Το Football Manager 2010 σε καλές τιμές!

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

υπάρχει κάποιο κατάστημα να το αγοράσω και να μου το στείλουν ωστε να το εχω την ημέρα κυκλοφορίας, δηλαδή στις 30;
:liverpool:
User avatar
laftso
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun Oct 19, 2008 9:27 pm
Football Manager της ομάδας: Xanthi
Αγαπημένη Ομάδα: Xanthi
Location: Xanthi-Thessaloniki-Brussels
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

vouksis wrote:
laftso wrote:Παιδια ηθελα να ρωτησω.Αυτο το online zavvi store ειναι αξιοπιστο??
Εχει αγορασει κανενας απο εκει??Και γιατι τα εχουν τοσο φτηνα σε σχεση με τα μαγαζια εδω??Η διαφορα ειναι μεγαλη...
To zavvi ειναι αλυσιδα στυλ "μετροπολις" στην Αγγλια. Αρα εχει οπως καταλαβαινεις και κανονικα καταστηματα οποτε ειναι στανταρ αξιοπιστο.

Απο την αλλη περισυ λογω της οικονομικης κρισης πολλα καταστηματα zavvi εκλεισαν (πχ αυτο στο southampton οπου εμενα) και η εταιρεια μπηκε αν δεν κανω λαθος κατω απο τον ελεγχο της cooper (λογιστικη εταιρεια). Με λιγα λογια σχεδον κυρηξαν πτωχευση αλλα ορισμενα καταστηματα που ηταν κερδοφορα συνεχισαν να λειτουργουν.

Γενικως μην το φοβασαι για να σε εξαπατησει ΑΛΛΑ θα στο στειλει λογικα με το αγγλικο ταχυδρομειο (τα οποια κανουν και απεργια αυτες τις μερες) οποτε μπορει να αργησει.


Πιστευω ησουν πληρες κατατοπιστικος και τρομερα ενημερωτικος.. (:
Σ'ευχαριστω πολυ.. :wink:
-tsekouri -tsekouri Image -tsekouri -tsekouri
User avatar
theotses
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6914
Joined: Mon May 29, 2006 12:15 pm
Football Manager της ομάδας: Reading
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος, Man Utd, T.F.F.
Status: Non-stop projecting!!!
Location: Stockholm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καποιος που το παρηγγειλε απο το play μπορει να μου πει αν του ηρθε το code για το custom sleeve και αν ξερει ποτε θα το στειλουν απο Αγγλια...
Form Follows Function Follows Financing
vdeverak
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1483
Joined: Sat Nov 18, 2006 6:21 pm
Football Manager της ομάδας: Villareal
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Status: υπομονή
Location: Αγιος Νικολαος Κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tasosbin wrote:υπάρχει κάποιο κατάστημα να το αγοράσω και να μου το στείλουν ωστε να το εχω την ημέρα κυκλοφορίας, δηλαδή στις 30;

απ το e shop περισυ το ειχα το πρωινο που κυκλοφορησε.
και ειμαι κ επαρχια :wink:
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

theotses wrote:Καποιος που το παρηγγειλε απο το play μπορει να μου πει αν του ηρθε το code για το custom sleeve και αν ξερει ποτε θα το στειλουν απο Αγγλια...
Εγώ το έχω παραγγείλει αλλά δεν είχε λεφτά μέσα η prepaid οπότε δεν ξέρω τι γίνεται, θα πάω αύριο να τα καταθέσω.
Επίσης κάτι διάβασα οτι το play.com είναι σε ενα αλλο κρατίδιο οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα με τα αγγλικά ταχυδρομεία. :D
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
theotses
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6914
Joined: Mon May 29, 2006 12:15 pm
Football Manager της ομάδας: Reading
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος, Man Utd, T.F.F.
Status: Non-stop projecting!!!
Location: Stockholm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παντως πηρα προ για εναν κολλητο μου και τα εστειλαν κανονικοτατα...

