"El Torero Skin" for Football Manager 2010

Ενημερωθείτε και βρείτε νέα skins για το FM 2010
ZANTINO
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Fri Nov 17, 2006 12:43 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν και δεν απαντηθηκε το ερωτημα μου,εψαξα 2-3 ωρες και βρηκα που γινοταν το λαθος,το παραθετω ελπιζωντας να βοηθησει καποιους που ισως παιδευονται.
Λοιπον οταν κανεις extract το αρχειο σου φτιαχνει ενα φακελο που τον ονομαζει el_torero_dark,οταν τον ανοξεις εχει αλλον ενα φακελλο που ονομαζεται κι αυτος el_torero_dark,τον δευτερο φακελλο πρεπει να βαλεις στο skin,αν βαλεις τον πρωτο δεν βλεπει το αρχειο.
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 638
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Θα βγει καποιο σκιν στο οποιο θα μπορουμε να βλεπουμε τα background παιχτων ομαδων και διοργανοσεων και γηπεδων?
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15585
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Και εδώ το σχόλιο μου είναι πάνω κάτω το ίδιο με το Cloudy skin-champions league (..by 8e0...)
Από τη στιγμή που βάζεις τα γραφικά των boxes από παλαιότερα skin, τουλάχιστον βάλε το κείμενο από τα titled boxes να είναι κεντραρισμένο και να μη ξεχειλώνει. Επίσης, δε καταλαβαίνω γιατί τα γράμματα της Calendar Bar και της Menu Bar έπρεπε να γίνουν άσπρα και δυσανάγνωστα...
User avatar
EKI
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri May 14, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Super το skin.Δεν κουράζει τα μάτια και είναι περισσότερο ευδιάκριτες οι βαθμολογίες των παιχτών.Πολλά μπράβο στο δημιουργό,πάντα τέτοια -kavouras -doublekiss
andriotis
Trialist
Trialist
Posts: 92
Joined: Tue Nov 09, 2004 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Stevenage
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Π.
Status: I just can't get enough..
Location: Νεα Σμυρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για μένα είναι απλά το ΚΑΛΥΤΕΡΟ skin..Απο την περσινη έκδοση δεν το αλλάζω με κανένα..Μεγαλύτερο πλεονέκτημα,το διαφορετικό χρώμα στα attributes...Thanks,Sioutas!!!
paparos
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Aug 22, 2008 9:01 pm
Football Manager της ομάδας: inter
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η χρηση του κοκκινου και πρασινου στα στατιστικα ειναι αρκετα ενοχλητικη(για μενα)

ως γνωστο στη συνειδηση ολων κοκκινο=stop...πρασινο=go...(δλδ μεσα μου..πρασινο=ναι..κοκκινο = οχι)

εσυ τα χρησιμοποιεις ακριβως αναποδα πραγμα που με ενοχλει( πχ...το 100% ειναι κοκκινο ..ενω το 65% ειναι πρασινο..δε μου καθεται στο ματι)

Ακομα, στην καρτελα στατιστικων ενος παικτη θα προτιμουσα αποχρωσεις του ιδιου χρωματος με την πιο αχνη αποχρωση για τιμες 1-5 και την πιο εντονη για 15-20..ετσι με μια ματια θα εχεις μια εικονα για τον παικτη που δεν ειναι ενοχλητικη στο ματι οπως με τη χρηση διαφορετικων εντονων χρωματων για καθε περιοχη τιμων

μακαρι να μπορουσα να το κανω μονος μου αυτο, αλλα δεν...

παρολ' αυτα χρησιμοποιω το σκιν

αν ειναι καποια στιγμη να το βελτιωσεις θα ηθελα να παρεις υπ΄ οψην τις παρατηρησεις μου

..φιλικα
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι αλλά επειδή το κόκκινο είναι πιο έντονο σαν χρώμα πέφτει το μάτι σου κατευθείαν στα good attributes. :wink:
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
paparos
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Aug 22, 2008 9:01 pm
Football Manager της ομάδας: inter
Has thanked: 0
Been thanked: 0

..οκ για το κοκκινο..να βαλει επομενως αποχρωσεις που να κορυφωνονται σε κοκκινο....οχι καποια κοκκινα αλλα πρασινα και αλλα κιτρινα ....δεν ειναι ευχαριστο , ουτε δινουν τη σωστη εντυπωση..

... ζαλουρα ...

...για μενα φυσικα
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15420
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Όχι, οι αποχρώσεις δεν βολεύουν συνήθως, καλύτερα ωραία διαφορετικά χρώματα.
gchris
Trialist
Trialist
Posts: 79
Joined: Wed Aug 27, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jordi_7 wrote:Ναι αλλά επειδή το κόκκινο είναι πιο έντονο σαν χρώμα πέφτει το μάτι σου κατευθείαν στα good attributes. :wink:
Στα attributes είναι οκ αλλα στο condition είναι λίγο ανορθόδοξο.
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Και στο στο condition το κόκκινο έχω ως υπέρτατο χρώμα, απλά όταν πέφτει κάτω απ΄το 99% αρχίζει και γίνεται πιο ανοικτό προς το πορτοκαλί...

Αν δε σου αρέσουν τα χρώματα των attrs κάπου εδώ μέσα στο φόρουμ, έχει οδηγό πως να τα αλλάξεις. Εγώ τα έχω συνηθίσει και μου αρέσουν έτσι.
gchris
Trialist
Trialist
Posts: 79
Joined: Wed Aug 27, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sioutas wrote:Και στο στο condition το κόκκινο έχω ως υπέρτατο χρώμα, απλά όταν πέφτει κάτω απ΄το 99% αρχίζει και γίνεται πιο ανοικτό προς το πορτοκαλί...

Αν δε σου αρέσουν τα χρώματα των attrs κάπου εδώ μέσα στο φόρουμ, έχει οδηγό πως να τα αλλάξεις. Εγώ τα έχω συνηθίσει και μου αρέσουν έτσι.
Άλλο λέω. Στα attributes είναι μια χαρά το κόκκινο να είναι το ανώτερο αλλά στο condition η λογική λέει ότι στο 100% θα έπρεπε να είναι πράσινο και όσο μειώνετε να κοκκινίζει. Το ανάποδο από ότι είναι τώρα δηλαδή. Μικρο το κακό βεβαία, απλά μια παρατήρηση κανω. Γενικά το σκιν είναι πολύ καλό, όπως πάντα. -gioupi
TrAnE
Trialist
Trialist
Posts: 27
Joined: Fri Dec 05, 2008 7:57 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thanks πολύ καλό :P
User avatar
fernando-river
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Nov 08, 2009 7:32 pm
Football Manager της ομάδας: bordeαux
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος-river plate
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδια ας γραψει καποιος αναλυτικα τα βηματα για τους λιγοτερο εμπειρους... παιδευομαι αρκετη ωρα και δεν εχω βγαλει ακρη
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αποσυμπιέστε το αρχείο .rar που κατεβάσατε και τοποθετηστε το εδω ~~>> My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2010\skins (Αν δεν υπάρχει ο φάκελος skins, απλα δημιουργείστε τον εσείς)
Post Reply

Return to “Skins”