4-1-2-3 Ultimo Domination (SI forums)

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Tι να αλλαζω ετσι ώστε οταν καθαρίζει το ματς να κάνω συντήρηση δυναμεων?Τα ακραια μπακ και τα χαφ τα παίζουν αρκετα νωρις και αναγκάζομαι να κανω αλλαγες μονο για κουραση καθε φορα.
nfan
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Wed Jan 05, 2005 3:14 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος,Λιβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mitsosvd wrote:Tι να αλλαζω ετσι ώστε οταν καθαρίζει το ματς να κάνω συντήρηση δυναμεων?Τα ακραια μπακ και τα χαφ τα παίζουν αρκετα νωρις και αναγκάζομαι να κανω αλλαγες μονο για κουραση καθε φορα.
Σε περιπτωση που δεν το εχεις προσεξει ανεβηκε αλλη μια version της συγκεκριμενης τακτικης

http://www.filefront.com/16523081/Mr-Ho ... -2009.tac/

Σε αυτην εχει διορθωθει το προβλημα με την κουραση των ακραιων μπακ...επισης οπως λεει και στο forum της SI δεν χρειαζεται να κανεις καθολου χρηση των ΟΙ..
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Αν δεν κάνω λάθος η συγκεκριμένη τακτική είναι σε classic μορφή. Xωρίς roles κτλ.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προσωπικα κατεβασα την πιο καινουργια version της τακτικης και μπορω να πω οτι εχει διορθωσει αρκετα πραγματα.


http://www.filefront.com/16523081/Mr-Ho ... -2009.tac/


Το μονο που πειραξα ειναι τα roles των backs απο Support σε Defend :)


Εδιτ : την ιδια τακτικη εδωσε και ο nfan. Tωρα το προσεξα... -meaculpa -meaculpa. Ντινο εχει roles :)
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
jorgito33
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Jun 04, 2010 8:24 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια εχω λας παλμας στην ισπανια και στη 2η χονια ειπα να εφαρμοσω κ γω αυτη τη τακτικη.
επιεδη θεωρουμαι μικρος για την πριμερα και στα εκτος τα βρισκω σκουρα προτεινεται κατι για να αντιμετωπισω τα μεγαθηρια καπως πιο αμυντικα στα εκτος?
FRIQULES
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Sun Jan 15, 2006 10:12 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδια συγγνωμη αλλα επειδη εχω μπερδευτει λιγο απο τα συνεχομενα updates ποια εκδοση της τακτικης ειναι τελικα η καλυτερη;
johns13
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Apr 30, 2010 11:52 pm
Football Manager της ομάδας: Real Madrid,Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκίνησα να παίζω με αυτή την τακτική την δεύτερή μου χρονιά με Παναθηναϊκό.Με τον Παναθηναϊκό έκανα το double ενώ έφτασα μέχρι τους 8 στο Champions League.Στην τρίτη μου χρονιά(αυτή που διανύω τώρα) έκανα το triple crown.H ομάδα παίζει διαστημικό ποδόσφαιρο και βάζει στάνταρ 3 γκολ σε κάθε παιχνίδι με οποιονδήποτε αντίπαλο,μεγαλύτερης ή μικρότερης αξίας.Όσο για τα προβλήματα που αντιμετωπίζετε πολλοί στην άμυνα προσωπικά από τότε που εφάρμοσα την Ultimo έχω την καλύτερη άμυνα στην Ελλάδα με τεράστια διαφορά και στην Ευρώπη από τις καλύτερες.Όσο για την επίθεση πάνω από 100 γκολ στο πρωτάθλημα κάθε χρονιά ενώ οι παίχτες μου είναι πρώτοι σε κατηγορίες όπως τα γκολ,οι ασίστ και ο μέσος όρος απόδοσης.
FRIQULES
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Sun Jan 15, 2006 10:12 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

johns13 wrote:Ξεκίνησα να παίζω με αυτή την τακτική την δεύτερή μου χρονιά με Παναθηναϊκό.Με τον Παναθηναϊκό έκανα το double ενώ έφτασα μέχρι τους 8 στο Champions League.Στην τρίτη μου χρονιά(αυτή που διανύω τώρα) έκανα το triple crown.H ομάδα παίζει διαστημικό ποδόσφαιρο και βάζει στάνταρ 3 γκολ σε κάθε παιχνίδι με οποιονδήποτε αντίπαλο,μεγαλύτερης ή μικρότερης αξίας.Όσο για τα προβλήματα που αντιμετωπίζετε πολλοί στην άμυνα προσωπικά από τότε που εφάρμοσα την Ultimo έχω την καλύτερη άμυνα στην Ελλάδα με τεράστια διαφορά και στην Ευρώπη από τις καλύτερες.Όσο για την επίθεση πάνω από 100 γκολ στο πρωτάθλημα κάθε χρονιά ενώ οι παίχτες μου είναι πρώτοι σε κατηγορίες όπως τα γκολ,οι ασίστ και ο μέσος όρος απόδοσης.

