Θέμα 10/05/08: Ο αγαπημένος... εχθρός

the433master
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Apr 27, 2009 12:35 am
Football Manager της ομάδας: sporting cp
Has thanked: 0
Been thanked: 0

.
Last edited by the433master on Thu Apr 30, 2009 3:16 am, edited 1 time in total.
the433master
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Apr 27, 2009 12:35 am
Football Manager της ομάδας: sporting cp
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΤΟΥΣ BALLOTELI , VILLA , CARODOZO ,Μ.FENANDES ΝΑ ΣΠΑΝΕ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΤΗΣ REAL Ο CASILIAS ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΔΕΧΘΕΙ ΓΚΟΛ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑ ΜΕΤΩΠΟ ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΑ ΤΑΝΚ ΜΟΝΟ ΑΝ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΚΟΡΝΕΡ Ο CARDOZO ΝΙΚΟΥΣΕ ΚΑΤΑ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟΝ ΠΡΟΣΟΠΙΚΟ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΚΑΙ ΕΠΙΑΝΕ ΚΟΝΤΙΝΗ ΚΕΦΑΛΙΑ Η ΑΜΑ ΜΕ ΠΡΕΣΑΡΕ ΨΙΛΑ Η ΡΕΑΛ ΚΑΙ ΕΒΑΙΝΑ ΣΤΗ ΚΟΝΤΡΑ ΥΠΟ ΑΡΙΣΤΕΣ ΠΡΟΘΠΟΘΕΣΕΙΣ
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΤΟΝ ΜΙΣΩ ΘΑΝΑΣΙΜΑ :D ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΗΣ ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΝΑ ΧΑΡΟΥΝ ΕΝΑΝ ΔΙΑΣΥΡΜΟ ΤΗΣ ΡΕΑΛ

ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΣΙΩΜΕΝΟΣ ΣΤΗ REAL ΚΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ Ο ΝΤΡΟΡΟΣ ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΠΙ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ

ΒΑΣΙΛΗΣ.20.ΑΙΓΑΛΕΩ
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Kάνε εντίτ και γράψτο κανονικά, όχι όλα κεφαλαία.. :D

Μ' αρέσει που το έχω πει..
User avatar
Ionikaras
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5188
Joined: Wed Jun 11, 2008 1:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικος, Barcelona, Stoke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιώργος Σαϊτιώτης

Ο παίχτης που λείπει από τον Ιωνικό.Ένας φόρ περιοχής που να μυρίζεται το γκολ.Ο Γκόγκας δεν μπορεί ο Fukuda είναι περιφερειακός ο Αποσκίτης το ίδιο και ο Casas , που είναι σε τέτοιο στυλ , θα αποδεσμευθεί.
Ο Σαϊτιώτης , παίχτης του ΠΑΣ Γιάνεννα είναι ιδανικός.Με σημαντική εμπειρία , ξέρει την β' εθνική.
Βρίσκεται σε ιδανική ηλικία (28 χρονών) και με πολύ καλη αίσθηση του γκολ όπως έχει αποδείξει.
Ακόμα ένα θετικό στοιχείο είναι το ότι είναι Έλληνας καθώς ισχύει ο γνωστός νόμος περί ξένων στην β' εθνική.
Βέβαια μετά την ανόδο του ΠΑΣ στην Α' Εθνική η περίπτωση απόκτησης του είναι δύσκολη αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
Στο μάνατζερ δεν έχω καταφέρει ποτέ να τον φέρω στην Νίκαια.

