Crash Dumps

Αναφέρουμε τα Bugs που έχουμε εντοπίσει. Προσοχή στους κανόνες!
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
BbbyronR21
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1290
Joined: Thu Nov 08, 2007 4:10 pm
Football Manager της ομάδας: Debrecen
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Chelsea.Real M.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μου επαθε κρας με την μια με το που το πηρα και νομιζα οτι θα ηταν polish...
Καν δεν προλαβα να δω την ομαδα μου και κρασαρε.
Δεν χωράει τρεις η Championship, απλά ΔΕΝ χωράει
Απο τους δημιουργους των επιτυχημενων Δεν χωραει δυο το Λονδινο και The Cook,The Thief,His Wife and her Lover
Because when the going gets tough, the tough gets going...
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Το πιο πιθανό είναι ότι φταίει το σύστημά σου. Το παιχνίδι παίζει μια χαρά στις περισσότερες περιπτώσεις.
BbbyronR21
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1290
Joined: Thu Nov 08, 2007 4:10 pm
Football Manager της ομάδας: Debrecen
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Chelsea.Real M.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενταξει μπορει θα το δοκιμασω και στην συνεχεια και θα δω (ειχα βαλει και το πατς πριν καν ξεκινησω για πρωτη φορα το παιχνιδι)
Δεν χωράει τρεις η Championship, απλά ΔΕΝ χωράει
Απο τους δημιουργους των επιτυχημενων Δεν χωραει δυο το Λονδινο και The Cook,The Thief,His Wife and her Lover
Because when the going gets tough, the tough gets going...
br.xristos
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Mon Oct 15, 2007 11:57 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα εχω κατεβασει το παιχνιδι μεσω steam και μου εχει βγαλει μηνυμα για crash dump ηδη δυο φορες υπαρχει καποια λυση? το pc εχει ολες τις προυποθεσεις για να τρεχει το παιχνιδι καλα.. ευχαριστω
User avatar
t_dalis
Amateur
Amateur
Posts: 158
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχοντας ξεκινησει 3 φορες διαφορετικο παιχνιδι, εχοντας δοκιμασει ολες τις προοπτικες (defrag, chkdsk, memory clear etc.το μονο που μου εμενε ηταν να παρω νεο υπολογιστη :P )
βλεπω πως σε διαφορα σημεια του παιχνιδιου εχω το εξης crash dump και φυσικα δε προχωραει παρακατω, με πεταει εξω και απλα πρεπει να κανω restart τον υπολογιστη και αν ειναι καλο μαζι μου τοτε μπορει να ξεκινησει ξανα το παιχνιδι

μιλαμε οτι μεχρι στιγμης απο την παρασκευη το πρωι μεχρι σημερα εχω 3 Crash dump και 1 reinstall του παιχνιδιου και μετα αλλα 5 Crash dump και φυσικα εχω σταματησει να παιζω...

στο forum της SI το μελετανε το θεμα
για την ωρα αυτα που βλεπω ειναι πως εχει να κανει (το συγκεκριμενο Crash dump) με την μνημη που χρησιμοποιει το παιχνιδι
το αλλο που μιλησαν ειναι τα διαφορα αρχεια απο τον editor data Που χρησιμοποιουμε και πως οταν τα φορτωνεις παρολλο που δεν εχουν καποιο προβλημα στις διοργανωσεις σε πετανε καποια στιγμη εξω (αυτο να λεμε την αληθεια δε το εχω δοκιμασει ακομα αλλα ειναι το τελαυταιο που μου μενει)

εαν καποιος εχει καποια λυση για το συγκεκριμενο θεμα με τα Crash dumps ελπιζω να μου δωσει και μενα τα φωτα του
ελπιζοντας οτι θα λυθει συντομα το προβλημα γιατι το παιχνιδι δεν προχωραει ετσι με τιποτα

ευχαριστω κιολας προκαταβολικα

edit τα preferences του υπολογιστη ηταν μια χαρα στο 2009 και δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα
pentium (R) 4 cpu 3,20 Ghz
3 gb ram
ATI radeon 3850 AGP
80 GB HD

thanks
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Γενικά συμβαίνουν μια φορά στο τόσο, τώρα αν εσένα σου συμβαίνει συνέχεια μάλλον είσαι άτυχος.