ποια εκδοση απο ολες που εχουν ανεβει χρησιμοποιεις;
jorgito33
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Jun 04, 2010 8:24 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδια ενω προηγουμαι με 2-0 δεν μπορω να κρατησω αποτελεσμα.εχετε καμια ιδεα τι μπορω να κανω εν μεσω του αγωνα για να μην δεχομαι συνεχεια την ανατροπη?
nfan
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Wed Jan 05, 2005 3:14 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος,Λιβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FRIQULES wrote:ρε παιδια συγγνωμη αλλα επειδη εχω μπερδευτει λιγο απο τα συνεχομενα updates ποια εκδοση της τακτικης ειναι τελικα η καλυτερη;

επειδη εχει τυχει να δοκιμασω σχεδον ολες τις τακτικες του Μr Hough πιστευω οτι η καλυτερη ειναι η unbeaten version:

http://www.filefront.com/16470297/Mr-Ho ... -2009.tac/
FRIQULES
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Sun Jan 15, 2006 10:12 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nfan wrote:
FRIQULES wrote:ρε παιδια συγγνωμη αλλα επειδη εχω μπερδευτει λιγο απο τα συνεχομενα updates ποια εκδοση της τακτικης ειναι τελικα η καλυτερη;

επειδη εχει τυχει να δοκιμασω σχεδον ολες τις τακτικες του Μr Hough πιστευω οτι η καλυτερη ειναι η unbeaten version:

http://www.filefront.com/16470297/Mr-Ho ... -2009.tac/
σε ευχαριστω φιλε μου...γτ ειχε επικρατησει ενα μπερδεμα...
DjSilence
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Fri Oct 26, 2007 4:33 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδιά είναι σαν cheat η τακτική...δεν είναι μούφα να χάνεται η πραγματική αξία του manager?και εγώ δεν χάνω ματς αλλά με έχει ξενερώσει αυτό...δεν είναι με την αξία μου...εγω θα το διαγράψω..
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17737
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Εγώ ξέρω ότι η τακτική για χωρίς patch ήταν η καλύτερη.πλέον δεν ειναι τόσο εντυπωσιακά τα αποτελέσματα και έχω ας πούμε και παιχταράδες.
Biri1977
Trialist
Trialist
Posts: 56
Joined: Mon Apr 21, 2008 9:45 pm
Football Manager της ομάδας: So,how you see Yeovil...
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παιδιά,έπειτα από 4 σεζον με την ΑΕΚ,καταφερα 2 πρωταθληματα,1 κυπελλο, και 2 χαμενα πρωταθληματα στην ισοβαθμία (κυριολεκτικά). Για μένα που επι πολλά χρόνια δεν μπορούσα να πετύχω σύστημα για την ΑΕΚ είναι η ιδανική τακτική.Θα διαφωνήσω με τον φίλο που πιο πάνω θεωρεί την συγκεκριμένη τακτική σαν cheat,γιατί απλά αυτή η τακτική δεν ταιριάζει σε όλες τις ομάδες.Σε δοκιμή που έκανα με ένα φίλο μου και συγκρίναμε την τακτική αυτή σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ,τα αποτελέσματα ήταν εντελώς διαφορετικά.Εν πάσει περιπτώση αυτή η τακτική μου ξαναέδωσε την πόρωση που είχα για το FM,και που την είχα χάσει εδώ και χρόνια.Τονίζω και πάλι ότι θέλει να ψάξεις πολύ ποιος παίχτης θα παίξει που με αυτή την τακτική και οι απαιτήσεις της είναι πολλές...
http://www.justlisten.gr/ JUSTLISTEN WEB RADIO IS A FREE INTERNET ONLY RADIO
Image
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17737
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Εμένα πάλι η final version δεν με ικανοποίησε και επέστρεψα στην beta μορφή της για το patch 10.0.3
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”