8 προπονητες - 9 προγραμματα προπονησης

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
spinrad
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Wed Nov 22, 2006 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ισως επειδη εχω να ασχοληθω χρονια ,ισως επειδη το 2010 μου φαινεται το πιο πολυπλοκο δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω με 8 προπονητες σε 9 προγραμματα προπονησης να εχω σε ολα τουλαχιστον 4 αστερια .Τι κανω λαθος ρε μαγκες ?
Ευχαριστω .
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν είναι τόσο δύσκολο ,αναθέτεις σε κάθε προπονητή έναν συγκεκριμένο τομέα προπόνησης, π.χ. ένας στο attacking ένας στο shooting , ένας στο defending κ.ο.κ. .Έτσι οκάθες προπονητής ανεβάζει τα αστεράκια του στον τομέα που αναλαμβάνει αφού επικεντρώνεται μόνο σε αυτόν.
spinrad
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Wed Nov 22, 2006 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0

troufenios wrote:Δεν είναι τόσο δύσκολο ,αναθέτεις σε κάθε προπονητή έναν συγκεκριμένο τομέα προπόνησης, π.χ. ένας στο attacking ένας στο shooting , ένας στο defending κ.ο.κ. .Έτσι οκάθες προπονητής ανεβάζει τα αστεράκια του στον τομέα που αναλαμβάνει αφού επικεντρώνεται μόνο σε αυτόν.
Αυτο πηγα να κανω ομως επειδη ειναι 9 τα προγραμματα προπονησης και η Μαν Σιτι με αφηνει να εχω μονο 8 προποντητες το ενα μενει κενο .

Εχω 1 astistant ,2 fitness ,3 coaches ,1 goalkeeping,1 1st team .Συνολο 8 ,οταν επιχειρω να φερω αλλον ενα μου κοβουν τη μετεγγραφη γιατι οι ιδιοκτητες θεωρουν οτι εχω αρκετους προπονητες .

*Edit
Υπαρχει τροπος να απαιτησω να εχω πιο πολλους προπονητες ?
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φαντάζομαι δεν συμπεριλαμβάνει τους youth coaches . Γιατί 8 συνολικά μου φαίνονται λίγοι . Δοκίμασε να διώξεις έναν youth και να προσλάβεις έναν coach . Αν δεν γίνεται τίποτα ένας coach θα αναλάβει δύο τομείς προπόνησης ,αλλά νομίζω ότι κάτι θα γίνεται.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν κάποιος από τους youth αξίζει κάνε του νέο συμβόλαιο ως coach.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
spinrad
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Wed Nov 22, 2006 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας .Ενας youth εφυγε και το προβλημα λυθηκε .
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

H City με τόσα ? μόνο 8 coaches; -kavouras
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Ασσισταντ δεν σε αφηνει να παρεις αλλον?Στον παναθηναικο ειχα 3-4.
spinrad
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Wed Nov 22, 2006 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ασσισταντ μου επιτρεπει μονο εναν .Προποντητες μπορω να εχω περισσοτρους τελικα .Ειχε γυρω στους 10 youth coaches και μολις καποιοι πηραν ποδι απεκτησα τουλαχιστον 8 για την πρωτη ομαδα .
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
dimiserres
Trialist
Trialist
Posts: 78
Joined: Fri Mar 13, 2009 8:39 pm
Football Manager της ομάδας: barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δες εδω για την προπονηση. viewtopic.php?f=212&t=27940
Οσο αφορα τους προπονητες, αν θες να εχεις γουθ κοουτσ, πρεπει να κοιτας να εχουν την οικανοτητα να δουλευουν με τους μικρους πολυ καλη. Η προπονηση κανει την διαφορα σε μια ομαδα αν λειτουργει σωστα...
ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΑ
viewtopic.php?f=207&t=28713 system 2-5-3 New Age
viewtopic.php?f=212&t=27940 training for the development of skills of players
viewtopic.php?f=228&t=28934 presentation barcelona 2010
viewtopic.php?f=209&t=27907 Possession football-style ball
viewtopic.php?f=208&t=28768 Offensive depth
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

spinrad wrote:Ασσισταντ μου επιτρεπει μονο εναν .Προποντητες μπορω να εχω περισσοτρους τελικα .Ειχε γυρω στους 10 youth coaches και μολις καποιοι πηραν ποδι απεκτησα τουλαχιστον 8 για την πρωτη ομαδα .
Βασικα κανε τους coaches sou assistant managers και θα σε αφησουν να φερεις και αλλους coaches 8)
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2010”