Θέμα 10/05/08: Ο αγαπημένος... εχθρός

Post Reply
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Νέο θέμα για Κυριακή 10 Μαΐου


Στο (περίεργο αλλά ενδιαφέρον) θέμα της μεθεπόμενης Κυριακής θα μας πείτε ποιον παίκτη μια μεγάλης αντιπάλου της ομάδας σας θα επιλέγατε να φέρετε, αν είχατε την ευκαιρία, σε αυτή.

Αν, δηλαδή, κάποιος είναι Ολυμπιακός πχ, ποιον θα ήθελε να φέρει από τον Παναθηναϊκό (πάντα, φυσικά, με αιτιολόγηση).
Εάν θέλει να πάει στα της Ευρώπης και είναι, πχ, Μπαρτσελόνα, ποιον θα διάλεγε να κάνει Καταλανό από τη Ρεάλ κτλ κτλ.

Επιπλέον, στο κειμενάκι του ο κάθε χρήστης θα πρέπει να γράψει εάν έχει κάνει κάτι τέτοιο στο FM και τι έγινε (αντίδραση οπαδών, ποσό αγοράς και ποια σεζόν, εάν πρόσφερε ο παίκτης κτλ).

[Εάν θέλει κάποιος να έχει περισσότερες πιθανότητες δημοσίευσης, γράφει και για Ελλάδα και για εξωτερικό και διαλέγω μετά εγώ ποιο θα χρησιμποιήσω!)

:arrow: Η προθεσμία υποβολής είναι μέχρι το πρωί της Τετάρτης 6 Μαΐου και οι λέξεις των κειμένων θα πρέπει να είναι γύρω στις 150 (και όχι κάτω από 100).
Last edited by nik_33 on Tue Apr 28, 2009 6:07 pm, edited 3 times in total.
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Luciano Galletti

Δεν το εχω κανει για λόγους ευθιξίας, μία φορά το τόλμησα περιπου το Γενάρη του 2009 να κανω πρόταση και να τον φέρω στην ομαδα αλλα οι φιλαθλοι σηκώσανε μπαιράκι, και η εμπιστοσύνη των οπαδών μας στο πρόσωπο μου επεσε στο ναδίρ παρολο που είμασταν στα συμβόλαια και ο ιδιος ο Γκαλέττι ήθελε μια μετακίνηση στην Παιανία. Μου πήρε χρόνο να βρώ κάποιον αντάξιο (κάτι που εκανα 1 σεζον μετα) αλλα σίγουρα ο Λουτσιάνο ήταν ευσεβής πόθος και θα κολλούσε στην ομάδα. Ετοιμος ολοκληρωμένος παικτης, ηγετης, κατι που λείπει αρχικώς απο τον Παναθηναικό. Επίσης είναι το εξτρεμάκι που ολοι λατρεύουνε και πάντα πιστός στη δουλεία του και στα καθηκοντα του εντός αγωνιστικού χώρου. Συν τοις αλλοις στο φετινό παιχνίδι οπου με βρίσκει σκοράρει και μαλιστα πολλες φορες εις διπλούν...

Κωστας (Chalkideos), Χαλκιδα
Last edited by Chalkideos on Sun May 10, 2009 8:49 am, edited 2 times in total.
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sotiris Ninis


