[SYTYCP] Platon Kornaros

Το αγαπημένο σου παιχνίδι με άλλο μάτι
Post Reply
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

30 Νοεμβρίου 2006

Αγαπητό ημερολόγιο,

Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενος. Ο πατέρας μου επιτέλους άκουσε τον προπονητή της ομάδας που παίζω, την Ιεράπολη, και μου έκανε μια έκπληξη για τα γενέθλια μου. Πλέον γράφτηκα στην μικρή ομάδα Κ-18 του Αιγάλεω. Είμαι ευτυχισμένος, το Αιγάλεω παίζει στην A' Εθνική, οπότε μπορεί κάποια στιγμή να παίξω κι εγώ! Μακάρι όλα να πάνε καλά και το όνειρο μου να γίνει πραγματικότητα! Από σήμερα γίνομαι 16, μπορεί να μην είμαι ιδιαίτερο ταλέντο, αλλά θα δουλέψω σκληρά για να πετύχω.

Spoiler: show
CA: 90
PA: 170
20 Ιουνίου 2008

Αγαπητό ημερολόγιο,
Είμαι πολύ χαρούμενος που υπέγραψα το πρώτο μου επαγγελματικό συμβόλαιο. Φέτος παίζουμε στο Νότιο όμιλο της Γ' Εθνικής κατηγορίας και πολλοί παίκτες έχουν φύγει. Ίσως πάρω ευκαιρίες στην πρώτη ομάδα και γιατί όχι και μια μεταγραφή, αφού το πράγμα δεν κυλάει εδώ...

Spoiler: show
Image

Image

Image

Image
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη επιτυχια :wink:
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
stas13: Ευχαριστώ :-D
21 Δεκεμβρίου 2008

Αγαπητό ημερολόγιο,

Σήμερα μετά από πολύ καιρό έχω το χρόνο να γράψω. Πήραμε ρεπό με την ομάδα σήμερα και αισθάνομαι την ανάγκη να κριτικάρω τον εαυτό μου. Καταρχάς, τα νέα είναι εξαιρετικά. Έχω αποκτήσει φανέλα βασικού στο Αιγάλεω, αν και δεν περίμενα κάτι τέτοιο. Βέβαια οι εμφανίσεις μου είναι πολύ καλές, αν και πιστεύω ότι μπορώ και καλύτερα. Σκοράρω κατά μέσο όρο ένα γκολ ανά δύο παιχνίδια. Μακάρι να συνεχίσω έτσι. Ο προπονητής μου, ο Τάκης Μανδραφλής πιστεύει ότι έχω πολύ μέλλον μπροστά μου, αλλά δεν το παίρνω πάνω μου. Είναι επίσης ευτυχές το γεγονός ότι δεν έχω τραυματιστεί καθόλου. Για να είμαι πιο ακριβής, νιώθω πιο δυνατός πλέον! Μακάρι το 2009 να είναι ακόμα καλύτερο!

Spoiler: show
Image

Image
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη επιτυχια 8)
User avatar
EricTheGreat
Backup
Backup
Posts: 867
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd/Ο.Φ.Η/Π.Ο.Α
Location: Sir Matt Busby Way
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή τύχη εκεί στο Σίτυ!!!
1966 was a great year for England, Eric "The King" Cantona was born


You are my Solskjaer, my Ole Solskjaer you make me happy, when skies are grey
Oh Alan Shearer was F***ing dearer, so please please don't take my Solskjaer away

boukoumtsa wrote:Ο ΟΦΗ είναι πολύ μεγάλη ομάδα για να χωράει σε μισή καρδιά
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη τυχη στο συτη
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Petrominas, EricTheGreat, xks: Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!
20 Ιουνίου 2009

Αγαπητό ημερολόγιο,

Μόλις πριν 365 μέρες είχα υπογράψει το πρώτο μου επαγγελματικό συμβόλαιο με το Αιγάλεω. Όλα τότε έμοιαζαν τόσο διαφορετικά. Αν μου έλεγε κανείς ότι θα κάνω συνολικά 38 εμφανίσεις με την πρώτη ομάδα, δεν θα τον πίστευα. Οι 5 από αυτές ήταν για το κύπελλο, στο οποίο δεν πήγα και πολύ καλά (Μ.Ο: 6,74). Οι υπόλοιπες 33 εμφανίσεις μου ήταν απλά ένα όνειρο για μένα. Σκόραρα 20 τέρματα για την ομάδα, και οι τοπικές εφημερίδες έγραφαν ότι "πήρα την ομάδα από το χέρι". Πλέον παίζουμε στην Β' Εθνική κατηγορία.Σε αυτές τις εμφανίσεις, έκανα 3 ασσίστ και σε 1 πήρα βραβείο του παίχτη του αγώνα. Μέσος Όρος; 7.22. Νομίζω ότι τα πράγματα πάνε από καλά έως εξαιρετικά.
Χτες με πήρε τηλέφωνο ένας παλιός συμμαθητής και με ρώτησε αν τελικά θα πάω στην Παναχαϊκή ή τον Λεβαδειακό, που θέλουν να με αγοράσουν. Μακάρι όλα να πάνε ακόμα καλύτερα! Θα ήθελα να πάω σε μεγαλύτερη ομάδα, αλλά δεν κρύβω ότι αγαπώ και το Αιγάλεω. Δύσκολες οι επιλογές της ζωής...

