Ντου ιτ λαικ Μπαρτσα

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Χαζευω κυριολεκτικα ολη την σεζον βλεποντας την μπαλα που βγαζει στο γηπεδο η μπαρτσελονα,και αναρωτιομουν κατα την διαρκεια του τελικου,πως,εστω και σε καποιο βαθμο θα μπορουσαμε να αποδωσουμε τετοια μπαλα στο ΦΜ.Τι τεμπο θα επρεπε να βαλουμε,τι πασσινγκ,ποσο ψηλα την αμυνα,τι windth?Το πασινγκ εμενα μου φαινεται να ειναι short,το τεμπο γρηγορο,τα run with ball μονο στον μεσσι often.Xρειαζεται βεβαια και κορυφαιους παικτες,αλλα ας πει ο καθενας την ιδεα του μηπως καταφερουμε να το αποδωσουμε και στο FM αυτο το θεαμα(οσο μπορει να το αναπαραγει μια τυποποιημενη match engine βεβαια)
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mitsosvd wrote:Χαζευω κυριολεκτικα ολη την σεζον βλεποντας την μπαλα που βγαζει στο γηπεδο η μπαρτσελονα,και αναρωτιομουν κατα την διαρκεια του τελικου,πως,εστω και σε καποιο βαθμο θα μπορουσαμε να αποδωσουμε τετοια μπαλα στο ΦΜ.Τι τεμπο θα επρεπε να βαλουμε,τι πασσινγκ,ποσο ψηλα την αμυνα,τι windth?Το πασινγκ εμενα μου φαινεται να ειναι short,το τεμπο γρηγορο,τα run with ball μονο στον μεσσι often.Xρειαζεται βεβαια και κορυφαιους παικτες,αλλα ας πει ο καθενας την ιδεα του μηπως καταφερουμε να το αποδωσουμε και στο FM αυτο το θεαμα(οσο μπορει να το αναπαραγει μια τυποποιημενη match engine βεβαια)
Γρήγορο τέμπο και σορτ πασσινγκ δεν πάει αμα το καλοσκεφτέις ...
Μάλλον ντιρεκτ ...
Και ο Ινιέστα (MCa) έχει run with ball often

Δες λίγο
http://fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=188&t=25686
Ανέβασα μια τακτική εμπνευσμένη απο την Μπαρτσελόνα ... :D
Και πες μου και την γνώμη σου! -pappous
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

To ξερω οτι δεν παει,αλλα αυτο παιζουν,αυτο εβλεπα να κανουν στο γηπεδο.Και δεν νομιζω να ειναι often του ινιεστα,αφου σχεδον κανεις δεν κανει καταχρηση ντριμπλας.Ψαγμενη παντως η τακτικη σου
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mitsosvd wrote:To ξερω οτι δεν παει,αλλα αυτο παιζουν,αυτο εβλεπα να κανουν στο γηπεδο.Και δεν νομιζω να ειναι often του ινιεστα,αφου σχεδον κανεις δεν κανει καταχρηση ντριμπλας.Ψαγμενη παντως η τακτικη σου
Παίζω μάνατζερ απο το USM98 και σε αυτό΄το σειβ είμαι στο 2016 εχοντας χάσει 10 μερες απο την ζωή μου ! :D

Ο Iniesta κατεβαίνει αρκετά συχνα κουβαλώντας την μπάλα, για αυτο το είπα
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
seloner
Indispensible
Indispensible
Posts: 1607
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:49 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειναι δυσκολο να την φτιαξεις.καταρχην το πασσινγκ ειναι σορτ αλλα ο καθε παιχτης εχει την ποιοτητα να βγαλει και μια πιο μακρινη,δηλαδη αλλαζουν κοντινες πασεις μεχρι να βρουν τον καταλληλο χωρο.επισης μου φαινεται οτι τις κινησεις οφφ δε μπολ ειναι δυσκολο να της βγαλεις στο μανανζερ οπως και τις ζονες του πρεσαρισματος
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα πηγαινε καλητερα το πασινγκ σορτ με το σλοου τεμπο? επιης ραν γουιθ μπολ μονο στον μεσσι ετο και ανρυ και ολοι οι αλλοι ναροου? τελος το creative freedom πως πρεπει να ειναι ?
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”