Απορια με την προπονηση μου...

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
Meletis7
Amateur
Amateur
Posts: 120
Joined: Wed Mar 24, 2010 9:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ηρακλής
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Arsenal
Status: Αν θα μπορούσα τον κόσμο να άλλαζα, θα ξαναέφερνα στην ΑΕΚ τον Μάλμπασα...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επειδη πρωτη φορα ασχολουμαι σοβαρα με το FM, εχω καποιες αποριες με την προπονησσ μου...
χρησιμοποιω την FireBlast κι εδω ειναι τα αστερακια που βγαζουν οi coaches μου

Image

Uploaded with ImageShack.us

εχω τις εξης δυο αποριες..:
1) τι ακριβως δειχνουν οι μπαρες "Number of Players Training"?
2) το workload που ειναι στο Light σημαινει οτι δεν ειναι εντατικη η προπονηση μου? κι αν ναι πως το μεγαλωνω??
Αν όλα ήταν δίκαια στον κόσμο το μπαμπέση,
εγώ θα ήμουν βασικός κι αλλαγή μου ο Μέσσι
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφού είναι σχετικό με τη FireBlast θα μπορούσες να το ποστάρεις στο αντίστοιχο τόπικ :wink:

Λοιπόν, στην πρώτη σου απορία, οι συγκεκριμένες μπάρες δείχνουν τον αριθμό των παικτών που προπονούνται στον εκάστοτε τομέα. Για τη δεύτερη απορία σου, το συγκεκριμένο Workload είναι αυτό των coaches που έχεις επιλέξει να προπονούν στον κάθε τομέα. Όσο ελαφρύτερο τόσο καλύτερο γιατί αυτό σημαίνει αυτόματα πως οι προπονητές σου αποδίδουν τα μέγιστα στον συγκεκριμένο τομέα (γι' αυτό λέμε πως καλό είναι να αναθέτεις έναν τομέα στον κάθε coach ώστε να τον αξιοποιείς στο μέγιστο). Το καλύτερο workload δηλαδή είναι το Light.
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Mελέτη, είναι ο αριθμός των παιχτών σε κάθε προπόνηση (αν έχεις 24, 25, 45 κ.ο.κ.) και το πόσο πολύ δουλειά έχει ο προπονητής... ειδικά το δεύτερο μην το ανεβάσεις, ανεβάζοντας τον φόρτο εργασίας δεν μπορεί να προσέχει όσο πρέπει τους παίχτες και έχουμε και τραυματισμούς και πτώση στην απόδοση... ήδη έχεις μέτρια κατάσταση στους τερματοφύλακές σου κάνε την ελαφρά και αυτήν αν μπορέσεις...
Meletis7
Amateur
Amateur
Posts: 120
Joined: Wed Mar 24, 2010 9:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ηρακλής
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Arsenal
Status: Αν θα μπορούσα τον κόσμο να άλλαζα, θα ξαναέφερνα στην ΑΕΚ τον Μάλμπασα...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αααα μαλιστα...
εγω νομιζα οτι Light σημαινει οτι ξυνονται οι coaches -rofl -rofl -rofl
ευχαριστω για τις απαντησεις
Αν όλα ήταν δίκαια στον κόσμο το μπαμπέση,
εγώ θα ήμουν βασικός κι αλλαγή μου ο Μέσσι
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2010”