4-1-2-2-1 Πολυ καλη τακτικη για Ελλαδα

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

την δοκίμασες;;; δοκίμασε τη και μετά πες ότι θέλεις....
:liverpool:
nodirips
Amateur
Amateur
Posts: 110
Joined: Thu Jul 03, 2008 7:28 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Arkas16 wrote:Δοκιμασε την σε κανα Ηρακλη, Πανιωνιο, Λαρισα και τετοιου επιπεδου ομαδες και μετα ελα να μας πει αν κανει για Ελλαδα Γιατι με Π.Α.Ο
Που ξεκιναει με 10πλασιο Βατζετ απο τις αλλες ομαδες και σαφως καλυτερο υλικο οποια τακτικη και να βαλεις με κλειστα τα ματια παιρνεις πρωταθλημα και δεν ειναι δυσκολο να περασεις και απο τους ομιλους. Ξεκινα με 0 budget που δεν μπορεις να παρεις οτι παιχτες θες αλλα περιοριζεσαι σε ελευθερους και τα λεμε γιατι τακτικη καλη για Ελλαδα κυριως σε μια μερα δεν γινεται -stavrwsh
Edit: Ολα τα ματς 1-0 και 2-0 με παναθηναικο? -kitrinh αν δεν ριχνεις 4 γκολ σε καθε ματς, Η τακτικη fails. Σορρυ αν ειμαι πολυ σκληρος αλλα να ειστε πιο προσεκτικοι με τις τακτικες που βαζεται

Συμφωνω με τον προλαλησαντα αν κ ειμαι παναθηναικος η τακτικη ειναι καλυτερο να μετονομαστει σε καλη τακτικη για παναθηναικο ολυμπιακο αντε και για αεκ..δοκιμασα την τακτικη και με μικροτερη ομαδα (καβαλα,της εχω μια μικρη συμπαθεια χεχε) και παρατηρω οτι αμα δεν εχεις εστω και μετριους παιχτες στα μετοπισθεν η αμυνα μπαζει και κραταει δυσκολα το 0...δεν θα την προτινα για μικροτερες ομαδες της super league.. -tsekouri
Fonic
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:46 am
Football Manager της ομάδας: Man Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Status: Neville Is The God
Location: Gyzi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Arkas16 wrote:Δοκιμασε την σε κανα Ηρακλη, Πανιωνιο, Λαρισα και τετοιου επιπεδου ομαδες και μετα ελα να μας πει αν κανει για Ελλαδα Γιατι με Π.Α.Ο
Που ξεκιναει με 10πλασιο Βατζετ απο τις αλλες ομαδες και σαφως καλυτερο υλικο οποια τακτικη και να βαλεις με κλειστα τα ματια παιρνεις πρωταθλημα και δεν ειναι δυσκολο να περασεις και απο τους ομιλους. Ξεκινα με 0 budget που δεν μπορεις να παρεις οτι παιχτες θες αλλα περιοριζεσαι σε ελευθερους και τα λεμε γιατι τακτικη καλη για Ελλαδα κυριως σε μια μερα δεν γινεται -stavrwsh
Edit: Ολα τα ματς 1-0 και 2-0 με παναθηναικο? -kitrinh αν δεν ριχνεις 4 γκολ σε καθε ματς, Η τακτικη fails. Σορρυ αν ειμαι πολυ σκληρος αλλα να ειστε πιο προσεκτικοι με τις τακτικες που βαζεται

Αμα θες να βαζεις 4-5 γκολ σε καθε παιχνιδι μαλλον θα πρεπει να παιξεις να παλιοτερα manager :P

Τωρα οσο για τα Βατζετ δεν εχω τον χρονο να ψαξω για το ποιος εχει λεφτα στον αρχη του παιχνιδιου και ποιος δεν εχει
Πηγα καλα με Παναθηναικο και γιαυτο εκανα το topic
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

εγω με Πανιώνιο που την χρησιμοποιώ πάω καλά. πρέπει να έχεις καλά wingers κατά τη γνώμη μου. επίσης έχω αλλάξει την "ιδιοτητα" του ST σε target man και attacking.
:liverpool:
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γενικά σε θέματα τακτικών δεν πρέπει να τα παίρνεις όλα δεδομένα. Πρέπει να προσπαθείς να φέρεις και την τακτική όσο πιο κοντά γίνεται στην ομάδα σου. Είναι πολύ φυσικό να πετυχαίνει σε κάποιον αλλά όχι σε κάποιον άλλον. Καμιά τακτική δεν είναι αλάνθαστη και τέλεια. Πάντα όμως πρέπει να κοιτάς πως θα βοηθήσει εσένα και πως θα μπορέσεις να χειριστείς μια καλή τακτική όπως αυτήν στην ομάδα σου.
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

