FM Genie scout 10

Απορίες πάνω στον νέο FM Data Editor αλλά και σε πρόσθετα εργαλεία.
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
User avatar
Gio4
Trialist
Trialist
Posts: 80
Joined: Thu Oct 29, 2009 5:24 pm
Football Manager της ομάδας: OFI Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βγηκε το fm genie scout 10 απο τοhttp://www.fmscout.com/c-fm_genie_scout.html.
το λινκ για να το κατεβασετε εδω http://www.filefront.com/14901415/fm_ge ... 0_rc1.zip/


Για την έκδοση 10.2 - > ΕΔΩ

Υ.Γ μην ξεχνατε οτι για να φορτωσουμε το save μας πρεπει να ξετικαρουμε το "Compress Save Games" στα
Preferences,να κανουμε save και μετα να φορτωσουμε το save μας στον genie scout.
User avatar
grigoris78
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 341
Joined: Tue Nov 18, 2008 3:18 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Location: 'Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία πράματα!!!!

Ευχαριστώ...
Έν οίδα , ότι ουδέν οίδα.

R.I.P. Jeff Hanneman
moudian
Trialist
Trialist
Posts: 46
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Status: ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΑΣ.... ΑΡΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δουλευει 100% ?

Γιατι εμενα

οταν κανει το Loading People με κολλαει και δεν φορτωνει
presor
Indispensible
Indispensible
Posts: 1887
Joined: Sat Oct 31, 2009 2:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να μην κολλαει θα πρεπει να ξετικαρεις την επιλογη Compress saved games και επισης προτου ανοιξεις το genie να κανεις save το παιχνιδι.Εμενα ετσι μου δουλεψε :wink:
moudian
Trialist
Trialist
Posts: 46
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Status: ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΑΣ.... ΑΡΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιος φιλε το εκανα και δουλευει...
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Gio4 wrote:Βγηκε το fm genie scout 10 απο τοhttp://www.fmscout.com/c-fm_genie_scout.html.
το λινκ για να το κατεβασετε εδω http://www.filefront.com/14901415/fm_ge ... 0_rc1.zip/

Υ.Γ μην ξεχνατε οτι για να φορτωσουμε το save μας πρεπει να ξετικαρουμε το "Compress Save Games" στα
Preferences,να κανουμε save και μετα να φορτωσουμε το save μας στον genie scout.
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Εμενα δε μου φορτωνεει το save,παρολο που εχω ξετικάρει το compress save games.Δε θυμαμαι τι λεει ακριβως,βγαζει ενα μεγαλο μυνημα,οταν παω σπιτι θα το ποσταρω.Μηπως τρωει κανενα κολλημα που εχω βαλει το ελληνικο data update και εχω φορτωσει κυπρο Α κατηγορια και τριτη εθνικη απο ελλαδα?Λεω,μηπως δεν μπορει να τα διαβασει που ειναι εξτρα.
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε μενα που χω περασει το ελληνικο update που λες λειτουργει κανονικα, περα απο ενα χαζομηνυματακι για την γραμματοσειρα που βγαζει κατα την εναρξη του προγραμματος.
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Καμια επιπλεον κατηγορια εχεις φορτωσει?Μηπως το τρωει εκει το σκαλωμα?>
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω φορτωνω παντα μονο ολες τις κατηγοριες της χωρας που ανοιγω συν παιχτες απο top division clubs ευρωπης κ νοτιου αμερικης. Τι μηνυμα σου βγαζει?
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Αυτο μου βγαζει:
Image
Εχει κανεις καμια ιδέα?
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Solution:
Our user MrWixi suggested this: "After much playing around, restarting seasons and changing the nations selected, I have discovered that it worked when I de-selected Scotland from the selection. Every save I tried with them in failed, but all those without them in loaded fine in FM Genie Scout". So, until next Genie version, try this fix.
απο το site http://www.fmscout.com/q-1503-Genie-10- ... ments.html

Αν κρινω απο το γεγονος οτι μιλαει για contract type 255 στο αντιστοιχο σημειο στο σαιτ κ αναφερεται στο σκωτσεζικο πρωταθλημα ισως σε σενα να φταιει καποιο αλλο πρωταθλημα, αφου σου λεει contract type 7. Αν βαζεις πολλα πρωταθληματα μαζι δοκιμασε να ανοιξεις καθε ενα ξεχωριστα κ να δεις αν το FM scout δουλευει σωστα σε ολα η σε καποιο παρουσιαζει προβλημα. Αν οντως παρουσιασει καποιο τοτε μαλλον θα καταλαβεις κ ποιο πρωταθλημα θα πρεπει να ΜΗΝ ανοιγεις
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Θα περιμενω καινουργια εκδοση,θελω να συνεχισω το save που παιζω.Δεν τα αργουνε συνηθως,και μαλλον βιαστηκαν να το βγαλουν,αφου παρομια προβληματα βρικα αρκετα σε διαφορα σαιτ.
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε μου οκ
αλλα επειδη δεν χερο αγγλικα και χαλια γραμματικη στα ελληνικα
πες πια ειναι τα p-c που πρεπει να διαβασω για να καταλαβω ποιος ειναι καλος και ποιος πατατα :D :D
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το Cur A ειναι το λεγομενο CA που δειχνει με αριστα το 200 ποσο ποιοτικος ας το πουμε παιχτης ειναι στην παρουσα φαση που βρισκεται ενω το Pot A ειναι το ΡΑ που δειχνει παλι με αριστα το 200 το ποσο ποιοτικος μπορει να γινει στο μελλον (ελπιζω αυτο να ρωτας)
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
Post Reply

Return to “Data Editor / 3rd party programs”