Spoiler: show
Image

Image

Image

Image

4 Ιουλίου 2009

Αγαπητό ημερολόγιο,

Δύο εβδομάδες πέρασαν από τότε που έγραψα και πάλι. Νιώθω την ανάγκη να τα πω κάπου, να κάνω μια εσωτερική αναζήτηση. Την προηγούμενη εβδομάδα, μου έκανε πρόταση ανανέωσης συμβολαίου η προσωρινή διοίκηση του συλλόγου. Βρισκόμαστε στα μέσα αλλαγής της ηγεσίας της ομάδας και είμαι προβληματισμένος. Από την άλλη πλευρά, όλο και περισσότερες ομάδες φαίνονται να δείχνουν ενδιαφέρον για την απόκτηση μου: Ηρακλής, Λεβαδειακός, Απόλλων Καλαμαριάς, Πανθρακικός και Παναχαϊκή δείχνουν ενδιαφέρον σε μένα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Παίρνω συμβουλές από όλο τον κόσμο, αλλά ακόμη είμαι πολύ αναποφάσιστος. Όταν έχω νέα μου θα σου ξαναγράψω.


Spoiler: show
Image


Image

11 Ιουλίου 2009

Αγαπητό ημερολόγιο,

Τελικά αποφάσισα να βάλω την υπογραφή μου στο νέο συμβόλαιο. Η αύξηση των αποδοχών μου σχεδόν διπλασιάστηκε από πέρυσι ενώ ανέβηκαν και τα μπόνους που παίρνω σε κάθε γκολ που σκοράρω ή ασσίστ που δίνω. Το καλό είναι ότι η διάρκεια του συμβολαίου είναι ίδια (λήγει το 2011). Κατά τα άλλα, αυτό φάνηκε να αποθαρρύνει τους "μνηστήρες" και πλέον μόνο το ΑΠΟΕΛ φαίνεται να ενδιαφέρεται για την απόκτηση μου.

Spoiler: show
Image
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

20 Δεκεμβρίου 2009

Αγαπητό ημερολόγιο,

Προσωπικά τα πράγματα πάνε πολύ καλά. Φανέλα βασικού έχω, στην ομάδα με σέβονται, αλλά... Η ομάδα πάει χάλια. Βρισκόμαστε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και η πίεση είναι μεγάλη. Και αυτό είναι που με κάνει να παίζω πολύ μέτρια. Δεν αποδίδω καλά και αυτό φαίνεται. Μακάρι να παραμείνουμε στην κατηγορία, αλλά τα πράγματα είναι δυσοίωνα. Χρειαζόμαστε οπωσδήποτε ενίσχυση. Βέβαια, όλο το διάστημα που πέρασε από τότε που έχω να σου γράψω ενδιαφέρθηκε και πάλι ο Ηρακλής αλλά και η CSKA Σόφιας.

Spoiler: show
Image

Image
21 Δεκεμβρίου 2009

Αγαπητό ημερολόγιο,

Σήμερα είναι μια τέλεια μέρα! Με κάλεσε η διοίκηση του συλλόγου για ανανέωση συμβολαίου, πράγμα που δεν το περίμενα! Πλέον παίρνω κοντά στα 6000 Ευρώ το μήνα και θα δεσμεύομαι με συμβόλαιο μέχρι το 2012!

Spoiler: show
Image
31 Ιανουαρίου 2010

Αγαπητό ημερολόγιο,

Η μεταγραφική περίοδος έληξε και βρίσκομαι ακόμα στο Αιγάλεω. Βέβαια, ανέβασα την απόδοση μου, και η ομάδα βρίσκεται ένα βαθμό πάνω από τη ζώνη υποβιβασμού. Ήρθε με μεταγραφή ένα παιδί, με το οποίο κάνουμε πάρα πολύ καλή παρέα, ο Γρηγόρης ο Πιτσόκος από τον Ηρακλή και ο Γιώργος ο Παπαδόπουλος από τον Πανσερραικό που πιστεύω ότι θα μας βοηθήσει. Ακόμα, είχα και την πρώτη μου συμμετοχή στην Εθνική Κ-21, στην οποία δεν κατάφερα να σκοράρω.

Spoiler: show
Image

Image

Image
User avatar
ArAgoK
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 448
Joined: Mon Jun 09, 2008 10:02 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός
Αγαπημένη Ομάδα: Ρεάλ Μαδρίτης , Παναθηναικός
Status: Getting high.....
Location: *Αθήνα*
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μπραβο για την Ιστορια ! Εχει πολυ καλη δομη , και ο τροπος γραφης ειναι εξαιρετικος ! Καλη συνεχεια μεγαλε -kavala
Last edited by ArAgoK on Sun Mar 08, 2009 10:14 pm, edited 1 time in total.
*CATCH A "HO" AND ANOTHER "HO" ,
MERRY CHRISTMASS*
vitriolis192837465
Indispensible
Indispensible
Posts: 1596
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη και συνεχεια!
So this is how liberty dies... with thunderous applause

29.10.2001 - 19.07.2013
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μη ξεχνάτε να σημειώνετε τους πόντους που κερδίζει ο παίκτης
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Post Reply

Return to “Εναλλακτικό FM”