επίσης πρέπει να προσαρμόζεται την τακτική και στον αντίπαλο, δηλαδή άλλες φορές πρέπει να παίξεις με strategy standard, άλλες attacking και άλλες counter.
πάντως σαν στήσημο παικτών είναι καλή η τακτική. απλά δεν γίνεται να παίρνεις πρωταθλήματα πατώντας μόνο το spacebar, ψαχτείτε.
:liverpool:
drosatos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 479
Joined: Mon Jun 22, 2009 10:57 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Σμύρνης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Ατρόμητος,Ναπολι
Status: Μπροstatus :P
Location: Παντού
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Fonic wrote:
stratosav7 wrote:Ασε φιλε,η τακτικη σου με κατεστρεψε.σε ενα σειβ μου με σαουθαμπτον για μια χρονια στο ντεμο επεσα κατηγορια
1ον Αμα δεις τον τιτλο του topic κατι λεει για Ελλαδα... -kitrinh και
2ον Δεν ειπα πουθενα οτι δουλευει στο DEMO... -nerd
Μαλλον πρεπει να αγορασεις το κανονικο παιχνιδι -puppie
Φιλε μου αν δεν κανω λαθος στο ντεμο παιζεις μονο μιση χρονια!!

Φαινεται αρκετα καλη θα την δοκιμασω και θα σου πω!
GEORGE7
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Mon Dec 12, 2005 12:47 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάνει και σε μη επαγγελματικές κατηγορίες η τακτική? Λόγου χάρη Δ΄ Εθνική?
-traino για την Α
LAMIA GATE:7
User avatar
petko
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Fri Feb 08, 2008 9:57 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καη τακτικη απο τον πρωτο χρονο πηρα ΟΥΕΦΑ με Ολυμπιακο αλλα θα ηθελα να μου πειτε αν μπορειτε να μου πητε μια τακτικη με AMC.
User avatar
JackoS
Backup
Backup
Posts: 982
Joined: Wed May 24, 2006 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Girona Futbol Club
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: PAOK τρελαίνομε!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ την χρησιμοποιώ με την ρεαλ. Είχα προβλήματα με τις τακτικές που χρησιμοποιούσα και με μικρές αλλαγές πάνω στην τακτική σου τώρα πάω καταπληκτικά. 12 βαθμούς πίσω έχω αφήσει την μπάρτσα :D Αλλά εντάξει έχω και πολύ καλά wingers Ρονάλντο και Φαργκας.
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8503
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Fonic wrote:
Arkas16 wrote:Δοκιμασε την σε κανα Ηρακλη, Πανιωνιο, Λαρισα και τετοιου επιπεδου ομαδες και μετα ελα να μας πει αν κανει για Ελλαδα Γιατι με Π.Α.Ο
Που ξεκιναει με 10πλασιο Βατζετ απο τις αλλες ομαδες και σαφως καλυτερο υλικο οποια τακτικη και να βαλεις με κλειστα τα ματια παιρνεις πρωταθλημα και δεν ειναι δυσκολο να περασεις και απο τους ομιλους. Ξεκινα με 0 budget που δεν μπορεις να παρεις οτι παιχτες θες αλλα περιοριζεσαι σε ελευθερους και τα λεμε γιατι τακτικη καλη για Ελλαδα κυριως σε μια μερα δεν γινεται -stavrwsh
Edit: Ολα τα ματς 1-0 και 2-0 με παναθηναικο? -kitrinh αν δεν ριχνεις 4 γκολ σε καθε ματς, Η τακτικη fails. Σορρυ αν ειμαι πολυ σκληρος αλλα να ειστε πιο προσεκτικοι με τις τακτικες που βαζεται

Αμα θες να βαζεις 4-5 γκολ σε καθε παιχνιδι μαλλον θα πρεπει να παιξεις να παλιοτερα manager :P