Ενημερωσε ρε Μπουατσά τι παιζει οταν μαθεις γιατι θελω ενα theotses manager :D
Form Follows Function Follows Financing
anipomonosFM
Amateur
Amateur
Posts: 139
Joined: Fri Oct 19, 2007 12:37 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo / Olympiakos
Status: FM 11 ΚΑΙ ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΕΞΩ!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω μολις εκανα την παραγγελια στο e-shop.
αλλα δεν ξέρω ποτε θα ερθει, επειδη θα το παραλαβω απο το καταστημα στο Μεσολογγι,
ελπιζω για την πρωτη μερα, αλλα το βλεπω δυσκολο, εσεις τι λετε?
User avatar
pearl_scar
Amateur
Amateur
Posts: 201
Joined: Wed Apr 27, 2005 9:36 am
Football Manager της ομάδας: West Ham United F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός , West Ham
Has thanked: 0
Been thanked: 0

theotses wrote:
Καποιος που το παρηγγειλε απο το play μπορει να μου πει αν του ηρθε το code για το custom sleeve και αν ξερει ποτε θα το στειλουν απο Αγγλια...
Φιλε ουτε εμενα ηρθε καποιο mail ακομη , παντως μια αλλη παραγγελία που ειχα απο το play.com ειχε καθυστερήσει, μπορει και να ήταν μεμονομένο όμως
παντως δεν το βλέπω να το έχουμε την Παρασκευή, μακάρι ομως
vampire.blueblooded
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Sun May 18, 2008 3:55 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos SF Peiraios
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παίδες με πόσα κλειδιά (δηλαδή σε πόσα pc μπορεί να ενεργοποιηθεί) έρχετε φέτος το FM2010? Ξέρει κάποιος να μου πει?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~ΔΕΝ ΠΡΟΣΑΡΜΌΖΟΜΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΑΡΕΣΩ~~~~~~~
~~~ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΩ~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Image
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Σε ένα.
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επειδή βαριέμαι να κοιτάζω σελίδες πίσω , μήπως μπορεί κανείς να μου προτείνει κανα φτηνώ μαγαζί να το τσιμπίσω ?
οχι ονλαίν :wink:
Στο πλαίσιο έχει 37 γιούρος ...
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
th30
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Wed Feb 13, 2008 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Διαγορας Ροδου
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Διαγορας,Fc Ροδος
Location: Ρόδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

diant wrote:επειδή βαριέμαι να κοιτάζω σελίδες πίσω , μήπως μπορεί κανείς να μου προτείνει κανα φτηνώ μαγαζί να το τσιμπίσω ?
οχι ονλαίν :wink:
Στο πλαίσιο έχει 37 γιούρος ...
Κοιταξε εδώ http://www.skroutz.gr/s/89451/Football- ... nager+2010+
Founes
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Thu May 22, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Θα ήθελα να μοιραστώ την άποψη μου μαζί σας σχετικά με την τιμή ±40euro που κοστίζει το παιχνίδι...
θεωρώ οτι η τιμή αυτή είναι αρκετά μεγάλη. Και δεν μιλάω μόνο για φέτος αλλά και για πέρσι που ουσιαστικά ήταν το update του προπέρσινου που κόστιζε ±40ε!!! Το ίδιο και φέτος! Για ενα (κατα μεγαλύτερο ποσοστο) γραφιστικό update και μια μεταφορά του fmlive σε dvd πληρώνουμε και πάλι ±40ε!!!