Όταν προπονείς τον Ολυμπιακό,είναι οξύμωρο να σε απασχολεί η θέση του δεξιού χαφ,από τη στιγμή που εκεί υπάρχει ο Γκαλέτι.Ωστόσο,ο πιτσιρικάς είναι ο,τι καλύτερο κυκλοφορεί στην ελληνική αγορά και μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον ουκ ολίγες φορές.
Γι'αυτό,έπειτα από δυο συνεχόμενα νταμπλ,και με το συμβόλαιό του να λήγει το μεθεπόμενο καλοκαίρι,έβαλα σε εφαρμογή το σχέδιο.
Ξεκίνησα από απλές φιλοφρονήσεις για το ταλέντο του και,όταν κατάλαβα ότι "ψήνεται" κατέθεσα πρόταση στον ΠΑΟ η οποία δεν έγινε αποδεκτή.Ο Νίνης αντέδρασε και το γυαλί στις σχέσεις του με τον Παναθηναϊκό ράγισε.
Κάθε μήνα,κατέθετα και μία πρόταση,για να τον κρατάω ζεστό και να μην ανανεώσει το συμβόλαιό του.Ετσι πέρασε εναμισης χρόνος και ο Νίνης ήρθε ως ελεύθερος στον Ολυμπιακό το 2012,με τον κόσμο να τον αποθεώνει.
Αγωνιστικά,αν και είχε ορισμένα εξαιρετικά παιχνίδια,δεν μπόρεσε ποτέ να γίνει ο ηγέτης της ομάδας και δεν ηταν σταθερός στην απόδοσή του.Μετά από δύο χρόνια,τον πούλησα για 13Μ στην Φιορεντίνα.Καθόλου άσχημα...
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62570
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Θα αναφερθω στα 4 πρωταθληματα που ενδιαφερουν το Ελληνικο κοινο

Ελλαδα(ειμαι ΟΣΦΠ):απο ΠΑΟ τον Ματε Σιμαο Τζουνιορ.Αμυντικο χαφ που ομοιο του δεν εχει ο ΟΣΦΠ.Παιχτης που νομιζεις οτι τρεχει ακομα και αφου τελιωσει το παιχνιδι.Για να μου φτιαχνει παιχνιδι εχω στη μεσαια γραμμη.Στο κοψιμο ειχα προβλημα(οπως φανηκε και στην Ευρωπη)και θα προτιμουσα τον Σιμαο να το λυσει.Ικανος να κυνηγαει λυσασμενα για πανω απο 1 90λεπτο,πνευμονια...Μαραθωνοδρουμου και σιγουρα παιχτης που αν μαθει να μεταβιβαζει δε θα μεινει στην Ελλαδα

Ισπανια(ειμαι Μπαρτσα):Πολυ δυσκολα να χρειαζομουν αλλον παιχτη πλην του Ικερ Κασιγιας.Ο τερμας με τη καλυτερη αποδοση στη θεση κατω απο τα γκολποστ(και νομιζω και σταθερα μεσα στους 5 κορυφαιου την τελευταια 10ετια τουλαχιστον)θα ελυνε τα χερια μου.Ποιος Βικτορ Βαλντες;;;Αυτος επρεπε να λεγεται Βικτορ Καφες αφου μονο για να ψηνει καφεδες ειναι.Ο Κασιγιας απο τα 17 του ειχε δειξει το ταλεντο του στα 21 του εδειξε οτι ειναι μεσα στους κορυφαιους και πλεον στην καλυτερη του ηλικια(και με περιθωριο να παιξει για αλλα 10 χρονια)μπορω να πω οτι ειναι ο καλυτερος τερματοφυλακας(αν οχι στο κοσμο)στην Ισπανια

Αγγλια(ειμαι Αρσεναλ):Υπαρχουν πολλες μεγαλες ομαδες αντιπαλοι.Τοτεναμ,Τσελσυ,Μαντσεστερ...Απο ολες ομως θα εψαχνα παιχτη στην ιδια θεση.Λεντλευ Κινγκ,Τζον Τερυ και Ριο Φερντιναντ θα κυνηγουσα παση θυσια να φερω στην ομαδα.Ετσι ο κακομοιρης ο Κωλοτουρες θα εβρισκε καποιον να κανουνε παρεα πισω στα σεντερμπακια.Ο Τερρυ μπορει να μη ξερει τη μπαλα των αλλων 2 αλλα κοβει σαν βαλες,ο Λεντλευ συνδιαζει το παθος και τον ενθουσιασμο με τη πειρα(5 χρονια πρεμιερ και καπιτανο)και ο Ριο ειναι ισως ο καλυτερος Στοπερ στην Ευρωπη φετος(Αν οχι,τοτε σιγουρα ο πιο σταθερος).

