ΑΠΟΡΙΑ...!!! αναθεση προπονησης σε coaches και "αστερακια"

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
jimbakl
Trialist
Trialist
Posts: 58
Joined: Wed Jun 17, 2009 7:50 pm
Football Manager της ομάδας: arsenal/argentina
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Location: αραχωβα βοιωτιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα...παιζω 11 χρονια cm,fm και παντα εφτιαχνα συστηματα προπονησης για καθε θεση οπως τα ηθελα εγω και ηταν πολυ επιτυχημενα...στο forum ειμαι σχετικα καινουργιος και τωρα καταλαβα οτι μπορουμε αναθεσουμε προγραμματα προπονησης στο τεχνικο επιτελειο και πιο εξειδικευμενα (καλα υποψιαζομουν οτι γινεται, αλλα δεν το ειχα βρει πώς) :shock: :shock:
θελω να μου πειτε
1ον:
πως να ορισω πχ. εναν coach υπευθυνο για το θεμα των set pieces στην προπονηση...
και αντιστοιχα γινονται ολα τα αλλα;
2ον:
τωρα ειμαι στην arsenal 4 χρονια στο παιχνιδι που παιζω, και εχω μαζεψει ολη την αφροκρεμα απο staff, πως ξερω πιος ειναι ο καλυτερος σε καθε τομεα;
και ποσους σε καθε τομεα coaches ειναι καλο να εχω;
3ον:
αυτο που λετε για τα ποσα αστερακια ειναι το προγραμμα προπονησης ή οι προπονητες δεν θυμαμαι τι απο τα δυο...πως το βλεπουμε και πως μετραμε τα αστερια;
-meaculpa
Image
Image
Image
Image
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όλες οι απορίες σου θα λυθούν μόλις πας στην οθόνη του Squad σου και στην μπάρα που έχει από κάτω (εκεί που γράφει Players, Tactics, Fixtures) επιλέξεις το κουμπί που γράφει Coaches (είναι ακριβώς δίπλα στο κουμπί Training). Εκεί θα σου εμφανίζονται όλοι οι coaches σου και στα δεξιά θα υπάρχει ένα πλαίσιο με κουτάκια όπου θα τικάρεις τον τομέα ή τους τομείς που θέλεις να προπονεί ο καθένας. Μπορείς βέβαια να πατήσεις και το Auto Assign που δίνει αυτόματα σε κάθε προπονητή έναν τομέα ανάλογα με τα χαρακτηριστικά του, εγώ όμως προτιμάω να τα κάνω χειροκίνητα...

Τώρα για να δείς ποιός προπονητής είναι καλύτερος για ποιον τομέα αρκεί να κάνεις δοκιμές και να δείς πόσα αστέρια βγάζει ο καθένας σε συγκεκριμένους τομείς. Βέβαια μπορεί να σε βοηθήσει και το Coach Calculator, ειδικά αν θες να ενισχύσεις το staff σου σε συγκεκριμένους τομείς και βγεις στο ψάξιμο. Θα το βρεις από εδώ http://www.thedugout.net/community/show ... ?p=2580250.

Σε κάθε τομέα καλό είναι να έχεις τόσους coaches ώστε το workload να είναι Light. Συνήθως σε τομείς όπου προπονούνται πολλοί παίκτες και σε μεγάλη ένταση, χρειάζεσαι 2 coaches για να το πετύχεις αυτό.

Για την τελευταία σου απορία, πίστεψέ με μόλις πατήσεις το κουμπί "Coaches" που αναφέρω πιο πάνω, θα το καταλάβεις αμέσως :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

jimbakl
Trialist
Trialist
Posts: 58
Joined: Wed Jun 17, 2009 7:50 pm
Football Manager της ομάδας: arsenal/argentina
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Location: αραχωβα βοιωτιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ευχαριστω πολυ...
Image
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2010”