Θέμα 07/06/09: FML

Post Reply
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Νέο θέμα για Κυριακή 7 Ιουνίου (καλό μήνα :D )


Στο θέμα της επόμενης Κυριακής, θέλουμε τη γνώμη σας για το FML, είτε έχετε παίξει, είτε όχι. ΔΗΛΑΔΗ:

Στην πρώτη περίπτωση, που είστε ενεργό μέλος ή παίξατε στο παρελθόν, θέλουμε να γράψετε τη γνώμη σας για την εμπειρία του FML:

-πόσο καιρό παίζετε/παίζατε και σε ποιο gameworld (γράψτε και όνομα ομάδας, τι έχετε καταφέρει και τους μεγάλους παίκτες που φέρατε αν θέλετε)
-εάν σας άρεσε ή όχι (και τι)
-εάν το περιμένατε καλύτερο/χειρότερο
-πόσο κοντά είναι στο FM (και σύγκριση)
-πως το βλέπετε σε σχέση με τα άλλα online games κτλ


Στη δεύτερη περίπτωση, θέλουμε να μας γράψετε εάν έχετε ακούσει το FML, εάν έχετε ενημερωθεί για το concept, πως σας ακούγεται και αν σκοπεύετε κάποια στιγμή στο μέλλον να μπείτε σε κάποιο gameworld.


:arrow: Η προθεσμία υποβολής είναι μέχρι το πρωί της Πέμπτης 4 Ιουνίου και οι λέξεις των κειμένων θα πρέπει να είναι από 70 (min) μέχρι περίπου 150 (max).
Bill_xanthi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5131
Joined: Sat Oct 27, 2007 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Man United
Αγαπημένη Ομάδα: Glory
twitter: iBillxan
Status: As the Reds go marching, on, on, on!
Location: Glory
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Το Fml τείνει να εξελιχτεί σε μεγάλη λατρεία! Ξεκινησα να παίζω στις 23 Φεβρουαριου πήγα στον Gameworld, όπου το μεγαλύτερο ποσοστό των Ελλήνων, είναι μαζεμένο τον Keane. Το όνομα της ομάδας μου είναι Partalia Xanthis, είμαι -κατά τύχη- στην πρώτη κατηγορία της ομοσπονδίας μου και το μεγαλύτερο όνομα είναι ο Ντιεγκο Μιλίτο.Μου άρεσε γενικά το όλο concept, του "online fm", και γι'αυτό μόλις έμαθα ότι κυκλφορησε και σε box έκδοση, έτρεξα να το αποκτήσω! Είναι αρκετά κοντά στο γνωστό fm, όμως οι διαφορές είναι αυτές που το κάνουν καλύτερ κατ'εμέ..με βασικότερη όλων διαφορά να ναι τα "skills", αφού δεν υπάρχει προπονητικό τιμ, είσαι μόνος και μόνο βελτιωνοντας τα skills σου στον ανάλογο τομέα, βελτιώνεται η ομάδα.Η αλήθεια είναι πως δεν έχω παίξει πολλά άλλα online παιχνίδια και γι'αυτό δεν μπορώ να εκφέρω κάποια άποψη..το μόνο σίγουρο είναι πως το συνιστώ σε όλους τους λάτρεις του Football Manager!