Όταν σκέφτομαι δε οτι για να απολαύσω το παιχνίδι στο 100% θα πρέπει να πειράξω την DB για να παίζει κανονικά η Εθνική Γερμανίας και Ολλανδίας, θα πρέπει να πειράζω αρχειάκια για να αξιοποιώ όλη την DB (HUGE DB). Θα πρέπει να κατεβάσω το updade γιατι όλο και κάποιο προβληματάκι θα έχει το αρχικό release, θα πρέπει να ψάξω και να
κατεβάσω τα σήματα των ομάδων, τα facepacks κτλ... δεν μπορώ να πω αισθάνομαι και τοσο καλα...

Εντάξει την πρέζα μας θα την πληρώσουμε και πάλι γιατι έχει καταντήσει εξάρτηση το παιχνίδι... αλλά νομίζω οτι καλό θα ήταν να ακουστεί και αυτή η γνώμη και εδώ αλλά και ισως λίγο ψηλότερα μέσα απο εδω......
god is a dj
User avatar
theotses
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6914
Joined: Mon May 29, 2006 12:15 pm
Football Manager της ομάδας: Reading
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος, Man Utd, T.F.F.
Status: Non-stop projecting!!!
Location: Stockholm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν δεν επρεπε να πειραξεις την Γερμανια και την Ολλανδια, αν δεν επρεπε να κατεβασεις σηματακια κλπ θα το πληρωνες ±60 ευρω γιατι ολα αυτα ειναι χρηματα...

Οσο αφορα την db φετος εχεις πολλες επιλογες ωστε να μην χρειαζεται να πειραζεις αρχειακια για να εχεις huge...

Επισης η τιμη καθοριζεται απο τον εκαστοτε προμηθευτη (βλ.Zegetron) στο ιντερνετ μπορεις να το βρεις και με 25-30 ευρω...

Η επιλογη ειναι δικη σου... Δινεις ±40 και το παιρνεις απο το καταστημα στην Ελλαδα ή ±25 και το παιρνεις απο το ιντερνετ...

Επισης ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ παιχνιδι που να μην εχει bug, γιατι πολυ απλα το φτιαχνουν ανθρωποι...

Οσοι beta testers και να υπαρχουν καποιο bug θα ξεφυγει...
Form Follows Function Follows Financing
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Απόλυτα σωστός ο Theo. :thumbleft:

Αν υπήρχαν οι άδειες για τα logos, τα kits, τις δυο εθνικές που δεν έχει (η Ολλανδία δεν είναι μέσα σε αυτές), το παιχνίδι θα ήταν ακόμα ακριβότερο. Οπότε, δεν είναι τίποτα να ασχοληθείς ψάχνοντας δέκα-είκοσι λεπτά στο ίντερνετ και να τα έχεις όλα έτοιμα, ΤΣΑΜΠΑ, χωρίς να χρειαστεί να τα φτιάξεις. Αν έπρεπε ο καθένας να φτιάχνει τα δικά του, οκ, αλλά από τη στιγμή που τα βρίσκεις όλα έτοιμα, δεν πρέπει να διαμαρτύρεσαι.

Το huge, επίσης, δεν θα χρειάζεται, αφού φέτος μπορείς να προσαρμόσεις τη db όπως θες πριν ξεκινήσεις παιχνίδι, επιλέγοντας το Custom.

Όσο για τα bugs, τουλάχιστον έχουμε την υποστήριξη και τα patch, άλλες (μεγαλύτερες) εταιρείες δεν ασχολούνται καθόλου μετά την κυκλοφορία των παιχνιδιών τους.

Όταν όλα τα παιχνίδια κοστίζουν τόσο, δεν μπορεί η S.I. να κάνει διαφορετικά, γιατί δε θα τη συμφέρει. Αν αγοράζεις κι άλλα παιχνίδια, θα το ξέρεις αυτό. Αν δεν αγοράζεις, ε για το ένα που αξίζει, πληρώνεις, τι να κάνουμε..

Σκέψου και κάτι τελευταίο. Σε ένα-δυο-τρία Σάββατα χαλάς πολλά παραπάνω, δεν αξίζει να δώσεις 40 ευρώ για ένα παιχνίδι το οποίο ο μέσος χρήστης παίζει 240 ώρες το χρόνο;
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2010”