Πότε αναλαμβάνετε μια ομάδα;

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ήμουν στον Απόλλων Λεμεσού και έφυγα για τον Ολυμπιακό στα μέσα της σεζον γύρω στον Φεβρουάριο, από τον Ολυμπιακό πήγα στην Roma πάλι στα μέσα της σεζόν κατά τον Οκτώβριο, πορευόμουν με το υπάρχον ρόστερ και τον Ιανουάριο η τον Ιούλιο έβλεπα ποίους παίχτες χρειάζομαι, ποίους όχι και έκανα μεταγραφές. Τώρα πήγα στην Σίτι (όχι την Αιγαλεάρα, την Μάντεστερ) στην αρχή της σεζόν και με μπάτζετ 130 εκατομμύρια. Και έχω κομπλάρει, δεν ξέρω ποίους να διώξω ποίους να κρατήσω ποίους να αγοράσω... Γενικά πρωτόγνωρες καταστάσεις γιατί πάντοτε επέλεγα να πηγαίνω στα μέσα της σεζόν. Να γυρίσω σε προηγούμενο σειβ και να μείνω στην Roma; Η Σίτι έχει 7 ισάξιους αριστερούς και δεξιούς εξτρεμ!!! Κατά τα άλλα κανένας υπερπαίχταρος για ομάδα που πήγε 2 συνεχόμενες φορές σε τελικό Τσουλου... Πείτε ιδέες. Κολλάω με τόσα λεφτά και να φτιάξω ομάδα το καλοκαίρι...
Εσείς πότε προτιμάτε να αναλαμβάνετε μια ομάδα;

υ.γ. Αγόρασα ήδη τον καλύτερο επιθετικό του παιχνιδιού (νιουτζεν) από την Roma 69 μύρια, κατά τα άλλα καμία κίνηση.
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
gs1992
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 330
Joined: Thu May 07, 2009 12:03 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Chelsea,Real Mad
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οντως τρελενεσαι με τοσα λεφτα και ειδικα αμα εχεις πολλους παικταραδες οπως λες...
Σε γνώρισα από παιδί μικρό...
Byzas Megara City_4
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Wed Dec 12, 2007 11:56 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οταν με εχει αναγκη... :D
ΒΥΖΑΝΤΑΡΑ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ...-4-


Image
User avatar
ispanos99
Trialist
Trialist
Posts: 58
Joined: Tue Oct 27, 2009 11:11 am
Football Manager της ομάδας: Genoa
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Status: reatain possesion ρεεεεεεε....!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στο τελος της season...ημουν στην leeds και ανεβηκα 2 χρονιες συνεχομενες και απο league 1 βρεθηκα στν premier...στ πρωτο χρονο σωθηκα ανετοτατα και πηρα τ fa cup...πριν τελειωσει η χρονια εκανα apply στην newcastle και ηρθε σθμβολαιο....καμια σχεση με την leeds σε wage bugjet...τς ειπα θα απαντησω στο τελος της σεζον που ειναι και το καλυτερο διαστημα για να αλλαζεις ομαδα...προσωπικη μ αποψη...δεχτηκα και τωρα φτιαχνω υην ομαδα,κανω εκαθαριση υλικου,παιρνω και διωχνω προπονητες,κανω τν δικια μ προπονηση και τα φιλικα μ και γενικα τοτε ειναι η καταλληλη στιιγμη να αλλαξεις ομαδα...ΟΜΩΣ δεν σημαινει οτι δεν εχω αλλαξει ομαδα στα μεσα της σεζον
μου ειπε χωριζουμε....δεν αντεχω το FOOTBALL MANAGER να μπαινει αναμεσα μας!
BianconeroG4
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Sun Jul 04, 2010 2:45 pm
Football Manager της ομάδας: Nottingham Forrest
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ,Juventus
Status: Εδω και τοσες..χιλιαδες χρονια...!
Location: Θεσ/νικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην αρχη της season ειναι καλητερα κατα τι γνωμη μου..εχεις χρονο να ασχολιθεις με το ροστερ σου,ποιοι παικτες θα φυγουν κτλπ...μεταγγραφες,τακτικη..και ολα τα σχετικα...
Vanfaculo inter
User avatar
FLOATING
Amateur
Amateur
Posts: 168
Joined: Mon Nov 22, 2004 6:28 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: AC Milan
Status: Όχι άλλο κάρβουνο....
Location: Out In Space With Hawkwind
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρχη της σεζον πιστευω και εγω ειναι η καλυτερη εποχη για αλλαγη ομαδας.
Αν και ειχα αλλαξει Μαρτιο (στο προηγουμενο μανατζερ) απο Παναθηναικο σε Μιλαν αφου μου εκαναν προταση να αναλαβω την ομαδα! Φυσικα δεχτηκα οπως και δεχτηκα οτι δεν μπορουσα παρα να περιμενω να ληξει η σεζον για να κανω τις κινησεις μου!
User avatar
Chiron
National Manager
National Manager
Posts: 9514
Joined: Tue Oct 28, 2008 12:55 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ.Ολυμπιακός Β.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικα ειναι καλο να πηγαινεις στο τελος της σαιζον(οποτε και γινονται καποιες απολυσεις και βρισκεις δουλεια) ωστε να βλεπεις αν οι παικτες που εχει η ομαδα ταιριαζουν στο συστημά σου.Οποιος δεν σου κανει τον σουταρεις και το καλοκαιρι παιρνεις αυτους που σου χριεαζονται κανεις και τη δικη σου προετοιμασια και εισαι κομπλε.
Το μεγαλο μπατζετ ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι ναι μεν παιρνεις παικταραδες αλλα αν δεν σου βγουνε γκρινιαζει η διοικηση.Εχω απολυθει απο διοικησεις που ηθελαν τρελα πραγματα."Γιατι κυριε Chiron δε βγαλατε την Μπολονια ΤΣΛ;Γιατι η Αλαβες τερματισε 8η;Απολυεστε!"
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2010”