Bill_xanthi, Ξάνθη
Off Topic:
ελπίζω οι λέξεις να είναι οκ, γιατί βαρέθηκα να τις μετρήσω :P
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο
και τ' όνομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο..♪♫
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Πέμπτη, 8 Νοεμβρίου 2007, γύρω στις 7:30 το πρωί. Με τη τσίμπλα στο μάτι, κάνω accept μιας πρόσκλησης για το beta testing του FML. Από τότε, κανένα πρωινό δεν είναι ίδιο. Υπερβάλλω; Βιάζεστε. Όταν και εσείς αναλάβετε μια ομάδα με υποχρεώσεις, δραστηριότητες, μεταγραφές, συμβόλαια, γήπεδο, και όλα αυτά σε πραγματικό χρόνο, όταν θα πρέπει να υπολογίσετε με ακρίβεια ποιο skill θα «ξεκλειδώσετε» για να μη χάσετε ούτε λεπτό απο την προσπάθεια ανέλιξης στη κορυφή, θα καταλάβετε ότι, όχι απλά δεν υπερβάλλω, αλλά απλά έχω πιάσει το νόημα του FML. Το «αδερφάκι» του FM είναι από την ίδια «μητέρα» (SI), αλλά είναι εντελώς διαφορετικό. Είναι απαιτητικό, εισβάλλει στο κάθε λεπτό της καθημερινότητάς σου και δε σε αφήνει ασυγκίνητο. Και όταν λέω "σε κάθε λεπτό" το εννοώ...Όταν ξέρεις οτι το συμβόλαιο του Φερνάντο Τόρες λήγει σε 2 λεπτά, περιμένεις να δεις αν πλειοδότησες και ξαφνικά μαθαίνεις οτι κάποιος προσέφερε συμβόλαιο μεγαλύτερο κατα μια λίρα....εσύ που θα το πάθεις, ισχυρίσου οτι δε τρελάθηκε...ακούστηκες, φίλε. Είναι η πρώτη φορά που ασχολήθηκα με ένα on line game και όλα αυτά περί "καψίματος" με άλλα τέτοιου είδους παιχνίδια το θεωρούσα υπερβολή, όμως πλέον άλλαξα άποψη. Το μόνο που έχεις στα χέρια σου είναι το όνομα της ομάδας και ένα αρχικό ποσό για να κάνεις τις πρώτες μεταγραφές. Και αυτό είναι η μεγάλη πρόκληση. Αν ενταχθείς σε ένα "Gameworld" και δεις μια ομάδα να έχει όλη την αφρόκρεμα, έχεις δυο επιλογές. Ή να σκεφτείς "σιγά μη φτάσω εγώ σ' αυτό το επίπεδο" ή να "σκυλιάσεις" για να το καταφέρεις. Διότι μόνο και μόνο που ξέρεις ότι αυτός το τύπος που είναι ΝΟ1 ξεκίνησε ακριβώς από το ίδιο σημείο με σένα, το μηδέν δηλαδή, σε ιντριγκάρει. Όλα αυτά βέβαια, αν είσαι διατεθειμένος να μπεις στη φάση, ειδάλλως, βρίσκεις χίλια δυο μειονεκτήματα. Όχι πως δεν έχει αλλά, ακόμα και για τη γυναίκα σου, κάτι κακό θα βρεις να πεις αν σε τσατίσει. Είμαι προπονητής της Dynamo Podilatou, παραμένω άτιτλος εδώ και 19 μήνες, όμως είμαι περήφανος που έχω στο ρόστερ μου τους Doni, Σωκράτη Παπασταθόπουλο, Thiago Motta, Javier Chevanton και Mechmet Ekici. Μέσω της ιστοσελίδα www.fml.gr, που είναι "αδερφάκι" του fmgreece, όσοι βλέπουν το FML ως κάτι περισσότερο απο ένα παιχνίδι, μπορούν να έχουν το δικό τους blog για την ομάδα τους. Σεβόμενος τις ώρες, τις αγωνίες, τις χαρές και τις λύπες με τη Dynamo Podilatou, έχω αναπτύξει το επίσημο site της ομάδας, το http://tsak@fml.gr .
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Frank16
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Sun Nov 11, 2007 3:53 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μόνη επαφή μου με το FML ήταν πέρσι την Άνοιξη.Ένας φίλος από το forum (TazZ_13),να 'ναι καλά, μου είχε στείλει μια πρόσκληση για να γίνω beta tester του παιχνιδιού και άρπαξα κατευθείαν την ευκαιρία. Την ομάδα μου την έλεγαν Mpala-rines F.C. και ήμουνα στον gameworld 11 .Η εμπειρία ήταν συγκλονιστική ... Αυτό που μου άρεσε περισσότερο ήταν οτι έπαιζα με παίχτες απο όλο τον κόσμο, άλλα είχα και 4-5 Έλληνες/Κύπριους που κάναμε ''παρέα''.Το chat που είχε το παιχνίδι ήταν όλα τα λεφτά,όπως και οι συζητήσεις με τους αντιπάλους μου,εντός και εκτός γηπέδου (κόντρες-πλάκες κλπ).Η αλήθεια είναι πως το FML το περίμενα χειρότερο,τελικά όμως με διέψευσε.Οι λάτρεις του FM σίγουρα θα το λατρέψουν,μιας και είναι πολύ κοντά στη φιλοσοφία του Fm... άλλα και πολύ μακριά απο αυτή,όσον αφορά τα skills,τις διοργανώσεις κλπ

