FireBlast Training 2010

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
FREEDOM1978
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Wed Oct 12, 2005 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε μου δεν αναγνωριζει καν το αρχειο και γιαυτο δεν το κατεβαζει. φυσικα και ξερω πως να τα περασω μεσα μετα (δεν ειμαι και αρχαριος) αλλα δεν το κατεβαζει!!!!!
User avatar
theotses
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6914
Joined: Mon May 29, 2006 12:15 pm
Football Manager της ομάδας: Reading
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος, Man Utd, T.F.F.
Status: Non-stop projecting!!!
Location: Stockholm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Freedom αυτο που λες δεν γινεται...

Ο,τι αρχειο και να ειναι αμα πατησεις download κατεβαινει...
Form Follows Function Follows Financing
toni lora
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3356
Joined: Mon Dec 26, 2005 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: on Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: Πρασινες ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ
Status: ..πιασε μια... Τουλουμπα!
Location: Κορυδαλλος-Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ενα θενκς -ypoklinomai και απο μενα για την δουλεια σου padeloswp8!..

ακομα και να ξερει(ποιος ξερει αραγε περισσοτερα απο σενα αντε και την Μπαλα,Νικ) καποιος την προπονηση και μονο ετσι οργανωμενα -mathima που τα εχεις δεν τιθετε θεμα!..
αυτο ξερω αυτο εμπιστευομαι!..Νουνου!

Image :D
στο τηλεφ. εκμπομπης>
καλησπερα>
Φρανκ,φρανκ,φρανκ..
Παρουσιαστρια>
καλα εισαι..?

μπαουυυυυυυυυυυυ....

τι ωρα ειναι?

Φρανκ,φρανκ,φρανκ..

$%$#@!^@&#&*%$*
..φρανκ...
απλα πραγματα,ΦΡΑΝΚ!
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-rofl -rofl -rofl -rofl

χαχαχαχα έσκασα στα γέλια με το νουνου :D

Ευχαριστώ ρε toni, να 'σαι καλά :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
johnnykou21
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:14 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γεια σας παιδια! πολυ καλη δουλεια με το fireblast,απλα εχω καποιες αποριες.
εβαλα το basic περιπου το απριλιο και μεχρι να τελεωσει η season ολα καλα.ειμαι στο 2014 οποτε ειχα mundial και ολοι σχεδον οι παιχτες ειχαν εθνηκες υποχρεωσεις.
οποτε αφου τελειωσα το mundial μιας και εχω και εθνικη και επεστρεψαν οι παιχτες εβαλα για 15-20 μερες το preSeason (light),μεχρι την πρωτη Αυγουστου και απο τη 1 εως στις 10 Αυγουστου την preSeason.
Ειχα το πρωτο ματς στα τελη του αυγουστου και μια βδομαδα-10 μερες πριν το ματς εβαλα την basic εκδοση και προχωρισα στο ματς.
Το βασικο μου ερωτημα ειναι πως ειμαι στο Οκτωβρη και καθε βδομαδα απο τα μεση Σεπτεμβρη εχω 2-3 τραυματιες. μεχρι ομςσ να ανναρωσουν τραυματιζονται και αλλοι.
Εχω κανει κατι λαθος? επισης δεν ξερω πως θα βρω καλους coach και πςσ θα καταλαβω αν ειναι καλοι αφου οταν ειναι σε αλλη ομαδα δεν μπορω να δω τα αστερακια τους.
Επισης τι πρεπει να κανω τωρα για να μην εχω τοσους πολλουσ τραυματισμους??

ευχαριστω πολυ!
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα σου πω τα κλασσικά...

Πρώτα-πρώτα, είναι πολύ σημαντικό να βγάζεις αρκετά αστεράκια σε Strength, Aerobic... Κοντά στα 4 δλδ. Επίσης οι εγκαταστάσεις και τα προγράμματα προπόνησης παίζουν κι αυτά σημαντικό ρόλο. Ακόμα, με καλούς Physios ο χρόνος αποθεραπείας μπορεί να μειωθεί αισθητά. Αυτά σε μια γενικότερη προσέγγιση.

Τώρα στο πρόβλημά σου, είναι σημαντικό να βλέπεις τι είδους είναι ο τραυματισμός. Αν είναι μυϊκός (π.χ. αν ο παίκτης τραυματίστηκε όταν σήκωνε βάρη ή πάνω σε ένα σπριντ) τότε ελέγχεται από τα Strength/Aerobic. Αν έχεις πολλούς τραυματισμούς τέτοιου είδους, τότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κατεβάσεις μερικά κλικ το Strenth ή το Aerobic αντίστοιχα. Πάντως αν έχεις καλές εγκαταστάσεις και καλούς coaches στις συγκεκριμένες κατηγορίες δε θα έχεις πολλά προβλήματα.

