζόν που αποδυναμώνονται αισθητά ο ΟΣΦΠ και ΠΑΟ, ή οι όποιοι άλλοι μεγάλοι τέλος πάντων, είναι πανεύκολο να σηκώσεις κούπα!
User avatar
sotstef
Trialist
Trialist
Posts: 74
Joined: Mon Feb 03, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Bishop's Stortford
Location: n.f.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lgotzy02 wrote:Ενα ειναι σιγουρο.Οτι οι περισσοτεροι για να μην πω ολοι οσοι ειμαστε πραγματικοι κοουτς στο μανατζερ προσαρμοζουμε την ομαδα και το ροστερ μας και στηνουμε αναλογα την ομαδα.Τωρα...αν εχεις φτασει σε σημειο να περνεις το πρωταθλημα και απλα να σε αγχωνει για το σε ποιο κοντερ θα σταματησει απλα η επιθεση σου...τι να πω...επειδη περασα απο αυτο το σταδιο....στα πρωτα μου βηματα ...ο στοχος ειναι να ξεκιναω απο χαμηλα και απο λιγα...ας πουμε απο 5η η 6η κατηγορια της Αγγλιας για να εχει το παιχνιδι ενδιαφερον και να φτασω μετα απο 7-10 χρονια στην Πρεμιερ Λιγκ...δοκιμασε το και θα ανακαλυψεις οτι το Φουτμπολ Μανατζερ φτιαχτηκε πιστευω ειδικα για αυτες τις κατηγοριες με απολυτο ρεαλισμο...
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο lgotzy02.
Κι εγώ από 6η Αγγλίας ξεκινάω και εκεί είναι πραγματικά απόλαυση να φτιάχνεις τακτικές με τα "σαπάκια" που εχεις στο roster.
Και όταν αρχίζουν να αποδίδει η τακτική σου να τραυματίζεται το καλό το χαφ σου και να πρέπει να την αλλάξεις στο επόμενο ματς γιατί η ρεζέρβα του εχει dribbling 4 και Creativity 6...
SINE METU AD METAM
User avatar
lgotzy02
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Fri Oct 03, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Location: Αγ.Παρασκευη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πες τα ρε παιχταρα sotstef γιατι ετσι ειναι....να μην εχεις παγκο και να ψαχνεσαι πως θα στησεις οχι πως θα παιξεις...
Πατήστε το παρακάτω λίνκ να οδηγηθείτε στην μαγεία που μόνο το ποδόσφαιρο προσφέρει
Καλοκαίρι στην Αγγλία για μια νέα ευκαιρία.GATESHEAD story
Η ιστορία μου με την Γκέιτσχεντ εμπνευσμένη από την πραγματικότητα..?
johny-P
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3466
Joined: Tue Jul 15, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: Ν/Α
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός - Barca
Status: Του κίτσου η μάνα.
Location: Μαλαισία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνήθως παίρνω μια έτοιμη τακτική και ανάλογα το ματς αλλάζω κάποια πράγματα.Και πάντα μα πάντα αγοράζω παίχτες για την τακτική μου και όχι το αντίθετο.

Σαν τον ομπράντοβιτς ένα πράγμα.Δεν αλλάζει την φιλοσοφία της ομάδας για κανέναν.



Σιούτα είσαι ηγέτης.όλες οι τακτικές πάνε -traino
sparos27
Amateur
Amateur
Posts: 128
Joined: Wed Oct 24, 2007 1:03 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα αποτελεσματα της 2ης σεζον με την 4-4-2 normal κ attacking (η 5-3-2 δεν βοηθησε καθολου).