Γιώργος Λ./Κορυδαλλός/15 χρονών
Xavi Hernandez Creus
* Spanish League (8): 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010-11, 2012-13, 2014-15
* Spanish Cup (3): 2008–09, 2011-12, 2014-15
* Spanish Supercup (6): 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013
* UEFA Champions League (4): 2005–06, 2008–09, 2010-11, 2014-15
* UEFA Super Cup (2): 2009, 2011
* FIFA Club World Cup (2): 2009, 2011
* UEFA European Football Championship(2): 2008 , 2012
* FIFA World Cup(1): 2010
User avatar
chris792
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7158
Joined: Mon Dec 29, 2008 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Newcastle United
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Sky Valley
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Andreas Ivanschitz, (Ελλάδα):Ο Τζόλε φέτος αποχαιρέτησε την ομάδα και το αριστερό άκρο της μεσαίας γραμμής του Ολυμπιακού παραμένει ακάλυπτο.Από την άλλη πλευρά, ο ''Αυστριακός Μπέκαμ'' και αρχηγός της Εθνικής ομάδας της χώρας του που αποχωρεί από τον (μισητό) ΠΑΟ, μοιάζει ιδανική λύση.Είναι τεχνίτης, με φοβερό αριστερό πόδι, καλή σέντρα και πάνω απ' όλα σε ιδανική ποδοσφαιρική ηλικία...
Στο FM αυτή η προσπάθεια απέδωσε καρπούς, αφού στη 2η χρονιά ο παίχτης αποκτήθηκε για 1.5 Μ από τον Παναθηναΐκό..Οι συμπαίχτες του τον αποδέχθηκαν άμεσα στα αποδυτήρια και ο κόσμος προσαρμόστηκε άμεσα σ' αυτήν την κατάσταση, καθώς δεν αντέδρασε με κανένα τρόπο σ' αυτή τη μεταγραφή, αναγνωρίζοντας έτσι την αξία του Αυστριακού...

Iker Casillas, (Ισπανία):Η Μπαρτσελόνα φέτος μοιάζει ασταμάτητη.Σχεδόν άτρωτη άμυνα, εξαιρετικό κέντρο και πάνω απ' όλα, επίθεση που πετάει φωτιές.Μοναδικό αδύνατο σημείο:Η θέση του τερματοφύλακα.Ο Βαλντές είναι αρκετά ασταθής, επιρρεπής στο λάθος και μοιάζει παραφωνία μπροστά στην αρμάδα των Καταλανών.Γι' αυτή τη θέση επομένως επιλέχθηκε ο Ίκερ Κασίγιας της αιώνιας αντιπάλου Ρεάλ Μαδρίτης.Σχεδόν ανίκητος στα τετ α τετ, πολλά χρόνια βασικός σε Ρεάλ και Εθνική Ισπανίας και δεύτερος αρχηγός πίσω από τον Ραούλ..Τόσα χρόνια αντίπαλος της Μπάρτσα, ίσως είναι ο μοναδικός αντίπαλος (μαζί με τον Ραούλ) που έχει καταφέρει να κερδίσει το respect των Boixos.
Όσον αφορά το FM, η Ρεάλ έμοιαζε ανυποχώρητη στη στάση της πάνω στην πώληση του παίχτη (πόσο μάλλον σε έναν rival όπως είναι η Μπαρτσελόνα), ο οποίος φαίνεται ότι δεν πρόκειται ν' αλλάξει ποτέ στρατόπεδο...

Robin Van Persie, (Aγγλία):Όντας οπαδός της Chelsea, θεωρώ τη συμπολίτισσα Άρσεναλ ως το μεγαλύτερο ανταγωνιστή της ομάδας μου στο Νησί..Θεωρώντας ότι η ομάδα μου πάσχει στην αριστερή πλευρά της επίθεσης, κυρίως λόγω της αστάθειας του Μαλουντά, αλλά και των συχνών τραυματισμώ του Τζο Κόουλ..Ο παίχτης είναι ακριβώς αυτό που ζητά ο συμπατριώτης του Χίντινκ, δηλαδή ένα παίχτη που κυρίως να αγωνίζεται για την ομάδα και να βοηθά και στο αριστερό άκρο της μεσαίας γραμμής αλλά και ως παρτενέρ του Ντρογκμπά.
Στο FM τώρα, η λύση της απόκτησης του προκρίθηκε ύστερα από πρόταση των ίδιων των ''Gunners'' για την αγορά του παίχτη (offer to clubs), αφού όμως είχαν προηγηθεί 3 δικές μου προτάσεις για τον ίδιο...Τελικά η συμφωνία έκλεισε με το ποσό των 27Μ και την αμέσως επόμενη μέρα η φανέλα του ''RVP'' έκανε την αναμενόμενη θραύση στη μπουτίκ της ομάδας...