Απ' τη στιγμή που όπως είπες το μελετάνε στο φόρουμ της SI, αναμένουμε.
br.xristos
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Mon Oct 15, 2007 11:57 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε εχω και εγω το ιδιο ακριβως προβλημα.. αν βρεθει καποια λυση θα ειμαι υποχρεως ευχαριστω
User avatar
t_dalis
Amateur
Amateur
Posts: 158
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nik_33 wrote:Γενικά συμβαίνουν μια φορά στο τόσο, τώρα αν εσένα σου συμβαίνει συνέχεια μάλλον είσαι άτυχος.

Απ' τη στιγμή που όπως είπες το μελετάνε στο φόρουμ της SI, αναμένουμε.
φιλε μου νικ,
μιλαμε οτι καθημερινα μου το βγαζει... εχουμε πια δευτερα, απο την παρασκευη μεχρι σημερα ηδη 7 φορες 2 παρασκευη,
1 σαββατο (μετα reinstall) Ξανα 2 την κυριακη και ηδη 3 σημερα

εχω ξεκινησει και σταματησει απειρες φορες
δεν μπορω να βρω τι φταει...

σιγουρα για την ωρα αλλαγη Pc δεν προβλεπεται αλλα σιγουρα επαιζαν ολα καλα με το 2009 και σιγουρα θα επρεπε να δουλευουν ολα ρολοι και σε αυτο

ναι στο forum της SI λενε οτι το κοιταζουν και οι υπευθυνοι και οι users αλλα απλα ρωταω μηπως και εχει συμβει σε καποιον και εχει αντιμετωπισει την κατασταση

σε ευχαριστω παντως

edit : να συμπληρωσω απλα οτι την πρωτη φορα το εγκατεστησα απο το Pc και επαιξα offline (με το Patch εγκατεστημενο απο εμενα) στο πρωτο reinstall το περασα με τον κωδικο απο το steam και στο δευτερο reinstall απο το Pc με τον κωδικο On line απο steam και παλι με τα ιδια αποτελεσματα

αρα δεν μπορει να παιζει κατι με τις εγκαταστασεις :-P ολα εκτος και μετα ολα εντος ξανα και σιγουρα μου εχει βγαλει το ιδιο Crash dump με οποια εγκατασταση και αν του εχω κανει... ατιμο πισακι... με εχεις καταστρεψει!
-toixos2
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Καλά έκανες και το είπες, απλά σε εμένα για παράδειγμα έχει συμβεί μόνο δυο φορές σε ένα μήνα.

Αν έχεις διαθέσιμο άλλο pc, δοκίμασέ το και εκεί πάντως, να δούμε αν θα έχει διαφορά.
User avatar
t_dalis
Amateur
Amateur
Posts: 158
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nik_33 wrote:Καλά έκανες και το είπες, απλά σε εμένα για παράδειγμα έχει συμβεί μόνο δυο φορές σε ένα μήνα.

Αν έχεις διαθέσιμο άλλο pc, δοκίμασέ το και εκεί πάντως, να δούμε αν θα έχει διαφορά.
δυστυχως... δεν υπαρχει αλλο διαθεσιμο pc :cry: να ησουν σιγουρος οτι ηδη θα ειχε γινει εγκατασταση και εκει
απλα περιμενω τωρα... μπας και ερθει η απο μηχανης θεου βοηθεια (οποιος και αν το λυσει το προβλημα μου θα ειναι θεος 8) )
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Αυτά τα έχεις δοκιμάσει;
Spoiler: show
Having a Problem with Steam Look Here


Steam Stuck on Updating


First

try this

Restart Steam

Second

If the issue persists, exit Steam, rename your ClientRegistry.blob, and restart Steam. The ClientRegistry.blob can be found in your Steam installation directory. c:\program files\steam by default.