Ιταλια(Γιουβε):Θεωρω αντιπαλο μου τις Μιλαν,Ιντερ,και οι παιχτες που θα κυνηγουσα θα ηταν ο Κακα και ο Ιμπραιμοβιτς.Ο 1ος ειναι ο μεσος που λειπει απο τη Γιουβε για να δημιουργησει ρηγματα.Ο 2ος ειναι ο πιθανοτατα ποιο τεχνιτης ψηλος επιθετικος του κοσμου με μπαλα που ισως δε ξερει αλλος.Ο Κακα μπορει να μη ντριμπλαρει σα το Ρονι,να μη κανει φαουλ σα το Ζουνινιο και να μη κοβει σαν το Ντενιλσον αλλα απλα ειναι ο"μαγος".Ο Ιμπρα μετα απο 1 τιμωρια 1 3μηνου για να μαθει να πουλαει την ομαδα που τον ανεδειξε στην Ευρωπη(οχι δεν ηταν ο Αγιαξ)θα εκανε αυτο που εκανε καλυτερα πριν 3 χρονια,οταν και εβγαινε πρωτος σκορερ της Γιουβε
Last edited by zidane72003 on Wed Apr 29, 2009 10:58 am, edited 1 time in total.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κώστας Μήτρογλου (Ελλάδα)

Είναι σίγουρος πως από μια ομάδα όπως ο Παναθηναϊκός υπάρχει η έλλειψη ενός τέτοιου επιθετικού.Που με λίγες φάσεις θα καταφέρει να κάνει το γκολ,και μάλιστα εκεί που το χρειάζεσαι.Στην πραγματικότητα αποδεικνύει συνεχώς την αξία του κυρίως με τις μικρές εθνικές ομάδες όπου συχνά διαπρέπει,και μην ξεχνάμε το περσυνό του γκολ απέναντι στην Λάρισα που έδωσε το πρωτάθλημα στον Ολυμπιακό.Στο Football-Manager είναι εξίσου καλός.Παίρνει αρκετές ευκαιρίες και συχνά αποδεικνύει την αξία του.Φτάνει σε σημείο να είναι από τα μεγαλύτερα ελληνικά ταλέντα και η αξία του αρκετές φορές ξεπερνάει τα 6 ή ακόμη και τα 7 εκατομμύρια ευρώ,αυτά βέβαια σε μακρυπρόθεσμο διάστημα.Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως είναι κάτι μη αξιοπρόσεκτο στο παρών, καθώς σίγουρα μπορεί να σου κάνει το γκολ,και να βασανίσει τους αντιπάλους.Θα τον ήθελα στον Παναθηναϊκό 100%.Δυστυχώς στο FM2009 δεν έχω καταφέρει να τον κάνω δικό μου,αλλά η προσθήκη του στην ομάδα δεν θα δυσαρεστούσε και τόσο πολύ τους φιλάθλους,καθώς οι αντιδράσεις σου στο άκουσμα της είδησης για πιθανή αγορά του δεν ήταν καθόλου αρνητικές.

Gonzalo Rodriguez (Ισπανία)

Ως γνήσιως οπαδός της Βαλένθια δεν θα μπορούσα να μην αναφερθώ στην μισητή γειτόνισσά μας,την Βιγιαρεάλ.Η Βιγιαρεάλ έχει αρκετούς παίκτες που θα με ενδιέφεραν να εντάξω στο ποδοσφαιρικό δυναμικό της ομάδας μου,όπως ο Mati Fernandez ή ο Marcos Senna.Αλλά για μένα ένας είναι ο παίκτης και ακούει στο όνομα Gonzalo Rodriguez.Ο αργεντικός αμυντικός με τεράστια πείρα στο ισπανικό πρωτάθλημα είναι αυτό που λείπει από την άμυνα της Βαλένθια τα τελευταία χρόνια.Πραγματικός ηγέτης,το περιβραχιόνιο του αρχηγού το αποδεικνύει,καθαρίζει τα πάντα και δεν φοβάται τις προκλήσεις.Έφτασα μια ανάσα από την απόκτησή του αλλά ένας τραυματισμός που είχε δεν τον άφησε να περάσει τις ιατρικές εξετάσεις επιτυχώς και να φορέσει τα χρώματα της Βαλένθια.Οι οπαδοί περισσότερο δυσαρεστήθηκαν που δεν ήρθε παρά στην ιδέα να έρθει,το αντίθετο που-παραλίγο-να συμβεί με τον Mati Fernandez.Σίγουρα ένας παίκτης που αξίζει να πάει και σίγουρα θα πάει ψηλά.

