ερώτηση σε θεμα προπονησης

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
jimbakl
Trialist
Trialist
Posts: 58
Joined: Wed Jun 17, 2009 7:50 pm
Football Manager της ομάδας: arsenal/argentina
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Location: αραχωβα βοιωτιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα εχω μια απορια...
παιζω με αρσεναλ και wingers di maria & walcott, ειναι πολυ παικταραδες οι ανθρωποι...
θελω να τους κανω να ειναι hug touchline, να κλεινουν στην περιοχη, και να κοβουν την μπαλα στο penalty οπο περιμενουν παντα ο gignac και ο van persie, αλλα σχεδον ποτε δεν το κανουν αυτο...

υπαρχει καποιος τροπος που μπορω να το κανω αυτο???
και πως να κανω τους 2 επιθετικους μου να βρισκονται σε μονιμη βαση εκει(μες στην μικρη περιοχη) και οχι θεμα τυχης οπως μου ειναι μεχρι τωρα...
Image
Image
Image
Image
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η απορία σου ταιριάζει περισσότερο στον τομέα των τακτικών... Από άποψη προπόνησης το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως για τους wingers σου, μπορείς να τους ζητήσεις να μάθουν τις αντίστοιχες κινήσεις για hug touchline και cut inside ή και Gets into opposition area. Αλλά και πάλι για να σου αποδίδουν όπως περιέγραψες, θα πρέπει να ψαχτείς με τους ρόλους τους (κάτι που ισχύει και για την περίπτωση των Strikers).
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Rinat Dasayev
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Thu Oct 29, 2009 11:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Μελετώντας Κλασσική Φυσική
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλησπέρα...Έχω ένα μικρό προβληματάκι.
Σε πρόγραμμα προπονησης που έχω με Strength και Aerobic , Intensive και High αντιστοίχος , μου βγάζει κόκκινα βελάκια προς τα κάτω στα αντίστοιχα attributes στους παίκτες.Τι γίνεται εδώ ?
Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!
http://paoksupporters.blogspot.com
User avatar
giannis-G13
Backup
Backup
Posts: 836
Joined: Thu Apr 10, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ανόρθωση Αμμοχώστου
Location: Ζωγράφου - Αθήνα / Πάφος - Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπόν θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με την προπόνηση.
Πρώτη χρονιά με τον Παναθηναϊκό και επειδή πήρα το πρωτάθλημα οι υποχρεώσεις στις 5 Μαίου τελείωσαν, λόγω και του παγκοσμίου.
Να αφήσω τα προγράμματα προπόνησης ως έχουν, να βάλω κάτι πιο ελαφρύ ή διακοπές μέχρι την προετοιμασία;
ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 1911 / ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 1908
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2010”