Φραγκίσκος, Αθηνά

Off topic:
στις λέξεις είμαι μέσα/αν έκανα κάτι λάθος πείτε το μου, πρώτη φορά στέλνω
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7984
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Από 31/5 είμαι πρώην συνδρομητής στο FML,ενώ γράφτηκα από την 1η ημέρα κυκλοφορίας του (01/12).Ομάδα μου ήταν ο Olympiakos Crystal Palace και κατέκτησα ένα πρωτάθλημα ενώ έπαιξα και σε ένα τελικό κυπέλλου.
Σαν ιδέα το FML είναι σίγουρα καλή αλλά η πρακτική της εφαρμογή απέτυχε,τουλάχιστον κατ'εμέ.Ήμουν στον ΚΕΑΝΕ όπου επικρατούσε ασυδοσία (π.χ. "στημένα" αποτελέσματα,"ύποπτες" μεταγραφές) με την τήρηση των κανόνων να επαφίεται σε mods οι οποίοι είναι κι αυτοί απλοί συνδρομητές,με ό,τι αυτό συνεπάγεται...
Στα του παιχνιδιού,αρκετές διαφορές από το FM,οι πιο πολλές θετικές θα έλεγα (όπως η κατασκευή γηπέδου όπως ακριβώς επιθυμείς και η εκμάθηση των skills) αλλά και αρκετά προβλήματα (ενδεικτικά παίχτες να τελειώνουν season με πιο πολλά goals από συμμετοχές,προβλήματα με την "μηχανή" του παιχνιδιού,αμυντικοί να πετυχαίνουν πιο πολλά goals από επιθετικούς).Κακό customer service και πρόβλημα ταχύτητας στις ώρες αιχμής είναι 2 άλλα βασικά ζητήματα.
Συνολικά,βήματα προόδου γίνονται αλλά όχι με γοργούς ρυθμούς και από την στιγμή που το προιόν δεν είναι...τσάμπα αλλά το πληρώνουμε,στην παρούσα του φάση δεν θα το συνιστούσα σαν επιλογή,όσο κι αν το ποσό που απαιτείται ίσως χαρακτηριστεί ευτελές.Το μόνο που θα μου λείψει είναι η "παρέα" με κάποιους συνδρομητές.

Υγ:Είναι κομματάκι μεγαλύτερο,κόψε κάτι άμα είναι να το τυπώσεις (αν και φαντάζομαι θα βάλεις θετικές απόψεις),το πετσόκοψα όσο μπορούσα και νομίζω ότι η υπέρβαση είναι οριακά εντός...ακαδημαικών πλαισίων (17 λέξεις,ακριβώς 10%) :P