Tommaso Rocchi (Ιταλία)

Ως γνήσιως φίλαθλος της Ρόμα δεν μπορώ να μην αναφερθώ στην μισητή συμπολίτισσα μας Λάτσιο.Έχει σίγουρα αρκετούς αξιοπρόσεκτους παίκτες όπως οι Del Nero,Mauri και Pandev αλλά σαν τον αρχηγό της σίγουρα δεν υπάρχει κανένας.Ο captain Tommaso Rocchi σίγουρα τραβάει την προσοχή των αντίπαλων προπονητών για τον τρόπο με τον οποίο θα καταφέρουν να τον αντιμετωπίσουν και να μην κάνει την ζημιά που μπορεί να κάνει στην ομάδα τους.Είτε στην πραγματικότητα είτε ακόμη και στο Football Manager. Δυστυχώς στο FM2009 δεν έχω καταφέρει είτε να τον αντιμετωπίσω είτε να τον έχω στην ομάδα μου,αλλά σίγουρα το δεύτερο θα ήταν αυτό που θα προτιμούσα.Είναι μεγάλος και το τωρινό έμβλημα στην Λάτσιο άρα δύσκολα θα τολμούσα να κάνω πρόταση αγοράς του στην Λάτσιο.Και να έκανα δύσκολα θα γινόταν αποδεκτή,είναι ίσως το παν της επίθεσης της Λάτσιο αυτά τα χρόνια και ίσως το καλύτερο δίδυμο μαζί με τον Pandev.

Samir Nasri (Αγγλία)

Φαν της Τότεναμ έπρεπε να επιλέξω αναμέσα σε αρκετούς παίκτες των τριών μεγάλων αντιπάλων μας.Τελικά επιλέχθηκε από την μισητή αντίπαλό μας, ο αγαπημένος μου παίκτης.Ο Σαμίρ Νασρί είναι το σίγουρο μέλλον της Γαλλίας.Πολλοί έχουν σπεύσει να τον παρομοιάσουν με τον Ζινεντίν Ζιντάν,και όχι άδικα.Ο Γαλλοαλγερινός σταρ είναι ένα από τα νέα ταλέντα της Άρσεναλ και άλλη μια πανέξυπνη ''ανακάλυψη''.Ανακάλυψη; Στα σίγουρα.Κατάφερε να τον αγοράσει με ένα μικρό,μάλλον ένα ευτελές ποσό για την αξία του.Θα έκανα τα πάντα για να ερχόταν έστω για ένα φιλικό,να φορέσει τα χρώματα της Τότεναμ.Πολύ δύσκολο βέβαια.Η Άρσεναλ ήξερε και ακόμη και τώρα ξέρει να εκμεταλλεύεται στο έπακρο τα ταλέντα που διαθέτει.Ξέρει να πασάρει και όταν το κάνει το κάνει φανταστικά.Σίγουρα δεν είνα το δεκάρι με το φονικό σουτ,αλλά με την φανταστική πάσα σίγουρα.Ό,τι και να γίνει σίγουρα θα μείνει σαν όνειρο στο μυαλό μου και στο μυαλό των οπαδών της Τότεναμ.Αν και δεν έχω δοκιμάσει να τον πάρω στην ομάδα σίγουρα μιλάμε για κάτι που όχι μόνο απαιτεί κότσια αλλά νεύρα για τις απαιτήσεις που θα είχε η Άρσεναλ,αν σκεφτόταν αν τον παραχωρήσει.Σίγουρα αξίζει την προσπάθεια,και το έχει αποδείξει πάμπολλες φορές.