Κάτι ακόμα που πρέπει να προσέχεις είναι το condition των παικτών σου και το match fitness τους. Αν το condition πέσει σε χαμηλά επίπεδα ή αν ο παίκτης είναι tired ή jaded τότε καλό είναι να δίνεις rest έτσι ώστε να μειώνονται οι πιθανότητες τραυματισμού. Ειδικά παίκτες που έπαιξαν και στο Mundial θα κουράζονται ακόμα πιο εύκολα καθώς θα είναι ανεβασμένο το jadeness...

Τώρα για τραυματισμούς που συμβαίνουν μέσα στο παιχνίδι δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα, απλά μπορείς να μειώσεις κάπως τις πιθανότητες να συμβούν αν χρησιμοποιήσεις Easy Tackling (ή Stay on Feet από τα Touchline Instructions).
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
johnnykou21
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:14 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον,εχω σαν club την juventus και σαν εθνικη την εθνικη Αγγλιας. εχω απο τις καλυτερες εγκαταστάσεις και τα προγράμματα προπόνησης απλα εχω πολλους τραυματισμους μονο στην juventus.εχω μεσα πολλους καλους παιχτες που σχεδον ολοι ειναι μεγαλα ονοματα και παιζουν στις εθνικες τους. το θεμα ειναι,πως θα τσεκαρω ποιοι προπονητες ειναι καλοι με τα 4 αστερακια για να τουσ φερω στην ομαδα μου? εχω διαβασει ολες τισ σελιδες του συγκεκριμενου τοπικ.Ρωτησα αν εκανα κατι λαθος με τον τροπο που εβαλα τα Preseason κτλ προγραμματα και αυτο για τα αστερακια στους προπονητες. εκει μονο μπορω να εντοπισω το προβλημα που ισως εχω λογω του οτι δεν εχουν οι coaches μου πολλα αστερακια,απλα δεν ξερω και πως θα διαλεξω καλυτερους.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το μοναδικό λάθος που έκανες ήταν που έβαλες όσους έπαιξαν Mundial σε PreSeason (έστω και light). Αυτοί οι παίκτες έχουν ήδη καλή φυσική κατάσταση και καλό είναι να τους βάζεις απευθείας στο Basic...

Τώρα για τα αστεράκια των προπονητών χρησιμοποίησε αυτό: http://www.thedugout.net/community/show ... ?p=2580250
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

filippos666
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:13 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca J.
Location: Ηρακλειο Κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον, χρησιμοποιω την role complete στην ιντερ και βρισκομαι 27 Σεπτεμβριου 1ης χρονιας(πατς 10.3).
Παρολο που σε καποιους παικτες εχουν ανεβει τα στατιστικα τους, στον stankovic και στον thiago motta εχουν πεσει κατακορυφα. Ουτε εχουν τραυματιστει, ουτε εχω πειραξει στατιστικα απο editor κτλ. Ξερετε που μπορει να οφειλεται?
Spoiler: show
Image
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια φορά μου συνέβη κι εμένα στη juve... Δε θυμάμαι σε ποιον παίκτη συγκεκριμένα. Πάντως δεν έχω ιδέα γιατί συμβαίνει!!
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ιδιο που ειχε και σε εμενα με τον Pablo Mouche, κατι σελιδες πισω!
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
filippos666
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:13 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca J.
Location: Ηρακλειο Κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οκ, ευχαριστω :wink:

(το ιδιο ειχε γινει και στο περσινο fm με τον Sneijder και τοn van der vaart στην ρεαλ, 1η χρονια με την el torrero training... οποτε λογικα δεν θα φταιει η προπονηση)
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλλιπε οι παικτες δεν ειναι ρομποτ!καποια στιγμη τα τρωνε τα ψωμια τους :D :D
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
TheGod
Trialist
Trialist
Posts: 43
Joined: Sun Jun 15, 2008 9:46 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειμαι σχετικα καινουργιος στο παιχνιδι και δεν μπορω να βρω πω να δω αν καποις ειναι injury prone...Πως λεω στον physio να κανει ενα report? Ευχαριστω..
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάς στον παίκτη και έχει μια επιλογή Request physio report ...
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2010”