[img=http://img208.imageshack.us/img208/4989 ... greece.png]

[img=http://img15.imageshack.us/img15/6090/o ... raeus2.png]

[img=http://img266.imageshack.us/img266/2987 ... raeus3.png]
Ενα κλικ εδω παρακαλω!Θα με βοηθησετε πολυ με ενα παιχνιδι!

http://s1.gladiatus.gr/game/c.php?uid=24638
User avatar
geol13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 356
Joined: Sat Oct 27, 2007 3:35 pm
Football Manager της ομάδας: MB,Sheffield FC
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,Dortmund,Chelsea,Aluminij
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος..άτυχος όμως με Άρσεναλ
User avatar
Scorpio1979
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Mon Nov 26, 2007 4:06 am
Football Manager της ομάδας: Panaitolikos
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μονο που εγω παιζω με τον κολλητο μου οποτε ειναι διαφορετικος ο ανταγωνισμος απ'το να παιζεις μονος σου και οσοι το εχουν δοκιμασει αυτο πιστευω οτι μετα ψιλοξενερωνουν μονοι τους και εγω εχω ξεκινησει απο conference Αγγλιας και καθε τροπος παιχνιδιου εχει την χαρη του .....
mirage
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Sat Nov 10, 2007 3:19 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: Den tin paleuw
Location: Greece
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sioutas eisai 8eos. Sto patch 9.0.3 douleuoun teleia! exw spasei to kefali mou edw kai dio mines na ftiaxw sistimata kai erxesai esi kai me glitwneis! Ta spane ta sistimata sou
Image
Τα καπνογόνα παίρνουμε φωτιά...
τα τύμπανα βαράνε δυνατά...
και γω σου τραγουδώ
για σένα μόνο ζω...

Image
User avatar
crypton777
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Sat Nov 18, 2006 12:24 pm
Football Manager της ομάδας: Οπου γης και πατρις
Αγαπημένη Ομάδα: Σε οποια πληρωνει ο Προεδρος
Status: Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οντως συμφωνω με τον φιλο... Ειδικα μετα απ τα 433 στο 08 που χαρισαν τροπαια και τροπαια...
Ακομα την αττακινγκ δεν την εχω δοκιμασει να πω την αληθεια.. επειδη η νορμαλ δεν παιζετε.
Το μονο ζορι ειναι οτι δεν καταφερα να εφαρμοσω την 532 στην Portsmouth οπου το κοβω να φταινε τα τερατακια Distin, Kaboul, Sol Cambell οπου μαλλον θελει λαδωμα η αλυσιδα απ το κλαρκ γιατι ζοριζονται στο στριψιμο...
Και παλι εγγυηση..
Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
cheekyboy
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Fri Jul 10, 2009 2:28 am
Football Manager της ομάδας: atletico madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειμαι καινουριος στο παιχνιδι.αυτο είναι το πρωτο μανατζερ που παιζω.μπορεις να βάλεις team instructions? η και player αν δεν βαριεσαι??και αν μπορεις να με βοηθησεις σε τυχον αποριες...
ελπιζω μια μέρα η ΑΕΚΑΡΑ μας να κανει πορεια αναλογη με την ιστορια σου....
cheekyboy
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Fri Jul 10, 2009 2:28 am
Football Manager της ομάδας: atletico madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε σιουτα σε παρακαλω βοηθησε με με την τακτικη...
παιζω με ΑΕΚ και ενω βαζω 2 γκολ σε καθε παιχνιδι δεχομαι 2 η 3. αν γινεται βαλε εικονα με player και team instructions.
mirage
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Sat Nov 10, 2007 3:19 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: Den tin paleuw
Location: Greece
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον πρεπει να τονισω οτι το 4-4-2 normal ειναι το καλυτερο και απο τα 3. το 5-3-2 τις ποιο πολλες φορες με κανει να χτυπιεμαι πανω στο pc.... Με το 4-4-2 νορμαλ πεταξα εκτος champions' leauge man utd και barca. και ολα αυτα με οσφπ τον 2ο χρονο
Image
Τα καπνογόνα παίρνουμε φωτιά...
τα τύμπανα βαράνε δυνατά...
και γω σου τραγουδώ
για σένα μόνο ζω...

Image
kostascastillo7
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Sun Aug 02, 2009 12:10 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε mirage μηπως μπορεις να μου πεις τι παιχτες εχεις στον Ολυμπιακο???
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”