Θέμα 17/05/09: Τα ...καλόπαιδα του FM

User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Ακριβώς 150.. Μια χαρά :!:
User avatar
Theo156
Indispensible
Indispensible
Posts: 1950
Joined: Sun Aug 19, 2007 10:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United
facebook προφίλ: thodoris.ball
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Danut Coman 2008/2009

Έφερα τη χρονιά 2008/09 για βασικό τερματοφύλακα τον Danut Coman. Αν και αξιοπρεπής στις αγωνιστικές του υποχρεώσεις, στις εσωτερικές όχι και τόσο. Η ομάδα προσπαθούσε να κάνει μια καλή πορεία στο Τσάμπιονς Λίγκ. Πληροφοριακά, αποκλείστηκα στη φάση των "16" από τη Μάνστεστερ. Τι έγινε όμως με το παίκτη. Μόλις η ομάδα αποκλείστηκε, για το γκολ που μας απόκλεισε από το Τσου λου έφτεγε ο Σιμάο και τα έβαλε με αυτόν. Αρχικά, έγινε επεισόδιο στη προπόνηση, και του έδωσα πρόστιμο. Στην υπόθεση όμως μπλέχτηκε και ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης ο οποίος πήγε και τσακώθηκε με τον Coman επειδή συμπαθεί πολύ τον Σιμάο. Για κάποιο διάστημα αυτά σταμάτησαν, και μέχρι τώρα που είμαι στην επόμενη χρονιά δεν έχει γίνει κάτι νεότερο.

Θοδωρής/11/Χολαργός

Νικ καλό είναι;
Image
Image[url=steam://friends/add/76561198098056614]Image[/url]
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Ναι, μια χαρά είναι.

Αλλά εσύ δεν έκανες κάτι για τους τσακωμούς να μας το πεις?
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Chalkideos wrote:Σεζόν 2010/11 - Sergio Busquets

Ο Μάττος μας αποχαιρετά για Γαλλία μεριά και πρέπει να καλυφθεί λιαν συντόμως το κενό του, έτσι ο Σέρχιο Μπουσκέτς της Μπαρτσελόνα έναντι 5.5 εκ. ευρώ έρχεται στην Παιανία. Όλα ωραία και καλά στην αρχη με τον παίκτη, απέδιδε και ικανοποιητικά στα φιλικά και υπέθεσα ο άμοιρος οτι ο Παναθηναικός απέκτησε μέσο για τα επόμενα 6-7 χρόνια. Λάθος μέγιστο! Ο Ισπανός αρχισε να συμπεριφέρεται σαν βεντέτα εξοργίζοντας πολλούς παλιούς της ομάδας με την συμπεριφορά του. Στα προφίλ του Τζόρβα, του Λεβαντοφσκι και του Μασιο έβλεπα το χαρακτηριστικό ''Dislikes Sergio Busquets'' ενω ο μικρός τρέλλανε ακόμα και τον παραγκωνισμένο Λουκά Βύντρα! Ψαχνοντας να βρώ την αιτία ανακάλυψα οτι περαν του ατιθασου και βεντετικου χαρακτήρα του δεν είχε προσαρμοστεί καλά και του εφταιγε ακόμα και ο νερουλάς του γηπέδου. Η ομάδα με αυτον στην 11αδα δεν απέδιδε τα μέγιστα και ετσι, επειτα από 6 μήνες παρουσίας πουλήθηκε στη μισή τιμη αλλα ουδόλως με πείραξε καθως η αρμονία στην ομάδα επανήλθε και με το παραπάνω μετα τη φυγή του. Στο καλό βρε καλόπαιδο...


Kωστας (Chalkideos) Χαλκιδα

Να φέρω χασάπη να αφαιρέσει; χεχε
:D :D :D
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Όχι ρε :D

Δεν πειράζει ένα περνάτε το όριο για λίγο :!:
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nik_33 wrote:Όχι ρε :D

Δεν πειράζει ένα περνάτε το όριο για λίγο :!:

Οτι πεις μπος.... :drinking: Οχι τιποτα αλλο αλλα θα μας κανει εξωση ο Χελακης απο τη στήλη μας :D
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
Babaklas7
Backup
Backup
Posts: 979
Joined: Tue Jun 17, 2008 6:13 pm
Football Manager της ομάδας: Internationale
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Giovanni Dos Santos