EDIT:Άκυρο,50-170 νόμιζα ότι ήταν το όριο,οι 37 παραπάνω είναι πολλές :D
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4089
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Δεν έχω παίξει ποτέ μου FML!Αλλά πιστεύω πως είναι καλύτερο από το fm,αλλά όχι τόσο ρεαλιστικό!Έχω ακούσει πάρα πολλά θετικά πράγματα σχετικά με αυτό.Το μόνο που με εμποδίζει για να το παίξω είναι το οικονομικό,για κάτι που δεν έχω παίξει,δεν ξέρω,αλλά απλά έχω ακούσει.Πάντως σκέφτομαι να εγγραφώ...Πιστεύω πως τώρα που το fml βγήκε στα καταστήματα θα κερδίσει ακόμα περισσότερους φιλαθλους.Πάντως με όσους κι αν έχω μιλήσει σχετικά με αυτό το θέμα μου έχουν μεταφέρει τα καλύτερα!

vavas/Κατερίνη


Off Topic:
Thanks,bill!
Last edited by vavas457 on Sun May 31, 2009 12:16 pm, edited 1 time in total.
Bill_xanthi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5131
Joined: Sat Oct 27, 2007 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Man United
Αγαπημένη Ομάδα: Glory
twitter: iBillxan
Status: As the Reds go marching, on, on, on!
Location: Glory
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:


Off Topic:
έχει βγει στα καταστήματα εδώ και τρεις μήνες :wink:
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο
και τ' όνομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο..♪♫
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Παιδιά, δεν πειράζει για τις παραπάνω λέξεις.. Θα τα χωρέσω :-)
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στις 31/05 αποχωριστηκα το FML και ενω στην αρχη ξετρελαθηκα 6 μηνες μετα ουτε που σκεφτομουνα να κανω login

Ομαδα Εδεσσαικος επαιξα σε 4 Gameworlds ξεκινωντας απο τον Keane Μεταπηδοντας στον Toms μετα στον Nicholson πισω στον keane για μια σεζον και τελειωσα στον Le tissier

μοναδικος επισημος τιτλος το πρωταθλημα championship της XEFA στον Nicholson καλυτερη θεση νο 30 στον Keane

η ιδεα σιγουρα ειναι εξαιρετικη, την εφαρμογη της προσωπικα την βρηκα μετρια εμεινα με την αισθηση οτι κανανε τα παντα να κανουνε μια μεγαλη αρπαχτη και αυτο ηταν

τραγικο moderating πολλα Bugs κακος σχεδιασμος σε αρκετα θεματα γενικα παντως αν το fml αντιμετωπιστει σοβαρα μπορει να αφησει καλες εντυπωσεις στο μελλον

συγκριση με FM λιγα πραγματα θυμιζουν fm.

