FM Genie scout 10

Απορίες πάνω στον νέο FM Data Editor αλλά και σε πρόσθετα εργαλεία.
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
toni lora
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3356
Joined: Mon Dec 26, 2005 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: on Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: Πρασινες ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ
Status: ..πιασε μια... Τουλουμπα!
Location: Κορυδαλλος-Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ακουστε και το πιο κουφο!....


εμενα δεν ανοιγει καν!....

δεν φορτωνει καν...η εφαρμογη! :shock: :scratch: :scratch: :scratch:



μεχρι να περασω το καινουργιο...γιατι πριν το παλιο(παλια εκδοση ) λειτουργουσε...


παει εχασα το δεξι μου χερι!... :D
στο τηλεφ. εκμπομπης>
καλησπερα>
Φρανκ,φρανκ,φρανκ..
Παρουσιαστρια>
καλα εισαι..?

μπαουυυυυυυυυυυυ....

τι ωρα ειναι?

Φρανκ,φρανκ,φρανκ..

$%$#@!^@&#&*%$*
..φρανκ...
απλα πραγματα,ΦΡΑΝΚ!
Tsoplika
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Wed Jan 16, 2008 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal/Spezia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όπως κάθε junkie, έτσι κι εγώ υπέφερα από στερητικό σύνδρομο που επιστημονικά αποκαλείται fmscoutiasis. Αλωνίζοντας τα σάιτς και προσπερνώντας με σθένος τα λινκς με το dvd της Τσούλιας, κατέληξα να δοκιμάσω κάτι που πρότειναν κάποιοι σε ένα φόρουμ που τους έλυσε το πρόβλημα.

Κάντε λοιπόν τα εξής: Πάτε (με τον Internet explorer και όχι με το Mozilla) στο σάιτ της Adobe (www.adobe.com) και κατεβάστε και τα 4 λινκς που έχει στη δεξιά πλευρά (reader, flash, air και shockwave). Έπειτα κλείστε τα όλα, πατήστε και ένα restart (είναι το αντίστοιχο του ξεματιάσματος σε pc) και, ω θαύμα, το fmscout ξεκινάει επιτέλους και μπορώ πλέον να βλέπω με την ησυχία μου αν η νιγηριανή ταλεντάρα μου έφυγε απ τα σουβλατζίδικα της Θεσσαλονίκης για να πάει για προπόνηση.

Για την ιστορία, έχω Windows xp, sp3, όπως φαντάζομαι και οι περισσότεροι στη χώρα μας. Για Svista, 7, αμαρτίαν ουκ έχω.
konnos13
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Thu Mar 27, 2008 4:53 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: pao,milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα, σε όλους.
Έχοντας ξεκινήσει με τον ΠΑΟ και ανοίγοντας το genie scout για να δω πόσο θα πουλήσω τους παίχτες που ανήκουν στην ομάδα μου, διαπιστώνω ότι όλοι τους έχουν sale value -1. Έχει εμφανιστεί και σε κάποιον άλλο; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό και αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα ήμουν υπόχρεος. Ευχαριστώ.
kornilios21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Tue Aug 26, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To sale value στο FM Scout είναι για να βλέπεις πόσο μπορείς να αγοράσεις παίκτες άλλων ομάδων.
-1 βγάζει στους παίκτες σου, γιατί είναι δικό σου θέμα πόσο θα τους πουλήσεις (σε λογικά πάντα πλαίσια).
konnos13
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Thu Mar 27, 2008 4:53 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: pao,milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kornilios21 wrote:To sale value στο FM Scout είναι για να βλέπεις πόσο μπορείς να αγοράσεις παίκτες άλλων ομάδων.
-1 βγάζει στους παίκτες σου, γιατί είναι δικό σου θέμα πόσο θα τους πουλήσεις (σε λογικά πάντα πλαίσια).
Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό. Δοκίμασα να κάνω "retire", άρα να απομακρυνθώ από την ομάδα και να μην την ελέγχω, όμως μέσω του genie εξακολουθούσε να μου εμφανίζει sale value -1 σε όλους τους παίχτες. Σε ευχαριστώ πάντως :wink:
kornilios21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Tue Aug 26, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δηλ μετά το retire, έκανες save,ξαναφόρτωσες το παιχνίδι από το fmscout και συνέχιζε να σου βγάζει -1;
Δε νομίζω.
konnos13
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Thu Mar 27, 2008 4:53 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: pao,milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι αυτό έγινε. Προφανώς είναι κάποιο bug, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί.
User avatar
manthousalas
Amateur
Amateur
Posts: 161
Joined: Fri Aug 31, 2007 11:37 am
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Location: Nea smirni
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

παιδια αυτο που λεει ο φιλος tsoplika ισχυει! πετυχε!
στην αρχη τα κατεβασα ολα απο την σελιδα τις abode αλλα απο το mojila και δεν εγινε τπτ..
μετα απο τον internet explorer μονο το abode flash και μετα ανοιξε...εγγυημενο!
Vairous
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Mon Jul 12, 2010 2:02 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμενά κολλάει στο Λοαντινγ Πιπολ.Δεν ανταποκρινετε
Post Reply

Return to “Data Editor / 3rd party programs”