Zlatan Ibrahimovic, (Iταλία):Η κατάσταση τη φετινή χρονιά στη Μίλαν ήταν τουλάχιστον απογοητευτική.Η ομάδα έδειχνε άτονη και άνευρη επιθετικά στα περισσότερα παιχνίδια, στηριζόμενη σχεδόν αποκλειστικά στις εμπνεύσεις του Κακά...Ο Ροναλντίνιο δε βοήθησε πουθενά και ο Πάτο χρειαζόταν ένα απαραίτητο στήριγμα στην κορυφή της επίθεσης.Ο Ζλάταν, επιδεικνύοντας τάσεις φυγής από το αντίπαλο στρατόπεδο των ''Νερατζούρι'', δε θα είχε κανένα πρόβλημα να συνεχίσει την καριέρα του στην άλλη πλευρά και να γίνει ένας ''Ροσονέρο''..Εξάλλου, κάτι παρόμοιο είχε συμβεί όταν αποχωρούσε από τη Γιουβέντους πριν κάποια χρόνια, όταν αυτή υποβιβαζόταν...
Έτσι, η πρόταση στο FM δεν άργησε να έρθει, μ' αυτήν να αγγίζει τα 53Μ τον Ιούλιο του 2009...Η Ίντερ την αποδέχθηκε ύστερα από πιέσεις του ίδιου του παίχτη, και η Μίλαν είδε στο πρόσωπο του Σουηδού το νέο ηγέτη που θα την οδηγούσε ξανά στην κορυφή της Ιταλίας, αλλά και ολόκληρης της Ευρώπης...Το νο.9 βρήκε τον κάτοχο που αναζητούσε από την εποχή της αποχώρησης του Μάρκο Φαν Μπάστεν και μετά..

Χρήστος, 16, Μπραχάμι
When a man lies, he murders some part of the world.
These are the pale deaths which men miscall their lives.
All this I cannot bear to witness any longer.
Cannot the kingdom of salvation take me home?



ImageImage

Hypocrisy made paramount, paranoia the law.
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13703
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Stefan Maierhofer : Rapid Wien ----> Red Bull Salzburg

Όταν ανέλαβα την Σάλτσμπουργκ δεν έκανα αλλαγές στο ρόστερ αφού έκρινα ότι η ομάδα δεν χρειαζόταν ενίσχυση...μετά από έξι μήνες έδινα μεγάλη μάχη με την μεγάλη αντίπαλο και "εχθρό" Ραπίντ Βιέννης για το πρωτάθλημα Αυστρίας..Αιχμή του δόρατος ήταν ο Stefan Maierhofer...έδινε συνέχεια νίκες στην Ραπίντ με αποτέλεσμα να την κρατάει συνέχεια κοντά μου...έπρεπε με κάποιο τρόπο να το σταματήσω..Έτσι προσπάθησα να τον "κλέψω" από την Ραπίντ..Οι αρχικές μου προσφορές απορρίπτονταν ως γελοίες..Μάλιστα έβρισκα και σθεναρή αντίσταση από την διοίκηση μου και τους φιλάθλους μας.. Τελικά την τελευταία μέρα των μεταγραφών με μια πολύ γεναιόδωρη προσφορά δέχτηκαν και ο παίχτης ανακοινώθηκε από την Σάλτσμπουργκ.. Target man επιθετικός (2,02 μέτρα) με τρελή αίσθηση του γκολ..Βοήθησε τα μέγιστα να ξεφύγω από την Ραπίντ και να κατακτήσω το πρωτάθλημα.. Τελικά όταν δεν μπορείς να "σκοτώσεις" τον εχθρό....τον εξαγοράζεις...!!!!!