Jake-13- , Κάπου στην γη
Last edited by Jake13 on Wed Apr 29, 2009 2:58 pm, edited 2 times in total.
NameIsNotExist
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Fri Jun 06, 2008 2:41 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspurs
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Ελλάδα)

Δοκιμασά να τον πάρω στον Π.Α.Ο με αποτέλεσμα να μ ζητάνε 1.3 εκατομύπια + 30% της απόμενης μεταγραφής.Και εφόσον τα λέφτα ήταν λιγα σε σχέση με αυτα που είχα δέχτικα.Όμως ο Κυριακός δεν ήρθε πότε διότι έλεγε οτι θα ήταν αχάριστος αν άφηνε το λιμάνι αρα Κυριάκος finito al musika.Σε όλα αυτα ας προσθέσουμε κατσάδα απο οπαδούς οτι ο μίκρος δεν είναι τόσο καλός για να εκπληρώσει μια τέτοια μεταγραφή
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Nik_33 wrote: :arrow: Η προθεσμία υποβολής είναι μέχρι το πρωί της Τετάρτης 6 Μαΐου και οι λέξεις των κειμένων θα πρέπει να είναι γύρω στις 150 (και όχι κάτω από 100).
Bill_xanthi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5131
Joined: Sat Oct 27, 2007 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Man United
Αγαπημένη Ομάδα: Glory
twitter: iBillxan
Status: As the Reds go marching, on, on, on!
Location: Glory
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Luciano Galletti (με Παναθηναϊκό)

O απόλυτος παίκτης του ελληνικού πρωταθλήματος.Όλες οι ομάδες θα τον ήθελαν στο ρόστερ τους.Έλα όμως, που μανατζάρω τον μεγαλύτερο rival της ομάδας του, τον Παναθηναϊκό και δεν δέχεται να έρθει! Παίχτης ηγέτης, σίγουρα θα είχε θέση βασικού και με μεγάλη ικανότητα στα φάουλ. Γενικότερα, τα στοιχεία που τον διακρίνουν είναι αυτά που απουσιάζουν από τον Παναθηναϊκό μετά την φυγή των τελευταίων αληθινών ηγετών πριν από μερικά χρόνια.Στον Ολυμπιακό είναι αυτή την στιγμή στο παιχνίδι μου πρώτος σε assist και δεύτερος σε goal, όπως επίσης αξιοσημειωτο ότι έχει τα περισσότερα man of the match από όλους τους άλλους παίκτες του Ολυμπιακού τα τελευταία χρόνια! Έλα ρε Λουτσιάνο...

Leonel Messi (με Real Madrid)

Ο καλύτερος κατά πολλούς παίκτης του κόσμου αυτή την στιγμή στον κόσμο και σίγουρος ένας από τους καλύτερους και στο μάνατζερ! Δεν βρίσκω στοιχείο που να του λείπει και σίγουρα θα αποτελούσε τρομερό δίδυμο με τον Κριστιάνο -που ήρθε-, όμως η ομάδα του δεν τον αφήνει...-χαζοί είναι άλλωστε εκεί στην Μπαρτσελόνα;- Πιο συγκεκριμένα, ο παίκτης έχει τα περισσότερα 19αρια και 20αρια στα attributes στο παιχνίδι και έχει βγει κορυφαίος παίκτης της χρονιάς δύο φορές, και top goalscorer αλλη μία..Αν ερχόταν φυσικά θα ήταν βασικός και αναντικατάστατος παρά την πληθώρα εξαιρετικών παικτών που έχω αυτή την στιγμή στην Ρεάλ..