Πρώτη μου χρονιά στην Τότεναμ, αφού έφερα τον Αρσάβιν, έφερα κι αυτόν σαν μπακ-απ... Στα φιλικά δείχνει το μεγάλο του ταλέντο, ως wonderkid άλλωστε, δείχνοντας ότι μπορεί να προσφέρει στην ομάδα. Δεν παρουσιάζει όμως την αναμενόμενη σταθερότητα και κάθεται στον πάγκο, πίσω από τον Αρσάβιν. Σε 2 αγωνιστικές άρχισε να δείχνει την δυσαρέσκιά του στις αποφάσεις μου. Αποφάσισα λοιπόν να του δώσω μερικές ευκαιρίες. Αν και τα πήγαινε χάλια, εγώ τον κρατούσα μέσα. Μεγάλο σφάλμα...Με αυτή μου τη στάση, σε 2 βδομάδες, σχεδόν όλοι ήταν unhappy και πολύ είχαν σχόλιο dislike to be in the same team with Dos Santos... 7 αγώνες 4 ήττες και 3 ισοπαλίες το σερί, μέχρι που αυτός ο λαμπρός παίχτης με την ακόμα πιο λαμπρη προσωπικότητα έφυγε για να κάνει τα τσαλίμια του στην Μαντσεστερ Σίτυ για 20 εκατομμύρια...

Μπάμπης (babaklas)/ Ξάνθη / 15
[quote="zidane72003"]Μη λες παπαριες παρακολουθει η εφορια το φορουμ ρε[/quote]

These are 8)
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Τέλος κι αυτό το θέμα.

Ευχαριστώ όσους συμμετείχαν.. :-)

Το επόμενο έχει ήδη ανοίξει :wink:
xristosl4
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Wed Jul 02, 2008 7:44 pm
Football Manager της ομάδας: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Adrian Mutu:
Πρώτη χρονιά στην Φιορεντίνα και βάζω ως στόχο την έξοδο στο Τσαμπιονς Λιγκ.Έχω ολοκληρώσει τισ μεταγραφές και ξαφνικά σκάει πρόταση για τον Μούτου από την Τσέλσι 30 εκατομμυρια.Αμεσως την αρνούμαι γιατί ο Μούτου είναι το αστέρι της ομάδας.Μετα από μια εβδομα και ενω η Τσέλσι επέμενε ο παίκτης είναι δυσαρεστημένος που δεν τον αφήνω να πάει στην Τσέλσι και ζητα επιτακτικά να φύγει.Εγω δεν το δεχομαι και του βαζω ρήτρα 50 εκατομμυριων.Μέχρι τον χειμώνα ο παικτης παίζει σε 13 σε όλες τις διοργανώσεις σκοράροντας μόλις 3 φορές και εχει πλακωθεί με τους Γκαμπερίνι,Μοντολίβο,Βάργκας και Φρέυ.Αμέσως αποφασίζω να τον δωσω στην Τσέλσι η οποια τον αποκτά με 35 εκατομμυρια.Μεχρι την φυγη του η ομαδα κινουνταν σε μετρια επιπεδα έχοντας βγει 3η στον όμιλο του Τσαμπιονς Λιγκ και στο πρωτάθλημα ειναι στην 6η θεση.Στην θέση του πήρα τον Γκουαρντάντο της Ντεπορτίβο και μου εμειναν και λεφτά για να παρω τον Μιλέφκι της Ντιναμό Κιεβου.Στο πρωτάθλημα τερμάτισα στην 3η θέση ενω στο ΟΥΕΦΑ έφτασα μεχρι τον τελικό οπου έχασα στα πέναλτι απο την Βαλένθια.Οσο για τους παικτε που πηρα στην θεση του απεδειξαν οτι εκανα καλα που τον εδιωξα απ'τον χειμωνα αλλιως θα ημουν εκτος από ολους τους στοχους.

Ανδρέας13
Π.Φαληρο
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Ανδρέα, αν κοιτούσες το τελευταίο ποστ θα έβλεπες ότι αυτό το θέμα έχει σταλεί, οπότε θα έπρεπε να ποστάρεις στο καινούργιο..

Κοιτάτε και λίγο πιο πάνω πριν ποστάρετε, γιατί είναι κρίμα να πηγαίνει χαμένος ο κόπος σας :!:
Post Reply

Return to “Το fmgreece στην SportDay!”