Θάνος K. Spartakus 24 / Αθήνα

www.stefan-maierhofer.com
Last edited by Spartakus on Thu Apr 30, 2009 6:49 pm, edited 2 times in total.
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
the433master
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Apr 27, 2009 12:35 am
Football Manager της ομάδας: sporting cp
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nik_33 wrote:Kάνε εντίτ και γράψτο κανονικά, όχι όλα κεφαλαία.. :D

Μ' αρέσει που το έχω πει..
ναι ρε συ το 'χα δεί αλλά -toixos2 :P οι τόνοι με τρελένουν

για τον Cardozo άξιζε το κόπο αλλά για τον Casilias -kwloxero δε παίζει -oxi
Orestis1
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Sun Nov 23, 2008 2:29 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mate Simao

Εγώ προσωπικώ θα τον ήθελα πολύ στον Ολυμπιακό διότι κατα την γνώμη μου είναι το απόλυτο αμυντικό χαφ.
Έχει όλα τα χαρακτηριστικά που λατρευω σε ένα παίχτη αυτής της θέσης.
Δηλαδή
1)Ξέρει αρκετή μπάλα ώστε να έχει σίγουρες μεταβιβάσεις
2)Έχει ταχύτητα αλλά και τρομερά πνευμόνια ώστε να ξεκινάει να τρέχει εχτές και να τελειώνει του χρόνου
3)Κόβει με μεγάλη συνέπεια
4)Είναι μικρός σε ηλικία άρα μπορεί να εξελιχθεί
5)Είναι επίσης πάρα πολύ δυνατός πράγμα που τον κάνει μαζί και με τα παραπάνω απροσπέλαστο
6)Πιστευω οτι είναι ακριβώς αυτο που χρειάζεται ο Dudu