συγκριση με αλλα MMORPG δεν γινετε αφου ειναι ξεχωριστη κατηγορια παντως ενα πολυ μεγαλο μειον ηταν το τρελο Inactivity που ειχαν οι gw Μιλαμε σε σημειο απο 1000 Users οι active να ειναι 200-250 με αποτελεσμα στις χαμηλοτερες κατηγοριες να καταληξεις απλα να παιζεις με το PC και οχι με αντιπαλο user.
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Ξεκίνησα να παίζω FML από το πρώτο ανοιχτό beta, τον Ιούνιο του 2007. Είχα εξαρχής μεγάλες προσδοκίες για το παιχνίδι, καθώς το concept ήταν αυτό που θέλαμε πάντα όλοι οι "Football Managers". Να παίζεις σε έναν τεράστιο εικονικό κόσμο με εκαντοντάδες (αν όχι χιλιάδες) ανθρώπους αντιπάλους. Η αλήθεια είναι ότι το παιχνίδι με κέρδισε από την πρώτη στιγμή και ακόμα εξακολουθώ να παίζω 2 χρόνια μετά και να μην έχω χάσει το ενδιαφέρον μου. Η υλοποίηση της ιδέας του MMO Football Management, εμένα με ενθουσίασε. Είναι πολύ καλύτερη από οτιδήποτε θα μπορούσα να είχα σκεφτεί εγώ. Το "draft" στην αρχή κάθε "κόσμου", ο πραγραμματισμός των αγώνων και ο τρόπος επίλυσης όταν δεν καταφέρνουν να συναντηθούν ταυτόχρονα οι αντίπαλοι managers online, οι μεταγραφές, οι δημοπρασίες και οι ανανεώσεις συμβολαίων είναι μεγάλα στοιχήματα που κερδήθηκαν. Φυσικά βελτιώσεις γίνονται συνεχώς και οι δημιουργεί δείχνουν να μαθαίνουν από τα λάθη τους. Δεν με έχει ενθουσιάσει το κομμάτι των in game tactics και το ... moderation. Όσον αφορά την ομάδα μου, επειδή δεν έχω τόσο χρόνο να αφιερώσω όσο οι κουρφαίες ομάδες στον εικονικό μας κόσμο, ακολουθώ τακτική ανάπτυξης ακαδημιών. Υπογράφω 16χρονους παίχτες, τους καλύτερους τους προωθώ στα 19 τους στην πρώτη ομάδα και τους υπόλοιπους τους πουλάω και επιβιώνω οικονομικά. Με την τακτική αυτή είμαι στην πρώτη 30άδα στα rankings στις youth ομάδες και στην πρώτη 100άδα στις senior. Τα "μεγάλα ονόματα" που έχω, είναι οι Maicon (τον έχω από την πρώτη σεζόν και τώρα είμαστε στην 7η) και Coloccini.
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15608
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Η πρώτη μου επαφή με το FML ήτανε στις 7 Νοεμβρίου 2007, όπου έγινα Beta Tester του παιχνιδιού, στον beta server To Madeira. Ο ενθουσιασμός μου τότε ήταν απίστευτος, και το παιχνίδι με δικαίωσε, και συνεχίζει να με ευχαριστεί μέχρι και σήμερα, όπου βρίσκομαι στον server Keane, σταθερά με τη Noctowl FC από την αρχή της ενασχόλησης μου με το FML (πάντα με Leonel Nunez!). Η υλοποίηση της ιδέας είναι πάρα πολύ καλή, λόγω και του ότι η εταιρία αντιμετωπίζει σωστά τα θέματα που εμφανίζονται, για παράδειγμα τα υπέρογκα ποσά στις μεταγραφές, σταμάτησαν με την έλευση των γηπέδων όπου επηρεάζουν τα οικονομικά.
Σε σχέση με το FM, χρειάζεται διαφορετική προσέγγιση όσον αφορά τις τακτικές κυρίως, αφού πολλές ομάδες θέλουν ειδική αντιμετώπιση, λόγω συστήματος (το 4-4-2 σπανίζει) και παικτών (πολλές ομάδες έχουν 1-2 αστέρια). Ένα από τα λίγα στοιχεία που υστερεί το FML είναι το moderating, κάτι που δε φάινεται τόσο στον Keane, αλλά σε άλλους GWs περισσότερο, λόγω του ότι οι moderators είναι απλοί χρήστες.
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χρειαζετε να πληρωνεις συνδρομη για να παιζεις FML?Γιατι δεν το εχω δοκιμασει ποτε.
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
Bill_xanthi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5131
Joined: Sat Oct 27, 2007 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Man United
Αγαπημένη Ομάδα: Glory
twitter: iBillxan
Status: As the Reds go marching, on, on, on!
Location: Glory
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

π κολλάει με το τόπικ ? :S

δες εδώ viewforum.php?f=147
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο
και τ' όνομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο..♪♫
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Ξεχασα να το κανω offtopic!Συγγνωμη.Ευχαριστω παντως για την παραπομπη.
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Εξαιρετικό το στήσιμο και η παρουσίαση Νικ...Ήδη έχω δεχθεί πμ για το θέμα..σε νέους μπελάδες μπήκα... :D :P
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Post Reply

Return to “Το fmgreece στην SportDay!”