Shouts

Post Reply
gildor
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Nov 27, 2009 11:04 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδια...κατεβασα τον οδηγο για τις τακτικες που μας εχετε και εχω μια απορια.Μας λεει καποια στιγμη για τα Shouts.Απο που μπορουμε να τα βαλουμε αυτα?Επισης για να μην ξανανοιγω θεμα αν μπορειτε να μου προτεινεται καποιο τροπο για να εξουδετερωσω το 4-4-2 που μεχρι στιγμης με εχει ... σταυρωσει!!ι -stavrwsh .Σας ευχαριστω προκαταβολικα
User avatar
mellberg_7
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Wed Jul 14, 2010 11:50 am
Football Manager της ομάδας: Valencia
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κοιτα για το πρωτο που ρωτησες δεν εχω απαντησ αλλα για το δευτερο κατι μπορω να κανω...βεβαια οταν αντιμετωπιζεις μια ιση ή μεγαλυτερη ομαδα με 4-4-2 πρεπει να παιζεις ετσι..αν ειναι μικροτερης δυναμικοτητας πρεπει να παιζεις με τον δικο σου τροπο και να προσαρμοζεται εκεινη στον δικο σου τροπο παιχνιδιου...λοιπον το 4-4-2 προφανως εννοεις με (2 mc και 2 wingers) ειναι ενα πολυ επιθετικο συστημα...λοιπον εσυ πρεπει να αντιπαραταξεις μια καλα αμυντικη ομαδα με καλα ακρα...να εχεισ δλδ 2 fb που να εχουν καλο acceleration,marking,tacling...αυτα να τα βαλεις σε defensive duty και να μην ανεβαινουν πολυ...επειτα πρεπει να εχεις και 2 πολυ καλα στοπερ,δυνατα στον αερα...ο ενας καλο θα ταν αν γινεται να ειναι και καπως γρηγορος...με αυτον τον τροπο προφυλασεις καλα την αμυνα σου απο τις πλαγιοκοπησεις...επισης 8α ταν καλο να βαλεις τα πλαγια χαφ σου να μαρκαρουν τα αντιπαλα πλαγια μπακ τα οποια θα ανεβαινουν...η τακτικη σου πρεπει να ναι counter και focus passing through the middle...να εχεισ εναν καλο πασερ και εναν γρηγορο επιθετικο για να μπορεις να τους χτυπησεις στην κοντρα...πιστευω οτι αυτη η τακτικη ειναι καλη για να αντιμετωπισει το 4-4-2,αλλα οταν εχεις μικρη ομαδα και παιζεις με μια πιο δυνατη...αν εχχεις μεγαλη ομαδα παιξε με πιο επιθετικο τροπο αλλα να προσεχεισ ιδιαιτερα τα ακρα σου... ελπιζω να σε βοηθησαα
gildor
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Nov 27, 2009 11:04 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω ρε το δοκιμασα σε ενα παιχνιδι με μια ομαδα ισαξια μου και πετυχε(στο μεγαλυτερο μερος του αγωνα).Θα κανω και εγω μικροπροσθηκες αναλογα με τους παικτες μου για να το τελοιοποιησω.Ευχαριστω και παλι
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Tα Shouts λογικα ειναι touchline instructions που θα τα βρεις στην οθονη του αγωνα
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”