Ορέστης
User avatar
oilman
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Mar 15, 2009 9:30 pm
Football Manager της ομάδας: pao
Αγαπημένη Ομάδα: panatha ,saronikara
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο αγαπημένοι μου εχθροί στο Ελληνικό πρωτάθλημα ως μανατζερ του παναθηναικού στην επίθεση είναι οι Λουτσιάνο Γκαλέτι και ο Ντιόγο για την μεγάλη τους τεχνική κατάρτιση και ευκαίρια στο πρωτάθλημα . Ζηλεύω σίγουρα τον πανέμποιρο Κοντέρα του ΠΑΟΚ και τον μικρό Παπαδόπουλο του ολυμπιακού . Μεγάλος μου αγαπημένος αντίπαλος είναι ο << Ατωνάκης του Ολυμπιακού>> τον Νικοπολίδη ενοοώ που είναι ο φύλακας Άγγελος φέτος στα γκολποστ του Ολυμπιακού . Επίσης παίζω και στο ισπανικό πρωτάθλημα με την βασίλλησα ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ και αγαπημενη αντίπαλοι που πάντα τους κυνηγώ για να αγοράσω και του βρίζω όταν πετυχένου γκόλ , κάνουν ασίστ η κάποια μεγάλες ενέργειες . Είναι οι εξής Μέσι, Αγουέρο , Βίγια , Ματίας Φερνάντεζ { ο αγαπημένος μου εχθρός } , Ετό , Ζουσέπε Ροσι και Ντάβιτ Σίλβα κ.π.α . Αυτά για τους αγαπημένους μου εχθρούς ! Ευχαριστώ πολύ ! Στέλιος από ΑΙΓΙΝΑ.
Quaresma12
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Wed Jun 11, 2008 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: Boca Juniors
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ημουν προπονητης στη Ρεαλ Μαδριτης υστερα απο 2 πολθ επιτυχιμενα χρονια με τιν Πορτο.Ο Ραουλ πολυ γεριος πια οπως και ο Φαν Νιστελροι.Ο Ιγκουαιν ιδη ειχε πωληθει και εψαχνα εναν καλο Ισπανο επιθετικο και σχετικα νεο.Το ματι μου επεσε πανω στον παικταρα της Μπαρτσελονα.....τον Μπογιαν.Εσκασα 10M και εγιεν κατοικοσ Μαδριτης.Την πρωτη σεζον του δεν επαιξε παρα πολυ λογο τραυματισμων.Τη δευτερη ομως τρελανε ολο τον κοσμο.Πρωτος σκορερ σε Ισπανια πρωταθαθλημα και κυπελλο με 27 και 10 γκολ αντιστοιχα.Στο Champions League και εκει πρωτος σκορερ με 10 τεμαχια σ εναν εκπληκτικο τελικο με την Γιουναιτεντ οπου στο 88' παιρνει κεφαλι η Μαντσεστερ με γκολ του Ρουνει αλλα με τον μεγαλο Μπογιαν ο οποιος δεν ειχε φανει καθολου μεχρι εκεινη τι στιγμη να βαζει 2 γκολ στο 90' και στο 92' και τη Ρεαλ να τελειωνει τη σεζον με τρεμπλ και ολη την Ευρωπη να ζηταει το παιδι θαυμα τησ Ρεαλ
User avatar
jimchrys
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Sun Dec 16, 2007 1:34 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο ξεκίνημα της σεζόν 2009-2010, ώς προπονητής της Μίλαν που έχει κατακτήσει μόνο το Κύπελλο Ιταλίας, ήθελα έναν τερματοφύλακα πιο έμπειρο απο τον βασικό μου , Σέρχιο Ασένχο (ο οποίος οφείλω να πώ πως στο μέλλον θα γίνει τεράστιος τερματοφύλακας).Κάνοντας scout report στον Μπουφόν, είδα πως ήθελε να έρθει και έτσι έκανα ότι περνούσε από το χέρι μου για να τα καταφέρω...Η Γιουβέντους φυσικά δεν ήθελε να τον παραχωρήσει, αλλά αποδείχτηκε πως όλα έχουν μια τιμή (ευτυχώς σε αυτην την περίπτωση, δυστυχώς σε άλλες)...Έτσι τον Ιούλιο του 2009, ο Μπουφον ήταν επισημα στην ομάδα μου, με αντάλλαγμα 70 εκατομμύρια ευρώ (45 μπροστά και 25 μετά απο 24 μήνες) και τον Ζαμπρότα που ήθελε τοτε η Γιουβέντους.Οι οπαδοί αντέδρασαν αρκετά θετικά, με αύξηση στον αριθμό εμφανίσεων που πουλήθηκαν, παρ' όλο που προερχόταν από τη μισητή Γιούβε...Η προσφορά του αρκετά καλή για την ώρα (δεν έχω ολοκληρώσει τη σεζόν), καθώς έχει δεχτεί μολις 11 γκολ σε 23 αγώνες...Σε αυτό βέβαια συμβάλλει και το δέσιμο και η πολύ καλη δουλειά της άμυνάς μου (Νταβίντε Σαντόν, Μάρτιν Ντεμικέλις, Τζόναθαν Έβανς, Γκάρεθ Μπέιλ)
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FC Barcelona

«Κανείς δεν είναι τέλειος» λένε, και αυτό ισχύει και στην περίπτωση της νέας Dream Team για πολλούς, του ισπανικού ποδοσφαίρου και όχι μόνο!
Η Μπαρτσελόνα μπορεί να παίζει το πιο όμορφο και ουσιαστικό ποδόσφαιρο στην Ευρώπη φέτος και να σαρώνει τα πάντα στο πέρασμα της, με τελευταίο θύμα την Ρεάλ Μαδρίτης, αλλά έχει μερικές ατέλειες ακόμα. Κατά τη γνώμη μου το αριστερό άκρο της άμυνας είναι το αδύνατο σημείο της Μπαρτσελόνα . Ο Αμπιντάλ δεν αποδίδει τα αναμενόμενα και γι αυτό πρέπει να αντικατασταθεί το.
Η λύση ακούει στο όνομα Marcelo. Ο αριστερός μπακ-χαφ των Μαδριλένων έχει όλα τα φόντα να αναδειχθεί σε έναν αμυντικό τύπου Ντάνιελ Άλβες, που ναι μεν δεν μαρκάρει 90 λεπτά, αλλά «οργώνει» την πλευρά του και δημιουργεί φάσεις για τους συμπαίκτες του. Και στην Μπάρτσα του Πέπε Γκουαρντιόλα αυτό είναι το πιο χρήσιμο!