Τωρα οσο για τα Βατζετ δεν εχω τον χρονο να ψαξω για το ποιος εχει λεφτα στον αρχη του παιχνιδιου και ποιος δεν εχει
Πηγα καλα με Παναθηναικο και γιαυτο εκανα το topic
Με μια απλη τακτικη εγω ερηξα πενταρα σε ΑΕΚ πια παλαιοτερα μανατζερ.
ΟΣΟΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ πρωταθλημα ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑΣ ΤΕΛΙΩΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ θα ποσταρω στα τρελα και απιστευτα να δειτε.......
Fonic
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:46 am
Football Manager της ομάδας: Man Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Status: Neville Is The God
Location: Gyzi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Arkas16 wrote:
Fonic wrote:
Arkas16 wrote:Δοκιμασε την σε κανα Ηρακλη, Πανιωνιο, Λαρισα και τετοιου επιπεδου ομαδες και μετα ελα να μας πει αν κανει για Ελλαδα Γιατι με Π.Α.Ο
Που ξεκιναει με 10πλασιο Βατζετ απο τις αλλες ομαδες και σαφως καλυτερο υλικο οποια τακτικη και να βαλεις με κλειστα τα ματια παιρνεις πρωταθλημα και δεν ειναι δυσκολο να περασεις και απο τους ομιλους. Ξεκινα με 0 budget που δεν μπορεις να παρεις οτι παιχτες θες αλλα περιοριζεσαι σε ελευθερους και τα λεμε γιατι τακτικη καλη για Ελλαδα κυριως σε μια μερα δεν γινεται -stavrwsh
Edit: Ολα τα ματς 1-0 και 2-0 με παναθηναικο? -kitrinh αν δεν ριχνεις 4 γκολ σε καθε ματς, Η τακτικη fails. Σορρυ αν ειμαι πολυ σκληρος αλλα να ειστε πιο προσεκτικοι με τις τακτικες που βαζεται

Αμα θες να βαζεις 4-5 γκολ σε καθε παιχνιδι μαλλον θα πρεπει να παιξεις να παλιοτερα manager :P

Τωρα οσο για τα Βατζετ δεν εχω τον χρονο να ψαξω για το ποιος εχει λεφτα στον αρχη του παιχνιδιου και ποιος δεν εχει
Πηγα καλα με Παναθηναικο και γιαυτο εκανα το topic
Με μια απλη τακτικη εγω ερηξα πενταρα σε ΑΕΚ πια παλαιοτερα μανατζερ.
ΟΣΟΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ πρωταθλημα ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑΣ ΤΕΛΙΩΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ θα ποσταρω στα τρελα και απιστευτα να δειτε.......

Εδω ο αλλος πηρε UEFA την πρωτη χρονια και ακομα μιλας για την τακτικη -ksilo
Ελεος... -toixosmesh
bigofall
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Thu Nov 01, 2007 11:36 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παλικαρια :) Ρε μαγκες εχω ΑΕΚ και δε παει βημα η ομαδα... Δυσκολευομαι πολυ με το νεο τροπο συστηματων κ δε μπορω να κανω νικη με πανθρακικο και λαρισα.. :(
Εχω κανει μεταγραφες στην ομαδα. εχω παρει Ernesto Farias, Arouna kone, Denilson και Jean απο Αστερα Τριπολης. Εδιωξα Djeboor. Μπορει καποιος να κανει τον κοπο να με βοηθησει? Να'στε καλα! :)
Panagiotis_thess
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Wed Nov 04, 2009 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Aris F.C
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε μου καλημερα γραψε λιγο αν θες τι θελεις να σου κανει ο καθε παικτης σου μεσα στο γηπεδο.....
bigofall
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Thu Nov 01, 2007 11:36 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Panagiotis_thess wrote:Φιλε μου καλημερα γραψε λιγο αν θες τι θελεις να σου κανει ο καθε παικτης σου μεσα στο γηπεδο.....
Δηλαδη?? εγω παιζω 4-4-2 κλασικο. θελω τα back να ειναι πανω κατο, τα winger να ανεβαινουν ο ενας mc να μενει εκει και ο αλλος να πρωοθητε πισο απο τους επιθετικους. Κατι απλο δηλαδη που δν εφαρμοζεται σωστα γιατι δε ξερω να το εφαρμοσω με το καινουριο στιλ τακτικων.... :(
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”