Steven Gerrard (με Manchester United)

Παίχτης βαρόμετρο για την Liverpool, που μπορεί ανα πάσα στιγμή να κάνει την διαφορά με μία ενέργεια όπως ένα μακρινό σουτ ή μια ασσιστ! Άλλωστε είναι ο αγαπημένος μου παίκτης εκτός των ομάδων που υποστηρίζω και γι'αυτό θα τον ήθελα πολύ στην Μαντσεστερ. Η αλήθεια είναι πως στο περσινό μάνατζερ κατάφερα να τον αποκτήσω κάτι που όμως δεν συνέβη ακόμα στο φετινό.Στο παιχνίδι μου με την Μάντσεστερ που πλεόν έχει περάσει ο καιρός και λείπουν Scholes, Giggs θα ήθελα έναν αληθινό ηγέτη καθώς δεν εμπιστευομαι για αυτό τον ρόλο τον Cristiano Ronaldo...Επίσης, μεγάλο προσόν το ότι μπορεί να πάιξει σε αρκετές θέσεις, DMC,MC,MR,AMC..

Bill_xanthi 15, Ξάνθη
Last edited by Bill_xanthi on Wed May 06, 2009 12:03 pm, edited 1 time in total.
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο
και τ' όνομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο..♪♫
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Επειδή με ρώτησαν, όταν λέω από 100 μέχρι 150 λέξεις, εννοώ το κάθε όνομα και όχι όλα μαζί..

Κάντε τα απαραίτητα προσθετικά εντίτ τώρα.. -puppie
Bill_xanthi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5131
Joined: Sat Oct 27, 2007 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Man United
Αγαπημένη Ομάδα: Glory
twitter: iBillxan
Status: As the Reds go marching, on, on, on!
Location: Glory
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:


Off Topic:
το κάθε όνομα;;; έκθεση θα γράψουμε ρε; :P
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο
και τ' όνομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο..♪♫
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62570
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ελεος ρε Νικ...Ε ελεος

Νταξ το δικο μου να μη μπει παραυτα...Ε μα τι να γραψω πλεον και ποσο.

το να σου βρωμαει το αλλο σου μυριζει.

βαλε κει το κειμενακι μου να τελιωνουμε να με δω να με θαυμασω...ΩΧΟΥ ΜΩΡΕ :D
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Ρε μυρωδιάδες και οι δυο, τι να την κάνω τη μια πρόταση? Αν δε μπορείτε 100, τουλάχιστον ανέβαστε το λίγο γιατί υπάρχουν συγκεκριμένα πλαίσια για τα ποστ..

Σ' άλλα θέματα είσασταν παρλαπιπες (ε Ζιντάν? :D ) και τώρα γκρινιάζετε?
-haterosik
Coach Ventouza
Football Legend
Football Legend
Posts: 10384
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:12 pm
Status: Same shit,different day
Location: United Emirates of Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

David Villa

Αποτελει παραδοση για μενα σε καθε μανατζερ να αναλαμβανω την καθοδηγηση της Βασιλισσας Ρεαλ
Απο τις ταξεις της εχουν παρελασει πολλοι μεγαλοι παιχτες....εκτος απο εναν
Ανακαλυφθηκε στο ΦΜ05 οταν αρχισε να κανει το ξεπεταγμα του στη Σαραγοσα
Παραλληλα αρχισε να γραφει και ο λογαριασμος του εναντιον μου και συνεχιζει μεχρι σημερα,σε καθε ματς που παιζω εναντιον της Βαλενθια
Γρηγορος και φονικος μπροστα στον αντιπαλο γκολκιπερ,ειναι ενας μονιμος πονοκεφαλος για την αμυντικη μου γραμμη
Ο χειροτερος εφιαλτης για καθε προπονητη που πρεπει να βρει ενα τροπο για να σταματησει τον διασυρμο της αμυνας του
Σκεφτηκα,ο μονος τροπος να τον σταματησουμε,ειναι να τον αγορασουμε και μετα να φαει αμετανοητα παγκο... :evil:
Ομως η προταση των 50Μ ευρω απορριφθηκε χωρις δευτερη κουβεντα απο τις νυχτεριδες
Ισως να ειναι καλυτερα ετσι...Μια ακομα προκληση....Βυθισατε τον Villa