Στο FM δεν έχω προσπαθήσει να τον πάρω, αφού δεν κοουτσάρω ποτέ την Μπαρτσελόνα ? αφήνω τον Πέπε να συνεχίσει το έργο του!

Juventus

Η «Μεγάλη Κυρία» του Ιταλικού ποδοσφαίρου, τρία χρόνια μετά την άνοδο της στην Serie Α και το σκάνδαλο Calciopoli δεν έχει καταφέρει να βρεί τον δρόμο της στην κορυφαία κατηγορία της Ιταλίας. Υπάρχουν αρκετές ελλείψεις που της έχουν στερήσει την άνοδο στην κορυφή που πρέπει να διορθωθούν άμεσα.
Στην επίθεση ο Ντελ Πιέρο είναι απελπιστικά μόνος και δεν υπάρχει άξιος αντικαταστάτης του, με αποτέλεσμα να τραβάει το κουπί στο σκοράρισμα τα τελευταία χρόνια μόνος του.
Ιδανική λύση θα ήταν ο Antonio Cassano, ο τρελάρας από την Σαμπντόρια, που έχει όλα τα στοιχεία για να αποτελέσει τον διάδοχο του Pinturicchio στην επίθεση της Juve, ενώ θα ήταν ο ιδανικός παρτενέρ για τους ψηλούς επιθετικούς (Τρεζεγκε-Αμάουρι) της Βεκια Σινιόρα!
Καλή είναι η επίθεση, αλλά χρειάζεται και ένας καλός κόφτης στο κέντρο για να βοηθήσει τον απίστευτο φέτος Mohammed Sissoko, κι αυτός δεν είναι άλλος από τον Danielle De Rossi
Η σημαία της Ρόμα, μετά τον Francesco Totti, έχει όλα τα προσόντα για να γίνει ο ηγέτης του κέντρου στη Γιούβε με τις αστείρευτες δυνάμεις και το πάθος που τον διακρίνει, αν και πολύ δύσκολα θα δεχόταν να έρθει και να προδώσει τους φίλους της Ρόμα.

Γιώργος jordi el gordo Ηλιούπολη
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
fmistas
Trialist
Trialist
Posts: 91
Joined: Tue Dec 30, 2008 2:25 am
Football Manager της ομάδας: pao
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos/tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ένας παίκτης που θα ήθελα στόν παναθηναικό απο τν μισητό αντίπαλο ειναι ο luciano galleti ο οποιος είναι το απόλυτο εξτρεμ στν δεξιά πλευρά στο ελληνικό πρωτάθλημα, είναι ένας εκρικτικός παίκτης και πάνω απο όλα είναι ο ηγέτης που λείπει από τόν παναθηναικό ένας παίκτης που θα σηκώσει τήν ομάδα πάνω του και θα κάνει τήν διαφορά στα μεγάλα ματσ.Στο fm τώρα προσπάθησα να τόν ντύσω στά πράσινα ουκ και λίγες φορές άλλα με τόν ολυμπιακό να στέκεται εμπόδιο κυρίος με παράλογες οικονομικές απετήσεις,απο τν άλλη όταν βγήκε η "βρώμα" στούς οπαδούς ότι θέλω τόν galleti όχι μονο δέν πηράχτικαν αλλά ενθουσιάστικαν κι όλας, άλλα αυτό δέν έγινε πότε και έτσι ο luci έμεινε ο διακαείς πόθος


