4-3-3 επιθετικη τακτικη με θεαματικα αποτελεσματα

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
soulanan3
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Mon Nov 03, 2008 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: asterastripolis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θελω να ξεκαθαρισω το εξης για να μην μου ζητηθουν στην συνεχεια οτι τα συστηματα μου δοκιμαστηκαν σε ατλετικο μαδριτης για 3 χρονια και ολυμπιακο για αλλα 3 και ειχα φανταστικα αποτελεσματα οπου με ατλετικο ειχα 1 κυπελλο ισπανιας ενα ουεφα και 3 δευτερες θεσεις στο πρωταθλημα ισπανιας ενω στον ολυμπιακο 2 νταμπλ και 2 φορες φιναλιστ σε τσαμπιονς λιγκ και ουεφα αλλα επειδη τα εχει παιξει ο εξωτερικος μου σκληρος με τα save μου δεν μπορω να στειλω τιποτα απο τα παιχνιδια μου. ελπιζω να βγαλω ακρη και να τα βρω.

http://img11.imageshack.us/img11/1057/a ... ipolis.png
http://img690.imageshack.us/img690/6529 ... polis3.png


Στην τακτικη 4-3-3 που ειναι και η κυρια τακτικη μου προσπαθω να πρεσαρω ψηλα και να εχω οσο το δυνατον επιθετικα μπακ με τους μεσους μου να εχουν δυνατοτητες playmaker κυριως ο αριστερα απ τους 2 και ο δεξια καλο marking και passing αφου παιζει σαν δευτερος playmaker. Οι 2 ακραιοι μου επιθετικοι να μπορουν να μπαινουν περιοχη και να εχουν καλο crossing dribbling για να ξεκλειδωνουν τις κλειστες αμυνες απ τα πλαγια. Επισης ο παιχτης πισω απ τον επιθετικο πρεπει να ειναι καθαρο am/fc και οχι amc αφου ουσιαστικα θελουμε να παταει περιοχη και να ειναι ο δευτερος φορ μας σε κλειστες αμυνες αλλα και καλο passing finishing shooting. ο φορ οπως βλεπεται ειναι κυριως για να σπρωχνει την μπαλα στα διχτυα και οχι για να σπαει μπαλα στους πλαγιους και καλο ειναι να ειναι στυλ κοβασεβιτς

Στην τακτικη 4-5-1 την χρησιμοποιω κυριως οταν παιζω με μεγαλες ομαδες καλυτερες θεωρητικα απο μενα ή οταν θελω να κρατησω το σκορ υπερ μου οπου το am/fc μου γινεται dmc με την καταλληλη αλλαγη παιχτη και αυτοματα παιζω πιο συντηριτικα και με αντεπιθεσεις. Στην περιπτωση αυτη αλλαζεις και επιθετικο αφου θελεις πιο γρηγορο φορ.
Λυπαμαι που δεν μπορω να σας στειλω image να δειτε ποσο καλα με πηγε.
Για οτιδηποτε διευκρινησεις ειμαι στην διαθεση σας.
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έτσι!Αστεράρα για μια ζωή ρε φίλε! (:
User avatar
The RedDevil
Trialist
Trialist
Posts: 27
Joined: Fri Mar 09, 2007 9:15 pm
Football Manager της ομάδας: Man City
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Status: Πρεπει να σταματησω το Manager αλλιως με βλεπω με το πτυχιο του Αγιου Π*#^$ ανημερα!!!!!
Location: Λαρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρεκετα καλη τακτικη αλλα εχει μερικα ελλατωματα! Μετα απο μια πολυ καλη χρονια με τον Πιερικο (κυπελο, ανοδος) την δευτερη εχω σοβαρα προβληματα στην αμυνα! Αναγκαστικα την αναπροσαρμοσα γιατι πισω εμπαζε! Αν εχεις κ τις ακριβεις οδηγειες στους παικτες καντες κ ενα upload! Παντως ειναι αρκετα καλη τουλαχιστον για μικρες ομαδες!
User avatar
Dimouras
Amateur
Amateur
Posts: 215
Joined: Sat Jun 21, 2008 7:46 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κανε την ενα upload να τη δουμε αν μπορεις!
antisocial
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Thu Nov 12, 2009 9:49 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ , ΡΟΔΟΣ,SS LAZIO
Status: ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΗΝ UEFA
Location: ΡΟΔΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή τακτική . Είμαι στη δεύτερη χρονιά με την RANGERS και είπα να δοκιμάσω καμιά αλλαγή διότι τα είχα βρεί σκούρα . Έβαλα την συγκεκριμένη τακτική με αποτέλεσμα ;

4-0 την πρώτη αγωνιστική με μια νεωφώτιστη ομαδούλα που έβαλα ανέτοιμους παίχτες
3-0 τη δευτερη αγωνιστική
και 3-0 με την τρόμσο στο ουέφα

συνεχίζετε...... :-D
DKNI
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Sat Dec 05, 2009 4:51 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην Παναθα εχω δει ελαχιστη βελτιωση με την 2η που χρησιμοποιουσα ουτως η αλλως(δλδ 2 κεντρικα χαφ και 3 πισω απο τον Σισε). Μιλαω για το επιθετικο κομματι και σε σχεση με το 4-4-1-1 που εχω δοκιμασει(δλδ τους πλαγιους πιο πισω απο το δεκαρι)
Θα μου πεις που πας με Σαλπιγγιδη δεξι εξτρεμ αλλα μεχρι να ερθει ενα εξτρεμακι καλο τι να κανω

Δεν ειναι ασχημη σαν τακτικη αυτο το 4-2-3-1(το 4-1-2-2-1 δεν το εχω δοκιμασει) αλλα σε μενα δεν εχει βγει επιθετικα καλυτερη του 4-4-1-1
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2010”