Pre-Match Advice Meeting

Post Reply
koni
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 01, 2008 11:30 am
Football Manager της ομάδας: FC BAYERN
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από πολύ ψάξιμο στο site δεν κατάφερα να βρω κάτι συγκεντρωτικό για το pre-match advice meeting. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τί κάνουμε σε κάθε περίπτωση ανάλογα με την πρόταση του assistant? Για παράδειγμα,

Είμαι Bayern και πριν από το ματς με το Αννόβερο ο assistant μου λέει ότι η ομάδα μου έχει καλύτερη φυσική κατάσταση, υπερτερεί σε ύψος, ταχύτητα και στην τεχνική. Σε άλλες περιπτώσεις έχω μειονέκτημα. Σε κάθε από τις παραπάνω περιπτώσεις τί αλλαγές θα ήταν καλύτερες ανάλογα με το κάθε μήνυμα?
Με άλλα λόγια πως μπορώ να εκμεταλλευτώ το κάθε πλεονέκτημα ή να διορθώσω το ενδεχόμενο μειονέκτημα μου σε κάποιο τομέα;

Ευχαριστώ,
Keep up the good work
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Το θεμα του υψους εφοσον στο παιχνιδι μετραει το jumping του παικτη και οχι το υψος του δεν νομιζω να εχει καποια τρομακτικη σημασια.

Αν σου λεει οτι εχεις καλυτερη τεχνικη απο τον αντιπαλο ισως θα μπορουσες να παιξεις καλυτερα ενα συστημα με κατοχη και τεχνικες ενεργειες με τους παικτες να κρατανε την μπαλα στα ποδια τους...

Αν εχεις καλυτερη φυσικη κατασταση απο τον αντιπαλο ισως να ειναι πολυ αποτελεσματικο το Hasle Opponents,να τους τρεχεις δηλαδη,να τους πιεζεις και να χρησιμοποιεις την καλυτερη φυσικη κατασταστη ως προσον.Ειναι αποτελεσματικο που το εχω δοκιμασει.

Στο θεμα της ταχυτητας θα μπορουσες να παιξεις με περισσοτερες καθετες και πιο γρηγορο τεμπο.Πιο ψηλα επισης την αμυντικη σου γραμμη.


Εγω προσωπικα δεν βασιζομαι και πολυ σε αυτες τις συμβουλες χωρις να αλλαζω την κεντρικη τακτικη της ομαδας σε αμυνα και επιθεση.Προσπαθω να περασω με τον καθε αντιπαλο το ιδιο παιχνιδι και την ιδια νοοτροπια...
koni
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 01, 2008 11:30 am
Football Manager της ομάδας: FC BAYERN
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγώ φίλε δεν βλέπω να έχουν τόσο μεγάλη σημασία. Απλα ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις καλό είναι.

Ευχαριστώ για την βοήθεια
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”