MANCHESTER UNITED εναν παίκτη που θά είθελα να φέρω στο all trafford και στους κόκκινους διάβολους
έχει έδρα το stamford bridge και τν chelsea δέν είναι άλλος απο τόν παικταρά frank lampard, ο franky είναι ενας ήγετικος παίκτης που δείχνει πάθος και δύναμη στο παιχνίδι τού , είναι ένας μέσος που σκοράρει συνεχώς και πιστέυω πώς ένας τέτοιος ηγετικός παίκτης πού λείπει άπο το κέντρο της united σε συνδιασμό με το κενό που θά αφήσει ο Giggs με την αποχώριση του άπο τήν ενεργό δράση.Ειναι ο παίκτης που θα φάνει στα δύσκολα και θα βγάλει τα κάστανα απο τήν φωτιά!
Στο fm δέν έχω προσπαθήσει να τον πάρω στην united καθώς δεν παίζω το αγγλικό πρωτάθλημα.
τασος 18 νεα σμυρνη

JUNENTUS όλοι ξέρουμαι πως η χρονία πού διανίουμαι είναι η τελευταία για τον pavel nedved , ο τσέχος ακραίος μέσος θα αφήσει ενα μεγάλο κενό στήν μεσαία γραμμή της juve και ποιός είναι ο ποιό καταλήλος να την καλύψη? μετά από πολύ αναζήτηση βρήκα τον αντικαταστάτη ο οποίος κατοικεί στο μιλανο και την milan και φυσικά αυτός είναι ο κακα! ο βραζιλιάνος άσσος θα καλύψη πλήρος την απουσία του nedved, θα δώσει τήν ποιότητα και τήν τεχνική στο κεντρό της juve.

Tασος 18 νεα σμυρνη
Last edited by fmistas on Wed May 06, 2009 4:15 pm, edited 2 times in total.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Όταν ποστάρετε, μη μου τα γράφετε σε στυλ

Ο παίκτης δν ήρθε γτ ήταν ακριβός

Γράψτε όλη τη λέξη γιατί αλλιώς πρέπει να τα συμπληρώνω εγώ. Και σίγουρα, εάν βρω άλλα ποστ που μου κάνουν, αυτός είναι λόγος μη επιλογής (όπως και η μη χρησιμοποίηση τόνων).

Ευχαριστώ.
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Raul Gonzalez

Όντας φίλος του ποδοσφαίρου δε θα μπορούσα παρά να θαυμάζω ένα πραγματικό θρύλο ονόματι Raul Gonzalez. Αναφέρομαι φυσικά στον επιθετικό της Βασίλισσας της Ευρώπης, το πρώτο σκόρερ στο Champions League.Φονικό ένστικτο, απίστευτη εκτελεστική δεινότητα, κυνηγάει το γκολ σαν τσακάλι που περιμένει ένα μικρο λάθος για να κατατροπώσει το θήραμα του. Ότι και να ειπωθεί για αυτόν τον επιθετικό είναι πραγματικά λίγο. Από ball boy στο Santiago Bernabeou σε ένα από τα ιερά τέρατα της Ρεαλ Μαδριτης.

Έναν τέτοιο παίχτη θα τον ήθελε στην ομάδα του ο καθένας μας, ακόμα και στα 30 του χρονιά. Ειδικά όταν η ομάδα σου ονομάζεται Μπαρτσελονα τότε η κατάσταση αποκτά ειδικό βάρος μιας και η αντιπαλότητα των 2 ομάδων δε σταματά στο γήπεδο αλλά έχει κοινωνικοπολιτικές επεκτάσεις.

Το να νικήσεις τη Ρεαλ είναι κάτι σπουδαίο, το να πάρεις στην ομάδα σου τη σημαία της μισητής αντιπάλου αποτελεί αντεκτιμητης αξίας κατόρθωμα. Δεν είναι μόνο ότι είναι ακόμα σπουδαίος παίχτης άλλα παράλληλα πετυχαινεις και ένα καίριο χτύπημα στο γόητρο κάθε οπαδού της Ρεαλ. Σαν μια εκδίκηση για την αρπαγή του Φιγκο.


Netshaft 25 από Έδεσσα
Post Reply

Return to “Το fmgreece στην SportDay!”