Football Μanager 2010 vs Fifa Manager 2010

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Thijs Libregts
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Wed Nov 22, 2006 9:30 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Veni Vidi Vici
Location: Κυψέλη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

basinas wrote:
Ποιά ακριβώς στοιχεία του Fifa θα έπρεπε να ενσωματωθούν στο FM?
Eκτος απο την προπονηση που ανεφερες υπαρχουν παρα πολλα.δημιουργια ακαδημιων σε διαφορα σημεια του πλανητη,δυνατοτητα να αναλαβεις assistant σε μια ομαδα,προπονηση και σε εθνικες εκτος απο συλλογους προετοιμασια το καλοκαιρι σε προπονητικο κεντρο αναλογα με τα οικονομικα της ομαδας και φιλικα με ομαδες που ειναι στο ιδιο κεντρο,δυνατοτητα να οργανωσεις γευμα σε εστιατοριο με τους παικτες για να ανεβασεις το morale τους,κανονιζεις τις τιμες των εισητηριων την χωρητικοτητα του γηπεδου τα τηλεοπτικα δικαιωματα τις διαφημιστικες πινακιδες και αλλα πολλα που δεν μου ρχονται τωρα.Μην ξεχναμε οτι ειμαστε manager οχι μονο προπονητες αρα και υπευθυνοι για τα οικονομικα της ομαδας.Δεν νομιζω οτι αυτες οι προσθηκες θα κανουν κακο στο παιχνιδι ισα ισα που θα το κανουν πιο ενδιαφερον γιατι απο ενα σημειο και μετα κανουμε τα ιδια και τα ιδια (προπονηση - ματσ - μεταγγραφες και τουμπαλιν)
Από αυτά που λες, συμφωνώ στο θέμα της προετοιμασίας. Όλα τα άλλα όμως δεν πρέπει να μπουν.
Φαντάζεσαι ότι ρωτάει κανένας τον Μπάγιεβιτς ή το Λίνεν για την τιμή του εισιτηρίου?
Μηχανολόγος Μηχανικός
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παντος θα γουσταρα να εβλεπα τον αγωνα σε στιλ pro για τα αλλα αδιαφορω
και δεν θελω ουτε γυνεκαις ουτε σπιτια σε σκινη θα μενω
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Νομίζω αν και τα 2 περιέχουν την λέξη manager δεν μοιάζουν σχεδόν καθόλου ή το ένα είναι κατά πολύ καλύτερο σε άλλα θέματα και το άλλο σε άλλα...

Η db του FM δεν την έχει κανένα manager άρα από μόνη της το κάνει κορυφή...Στο FIFA έχει κάποια ενδιαφέρονται στοιχεία που ξεφεύγουν από τον τομέα των manager όπως μας έχει συνηθίσει η SI με το Football Manager...

Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα ήταν πολύ καλό κάποια εταιρεία να βγάλει ένα παιχνίδι που θα γινόσουν πρόεδρος μιας ομάδας που αυτό θα είχε πολύ φάση και όχι να το εισάγεις αυτό σε κάποιο παιχνίδι που έχει την λέξη manager...
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
seldon
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:35 am
Football Manager της ομάδας: Waiting for fm 13...
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina,PAS Preveza,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ είμαι φανατικός των sims εδω και χρόοοονια οπότε η επιλογή μου δεν θα μπορούσε να είναι άλλη. Αν είχε και την db του fm θα ήταν απλά τέλειο.
Μέχρι την άκρη του κόσμου ταξίδεψα μόνο για σένα μιλούσα παντου....Σε οποία γωνία αυτής της γης κα αν αλητεψα, τέτοια αρρώστια δεν βρήκα αλλού...Θέλω να βλέπω σημαίες να ανεμιζουνε, θέλω να βλέπω τον ταυρο ψηλά...Για όσα περάσαμε και όσα θα ζήσουμε, θα στο φωνάζω και πιο δυνατά...Ω ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ σου λέω δεν είμαι καθόλου Καλά. Ω πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ ΟΛΕ θα στο φωνάζω και πιο δυνατά.

ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ,ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Η ΙΣΤΟΡΊΑ...PAS7 ULTRAS
Thijs Libregts
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Wed Nov 22, 2006 9:30 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Veni Vidi Vici
Location: Κυψέλη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγώ είμαι φανατικός του Medieval Total War.
Να φορέσουμε στους παίκτες πανοπλίες και να τους στείλουμε στη μάχη?, τι λες...??
Μηχανολόγος Μηχανικός
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2010”