Στην πλάτη των αμυντικών

Post Reply
DKNI
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Sat Dec 05, 2009 4:51 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν μπορω να καταλαβω τι σκατα παιζει και με τον Παναθηναικο με χειροτερους παικτες δεν ετρωγα τοσες καθετες στην πλατη και με την Γιουναιτεντ τρωω συνεχεια
Οκ, οι αντιπαλοι στην Αγγλια ειναι καλυτερες ομαδες, ομως πως μπορω να το διορθωσω?
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

1.Kατεβασε την αμυντικη γραμη και ειδικοτερα αν εχεις αργους αμυντικους
2.Κατεβασε το width για να ερθουν ποιο κοντα οι παικτες μεταξυ τους...
3.Βαλε τον εναν αμυντικο σε cover απο defend
DKNI
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Sat Dec 05, 2009 4:51 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thanasis10 wrote:1.Kατεβασε την αμυντικη γραμη και ειδικοτερα αν εχεις αργους αμυντικους
2.Κατεβασε το width για να ερθουν ποιο κοντα οι παικτες μεταξυ τους...
3.Βαλε τον εναν αμυντικο σε cover απο defend
Για τα 1 και 2 τα εχω σκεφτει αλλα φοβαμαι οτι θα φερει πισω και θα 'στενεψει' ολη την ομαδα.
Υπαρχει καποιος τροπος να παιζει πιο πισω και πιο narrow μονο η αμυνα?
Για το 3ο θα δοκιμασω

Καλα, ολα τα λεφτα ειναι το καθολου ρεαλιστικο "τα ζωα μου αργα"
Ακομα και ο Σαριεγκι και ο Καντε δεν παιζει να ειναι τοσο αραχτοι οταν η μπαλα ειναι διπλα τους. Αυτο μου την σπαει. Κατι δεν εχω παρει πρεφα. Δεν μπορει να τρωω γκολ στην πλατη επειδη ο αμυντικος απλα κοιτα την μπαλα
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

DKNI wrote:
thanasis10 wrote:1.Kατεβασε την αμυντικη γραμη και ειδικοτερα αν εχεις αργους αμυντικους
2.Κατεβασε το width για να ερθουν ποιο κοντα οι παικτες μεταξυ τους...
3.Βαλε τον εναν αμυντικο σε cover απο defend
Για τα 1 και 2 τα εχω σκεφτει αλλα φοβαμαι οτι θα φερει πισω και θα 'στενεψει' ολη την ομαδα.
Υπαρχει καποιος τροπος να παιζει πιο πισω και πιο narrow μονο η αμυνα?
Για το 3ο θα δοκιμασω

Καλα, ολα τα λεφτα ειναι το καθολου ρεαλιστικο "τα ζωα μου αργα"
Ακομα και ο Σαριεγκι και ο Καντε δεν παιζει να ειναι τοσο αραχτοι οταν η μπαλα ειναι διπλα τους. Αυτο μου την σπαει. Κατι δεν εχω παρει πρεφα. Δεν μπορει να τρωω γκολ στην πλατη επειδη ο αμυντικος απλα κοιτα την μπαλα
Που πας βρε με Σαρριεγκι Και Καντε? Γιατι δεν πηρες αμυντικο με καλουτσικο pace και anticipation να διαβαζει αυτες τις καθετες και να καθαριζει. Δεν σε φταει κανεις. Ο Σαρριεγκι και Ο καντε μονο για stopper κανουν και για παγκιτες :D
DKNI
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Sat Dec 05, 2009 4:51 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Arkas16 wrote:
DKNI wrote:
thanasis10 wrote:1.Kατεβασε την αμυντικη γραμη και ειδικοτερα αν εχεις αργους αμυντικους
2.Κατεβασε το width για να ερθουν ποιο κοντα οι παικτες μεταξυ τους...
3.Βαλε τον εναν αμυντικο σε cover απο defend
Για τα 1 και 2 τα εχω σκεφτει αλλα φοβαμαι οτι θα φερει πισω και θα 'στενεψει' ολη την ομαδα.
Υπαρχει καποιος τροπος να παιζει πιο πισω και πιο narrow μονο η αμυνα?
Για το 3ο θα δοκιμασω

Καλα, ολα τα λεφτα ειναι το καθολου ρεαλιστικο "τα ζωα μου αργα"
Ακομα και ο Σαριεγκι και ο Καντε δεν παιζει να ειναι τοσο αραχτοι οταν η μπαλα ειναι διπλα τους. Αυτο μου την σπαει. Κατι δεν εχω παρει πρεφα. Δεν μπορει να τρωω γκολ στην πλατη επειδη ο αμυντικος απλα κοιτα την μπαλα
Που πας βρε με Σαρριεγκι Και Καντε? Γιατι δεν πηρες αμυντικο με καλουτσικο pace και anticipation να διαβαζει αυτες τις καθετες και να καθαριζει. Δεν σε φταει κανεις. Ο Σαρριεγκι και Ο καντε μονο για stopper κανουν και για παγκιτες :D
Bιντιτς - Εβανς ρε τρελε :D
Παραδειγμα ηταν οι αλλοι 2

ΥΓ. Παντως η παρατηρηση μου ισχυει. Ειδικα μετα απο ριμπαουντ(οποτε η μηχανη λογικα δινει εντολη να ανοιχτουν) ετσι και ο αντιπαλος παει προς την μπαλα, οι δικοι μου παικτες(απο σεντερ μπακ μεχρι σεντερ φορ) κοιμουνται, περναει διπλα τους και τιποτα

Και για να ειμαι δικαιος, το ιδιο και απο την πλευρα μου, απομακρυνει ο αμυντικος απο κορνερ και 9/10 ο παικτης μου που θα παρει το ριμπαουντ εχει οσο χρονο θελει να κανει οτι θελει γιατι οι αντιπαλοι απλα τον κοιτανε
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”