Third

If the issue still persists, you may have issues with your local Steam files. You may refresh these files without deleting your game files. Please follow this process to refresh your Steam files:
1-Exit Steam
2-Navigate to your Steam installation directory. (c:\program files\steam\ by default.)
3-Delete everything in that directory EXCEPT the following:
steam.exe
steamapps directory (All of Steam's game files are kept here.)
4-Restart Steam



First easy fix For most problems :
Certain Steam issues may be corrected by renaming the ClientRegistry.blob and restarting Steam.
Completely exit from the Steam client.
Go to C:\Program Files\Steam (or the Steam directory that was specified during installation).
Locate ClientRegistry.blob and rename this file to ClientRegistryOld.blob.
Restart Steam to allow the file to be recreated.


This fixes most common problems like crashes and errors with the steam client
Κυρίως το κομμάτι που έχω σε bold.
User avatar
t_dalis
Amateur
Amateur
Posts: 158
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nik_33 wrote:Αυτά τα έχεις δοκιμάσει;
Spoiler: show
Having a Problem with Steam Look Here


Steam Stuck on Updating


First

try this

Restart Steam

Second

If the issue persists, exit Steam, rename your ClientRegistry.blob, and restart Steam. The ClientRegistry.blob can be found in your Steam installation directory. c:\program files\steam by default.

Third

If the issue still persists, you may have issues with your local Steam files. You may refresh these files without deleting your game files. Please follow this process to refresh your Steam files:
1-Exit Steam
2-Navigate to your Steam installation directory. (c:\program files\steam\ by default.)
3-Delete everything in that directory EXCEPT the following:
steam.exe
steamapps directory (All of Steam's game files are kept here.)
4-Restart Steam



First easy fix For most problems :
Certain Steam issues may be corrected by renaming the ClientRegistry.blob and restarting Steam.
Completely exit from the Steam client.
Go to C:\Program Files\Steam (or the Steam directory that was specified during installation).
Locate ClientRegistry.blob and rename this file to ClientRegistryOld.blob.
Restart Steam to allow the file to be recreated.


This fixes most common problems like crashes and errors with the steam client
Κυρίως το κομμάτι που έχω σε bold.
σε ευχαριστω για τις απαντησεις νικ
αλλα δεν παιζω πια το παιχνιδι απο το steam αλλα απο το πισι μου off line
λες να το ξανακανω install και να δοκιμασω και αυτη τη λυση?
αλλωστε τι ειναι να περνας το παιχνιδι για μια ακομα φορα? :P
αρκει να μην τα παιξει στο τελος απο τα πολλα unistall και reinstall 8)
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Τίποτα :-)

Δοκίμασε ξανά και έχε στο μυαλό σου και αυτό
1. Autosave Weekly.
2. Keep an eye on Task Manager, and be prepared to save and reload when FM.exe hits 1.6gb RAM usage.
User avatar
t_dalis
Amateur
Amateur
Posts: 158
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1) δεν εχω autosave ποτε ανοιχτο, απλα καθε μερα που περναει κανω save ο κοσμος να χαλασει :-P
2) αυτο ειναι σοβαρη πληροφορια και πρεπει να τη βαλω στο μυαλο μου με sticker!


edit by Nik_33 - Μην κάνεις quote τα ποστ αποπάνω σου, thanks!
Heis
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue May 13, 2008 2:00 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια αυτο σας το βγαζει γιατι μαλλον εχετε δημιουργησει ενα νεο editor..Η λυση ειναι απλη,ανοιγετε παλι το editor data και σβηνεται το νεο που εχετε δημιουργησει..στην συνεχεια θα σας παιζει το παιχνιδι κανονικα.
Post Reply

Return to “Bugs”