Manuel Ventouzinho,27,Νεαπολη Κρητης
~They can chew you up, but they gotta spit you out~

~There's no cure for being a cunt~
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4071
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Pablo Contreras-From PAOK to Olympiakos
Ένας παίκτη-βράχος,σε τέλεια ηλικία,ηγέτης στην άμυνα χρειάζεται πάντα σε μία ομάδα που θέλει να κάνει πρωταθλητισμό!Γρήγορος,σταθερός...Πάρα πολλά καλά χαρακτηριστικά είναι αυτά που χαρακτηρίζουν το κεντρικό οπισθοφύλακα της ομάδας της Θεσσαλονικης.Ο απροσπέλαστος στόπερ του ΠΑΟΚ,μου εβαλε την ιδέα για την απόκτησή του στα ματς πρωταθλήματος απέναντι στην μακεδονική ομάδα,όπου πραγμοτοποιούσε κάποιες από τις καλύτερες εμφανίσης στην καριέρα του!Το καλό είναι πως δέχεται εύκολα να έρχεται σε μία μεγάλη ομάδα,αν και το μεγάλο πρόβλημα στην απόκτησή του είναι ο σύλλογος της Θεσσαλονίκης.Πολύ καλός κεντρικός αμυντικός με την απαραίτητη εμπειρία για να διευθύνει μία αμυντική γραμμή μίας μεγάλης ομάδα,όπως ο Ολυμπιακός!Πολύ καλός παίκτης!
the433master
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Apr 27, 2009 12:35 am
Football Manager της ομάδας: sporting cp
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ήμουν στη βαλένθια και ετοιμαζόμουν για τη 1η μου βραδύα champion league κόντρα στη μπενφίκα κάνοντας ένα τυπικό σκάουτινγκ βλέπω τον άγνωστο σε εμένα τότε OSCAR CARDOZO στη θέα και μόνο των αριθμών του τρομοκρατήθηκα .Αγωνίστικα με τους SUNNY ,VELOSO, EDUARDO COSTA, ALBIOL, CRISCITO ,BAYAL SALL
ΑΛΛΑ μου έβαλε 2 γκολ(μπήκε αλλαγή μάλιστα) στο 1ο και 1 στο 2ο ματς.
Από τότε τρελάθηκα μαζί του σκοράρει με όλους τους δυνατούς τρόπους είναι πολύ δυνατός και με καλή τεχνική
τον Ιανουάριο δεν είχα λέφτα και πέρασα ολη τη σεζον σε αναμένα κάρβουνα .
Μέχρι το καλοκαίρι δήλωνα συνέχεια το θαυμασμό και το ενδιαφέρον μου ο Κικε Φλορες σε δηλώσεις του με προειδοποίουσε ότι δεν πωλήται τελικά το Ιούλιο αντί 17,000,000 ήρθε στην Ισπανία αλλα για χάρη της Ρεαλ αυτό δεν άντεξα πούλησα τον Βιθέντε και το Μάτα και με24,000,000 στη Ρεαλ συν τον Ρεναν και 5,500,000 ετησίως μετά από 20 μέρες έγινε επιτέλους δικός μου.
Οι οι οπαδοί δεν χάρηκαν καθόλου αρχικά αλλά στη πορεία τον λάτρεψαν
'Αξιζε και το τελευταίο ευρό ,συνεπείς κάθε χρόνο με το βραβείο του 1ου σκόρερ και ο μόνος με καλή παράδοση απέναντι στη μισητή Ρεάλ

Χαρακτηριστικά θα αναφέρω ότι τη 2η σέζον είχε 3 γκολ περισσότερα από τις συμμετοχές του και στην ευρώπη σκόραρε
σε όλα τα ματς πλυν ενός

ΒΑΣΙΛΗΣ.20.ΑΙΓΑΛΕΩ
Last edited by the433master on Thu Apr 30, 2009 4:17 am, edited 4 times in total.
Post Reply

Return to “Το fmgreece στην SportDay!”